Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) codec


codec
senior tag

Sziasztok!

Adott a fent említett Hp Scanjet 4370 Típusú Scanner.
Olyan Problémám lenne vele hogy ha színes képet vagy dokumentumot akarok vele scannel-ni rátesz egy kék árnyalatot, amit semmilyen beállítással(legalábbis én nem találtam) nem lehet eltüntetni.
Kérem akinek van ötlete vagy találkozott hasonlóval ossza meg velem.
Segítséget előre is köszönöm!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#2) codec


codec
senior tag

A scanneren belül minek a hibájára utalhat az hogy ha színes képet akarok scannelni a fehér részek helyett kékes árnyalatot ad?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#3) nemband


nemband
csendes tag

Ugyanezzel a szkennerrel másik probléma:
Ha a szkenneren lévő gombokkal akarok szkennelni, akkor a következőket írja ki:
''A szükséges felhasználói csatolófájlok nem találhatók.
(Telepítse újra a lapolvasó szoftvert.)''
illetve
''Hiba lépett fel a lapolvasóval történő kommunikáció közben. Győződjön meg róla, hogy a lapolvasó megfelelően csatlakoztatva van, és próbálja újra.''

Az XP lapolvasó varázslójával tudok szkennelni és a szkenner harmadik, másoló gombja is működik.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#4) codec


codec
senior tag

Más is tapasztal hibát ezzel a típusú scannerrel?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#5) Maki73


Maki73
tag

Sziasztok!
Először is leszögezném,hogy közel sem biztos,hogy jó -e a forum amiben most ezt a kérdést felteszem,de végül is most talán nem is az a lényeg,ha valakinek van ötlete az úgy is válaszolni fog.
Az is elképzelhető,hogy oltári nagy baromságot fogok kérdezni,de mentségemre legyen írva,hogy egy éve van számítógépem és nyomtatom meg csak pár hónapos és elötte soha nem foglalkoztam ezekkel a termékekkel.
Akkor eme rövid bevezető után rátérnék,hogy pontosan mi is az ami foglalkoztat és mi a problémám:
-Nekem HP PSC 1510-es készülékem van
-Elsőnek amit adtak a géphez patronokat az nagyon hamar kifogyott,akivel ez idáig beszéltem az mind azt mondta,hogy ez azért van mert a készülékhez adott termékek csak mintapatronok erre utal a patron száma is ami nálam a feketét 336-al jelöli,de viszont a boltban 338-at kináltak fel,ugyszintén a szinesnél 342 helyett 343-as az ami megvásárolható.
Persze nem valami olcsók ezek a termékek ha jól tudom a fekete 4.500Ft a szines 5.500Ft.
Na persze itt jönne a kérdés,hogy mennyivel tartanak vajon tovább mint amit a géphez mellékelnek?
-Másodszor amit nem értek,hogy van-e összefüggés a kifogyott patron és a készülék lapolvasója között,mert bármit helyezek el az üveglapon legyen az fénykép vagy valami szöveges dokumentum a készülék elkezdi beolvasni és amikor megjeleníti a már beolvasott adatot csak egy hatalmas felismerhetetlen fekete paca az amit megjelenít,namost vagy beszart a gép vagy azért csinálja mert kifogyott a tinta,de ha így is van akkor sem értem,hogy mi lehet az összefüggés a két dolog között?
-Még valami a patronokkal kapcsolatban,sajnos ezt kell,hogy mondjam nagyon rossz tapasztalat ért de leírom hátha lesz aki olvassa ezt az írást és nem fog úgy járni mint én.
Mint már írtam kifogyott a patronom a neten olvastam,hogy egy bizonyos helyen /neocomputers / házhoz jönnek és viszik hozzák a patront. /Utántöltenek/.
Namost ahogy valójában zajlott valóban vitték,de hozni már nem hozták úgy ahogy igérték nekem kellett menem az üzletbe érte ezt két nap után tettem meg,amikorra már meguntam,hogy nem hozzák vissza.
Persze nem nagy fáradtság ha már az ember vásárolgat akkor oda is betér el tudja hozni.
/csak akkor ne reklámozzák,hogy házhoz jönnek/
A másik gond,hogy pár oldalnyi nyomtatás után észrevettem,hogy nem jönnek ugy ki a szinek mint ahogy kéne,végül is rájöttem,hogy nincs benne minden szin./kihagyták belőle a töltéskor/
Végül is ezzel sem lenne baj mert a számlát amit kaptam az elvégzett munkárol,világosan írják,hogy semmi féle garanciát nem válalnak a töltéssel kapcsolatban.
Ugyhogy nem volt sok az a 3.000e Ft amit fizettem a töltésre csak épp Xart sem ért az amit ők mint munkát elvégeztek.

Na ennyi lett volna a kálváriám és amit röviden leírtam tapasztalatom,ezt ti első kézből olvashatjátok.

Ui 1:Ami tényleg a lényeg és amiért írtam ide a fő problémám Mért nem tudok Scan-elni a gépemmel,vajon van e összefüggés a lapolvasó és a kifogyott tinta között?

Ui 2:Bocs,hogy ennyire hosszú voltam.

Esetleg ha valaki ír annak nagyon megköszönöm.
További kellemes napot!
Üdv:László Zoltán /Maki 73/
:R :Y :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.