Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kurcy


Kurcy
tag

Srácok kezdő vagyok tuningban de megszeretném tanulni!
Olvasgattam itt a fórumokat össze vissza és egy nagy káosz van a fejemben sajna most :F

Valaki tegye meg azt nekem hogy leírja hogy asrcok k7 s8 xet és egy barton 2500+ procit hogyan kell tuningolni!

Olyanra gondolok hogy leírja hogy abioszban merre mit és mennyire kell állítani!

NEM tönkre tenni akarom a gépem!


köszi segítsetek!

(#2) DukeFX válasza Kurcy (#1) üzenetére


DukeFX
tag

Allítsd az FSB 500000000Ghz-re és meg leszel ve elégedve :D
Ezt nem fogja neked senki sem leírni, ugyanis ezt neked kell kitapasztalni, hogy te konfigod, hogyan és mennyire bírja.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#3) HERR Z válasza Kurcy (#1) üzenetére


HERR Z
veterán

tönkre nem tudod tenni, mivel nem tudsz feszültséget állítani ....sazl ha jót fogtál ki akkor elég 200-ra tenni a jumpert ha meg nem akkor BIOSból egyessével kel fsb-t emelni hogy mennyit bír....

(#4) oppi válasza Kurcy (#1) üzenetére


oppi
csendes tag

''CPU típusa AMD Athlon XP-A, 2166 MHz (13 x 167) 3000+
Alaplap neve ASRock K7S8X v3 (5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio, LAN)
Alaplapi lapkakészlet SiS 748 ''
Ez egy 2500+ -os Athlon XP Barton maggal.Próbáld meg nekem stabil.
Feszt nem piszkáltam.Persze az volna az igazi,ha jumper-ral vissza vennéd a
szorzót és emelnéd az FSB-t,de jó lenne tudni többet a config-ról.(memória?)

[Szerkesztve]

(#5) Dilikutya válasza oppi (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem kell a szorzót visszavenni. A 2500+ Bartonnak 11-es szorzója van, azt nem is kell állitani, csak az FSB-t kell próbálgatni. Te miért szorzót emeltél? FSB emeléssel alacsonyabb órajelen is lehet gyorsabb mint magasabb órajelen, de kevesebb FSB-vel. 3000+ szintet nagy valószinűséggel simén FSB emeléssel is el lehet érni. Talán még feszültséget sem kell növelni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) #53172992


#53172992
törölt tag

Hát ez elég egyszerű dolog...
Én magamtól tapasztaltam ki kb.8 éves koromban és akkor sem volt vele semmi baj.
Eddig volt jó pár gépük szinte mind tuningolva volt (kivéve a server ) és semmi baj.
Sztem a új a bartnond akkor nem fog menni a szorzólock - kioldás, de az FSB-t emelheted.
Próbáld meg, ha kimegy a gép ( nem bírja) akkor indításnál hosszú del, és vissza a legjobb FSB-re amit bír..

(#7) #53172992


#53172992
törölt tag

Ja és a tem. warninot rakd jóóóóól le, azt valami megterhelőt a gépenk ((3mark* 2001,2003,2005 eyszerre :))) azt indítsd úra és nézd meg a hőmrsékletet (pc health status) minél ritkábban (5 perc, 20,40,60....)
Nagyjából (<- ezt elírtam :F) ennyi.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.