Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atus


atus
senior tag

Üdv!
Szilikon, vagy ezüst alapú hővezető ragasztó pasztát keresek már egy ideje de nem jártam sikerrel(Pécsett). Ha valaki tud ilyet szerezni, vagy vag infója, h merre lehet ilyet kapni az plíz jelezze! Enélkül sajnos nem fog menni az új Radeon vgaCool... :(

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#2) biker válasza atus (#1) üzenetére


biker
nagyúr

conrad shop. bp. vagy posta rendeléssel. www.conrad.hu
de kb 4e huf 10gramm, tehát inkáb oldd meg másképp. biztos megoldható!!!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3) launcser


launcser
senior tag

titan hutokhoz adnak 1,5 gé ezüstös pasztát :)
nekem a hűtöm amugytelevan pasztával, ugyis mindig kenyegetni kell a sok ismerős gépét..

tütüü

(#4) atus válasza launcser (#3) üzenetére


atus
senior tag

Nekem nem sima hővezető pasztára lenne szükségem, hanem olyanra ami ragasztóként funkcionál.(pl. RAM bordák+GPU)

Köszi a Conrad-os ötletet, ha Pesten járok beszerzek egyet, de ha valaki tud máshol, olcsóbban, annak még jobban örülnék!

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#5) launcser válasza atus (#4) üzenetére


launcser
senior tag

ja hu de huje vagyok :)
bocs
ragasztot is tok, de csak magában
én ilyennel ragasztottam bordát vidkártyaramomra
de nemtom vezet e hőt..
meg nemtom mi a neve..
pedig kéne még, ragasztani NAGYON jó :)
sztem ragasztot meg hovezeto pasztát..

tütüü

(#6) laja válasza atus (#4) üzenetére


laja
tag

Hát nem tudom, én hónapokkal ezelőtt 5 nagyobb budapesti elektronikai boltban kérdeztem, a Conradban is, és mindenhol határozottan azt mondták, hogy nincs.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#7) guest


guest
veterán

hali! négy csepp pillanatragasztóa a 4 sarkára (picike), egy paca a közepére hővezetőből (annyi, ha rányomod, ne nyomuljon a ragasztó helyére). Ha a ragasztó legalább 3 ponton fog, akkor jó. száradási idő ilyenkor sajnos nem 10 perc...

prohardver vendég

(#8) motor


motor
tag

Már nekem is volt egy ilyen kérdésem valaha, de most eszembe jutott, hogy nálink a cégnél használnak egy bizonyos Scotch vagy 3M ragasztószalagot egy aranyozógéphez a klissék felragasztásánál.
A gép egy kb 200 fokos rézdarabot nyom a munkadarabba, közte a festékréteget tartalmazó fóliával. Ezeket a rézdarabokat ezzel a Scotch (vagy 3M :) )ragasztószalaggal erősítik fel a melegítő felületre, csak épp akkor a lap már igen forró, vagyis nem tudom, hogy mondjuk egy 50fokos vga csipre :)működik e a dolog(:. Hétfőn mindenképp kipróbálom.

Hejhóóó!

(#9) biker válasza laja (#6) üzenetére


biker
nagyúr

ha kell, megadom ÚJBÓL a cikkszámát, ami alapján megrendelheted!
asszem te kerestél már egyszer, és akkor is megadtam. kb fél éve...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) atus válasza guest (#7) üzenetére


atus
senior tag

Üdv!
A pillanatragasztós lehetőségen én is elgondolkoztam, a RAM-ra működne is, de a GPU-ra egy Cool 111-et szeretnék felrakni, és azt lehet, hogy nem tartaná meg túl biztonságosan... :D
Ha meg már a GPUra szerzek ragasztót, akkor a RAMra se akarok pillanatragasztót gányolni.
Biker: Akkor plíz mondd a cikkszámot, mert sehol máshol nem találtam... :( Pedig egész Pécset körbejértam már...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#11) Egon


Egon
nagyúr

Felhozom ezt a témát, mert engem is érdekelne...
Felhívtam a legnagyobb elektronikai boltokat (Conrad, Mikronika, Lomex stb.), és sehol sem tartanak ilyesmit.
A pillanatragasztós megoldás nem tetszik: ha rányomod a bordát a GPU-ra, tutira összekeveredik a szilikonpaszta a ragasztóval...:(
Kétoldalas hővezető ragasztócsíkot (pl. 3M) hol lehet kapni? Megtart biztonságosan egy közepes méretű bordát a GPU-n? Mennyire jó hővezető? Van valakinek más tippje, hogy hogyan rögzítsek (másik, nagyobb) bordát a GPU-mra?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) MrSummer válasza guest (#7) üzenetére


MrSummer
aktív tag

nem pill ragasztós megoldás érdekelne engem is

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#13) LukE


LukE
veterán

Hővezető ragasztót eddig csak kicsi chipset hűtő alján láttam. 1 haver külföldön vett matrica formában is, de nem tudom hol. A videókártya ramjaimra vannak így felragasztva. Elég jól tart, alig bírtam leszedni, pedig az csak néhány cm2 területen tartja.
Az első kettőt kissé elb@sztam, ezért kellett kipróbálnom a pillanatragasztós verziót.Az is jól tart, most meg is rángattam a bordát:) és mindkettő vezeti a hőt, valamennyire.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#14) Egon


Egon
nagyúr

Senkinek sincs értelmes ötlete? :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Satan-Claus válasza Egon (#14) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ha az Unicum megszárad az elég jól tapad... :))

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#16) Satan-Claus válasza Egon (#14) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

OFF

Most jut eszembe. 2 napja mikor felhívtál, és mondtam (úgy 40 perc után :) ), hogy le kell raknunk, mert csörög a másik telefon, nos az a barátnőm volt. Szegénynek megígértem, hogy érte megyek 3-ra (ekkor kb. 3:10 volt), de teljesen elfeljtettem. Szegény meg nem értette, hogy miért foglalt folyamatosan a mobilom...:)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#17) Egon válasza Satan-Claus (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

OFF

Hát igen, így van ez...:))

ON

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Satan-Claus válasza Egon (#17) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

OFF

''GYENGE KÖZEPES IDŐÉRTÉK???

Ha tükörtöjást raktam volna a mobilomra, az is megsült volna úgy 30 percnél, de így beleégett a telefon kontúrja a jobb arcomba! :D

ON

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#19) Egon válasza Satan-Claus (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

OFF

Jaja, gyenge közepes...:) Kérdezd meg Sid-et vagy GeorgeTerrort; amikor felhívtam őket, mindíg mobil-lemerülésig beszélgettünk...:DDD
De inkább irány az offtopic, szétoffoljuk itten a fontos topicot, és még nincs meg a válasz a kérdésemre se...:(

ON

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Loader


Loader
tag

Valamikor régen hallotam, hogy körömlakkal ragasztottak bordát memóriára. Gondolom az átlátszó az igazi. És a körömlakk lemosóval pedig lelehet szedni, bár ebben már nem vagyok olyan biztos.

''Te! Hogyis van ez?''

(#21) biker


biker
nagyúr

hát akkor most már körbejárva, a következő sajnálatos dolgokat tenném közzé:

van egy ragasztástechnikai szaküzlet vezetője ismerősöm. körbejárattam vele a dolgot, mert mindenhol zsákutca volt, illetve a conradban hirdetett dolog sem kapható

1: kétoldalas hővezető ragszalag. kiváló termék, egy vga méretű darab alig 4-500.-, DE: 2cm széles, és 10m hosszú, így alig 50.000.- egy tekercs.

2: Loctite 315 output kit, 15(vagy 25?) ml, kétkomponensű hővezető ragasztó. (0.66C/W, 100fokig jó). ez kb 10-15 adagra elég, negatívum: jelenleg a magyar raktárban sincs a loctite-nak, csak ausztriából hoznak, szav.ideje 6hónap.

szóval elég drága, és legalább 10emberke összefogása kell, hogy elhasználható legyen, illetve pl. moddoló/tunningoló teamnek beszerezhető termékek ezek.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Na haverom megrendelte az overclock.hu -ról azt a memoria hűtőt amelyikhez van vga memcsi hűtő is ehhez kapott hővezető ragasztó csikot is igaz csak annyit amennyi a vgahoz kell de bordástól mindenestől meguszod 2900+fáért...
Ja és igényes megoldás

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#23) Egon válasza MrSummer (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

Igen, és is néztem, csak az böki a csőrömet, hogy (elvileg) nem lehet személyesen átvenni. Nem szívesen fizetek ki 1000-1500 Ft-ot a szállításra egy 3K-s terméknél: lazán 50%-kal megdrágítja a cuccost...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) MrSummer válasza Egon (#23) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Szerintem nincs annyi de mingyá mekérdem

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#25) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Azt monta egy ropi volt így már tényleg eléggé meggondolandó........:(

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#26) Loader válasza MrSummer (#25) üzenetére


Loader
tag

Akkor marad a körömlakk :)

''Te! Hogyis van ez?''

(#27) lao ce


lao ce
aktív tag

lenne egy kis problemam, ami talan nincs.

bizonyara nem egyedi a dolog, p4 (2.53), ragacsos fekete ize van a proci es a hutoborda kozott. az a baj -talan-, hogy mivel volt mar ket alaplap csere (peches vagyok), ez a fekete ize mar egyaltalan nem ragad a procihoz.

ez a dolog odaig szimpatikus, hogy ezutan mar biztos nem tepem ki a foglalatbol, de ugyanakkor aggodok, hogy ez igy rendben van-e hoatadasilag vagy mittudomen? vagy esetleg le kellene szaggatnom a hutobordarol ezt a fekete izet es ujat ragasztani ra? ha igen, mivel lehet ezt leszedni (korommel nem nagyon jon)? es ha egyszer lent van akkor valamivel le kellene tisztogatni?

remelem a kerdesbol kiderul, hogy nagyon tajekozatlan vagyok fekete ragacsbol.

nicht kompot

(#28) Den válasza lao ce (#27) üzenetére


Den
veterán

szed le amivel lejön, és a helyére ne ragacsot hanem hőátadó pasztát tegyél.

www.simson4t.hu

(#29) mod_man


mod_man
csendes tag

hi,

a legjobb hovezeto ragaszto a loctite output 315 nevet viseli. talaltam is 20 ml a legkisebb kiszereles, 15 ezer ft az ara. errol ennyit...

mod_man

(#30) biker válasza mod_man (#29) üzenetére


biker
nagyúr

ha tudsz olvasni, #21-es írásom mond velemit, talán...

vagy nem hiszed el, hogy a magyar loctite raktárban nicsen, csak 1db, ami már lejárt szavi-ú? azt vetted meg?
vagy ausztriából hoztak neked egyet?

erről ennyit...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31) lao ce válasza biker (#21) üzenetére


lao ce
aktív tag

''kétkomponensű hővezető ragasztó''
egyedul nekem van k. nagy felelmem odaragasztani oldhatatlan modon a processzort egy bazi darab aluminiumhoz?

''hővezető ragszalag''
ez mar szimpatikusabb, mert oldhato. marhogy a proci oldalan. Den irta, hogy szedjem le ahogy tudom. hat, majd megprobalom minel kevesebb karcolast hagyva magam utan. azutan meg nem artana kicsinyket letisztitani, talan valami szeszt fogok hasznalni belsoleg, kulsoleg meg az asszony koromlakklemosojat mar kineztem :)

nicht kompot

(#32) biker válasza lao ce (#31) üzenetére


biker
nagyúr

procihoz NEM alkalmas semmi ilyen!!!

ez a módszer chipsethez, VGA-hoz való!!!

a procik hőelvonási követelménye nagyobb, mint amit a ragasztó adni tud! elszáll!

oda csak hővezető paszta alkalmazható... cserél erre a fekete ragacsot.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33) atus válasza lao ce (#31) üzenetére


atus
senior tag

Csak neked vannak ilyen félelmeid, mert másoknak eszükbe se jut megragasztani a procijukat... :DDD
Paszta lemosásra én deo spray-t szoktam használni, alkoholos, könnyen elpárolog, jól oldja a cuccot, nagy nyomással jön ki, sőt még jó illata is van.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#34) mod_man


mod_man
csendes tag

ismeros szerezte es nem volt lejart a cucc

mod_man

(#35) biker válasza mod_man (#34) üzenetére


biker
nagyúr

akkor yoo neked...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#36) Padre válasza atus (#1) üzenetére


Padre
tag

Én is barkácsolnám itthon a VGA kártyámon a memóriákat. Egy cimbim utánanézett nekem a ragasztásnak. Azt mondja a Magda cukrászdával szemben (PÉCS) van egy bolt ahol kapható ezüst tartalmú ragasztó. Pici 1cm-es kis kinyomóban van. 3500FT az ára. Szerintem ez jó lenne nem????

(#37) Cane


Cane
őstag

Halihalló!

Mivel a festék ragad és az apró fémszemcsék többé-kevésbé vezetik a hőt, ebből akár az is következhetne hogy: kályhaezüst. Ezzel szokták a kályhákat szép ezüstszínűre lefesteni.

1. Hőt bírja
2. és vezeti is
3. ragad
4. olcsó(bb)
5. nem romlik meg egyszercsak :DD

Asszem én hamarosan majd kipróbálom, mert én is akarok állat gpu+mem hűtést. A helyzet az hogy még nem próbáltam, de két sikban lemunkált fémdarabbal ki lehet próbálni. Hja és acetonnal, vagy brutál nitro higitóval le lehet szedni a festékfoltokat. Bár szerintem ha az rendesen odaragad... :(

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#38) atus válasza Padre (#36) üzenetére


atus
senior tag

Az a Pagát Bt., őket kb két héten keresztül zaklattam a rendelésemmel. :)
Cane:
Kályhaezüstöt nem ismerem konkrétan, de egy kérdésem lenne. Mitől vagy biztos abban, hogy jó a hővezetési értéke? Van róla konkrét adatod?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#39) LukE válasza atus (#38) üzenetére


LukE
veterán

Ragaszd körbe a ramot/gput!

''csipeszt'' nem tud valaki gyártani? Valami erősebb acél drótból lehetne talán hajlítani?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#40) Cane válasza atus (#38) üzenetére


Cane
őstag

a hőálló kályhaezüsttel vonják be pl. a Totya kazánt is. ha a ez a festék nem vezetné jól a hőt, akkor a kályhának is kisebb lenne a fűtőértéke, nem adná le a hőt megfelelően és veszteséggel járna a fűtés.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#41) Hequila válasza Cane (#40) üzenetére


Hequila
őstag

És a kályhaezüst festék nem vezeti véletlenül az áramot? Mert ha igen, az szerintem nem lenne túl egészséges a memória lábainál. És honnan tudod, hogy olyan jól ragad ilyen kicsi vastagságban mert ugye a borda és a memória közé nem 2 centit kensz :)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#42) biker válasza Hequila (#41) üzenetére


biker
nagyúr

és honnan tudjuk azt, hogy levegő nélkül hány nap alatt köt meg?

mert ugye a festék száradása azon alapul, hogy elpárolog a hígító

de ha összenyomom, akkor ott nincs hova párologjon, és a szélén megragad, középen meg örökre folyni fog...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43) Cane válasza biker (#42) üzenetére


Cane
őstag

Az áramot szerintem vezeti és azt sem tudom hogy mennyi idő alatt köt meg. De hamarosan ki fogom próbálni és akkor majd mondom hogyan sikerült vagy esetleg próbálkozok valami más ragaccsal. :DDD

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#44) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Én is elmentem a Conradba, de nincs hővezető ragasztó csak pill. ragasztó. Valaki azóta???

(#45) FluID


FluID
tag

Én úgy oldottam meg a videókártya ramjainak a hűtését, hogy bekentem hővezető pasztával majdnem az egész tetejét az IC-tokoknak, csak a 2 oldalán hagytam 2-3mm széles tiszta helyet. Ide pedig henkel gyártmányú ragasztót kentem(nemtom mi a típusa, de a tévéreklámban ezzel ragasztották a széket a falra...:)) )
Már vagy 3 hónapja nem estek le, ha megtépem, elég stabilnak tűnik.
Úgy néztem, hogy ezt a ragacsot talán le is lehet szedni, ha garis probléma lenne(nem úgy, mint a pillanatragasztót)

FluID

(#46) Lamair válasza zsoltee10 (#44) üzenetére


Lamair
aktív tag

a 3M termékek között van kétoldals ragasztószalag ami hővezető 250°c-ig!

keresd meg az oldalukat és vedd fel a magyarországi képviselőjükkel a kapcsolatot mailban ezt tettem én is csak közben lett eagy jó VGA-m

üdv

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#47) zsoltee10 válasza FluID (#45) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem csak a raomkat kellene hűteni, hanem egy wbk68 bordát akarok a procijára ragasztani.

Ehhez meg lehet hogy kevés lenne a ragasztócsík. Azért köszi Lamair. :)

(#48) FluID válasza zsoltee10 (#47) üzenetére


FluID
tag

Gondolkoztam, hogy én is rakok fel valami izmos bordát a gpu-ra.
Ha egyszer megcsinálom, akkor csavarokkal lesz.
Azokra rá merem bízni azt a 15-20 dekát...

(#49) zsoltee10 válasza FluID (#48) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ja, csak a r8500-n nincs csavarnak lyuk. Ezért kell mindenképp ragasztani. Palma tex megfoná, de félek, hogy megsül a proci mert megreked a hő nagy része a proci, és a borda között félúton.

(#50) FluID válasza zsoltee10 (#49) üzenetére


FluID
tag

hmmm...
Néhányan a kétkomponensű ragasztóba kevert ezüstpasztára esküsznek.
Lehet, hogy én nem vagyok elég bátor, de nem próbálnám ki:(

FluID

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.