Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) grgly


grgly
csendes tag

Két hónapja vásároltam ezt a P1005-ös nyomtatót. Meg lennék vele elégedve, de van egy számomra ismeretlen hibája: - Bármilyen zavar támad a nyomtatásban, a monitoron feljön egy ablak, amin a feladat több esetben nem egyértelmű. Ha a helyes lépés helyett egy másikat választok (pl: ISMÉT helyett OK) leáll az egész nyomtatás. A printeren villog egy piros led, amit csak úgy tudok kitörölni, hogy tápfesz ki, USB ki, majd újra bekapcs. Így a villogó piros led elalszik, de a PC-n a nyomtatási feladat megmarad, s nem tudom törölni. Hiába küldök másik feladatot a nyomtatóra, nem megy el, nem nyomtat. Ellenben ezeket a feladatokat lehet törölni a hibát indikálón kívül. Csak egyféle képpen lehet helyreállítani a rendszert: A printer tápfeszét ki,USB-t ki, PC-t újraindítani. Ezután a printer tápfesz be, USB be. Más sorrend nem jó. Próbáltam újratelepíteni, de nem változott. Lóg a PC-n egy másik nyomtató HP PSC 1410. Ezzel semmi ilyen probléma nincs.
Tudom, hogy "A gép nem hülye", de nekem ez magas. Ha valaki tudna érdemleges magyarázatot, ötletet adni megköszönöm.
Ui.: Az oprendszer XP

(#2) snowpatrol válasza grgly (#1) üzenetére


snowpatrol
csendes tag

szia
aktuális még a problem?
na szóval?
mi történik?
írd le szépen sorba....:))

én a következő képpen csinálnám...... ;]

1. a pc bevan kapcsolva, XP betölt, minden OKS
2. a nyomtató levan húzva USBről, kivan kapcsolva, sőt, legyen kihúzva a falból is
3. ekkor, nyomtató vissza falba, és bekapcs
4. várjuk meg még beáll, onlina-ba vagyis világítson a zöld
tehát legyen benne péper és festék
5. na most mehet vissza USB-re
ekkor az XP-nek is kellen valamit jeleznie, hogy OKS felismerte a nyomtatót és készen áll!
6. most mehetünk a STARTmenü/beállítások/nyomtatól&faxok ablakba
7. keressük meg a nyomtató ikonját, kattintsunk rá jobb gomb tulajdonságokra
8. tesztoldal nyomtatása
9. mi történik?????????? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.