Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joshi


Joshi
titán

Bátorkodtam nyitni ennek a telefonnak egy topikot, mert most hogy kifutó modell lett nagyon olcsón elérhető(30-40k kártyafüggetlenül) viszont a Windows Mobile 6.0 operációs rendszernek és körítéseinek köszönhetően még így is jó vétel lehet. :K
Egyébként a topikot azzal a céllal nyitottam, hogy a telefonnal kapcsolatos szoftveres és hardveres dolgokat itt beszéljük meg(van mit).

A telefonról néhány infó:
Telefonguru
Tesztek: PDAMánia, Mobilaréna

Aki tényleg csak egy okostelefont akar annak ez jó vétel lehet. A mérete mobil maradt nem úgy mint a konkurensek többet tudó modelljei(Nokia E71, N95 PDA-k stb). Meghát ez mégiscsak Windows oprendszeres. :DD

ui.: sajnos tényleg leáldozóban vannak az ehez hasonló készülékek, már mindenki érintőképernyőt akar... :O

[ Szerkesztve ]

(#2) Ricardo válasza Joshi (#1) üzenetére


Ricardo
félisten

A teszthez nyílott egy topic is. az sem süvít igazán. Én nem hiszem hogy még egy topic életképes lenne.

(#3) Joshi válasza Ricardo (#2) üzenetére


Joshi
titán

Igen tudom, de az nem kimondottan a HP-ról szól. Ettől függetlenül lehet hogy törölni fogja valamelyik moderátor. :U

(#4) Mulderpapa válasza Joshi (#3) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

A másik topik az 510-ről szól, ami lényegében teljesen ugyan az a készülék.
Tegnap óta N78 tulaj vagyok, azóta pihen szegény 514-esem. :)
Persze nem adom el, (valószínűleg nem is tudnám 20-25k felett) jó lesz még később. :))

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#5) Joshi válasza Mulderpapa (#4) üzenetére


Joshi
titán

Én most rendeltem egyet 29k-ért, ennyit szerintem nagyon megér habár saját tapasztalatom még nincs. :K Mivel te már használtál ilyen telcsit légyszi foglald össze a véleményedet róla, mire kell figyelni(bug) pro és kontra. Előre is köszi. :R

(#6) Mulderpapa válasza Joshi (#5) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

A másik topikban összefoglaltam röviden, azóta nem nagyon változott a véleményem. :)
Igazság szerint a Symbian most jóval erősebb támogatottság, illetve sebesség szempontjából is.Még annyit fűznék a dologhoz, hogy a WLAN-t nekem otthon nem sikerült beállítani rajta sehogy.Végigpróbáltam az összes lehetőséget, de nem akart felmenni egyikkel sem, ezzel szemben az N78 megkérdezte a jelszót és már rögtön rá is kapcsolódott.
Ajánlom figyelmedbe még ezt az oldalt, igaz nem fog frissülni többet egy baleset miatt, de így is rengeteg hasznos dolog van rajta.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#7) Joshi válasza Mulderpapa (#6) üzenetére


Joshi
titán

Elég ellentmondásos a hozzászólásod(wifi), ettől függetlenül köszi a véleményt. :R
Ha megérkezik a készülék, majd részletesen kommentálom a cuccot. :D

(#8) Joshi válasza Mulderpapa (#6) üzenetére


Joshi
titán

Bocs, de megköszönnénk ha semmilyen telót nem hoznál fel ellenpéldának. Ezt a topikot nem ezért nyitottam, mint régi tulaj szívesen vesszük a véleményedet mint HP ipaq 514 tulaj. Ennyi. :R Az hogy neked nem sikerült életre kelteni a Wifit az megint egy más kérdés(gondolom Linksys routered van :DDD ), ettől függetlenül itt te is találhatsz magyarázatot a megmagyarázhatatlanra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) Mulderpapa válasza Joshi (#7) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Máshol is van WiFi, nem csak nálam otthon. :) Ha éppen itthon vagyok, nem a hangyaf.sznyi kijelzőn szenvedek a nettel. :) Ingyenes hotspotra pl. pikk-pakk felcsatlakozik.
Ha zenét is szeretnél hallgatni, vegyél egy normális fülest, mert a gyári, zenehallgatásra szinte teljesen alkalmatlan, illetve erősen ajánlott a TCPMP telepítése.Ezzel a progival, jól beállított EQ-val még nem hallottam telefont ilyen hangerővel üvölteni.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#10) Joshi válasza Mulderpapa (#9) üzenetére


Joshi
titán

"Ha éppen itthon vagyok, nem a hangyaf.sznyi kijelzőn szenvedek a nettel."
Aki internetezni akar az nem ilyen készüléket vesz, de ha csak ellenérvekkel tudsz szolgálni akkor inkább mellőzd a topikot. THX! :R

ui.: gondolom nem véletlenül váltottál más telefonra. :U

[ Szerkesztve ]

(#11) Mulderpapa válasza Joshi (#10) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Aki internetezni akar, az nem egy mobiltelefonon teszi azt, legyen annak bármekkora kijelzője, szerintem. Szükségmegoldásnak, e-mailre, gyorsan ránézni valamire megfelel.
Minden telefonnak vannak gyenge pontjai (ennek is, az N95-nek is, Iphone-nak is...), a pozitív tulajdonságait leírtam a készülék eredeti topikjában. A gyári füles általában nagyon gyenge szokott lenni minden telefonnál, kivéve talán az SE-ket.

Egyébként véletlen váltottam másik telefonra. :) Eddig az 514-es volt a fő telefonom, a másodtelefonom mindíg változott. Most szereztem egy jobb telefont (persze legalább kétszer annyiba került), így a HP-t nyugdíjaztam egy időre.
:R

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#12) Joshi válasza Mulderpapa (#11) üzenetére


Joshi
titán

Ha esetleg telepítettél külön progikat a telcsire akkor azt írd le nekünk hogy mit és hogyan. :K Egyáltalán milyen progikat célszerű használni? Mire kell odafigyelni telepítésnél stb. THX! :R

(#13) Joshi


Joshi
titán

HP iPAQ 514 - Voice Messenger az Aqua Computernél bruttó 28.800Ft!!! :Y :C :DD

ui.: ha ennél olcsóbb hasonló tudású telefon létezik akkor megeszem a kalapom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) Mulderpapa válasza Joshi (#12) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

TCPMP-vel érdemes kezdeni, mert a WMP eléggé harmatos. Fájlkezelőből teljesen jó a gyári, ha szeretsz játszani, ezt mindenképp rakd fel. Symbianon jól ismert Mophun játékok (szám szerint 15 db) teljes Bluetooth multiplayer támogatással. :)
Van még rá Duke Nukem 3D Atomic, COD 2, Quake és még rengeteg SNES, Gameboy, DOS! emulátor.
Érdemes még SmartToolkit-et feltenni a témák miatt, ugyanis nagyon sok szebbnél szebb téma létezik erre a telefonra, különböző pluginekkel.Én legutóbb ezt használtam.
Ezek feltelepítése nem olyan egyszerű, mint más telefonoknál, de általában jól értelmezhető leírás van hozzá, ha volt már okostelefonod, nem lesz gond.
Task Switcher is jól jöhet az alkalmazások bezárásához, ugyanis WM létére a legtöbb alkamazásból nem lehet kilépni, csak Feladatkezelővel. Rengeteg hasznos program van rá, de sajnos nem annyi, mint egy átlag QVGA kijelzős, érintőképernyős PDA-ra.

Ennyi pénzért tényleg nagyon jó vétel, tekintve, hogy egy WiFi-s okostelefon, ráadásul HP.

:R

[ Szerkesztve ]

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#15) Joshi válasza Mulderpapa (#14) üzenetére


Joshi
titán

Köszi! :R
A TCPMP-t már ajánlották és működik finoman igaz hogy ez a film néha meg-megakad úgy hogy a beállításokban szinte mindent minimumra állítottam(ettől még élvezhető a kép).

Esetleg van valami amit nem állítottam be? :U
Az egyik legfontosabb dolog az az MP3 csengőhangkénti beállítása ezt hogy kell(elvileg működik)? :F Ami még bosszantó az a Bluetooth/Wifi ki és bekapcsolásának bonyolultsága illetve a BT láthatóságának az inaktiválódása ki/be kapcsolás után. :W Erre valami megoldás? Progi? :U
A játékokat mindenképpen kipróbálom köszi. :R
Egyenlőre ennyi, majd még jelentkezem. :DDD
THX! :R

[ Szerkesztve ]

(#16) Mulderpapa válasza Joshi (#15) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

A konvertálásnál a felbontást állítsd lejebb.

A vezeték nélküli kapcsolatokat a főképernyőről könnyedén el tudod érni, most nincs előttem a telefon, ha hazaértem megnézem.
MP3-at természetesen be lehet állítani csengőhangnak, de ez megint egy olyan dolog, amit csak akkor tudok megmondani, ha előttem van a telefon.Azt hiszem valahol a beállítások menü mélyében fel kell venni külön a fileokat, utána tudod csak beállítani.

Ezek szerint már megvan a telefon? :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.