Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Hozzáértők help pls (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) S1Lv3R


S1Lv3R
tag

Nos a kérdésem a következö.. ez főként nf7 tulajoktól kérdezném akik esetleg tapasztaltak ilyet..

Lényeg :
Eddig egy mercury kob kt266os lapom 2200+ gef4mx440 vga 512 ddr 2 dvdiro 300w mercury
annyi valtozott h vettem bele egy nf7 lapot és egy gef 5900xt vgat
A gondom az lenne , illetve a kérdésem , hogy a táp e a gondja annak , h sürün leáll a gép.. pl volt h beallitottam optimalisan a biost , utana probalnek biosbalepni és leall a gép és ciripel a speaker.. bios reset , majd optimised default és indul a wintelepites ,amikor a vinyó formazasa , particionalasa képernyöre ugrana át ismét kikapcsol és ciripel.. Namost azt csinaltam h 500mhzre raktam a proct mindent amit tudtam lehuztam és most igy megy az install , de a dvdíró nem tud olvasni különféle fileokat telepítésnél (3-4x huztam fel ezzel az olvasoval és cdvel az xpt) tehat arra lennek kivancsi h nagyon kevés neki a táp és azért hibázik , v vmi más fajta gondja lehet?

This message is built from 100% recycled and happy electrons!

(#2) PPeter válasza S1Lv3R (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Ez akár lehet memóriaprobléma is.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) sghc_toma válasza S1Lv3R (#1) üzenetére


sghc_toma
senior tag

memók milyen sebességen mennek? nekem ugyanez volt a gond hasonló konfiggal, 400-as memókat levettem 333-ra, meg egy pöttyet emelnem kellett a proci feszültségén is, különben fagyott a gép játék közben.

in asm we trust

(#4) S1Lv3R válasza sghc_toma (#3) üzenetére


S1Lv3R
tag

400as pqi chippes.. de ha levettem 266ra akkor is kerregett.. most asszem 200on megy a proci le van véve 500mhzre és igy felmegy a telepítö..
Szerintetek hogy tudom ezt kideriteni ? proba mas rammal , meg nagyobb táppal gondolom :D

This message is built from 100% recycled and happy electrons!

(#5) S1Lv3R válasza S1Lv3R (#4) üzenetére


S1Lv3R
tag

nos az a helyzet h felment a windows.. 500mhzen a proc 200mhzen a ram
Ha állítom defaultra mindent tehat 2200+ auto minden ram a legesleg rosszabb idözítéssel , tehat csigára rakva.. amikor töltené be a winfost leáll a hütöventi a chipsethütö meg minden és csak csipog a speaker.. ha vki talalkozott hasonloval legyen szives irja mar le hogy valoban e a tápegység kevés neki.. én erre gyanakszom!

Köszi mindenkinek! :R

This message is built from 100% recycled and happy electrons!

(#6) csanika válasza S1Lv3R (#5) üzenetére


csanika
tag

Nekem nf7-em van de ilyet mondjuk még nem tapasztaltam.
Esetleg mikori bios van benne?
Bios frissítést próbáltál már?

'' Elment orosz, török,trianon sem örök!''

(#7) Motion_Blur válasza S1Lv3R (#1) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem a táp kizárható, de nézd meg, hogy terhelés hatására (persze, ha meg tudod) hogyan változnak a fesz értékek! (multiméterrel mérjél rá, vagy Everest)

Bár szvsz egy ilyen rendszert lazán el kellene vinnie egy ilyen tápnak. Az, hogy XP telepítésnél nem találja a file-okat, az lehet memória(időzítés) beállítási hiba, ha lehet, semmit se hagyj a bios-ban auto-n!
Ha semmi nem megy, akkor egyenként próbáld ki az alkatrészeket más gépben ;)

Sok sikert!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8) S1Lv3R válasza Motion_Blur (#7) üzenetére


S1Lv3R
tag

köszi probalkozom..

tud valaki egy opcionális beállitást leirni ide ?

This message is built from 100% recycled and happy electrons!

(#9) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ezilyen végig kell próbálgatni

én memora vagy tápra gynakodnák (fx5900 zabál rendesen, mercury meg még codegennel is rosszabb imho) deaztán lehet alaplap is......

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10) Thomas1


Thomas1
őstag

Én is táphibára tippelnék. Nem bírja az új vga-t. Kölcsöntáppal próbáld ki.
Memtest86-ot futtass le, ha van hiba, az megtalálja.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#11) S1Lv3R válasza Thomas1 (#10) üzenetére


S1Lv3R
tag

Nos beallitottam defaultra mindent 133x13,5 ram 400mhzre rambeallitasok , idözítések optimalisak , vga fastwrite stb of.. beindult windowskep elkezdem rakni drivereit , kér egy restartot..ok.. utana mar nem indult be söt még bios belepesnel volt h ismét kikapcsolt..

This message is built from 100% recycled and happy electrons!

(#12) antikomcsi válasza S1Lv3R (#11) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hány darab hdd-d van?

Mindenesetre, ha csak egy, akkor is elég gyenge a mercury, annál még egy codegen is jobb.

Azért kérdem, hogy hány merevlemezed van, mert azt látom, hogy optikai ezközből 2db. van, és ha hdd-ből is, akkor nem marad szabad molex csati, (ha csak nincs egy y kábeled), amit rá kötnél a vga-ra. Márpedig az 5900-nak kevés az agp felől kapott táp, és a plusz tápcsati nélkül nem fog rendesen menni.

(#13) S1Lv3R válasza antikomcsi (#12) üzenetére


S1Lv3R
tag

hali!

Nos 2db dvd írom van egy pio és egy lg (lényegtelen)
1db 20gbos maxtor slim megy jelenleg a gépben..
van 1 szabad csati amit bekötöttem a vgaba...
Nem értem 1xüen ha pl 500mhzen megy a cpu 200on a ram akkor minden happy 5900xt vel dvdk bekötve stb , de ha mar felhuzom default 1800mhzre a ramokat 400ra akkor elhal..
Érdekessége , este ugy kapcsoltam ki h nem akart bebootolni 2200+ ként , ma reggel meg sikerült winfosig eljutni majd befagyott és utana mar k.o.
egyszerüen nem tudom h most táp , ram , alaplap a difi...
U.i: volt h lehuztam az 1ik dvdt , beraktam egy gef4mx440et lehuztam a procit 1400mhz környékére és ugy sem ment.. ha ilyen nagyon minimalisra volt lehuzva akkor ok..

This message is built from 100% recycled and happy electrons!

(#14) Gitros


Gitros
aktív tag

Nekem is NF7 van ugyanezzel a VGA-val, de nem volt gondom. Melyik BIOS van a lapodon? ...és melyik verziójú a lapod?
Meg kéne skubizni BIOS-ban, hogy milyen értékeket mér a lap a feszültségre. Meg hogy hány fokot mér a procidra.
A memóhibát kiszűrted már memtest86-al? az is fontos, mert ugyanilyen gondokkal küszködtem.
Story:
adott két infineon 400MHz-es ram, melyek gond nélkül viszik a 480-at inteles lapon. Mikor megvettem az NF7-et, nem volt hajlandó dual-ban menni még 333-on sem... csak single-ben. Akármit csináltam nem ment a dual, úgyhogy maradt a single mode. Nekem is a win install volt a bibi...

Egy próbát megér: rakd át single channel-re a memókat. hátha segít a helyzeten, bár a kikapcsolásokért ez nem lehet felelős.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#15) S1Lv3R válasza Gitros (#14) üzenetére


S1Lv3R
tag

Hi!

1 db 512es modulom van tehát singliben megy igy is...
Nf7 rev2.0 és állítólag a legujjabb bios van fent hozzá.. de ezt nem tom most fejböl mert tegnap vettem a lapot és most meg melózom..
A proci olyan 47fokon jár.. A fekszkókat megnézem , de valszeg ma amugy is beujítok egy uj tápegységet..
Memóriát kapok tesztelésre holnap , de ma megprobalok egy memtestet futtatni...

This message is built from 100% recycled and happy electrons!

(#16) Gitros válasza S1Lv3R (#15) üzenetére


Gitros
aktív tag

Apropó... a GeForce-od milyen gyártmány? valami kultúrált hűtő van rajta vagy nagyabáló?

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#17) S1Lv3R válasza Gitros (#16) üzenetére


S1Lv3R
tag

inno3d és a gyári hütés fut rajta

This message is built from 100% recycled and happy electrons!

(#18) ssolitude válasza S1Lv3R (#17) üzenetére


ssolitude
őstag

Van potméterrel szabályzott venti az alaplapon?(illetve az alaplapra csatlakoztatva)

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#19) S1Lv3R válasza ssolitude (#18) üzenetére


S1Lv3R
tag

nincs..
összvissz prochütő van és chipsethütő , meg vga hütő

This message is built from 100% recycled and happy electrons!

(#20) ssolitude válasza S1Lv3R (#19) üzenetére


ssolitude
őstag

Az fx 5900 kap tápot az AGP-n kívül?Mennyire meleg a proci hűtőborda(kézzel!)?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#21) S1Lv3R válasza ssolitude (#20) üzenetére


S1Lv3R
tag

hi!

Köszönöm az ötletetek... Kicsit utánaolvastam és megtaláltam a megoldást , mégpedig fordítva volt a cpu hütő a foglalaton.. Hát igen , ez eléggé amatör volt :D

Attila

This message is built from 100% recycled and happy electrons!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Hozzáértők help pls (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.