Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nebulo5


nebulo5
senior tag

Egyébként stabilan dolgozik, de kikopott a ház hátulján lévő ventilátor.Vettem egy coolink x9 szupercsendes ventit, és itt kezdődött a gond.Az eredeti ventin 4 kábelér van, és az alaplapon is 4 tűs a csatlakozóalyzat. A kábelek színe:Fekete-sárga-zöld-kék. A coolinken pedig 3 kábelér van 3 tűs foglalattal:fekete-piros-sárga. Ez még nem lenne egetverő probléma, mert a tápból is tudok csatlakozni a coolink meghajtására, DE!
Ha nincs az alaplapi 4 tűs csatira rádugva a ventilátor, akkor a bekapcsoláskor kiírja hibaüzenetként: 512-chasis fan not detected. És ezt minden esetben az F1 billentyűvel nyugtáznom kell. A biost már áttúrtam a hibaüzenetek kikapcsolásáért, de annyira szegényes a beállítási lehetőség, hogy többekközött ez sem lehetséges. Annyira bosszantóvá vált a dolog, hogy írtam a hp segély szolgálatának is. Nagyon rendesek voltak, már másnap írt visza egy mérnök, és közölte, hogy náluk cserélhető a venti, vagy gari híján vásárolható új is. más gyártótól származó terméket nem javasol beépíteni a biztonságos üzemelés...bla-bla-bla.
Viszaírtam hogy a termékük 5 hónapot bírta, a coolink-re pedig 100.000 üzemőra az ígéret, de mégcsak válaszra sem méltattak. Szeretném megoldani ezt a problémát, hogy ne kelljen állandóan + F1 gombot nyomogatnom. Ha valaki már járt hasonlóképpen, vagy egyébként tudja a megoldást, kérem segítsen.Az elektronikához még annyit sem konyítok mint a hw-hez, így ki van csukva az a lehetőség, hogy kimérem-bemérem... Blindre próbálkozni pedig nem szeretnék, nincs pénzem új alaplapra. Várom javaslataitokat
Tisztelettel

Üdv: nebulo

(#2) nebulo5


nebulo5
senior tag

Helló elektronikai zsenik!
Valaki?

Üdv: nebulo

(#3) nebulo5


nebulo5
senior tag

ennyire nehéz lenne? :F

Üdv: nebulo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.