Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hővezető ragasztó (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Godspeed


Godspeed
tag

Hi Help! Tud valaki nagyon jó hővezető ragasztót ajánlani? RAMot, régebbi GPUkhoz kéne...

(#2) mikoljan válasza Godspeed (#1) üzenetére


mikoljan
tag

Hello!

Léteznek különböző hővezető paszták, igaz némelyiknek cseppje az arany árával vetekszik. :) Hogy ezek jó ragasztók? Fogalmam sincs.
Hűtőborda felragasztását anno én úgy oldottam meg, hogy vettem egy Zalman ZM-NB32J típusú bordát, amihez mellékelnek hővezető-ragasztót. Először, egy régebbi gépemben lévő vga-ra ragasztottam vissza a hűtőbordáját, majd felhasználtam magát a Zalman bordát a chipsetem hűtésére. Tehát nem csak egy ''alkalmas'' a ragasztó mennyisége és eddig jól szuperál mindkét ragasztott hűtő.

[Szerkesztve]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#3) -=Ghost=- válasza Godspeed (#1) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

van már ilyen téma => kereső.

válogass:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=hővezető%20ragasztó&show=AND&ssep=%20&sid=[/L]

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#4) ody42 válasza Godspeed (#1) üzenetére


ody42
senior tag

szerintem ne pazarold rá a pénzt!!!!
Én sima szilikonpasztával nyomtam fel a bordákat a gpura meg a memóra is, és körbenyomtam pillanatragasztóval. Úgy vezeti a hőt, hogy tojást lehet sütni a bordákon!!

(#5) -=Ghost=- válasza ody42 (#4) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

:Y
akkor valamivel sürgősen kezd el hűteni mert nem szereti azt a hőfokot sem a mem sem a gpu :DD:DD

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#6) ody42 válasza -=Ghost=- (#5) üzenetére


ody42
senior tag

Hát egy szar Geforce2-ről van szó. :)
Alapban passzívan ment 2 évig, aztán amikor kicseréltem a R9000-emet erre, akkor nyúltam hozzá a GPU-hoz, és kipirosodott tőle az ujjam, olyan meleg volt.
Szóval csak a saját megnyugtatásomra tettem rá bordát, de sokat nem segített rajta, venti is kéne, de annyit nem ér az egész kártya. Ha eddig nem döglött meg, talán most sem fog. :)

(#7) Godspeed válasza mikoljan (#2) üzenetére


Godspeed
tag

Na, akkor ugy latszik holnap indulhatok botba bordat venni :)

(#8) -=Ghost=- válasza ody42 (#6) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

elég optimiskán fogod föl... :)) :C

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#9) Godspeed válasza ody42 (#6) üzenetére


Godspeed
tag

Ez sem rossz megoldas, mondjuk regebbi cuccokra tokeletesen megfelel, csak ujabbaknal kell egy kis igenyesseg is.

(#10) mr_ricsi válasza ody42 (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''körbenyomtam pillanatragasztóval''
Ez nem hosszútávú megoldás. Egy Banshee VGA-ra raktam fel így bordát, de kb. 1-1 év után 2x is lepottyant, gondolom, a hideg-meleg váltakozását nem bírta.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) ody42 válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


ody42
senior tag

nem baj, nincs alatta semmi, nincs egy pci kártyám sem :)

(#12) bbazsy válasza ody42 (#11) üzenetére


bbazsy
őstag

Hát te Nem vagy semmi :)) :C

..

(#13) Donnie


Donnie
őstag

A legjobb megoldás ha veszel barkácsboltban F.BS ragasztót (nem vicc!), a legkisebb kiszerelést ami van. Ezt jó minőségű pasztával 5:3 arányban összekevered (paszta 5 egység, F.BS ragasztó 3 egység, vagy egy picivel kevesebb). Ebből kensz a chip-re is meg a felületre is. Jól rányomod, hagyod száradni kb. egy órát őket, hogy biztos, ami biztos legyen. Én anno ilyen módszerrel ragasztottam fel a memóriákra a bordákat a Ti4200-esemen.
Előnyök: olcsó (kb 200 forint a ragasztó, paszta meg van szerintem neked is :P)

UI: az F.BS ragasztó egyébként szilikonkaucsuk alapú ragasztóanyag, jól vezeti a hőt is, de jobb ha rendes pasztával, ahogy mondtam 5:3 arányban van keverve.

(#14) Egon válasza Godspeed (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Már ezerszer el lett mondva a _korrekt_, _olcsó_ megoldás: venni kell Zalman NB-hűtőt (az aranyszínűt, kb. 1000 Ft), ahhoz adnak kétkomponensű hővezető ragasztót (sajna kis mennyiséget).
Korrekt megoldás, nem pedig igénytelen gányolás, mint a pillanatragasztós módszer...:((

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Donnie válasza Donnie (#13) üzenetére


Donnie
őstag

Ja és eltávolítani is egyszerű. Óvatosan megtekered és kész. Utána, ami a chip-en marad azt pedig lehúzod egy az egyben úgy mint más gyártó hővezető ragasztó csíkját. Ezt a megoldást egyébként annak idején Ordasi tárgyalta ki. Szóval ha mégsem akarsz ezer Forintot költeni, csak 200-at akkor szerintem az én megoldásomat tejesen megfelelő.

[Szerkesztve]

(#16) ody42 válasza Egon (#14) üzenetére


ody42
senior tag

hát te tudod, de én attól függetlenül nem fogok egy 4000 forintos kártyára 1000 ftért bordát+ ragasztót venni, amikor alu bordát szereztem ingyen a ragasztó+200 ft. Ráadásul a házban úgysem látod, hogy mivel van felrakva, mert lefelé áll a gpu+a ramok is :)
szóval olcsónak nem nevezném, de ok, legyen az a korrekt megoldás, ha 9800 pro-m lenne, akkor valszeg én sem sajnálnám rá a lóvét, de egy Geforce 2-re :F

(#17) Godspeed válasza Donnie (#13) üzenetére


Godspeed
tag

Koszi a megoldast! Csak tudnam F.BS minek a roviditese :)

(#18) Godspeed válasza Egon (#14) üzenetére


Godspeed
tag

Es ez le is lehet szedni rola, vagy ugy marad ahogy van? Ugye a nagyobbik testverhez, a NB47J-hez is adnak ilyesmit?

(#19) Egon válasza Godspeed (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

Nagyobbikhoz sajna nem adnak...
Leszedni csak trükkösen lehet (vagy óvatosan feszegetve-csavargatva, a maradékot acetonmentes körömlakk-lemosóval eltávolítva, vagy a mélyhűtős trükkel...:D).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Egon válasza ody42 (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

Nézd, nekem egy TNT2-n van ilyen...:D Amúgy jobb esetben fel tudod használni az NB-bordát + a hozzá adott rugós pöcköket is, pl. az alaplapodra (ha vannak lyukak az NB környékén), vagy egy másik vga-ra (nekem a pöckökkel van rögzítve a fent említett vga-n), esetleg eladod, és máris minimalizáltad a költségeket...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) rATdrAgOn válasza Egon (#14) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Meg tutibb, ha veszel ketkomponensu femragasztot. :)
(Asszem loctite-bol is van ilyen)
Vezeti a hot oleg jol, sot, reszelni/flexelni lehet. :)
En anno eleg sok femes motyot azzal javitottam/ragasztottam, szvsz tokeletes. :)
Mondjuk muanyag/fem parositast meg nem probaltam vele, de az tuti, hogy a hot vezeti... es ragadni ragad mint az allat. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#22) Egon válasza rATdrAgOn (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Mennyibe kerül? Adott esetben le is lehet szedni?!?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) Godspeed válasza Egon (#19) üzenetére


Godspeed
tag

Melyhutos trukknel be kell csomagolni valamibe vagy csak siman csendes helyre beteszem es ...:o

(#24) rATdrAgOn válasza Egon (#22) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Csak reszelni lehet :)
Ara amugy ilyen 5-6K korul van, de ez tisztesseges mennyiseg.... ~0.3 liter van egy tubusban. :)
Nemtom hogy a Zalman csodaban mennyi van es mennyibe faj, annakidejen jarganynal hasznaltuk kisebb folytonossagi hianyok javitasara. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#25) Egon válasza Godspeed (#23) üzenetére


Egon
nagyúr

A párásodás miatt célszerű nejlonzacsiba rakni persze...
Én még nem csináltam ilyesmit (remélem nem leszek sosem rászorulva...:o), de úgy csinálnám, hogy a zacsiba beraknék valami olyan anyagot, ami nagyon jól leköti a nedvességet (ha mást nem: pár szem kockacukrot...:DDD), nehogy gond legyen _azután_ hogy kivetted a hűtőből...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) Egon válasza rATdrAgOn (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

Zalmant csak bordával együtt lehetbeszerválni, és elég kevés van benne (max. egy nagyobb borda felrakására elegendő...:().

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) Donnie válasza Godspeed (#17) üzenetére


Donnie
őstag

Az F.BS ragasztó maga a ragasztónak a neve:) Ha bemész a barkács/festék boltba így kell kérni. Ahogy említettem ezt utána legalább könnyen el is tudod távolítani... Nem kell görcsölni vele. (Materiál Vegyipari Szövetkezet gyártja)

(#28) zsolt501 válasza Donnie (#27) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha FSB ragasztóval használsz akkor a sok sikert mivel a szilikon gumi igen rossz hővezető :C :C

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#29) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Egyépként nem tudom ki volt aki eltalálta hogy FSB ragasztót használjatok elég pihent volt az illető ennyi erővel akár ott se lenne a borda mivel baromi rossz hő vezető a gumi.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#30) Donnie válasza zsolt501 (#28) üzenetére


Donnie
őstag

Látom arra azért nem vetted a fáradságot, hogy kicsit is visszaolvass:C ;]
KEVERNI KELL pasztával, egyébként:
1. Ordasi nem beszél f@szságokat.
2. A technikát alkalmaztam korábban én is és bevált...
3. Nem FSB ragasztó, hanem F.BS ragasztó...
4. Pasztával keverve, ugyanazt az eredményt éred el vele, mint drágább ragasztóval.

Ennyi.

[Szerkesztve]

(#31) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ha biztos és olcsó megoldás kell arra van sokkal jobb módszer és az legalább biztos viszi a hőt ha érdelkel akkor megírom

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#32) zsolt501 válasza Donnie (#30) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkor is gumi ami nem vezeti a hőt tehetsz illetve keverheted bármivel akkoris kókány az egéssz

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33) zsolt501 válasza Donnie (#30) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkor nézd meg a vízpumpáját és olvasd a topicot mivel elég kókány a cucc párhónap után szétesik vagy ereszt

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34) Donnie válasza zsolt501 (#32) üzenetére


Donnie
őstag

Akkor írdd le a megoldást kérlek. Nekem mondom bevált de mind1, mert már annyira nem érdekel. (Gumi.. attól azért ''kicsit'' messze áll.) Várjuk szeretettel a megoldást...:U

(#35) zsolt501 válasza Donnie (#34) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Patex Fojékony fém kétkomponensű ragasztó 300 fokig hőáló és radiátorok és hengerfejek javítására használják gyakorlatilag fojékony aluminiúm

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36) zsolt501 válasza zsolt501 (#35) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A pontos tipus számát a ragasztónak pillanatnyilag nem tudom de holnap megnézem 2500 Ft 20gramm.

Ja én ezt a ragasztót használom 1 éve és még soha nem volt probléma vele ( nem vált le)

[Szerkesztve]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37) Donnie válasza zsolt501 (#36) üzenetére


Donnie
őstag

2500 Ft 20 gramm=nem éri meg inkább vesz az ember 1000 Forintért NB32-t...

(#38) ShadowLord válasza Donnie (#30) üzenetére


ShadowLord
senior tag

gumiám paszta is jó keverve hütő pasztával:)?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#39) ShadowLord válasza Donnie (#37) üzenetére


ShadowLord
senior tag

va nilyen ragasztom pont ithon:)))

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#40) -=Ghost=- válasza ShadowLord (#39) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

amit én ajánlottam az nem jött be? vagy még nem próbáltad ki?

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#41) ShadowLord válasza -=Ghost=- (#40) üzenetére


ShadowLord
senior tag

egy nincs annyi csipeszem két ram nem oldható meg ezzel a módszerrel és a gpu hütőt is cserélnem kell de a tanácsod király volt köcce mégegyszer!

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#42) -=Ghost=- válasza ShadowLord (#41) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

aham...
hát... egy próbát megért nem? :))

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#43) ShadowLord válasza -=Ghost=- (#42) üzenetére


ShadowLord
senior tag

de az ötlet kreatív le a kalappal:)
Neked mi a véleményed erről a F.BS+hővezető paszta módszerről?

[Szerkesztve]

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#44) zsolt501 válasza Donnie (#37) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bocs 2x 20g mivel tubusonként 20g vagyis 40g

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45) Egon válasza zsolt501 (#35) üzenetére


Egon
nagyúr

Na és hogy szeded le, ha valami miatt gond van?!? ?F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#46) zsolt501 válasza Egon (#45) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sehogy mivel nincs gond de nem is akarom leszedni meg minek?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#47) Egon válasza zsolt501 (#46) üzenetére


Egon
nagyúr

Példa. Veszel egy vga-t, X év garival (szerencsés esetben X>1év...). A GPU-ra vagy a ramokra ragasztasz ezzel a ragaccsal valamilyen bordát (hogy jobban hűljön, vagy mert nem vagy megelégedve a gyárival stb. stb.). Mondjuk fél év után bedöglik a kártya (előfordul az ilyen; egyes szériáknál még relatíve gyakran is...). Mit teszel ekkor (azun kívül hogy vered a fejed a falba)?!?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48) zsolt501 válasza Egon (#47) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Alapvetően ez a módszer akkor érdemes használni ha a gar már lejárt vagy nem érdekel a gar. mellesleg ez a ragasztás vált be nállam a legjobban ennek volt a legjobb a hővezetése és az ára sem volt észveszejtő a mennyiséghez képest.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#49) MaUser válasza Donnie (#30) üzenetére


MaUser
addikt

Kipróbáltam és fantasztikus az eredmény: radeon 9700 nyákon 275MHz (hűtés nélkül ez a vége) @335MHz mindezt 3,3ns-os samsung ramok segítségével (volt egy kis feszemelés). A borda remekül átveszi a meleget a ramoktól ugyanolyan melegek. A keveréket pedig később, ahogy mondtad, simán le lehet szedni. Szóval sufni tuning rulz.;]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#50) Freddy_


Freddy_
csendes tag

Honnan lehet Patex folyékony alumínium ragasztót beszerezni?

Nem tud valaki esetleg hővezető ragasztószalagot? Olyat amit pl. Thermaltake CPU hűtő szenzorának felragasztásához adnak.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hővezető ragasztó (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.