Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) ot93


ot93
senior tag

Gondoltam nyitok egy topicot a leendő és jelenlegi T3 tulajdonosoknak, mert sokszor ajánlott gép az androidos tablet topicban, tehát biztos sokaknak van... itt egy helyen megoszthatjuk egymással az infokat, kérdezni is lehet :D

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#2) Tybor66 válasza ot93 (#1) üzenetére


Tybor66
tag

Egy topicja már van, csak valahogy elkerüli a felhasználók/érdeklődők figyelmét, így nem igazán pörög a téma.

Bemutatkozott a Huawei MediaPad T3

[ Szerkesztve ]

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#3) ot93 válasza Tybor66 (#2) üzenetére


ot93
senior tag

Értem. Hát mindegy, most lesz egy itt is... Lehet ide jobban idetalálnak :)
Amúgy lehet azért nem pörög, mert mindenki megelégedettséggel használja a tabletet... :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#4) Tybor66 válasza ot93 (#3) üzenetére


Tybor66
tag

1. Ahogy gondolod
2. Igazad lehet, nekem sincs semmi problémám a készülékkel.

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#5) carex6


carex6
csendes tag

hello mindenkinek.

jöttem egy huawei-es topikba tanácsot kérni, hogy milyen tabot vegyek. aztán majd jól meglepődök, hogy huawei-t ajánlotok. :)
szóval szeretnék venni egy tabot. a sztori úgy indult, hogy három gyerkőc van és kellene valami az autóba, amin tudnak mesét nézni.
először arra gondoltam, hogy valami dual monitoros lejátszót nézek, de annak az árán már lehet venni középkategóriás tabot.
a két ülés közé rögzíteném, azt néznék hárman. emiatt első körben 10"-osra gondoltam. a felhasználás miatt nem ártana az IPS kijelző és a nagy betekintési szög.
a legnagyobb csemete is még csak 6 éves, szóval komoly játék egy-két évig nem futna rajta. asszony pajtással mi se vagyunk nagy játék-fanok, így marad a böngészés meg a filmnézés.

na ennyi előjáték után jön a lényeg, hogy a fentiek figyelembe vételével jutottam el a huawei-hez.
azt kérdezném, hogy ezek alapján ti javasoljátok-e a t3-at. még csak egy-két hete olvasgatom a teszteket és azok alapján nekem úgy tűnt, hogy a t2 erősebb volt, mint a t3. ti is osztjátok ezt? a régebbinek 6600 mAH-s akksija volt, ennek meg csak 4800-as. ez mit jelent a gyakorlatban? vagy a t3 os-e jobban optimalizált és nem kell neki annyi energia? persze vennék én egy t2-t is, de a nagy boltok nem árulják már (gondolom mert tavalyi), a netes boltok meg körülményesnek tűnnek.
ja, még egy nagy dilemma. mondjuk egy 16gb mire elég? mennyi az a nettó terület, ami marad az egyéb progiknak? a samsungoknál panaszkodtak arra, hogy az sd-re nem lehet progikat telepíteni. gondolom ez a huawei-nél is így van.
köszönöm a hozzászólásokat

(#6) DS39 válasza carex6 (#5) üzenetére


DS39
nagyúr

Nekem a 8.0 van, annak az akksija elég jól bírja (egy okostelefonhoz képest), és 7 GB körül van/volt a szabad tárhely.

(#7) ot93 válasza carex6 (#5) üzenetére


ot93
senior tag

Üdv,
nekem is 8.0 van, ha jól tudom ips kijelzős, a betekintési szögei megfelelőek... amiért kifejezetten ajánlom erre a célra, az az, hogy nagyon jó (szerintem) az üzemideje. nálam mindig kibír 10 óra kijelzőidőt (folyamatosan bekapcsolt wifi, meg email, naptár szinkronizációval, stb.), volt már 11 és fél is, de ha folyamatosan használnám (magyarán nem lenne a tétlenségből, alvási idejéből eredő áramfogyasztás) akkor ez több is lehetne, magyarul pl. hosszú utazáskor ha folyamatosan mesét néznek tippem szerint 13h is lehetne a kijelzőidő, ami szerintem elég jó, de én a 10h-val is teljesen elégedett vagyok ami mindig megvolt mióta megvettem (1 hónapja).
játékra talán nem a legjobb, bár amit próbáltam (bad piggies) az probléma nélkül futott, de úgy hallottam erőigényesebb játékok már okoznak neki problémát, de nekem nem erre kellett, meg ahogy írtad neked sem. :)
böngészésre, filmnézésre teljesen jó, főként erre a kettőre használom én is. az oldalak gyorsan betöltenek, a filmeknél az 1920x1080-t is lejátssza, habár ez felesleges, mert a kijelzője nincs akkora felbontású :)
a t2-t nem ismerem, de az android verzió és támogatottság miatt inkább ezt ajánlom, meg kinézetre az nem jön be annyira :) az akkuja nem tudom annak mennyit bír, de azt megtudom erősíteni, hogy a t3-é teljesen rendben van, sokáig bírja. A 16gb-ból 6-ot a rendszer lefoglal, így az alapból 10-re csökken, ebből kb. 3gb volt még lefoglalva, mert nekem is ~7gb volt szabadon első bekapcsoláskor... ez arra elég, hogy az alkalmazásokat rátelepítsd, bár ez attól függ mennyi alkalmazást akarsz rátenni... nekem kb. 4,75gb van szabadon, úgy, hogy van rajt kb. 5 plusz alkalmazás, ami nemtom jónak számít-e de hely még van rajt bőven azért... én azt mondom, hogy filmekhez egy sd kártya behelyezése érdemes, mert akkor a filmek arról mennének mint nálam is és akkor nincs helyhiányból fakadó gond. netflix-nél meg ha letöltöm a filmet (már aminél lehet) azt is be lehet állítani, hogy az sd kártyára telepítse, így az a gond is megoldva :)
az nemtudom, hogy lehet-e telepíteni sd-re, de van olyan opció a beállításokban, hogy "Alapértelmezett hely" ahol sd kártyát is lehet választani. ez lehet azt is jelenti, hogy oda telepít, de nemtudom.

Így én ajánlom a t3-at, nem bántam meg a vételét :)

Ui: anno néztem a lenovo tab4-et is, de annak élőben a kijelzője gagyinak tűnt (t3-hoz képest), de két helyen is néztem, nemtom miért mert pedig azt is ajánlják sokszor az androidos tablet topicban. amúgy árban kb. ott van mint a t3.
a 10"-os felbontása és akkuja is ugyanakkora mint a 8"-é, sőt még a processzor is ugyanaz, így gondolom teljesítményben, akkuidőben is ugyanazt tudja. a kijelző tekintetében már más a helyzet, mert ugyanakkora felbontás mellett nagyobb a kijelző, így annak kisebb a pixelsűrűsége --> nem olyan éles mint a 8", de néztem azt is, az sem rossz, de érdemes lenne élőben megnézni, mediamarkt-ban szokott lenni mindegyik méret. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#8) carex6 válasza ot93 (#7) üzenetére


carex6
csendes tag

nagyon köszönöm a kimerítő és átfogó választ!
az a baj, hogy kb. 40 km-re van a legközelebbi mediamarkt, kb. havonta ha egyszer elmegyünk arra. mindenképpen meg kéne fogni, hogy milyen az első benyomás.
a leírtak alapján szimpatikusnak tűnik, nem utolsó sorban még vállalható az ára is.
sok helyen a 8"-t olvasom. ahogy írtam, a 10" az autós használat miatt lenne jó, ki kellene próbálni, hogy milyen egy 8"-ost 1 m távolságból nézni.
legény koromban még temérdek időt elszórakoztam a programokkal, ha újratettem a gépet, volt egy dvd, amin a hasznos progik voltak: nero, winamp, videó lejátszó, codec pack és a többi.
most meg víruskergető, office, oszt ennyi. változnak az idők. :)
az elmondásod alapján a 16gb-nek elégnek kell lennie nekem is.

köszönöm még egyszer a válaszodat.

ha eszembe jut még valami, mindenképpen kérdezlek (mert tudom, hogy reagálsz) és persze ha sikerül beszerezni, beszámolok a fejleményekről.

üdv

(#9) Sgr_A válasza ot93 (#7) üzenetére


Sgr_A
addikt

Akku időben kevesebbet tud inkább olyan 9 óra
Nekem a böngészés olyan 10% vesz le óránként
Épp most települ egy biztonsági frissítés eu már talán a 3. nyár óta
Szeptemberire változott a biztonsági szint
Szerintem elég kevés a tárhely teljesen szüzen kb 7gb szabad a moto e4 telón ez majdnem 11gb
Mondjuk a filmeket lehet tenni sd-re

[ Szerkesztve ]

(#10) ot93 válasza Sgr_A (#9) üzenetére


ot93
senior tag

Nekem pedig minimum 10 óra teszek is fel róla majd képernyőképet.
Én azt vettem észre, hogy 10% minimum 1 órára elég, mindegy mit csinálok rajta... Egyedül a max. fényerő húzza le jobban az akkut, akkor nincs meg a 1h/10%, de az ritkán indokolt...

A frissítés nekem még nem jön, júliusi van most...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#11) Sgr_A válasza ot93 (#10) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az enyém 10"-os
Nagyobb kijelzőt kell világítani (nem számolom ki de kb 30% lehet a különbség) szerintem azért kevesebb a kijelző idő

(#12) ot93 válasza Sgr_A (#11) üzenetére


ot93
senior tag

ez mondjuk lehet... :)
mondjuk arra nem is jöttem rá az előző hsz-edből, hogy neked milyen méretű van, de nem is tartottam fontosnak-e szempontból, mert én eddig úgy gondoltam, hogy mivel ugyanakkora a felbontás --> ugyanannyi pixelt kell világítani --> ugyanannyi az üzemidő... de ezek szerint nem vagyok tisztában a kijelzők működésével... :B

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#13) Tammy23


Tammy23
csendes tag

Hello kérdeznek hogy van egy hdmi usb s adapterem es ossze akarnam kotni a tv vel de you tube felismeri a tvt de semmi a tv njncs jel azt irja valahogy megtudom oldani?? Valszokat koszonommm ;)

(#14) ot93


ot93
senior tag

Üdv, nekem jött egy frissítés, B251 végződésű, most a biztonsági javítás időpontja október 5.
Úgy emlékszem ez már korábban kijött, csak valamiért eddig nekem nem jött... Ha valakinek szintén nem jött, az manuálisan kereshet frissítést, úgy már biztosan megjön :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#15) ot93 válasza Tammy23 (#13) üzenetére


ot93
senior tag

Én úgy tudom, hogy ez nem köthető tv-re, ebben esetleg más tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#16) Tammy23 válasza ot93 (#15) üzenetére


Tammy23
csendes tag

Köszii !!! ;)

(#17) Teaway válasza Tammy23 (#13) üzenetére


Teaway
veterán

Wi-Fi Direct? Vezetéknélküli?

Nincs itthon csokid??

(#18) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

Sziasztok!

Nektek a helyi témákon kívül van más is? Nekem nem hozza be azokat,amik a netről tölthetők. :(

(#19) Teaway válasza Szabcsizz (#18) üzenetére


Teaway
veterán

Még nem próbáltam, 4 napos a cucc.

Nincs itthon csokid??

(#20) Tammy23


Tammy23
csendes tag

Sehogy se megy vezetekesen se

(#21) Teaway válasza Tammy23 (#20) üzenetére


Teaway
veterán

Akkor passz :(

Nincs itthon csokid??

(#22) Teaway válasza Tammy23 (#20) üzenetére


Teaway
veterán

Ha a képernyőt szeretnéd tükrözni a TV-re, akkor ez Wi-Fi Direct/MirrorShare-rel és Miracast-os TV-vel megoldható vezeték nélkül. Most próbáltam ki :D

Nincs itthon csokid??

(#23) norbiv8


norbiv8
tag

Sziasztok! Vettem egy 7" verziot, alapvetoen jol mukodik de ha nem hasznalom kb 15 perc utan kikapcsol magatol es kovetkezo alkalommal ha hasznalni szeretnem meg kell varni mig felbootol. Nem hiszem hogy ez normalis de lehet hogy valami beallitas kerdese. Talalkoztatok mar ilyennel?

///°°\\\

(#24) Teaway válasza norbiv8 (#23) üzenetére


Teaway
veterán

Nem, még soha. Bár mindössze 2 hetes a cucc.

Nincs itthon csokid??

(#25) norbiv8 válasza Teaway (#24) üzenetére


norbiv8
tag

Nekem 1 napos sincs. Nem csak alkalmankent hanem fixen mindig csinalja.

///°°\\\

(#26) ot93 válasza norbiv8 (#25) üzenetére


ot93
senior tag

Szerintem az valami hiba lesz, de elsőként szoftverfrissítést javaslom, ha eddig nem volt meg.
Amúgy van bennük beállítható időzített leállítás, hogy pl. minden este 8-kor kapcsoljon ki, másnap meg mondjuk be, de ez alapesetben nincs érvényben.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#27) Teaway válasza ot93 (#26) üzenetére


Teaway
veterán

Nekem ma jött egymás után 2 frissítés, bár előtte sem volt semmi gond vele.

Nincs itthon csokid??

(#28) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Sziasztok. Vettem egy T3 7-es modelt. Szomorúan tapasztalom, hogy a youtube-on a videók minőségét nem tudom 480p felé állítani. Az előző Lenovo Tab3 7-en 720p 60 fps volt a max, ugyailyen felbontású kijelzőn. Hogy lehetne ezen is elérni a kívánt 720p-t?

Alister from Hell

(#29) Teaway válasza Alastair' (#28) üzenetére


Teaway
veterán

Lehet, hogy a Huawei nem engedi a 600 sor miatt :(
Nekem a 10-es van, ott sem lehet a 800 sor fölé menni, így 720p a max.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#30) ot93 válasza Teaway (#27) üzenetére


ot93
senior tag

és most melyik az utolsó frissítés nálad? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#31) Teaway válasza ot93 (#30) üzenetére


Teaway
veterán

AGS-L09C100B255

Nincs itthon csokid??

(#32) ot93 válasza Teaway (#31) üzenetére


ot93
senior tag

Ja már sejtem, nekem ugye 8" méret van, aztán arra biztos máshogy jön a frissítés. Mert nálam még 252-es végű a jelenlegi (nov. 6-i, bár nekem később érkezett meg).

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#33) Teaway válasza ot93 (#32) üzenetére


Teaway
veterán

De miért? A 8-asnak más lenne a belseje? Ennek még nem néztem utána.

Nincs itthon csokid??

(#34) ot93 válasza Teaway (#33) üzenetére


ot93
senior tag

én úgy tudom teljesen megegyezik a kettő, értelemszerűen a kijelző eltér, de annak a felbontása is ugyanakkora...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35) Teaway válasza ot93 (#34) üzenetére


Teaway
veterán

Ha a fizikai belső ugyanaz, akkor a frissítéseknek is ugyanannak kéne lennie. De nem biztos..

Nincs itthon csokid??

(#36) Imike20


Imike20
senior tag

Huawei Mediapad T3 8" lesz szerintetek Oreo.. ? :F

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#37) Alastair' válasza Imike20 (#36) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Tuti lesz

Alister from Hell

(#38) carex6


carex6
csendes tag

hello mindenkinek

3 hónapja érdeklődtem ebben a topicban a 10"-os változatról és akkor ígértem egy feedback-et.
november elején megvettem ezzel az átlóval.
felelevenítésként:
3 gyerkőcnek kerestem elsősorban valamit az autóba, meg a legnagyobb egy hétig kórházban volt, és oda is terveztem valami unaloműzőt.
az autós sztori miatt érdekelt a 10-es képátló.
vettem hozzá egy a két ülés közé rögzíthető tartót, ami így középen helyezkedik el és mind a három lurkó rálát, és a méret miatt még élvezhető is a műsor.
jelentem eddig tökéletesen hozta az elvárásokat.
mi a feleségemmel már túl nagyok vagyunk, a gyerekek még túl kicsik ahhoz, hogy nagy hardverigényű gép kellene pl. játékhoz.
jó az üzemidő, akár 5-6 nagy mesét is elbír az akksi, ha napközben böngészünk rajta, bő 2 napot is elketyeg.
a felbontás miatt aggódtam még, de senki sem panaszkodott eddig, hogy élvezhetetlen lenne rajta bármilyen műsor.
összefoglalva tehát köszönöm az itt leírt véleményeket, amik megerősítettek a vásárlásban.
ja, nem a sim-es verziót vettük, mert akkor az nem volt akciós a mediában. a telón megosztom a mobilnetet és szakadás nélkül tudunk youtubolni az autóban is.

üdv

(#39) Teaway válasza carex6 (#38) üzenetére


Teaway
veterán

Használat és játék általában nem korfüggő (5-99 év között bármi lehet) :K

Nincs itthon csokid??

(#40) ot93 válasza carex6 (#38) üzenetére


ot93
senior tag

Nagyon örülök, hogy bejön a tablet, én is azóta is elégedett vagyok vele... :)

És a játék valóban nem korhoz kötött, persze fiatalabb korhoz társítják inkább :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#41) Alastair' válasza carex6 (#38) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én gyerekkoromban még annak örültem, ha autóban ültem, nem valami tömött, büdös buszon :)

A gép amúgy valóban remek. Én a 7-es verziót becseréltem a 3 napon belül egy 8-asra, és ezzel 100%-ban elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#42) ot93 válasza Alastair' (#37) üzenetére


ot93
senior tag

Ezt honna vetted? :) én nem vagyok benne olyan biztos, bár legyen igazad.. :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#43) Alastair' válasza ot93 (#42) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Sehonnan.
Szerinted ki tudna erre a kérdésre vàlaszolni?
Max egy hüvelyes :)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#44) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, ezzel a tablettel lehet telefonalni? Koszonom elore is.

(#45) ot93 válasza Pandimakaay (#44) üzenetére


ot93
senior tag

telefonálni úgy tudom egyikkel sem lehet, de mobilnetezni, sms-t küldeni lehet az arra alkalmas verzióval (amibe sim kártya helyezhető)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#46) ot93 válasza Pandimakaay (#44) üzenetére


ot93
senior tag

Na megnéztem. Lehet velük telefonálni is, de ehhez a vásárláskor az LTE (vagy van ahol 4G-nek írják) verziót kell választani. Csak azzal lehet majd telefonálni, sms-ezni, mobilnetezni, stb. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#47) Teaway


Teaway
veterán

Versions: AGS-W09 (Wi-Fi only); AGS-L09 (Global); AGS-L03 (USA)

Neked a Global kell.

Nincs itthon csokid??

(#48) habmalac


habmalac
tag

üdv!

egy ilyen készülékhez keresek kijelzövédöt, lenne ötlete valakinek?

https://m.emag.hu/huawei-mediapad-t3-10-tablet-9-6-quad-core-1-4-ghz-2gb-ram-16gb-4g-asztroszurke-53018518/pd/DQ3NSDBBM/?utm_source=price_comparer&utm_medium=cpc_emag&utm_campaign=arukereso_new_2018&utm_content=arukereso_hu&cmpid=72648

(#49) Teaway válasza habmalac (#48) üzenetére


Teaway
veterán

Sajnos senkit sem ismerek, aki fóliát tett volna rá.

Nincs itthon csokid??

(#50) ot93 válasza habmalac (#48) üzenetére


ot93
senior tag

Csak Magyarországi beszerzési hely jöhet szóba? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.