Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Hp nc-6000 kérdések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) decs55


decs55
csendes tag

Sziasztok, :Y :Y

Kb. fél éve használok egy HP NC 6000 típusú notebookot (1.6 Pentium M processzor, 512 MB ram, 60 GB HDD, ATI Radeon 32 MB integrált VGA). A kérdésem az utóbbihoz kapcsolódik, történetesen az Svideo kimenetet ha a tévére kötöm, (svideo-rca, svideo-scart) csak fekete-fehér kép megy át.

A következő procedúrákat már végig játszottam:

1. Driver csere. Letöltöttem és kipróbáltam legalább 3 verziójú HP drivert, de hasonló a helyzet mindegyiknél.
2. Driveren belüli beállítások (Pal szabványok, NTSC, stb.)
3. Legalább 3 fajta különböző típusú tv-n próbálkoztam, hasonló eredménnyel.

Kérdés összefoglalva: lehetséges színes jelet kicsikarni az svideo kimenetből? Ha igen hogyan? Létezik -e VGA-scart/rca átalakító? Ha igen, hol lehet megrendelni? (Érdemes -e?) Belegondolva 10k-ért Divx-es Orion asztali lejátszót is lehet kapni...

A válaszokat/segítséget előre is köszönöm!

Decs :R

(#2) HEBI válasza decs55 (#1) üzenetére


HEBI
senior tag

Először is az NC6000-nek van egy külön nem is túl hosszú topicja.
Másodszor lehet TV-n színes képet nézni a Svideo kimeneten keresztül, meglepően jó minőségben. Sima Svideo-RCA átalakítóval is lehet színes képet nézni.
Az általad elkövetett dolgokon kivül én sem tudok mást javasolni. Eddig egyszer tapasztaltam hasonló ff képet, de az a nem hivatalos driver miatt volt. OKé, hogy több TVvel is próbálkoztál, de többféle kábellel is?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#3) Atlantis


Atlantis
veterán

Keresőt használhattad volna. [link]

Zárom.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Hp nc-6000 kérdések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.