Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kikkoman


kikkoman
csendes tag

hi,

ismeri valaki ezt a notebookot: HP Pavilion g6-2013sh fekete?

jóval kevésbé elterjedt (tesztelt...), mint a pavilon 1300-as sorozata. képek alapján rendben van (egyszínű fekete), a billentyűzet kivitelezésének minősége is magasabbnak tűnik a 1300-as sorozatétól + az AMD meg halk és hűvös (ezt szeretem).
van vele valakinek tapasztalata/látta valaki élőben? billentyűzet, anyagminőség ilyesmi.

kösz előre is!

(#2) HUN]Repa válasza kikkoman (#1) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Nálam volt ilyen gép több napig, hát baromira melegszik és nagyon zajos a hűtő , a vga meg nagyon gyenge, nagyon alap játékokra használható ! A gép összerakási és anyagminősége viszont nagyon jó. :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#3) szimszonos válasza HUN]Repa (#2) üzenetére


szimszonos
őstag

Viccees hogy azt írod hogy a videókari gyenge meg hangos nagyon.Szerintem nem igazán helytálló a véleményed mert én is teszteltem és vettem is egy ilyen laptopot.1.AMD az egyik leghalkabb,leghűvösebb. 2.Videókártya 1GB Ati Radeon dedikált videókártya is van benne.Teszt róla:http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-7670M.69483.0.html
hát mit is mondjak az egyik legjobb hanem a legjobb az árához képest.Dirt3,Fifa12 ultra felbontásban,Cod Black Ops,Modern Warfare3 simán fut rajta.Nem tudom te mit teszteltél de hogy nem ezt a gépet azt biztos vagy csak az integrált videókarit használtad a játékokhoz.Ne írkálj hülyeségeket!!!

(#4) buksa93


buksa93
csendes tag

olyan kérdésem lenne hogy nekem a g6-2100sh tipus van, és hogy hogy lehet felhúzni a prociját?

(#5) Szega666


Szega666
csendes tag

Üdv!

Nemrég vettem egy ilyen gépet. Ez az első notebookom, így nem sok összehasonlítási alapom van. Természetesen használtam már másik gépeket, Macbook, Acer, Fujitsu-Siemen stb., de ez az első saját gépem.
Azt gondolom, hogy alapvetően rendben van a gép. Proci videókártya rendben, a merevlemez sem mondható kicsinek. Dvd író, kártyaolvasó, usb 2.0 és 3.0, vga és HDMI kimenet, szóval van minden. Jól összerakott gép. A billentyűzetet is hamar megszoktam, főleg hogy numerikus bill. is van. A gép borításának nagyrésze metál fekete, szerintem szép.A külsőtt illetően az egyetlen problémám, hogy a síma fényes felületen minden ujjlenyomat, por ész szösz meglátsztik. Plussz a kijelző is fényes, azaz minden tükröződik rajta.
A Win 7 hiba nélkül fut. A HP oldaláról a driverek is letölthetők, csak a wifi telepítésével volt némi problémám, de végül az is megoldódott.
Ami viszont nem tetszik:
A kijelző ugyan led világítású, de nem valami jó minőségű. Ha nem a megfelelő szögből nézem, már nem valami szép. A betekintési szöggel vannak gondok, de 2x ennyibe kerülő HP gépről is olvastam a gyenge kijelző hibáját. A fényes felület sem tesz jót neki.
A másik dolog a hűtés. Nem mondanám éppen halknak. Értem én hogy dual videókártya, meg két magos proci, de azért nekem kicsit hangosnak tűnik.
Összességében rendben van a gép, bátran vegyétek, de ha lehet, próbáljátok ki, hogy ne érjen meglepetés.

[ Szerkesztve ]

(#6) Cancer


Cancer
senior tag

75.000-ért újonnan megéri ez a gép ezek szerint. :)

Egy kétmagos (Asus) M320 + 3 GB Ram + 320 GB HDD + HD4570-et cserélnék erre...

Az egyik számtech boltnál ez mit jelenthet?

INTEGRÁLT VGA TÍPUS : ATi Mobil RadeOn HD7520
MÁSODLAGOS INTEGRÁLT VGA TÍPUS : ATi Mobil RadeOn HD7670

De ha jól gondolom a HD7670M van benne...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#7) Cancer válasza Cancer (#6) üzenetére


Cancer
senior tag

Sziasztok,

Tegnap szereztm egy ilyen gépet FreeDOS-szal. Tudna vlaki segíteni, hogy hogyan tudnám rá feltelepíteni a Win 7-et?

Mert csak a C:\-ből lát 1 GB-ot... :( A CD olvasót nem ismeri fel...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#8) Kroni1 válasza Cancer (#7) üzenetére


Kroni1
veterán

A prociba integralt kis fogyasztasu vga mellett van kulon vidikarija is, ami erosebb ezert atvalt a gep ha az alkalmazas azt igenyli.. biosban allitsd be a cdrol bootolast, utana mar gondolom menni fog a win telepites..

(#9) Kroni1


Kroni1
veterán

Na most telepítettem fel egy ilyet havernak. Aki azt írja h hangos meg hogy forró annak valami sztem nincs jól beállítva! Win telepítés alatt tényleg meleg, és a venti is pörög, de amint megkapja a rendes drivereit, azonnal elcsendesül és lejebb is megy a hőmérséklete.. Itthon a lakásban netezés stb telepítgetés közben max 40C kb. minden alkatrésze, és a szobahőmérséklettel megegyező, hidegnek tűnő levegőt fúj kifelé és mindezt szép halkan! Amint átkapcsol játék közben a Dual Graphics-ra nyilván hangosabb kicsit, de cserébe ad is teljesítményt rendesen.. Sztem HP minőségi cucc, edigitalban most 130k-ért best buy trinity-s gép!!! (Ha nem találok 14"-osban valami hasonlót jó árban akkor lehet h nekem is ilyenem lesz)

[ Szerkesztve ]

(#10) oli1992


oli1992
csendes tag

Sziasztok!Pár napja vettem egy ilyen notebookot FreeDos-al.Majd felraktam a 64 bites win7-et és jól is működik,csak egyetlen hibája van,mégpedig hogy a 2db usb 3.0-ás portot nem ismeri fel.Nem tudott feltenni hozzá drivert így most egyáltalán nem is működik a 2 usb port.Megpróbáltam a HP weboldaláról drivert keresni hozzá,de nincs usb driver fent.Találkozott már valaki hasonlóval vagy tud valaki valami megoldást,hogy hol lehet usb 3.0 drivert szerezni?

(#11) Kroni1 válasza oli1992 (#10) üzenetére


Kroni1
veterán

Pedig a hp oldalan ott a driver, de lehet h csak a 32bites win7hez... nezd meg a tipusat, utana pedig a gyarto oldalarol probalj 64bites driverr szerezni..

(#12) oli1992 válasza Kroni1 (#11) üzenetére


oli1992
csendes tag

De a Pavilion G6-2013sh-hoz csak a 64-bites win7 és win8-hoz van támogatás.A 32-bites nem is szerepel a listában.A 64-biteshez meg NINCS fent a gyártó honlapján az usb driver.

(#13) Kroni1 válasza oli1992 (#12) üzenetére


Kroni1
veterán

En mar telepitettem ilyet es nem volt gond, de most en se talalom.... nem emlekeztem pontosan de tudtam h csak egyfajtahoz vannak fennt driverek.. minden drivert feltettel?! A kartyaolvasoet is?? Probalj meg a windows live update en keresni hozza..

(#14) Szega666


Szega666
csendes tag

Írjatok valamit a kijelzőről!

[ Szerkesztve ]

(#15) Szega666 válasza Kroni1 (#9) üzenetére


Szega666
csendes tag

A kijelzőt milyennek találtad?

(#16) Kroni1 válasza Szega666 (#15) üzenetére


Kroni1
veterán

atlagos.. ebben a kategoriaban a szokasos..

(#17) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok,

Szvsz, ezt simán belefér a HP topic-ban, amennyire figyelem ott többet is beszélnek a típusról, ergo informáltabb lesz az odalátogató. Szóval ez nem annyira sikeredett hasznosan.

Üdv, Dell XPS

(#18) 7 válasza Dell XPS (#17) üzenetére


7
addikt

Maradhat, maximum elsullyed. :)

(#19) calocsay válasza HUN]Repa (#2) üzenetére


calocsay
tag

Ez tényleg hülyeség volt. A ventije valóban hangos és melegszik is mint állat, de nincs olyan játék, amit ne vinne a videókártyája, ami szintén 2 magos. Ez egy igazi gamer noti és mindent visz.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#20) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok,

Van valakinek tippje, hogy a címben említett gépnek mi lehet a baja? A tünet, hogy indítás után bő 1 percig fekete a képernyő. A venti pörög, mintha felszálláshoz készülődne...aztán minden rendben betöltődik, de ez a sötétség zavar egy kicsit.
Újrapasztáztam a VGA-t procit is, a jelenség ugyanaz.
+4 GB és egy SSD HDD helyett megoldhatja a dolgot? Bár olyan, mintha a BIOS lenne lassú (F.27 2016-os legújabb kiadás), mert 30-40 mp után megszakíthatom Esc a boot-ot, aztán kb 15-20 mp és tölt a Windows... :F

Memőria, akksi és ssd-t szánok bele, kb 35000 Ft értékben, így ha ennyiért tudtok újat, csak akkor tanácsoljátok. ;) Köszi.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.