Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Keresek egy helyet, ahol másoddiplomás informatikus képzés folyik, de:

A Gábor Dénesnek elég rossz híre van, a tömegtermelés miatt. Mezőgazdasági egyetemre nem akarok menni, ez kb olyan mint a Műegyetemen közgázt tanulni, gáz. Ráadásul dunántúli vagyok vagyis Pestnél messzebb nem szívesen mennék. Van ma Magyarországon egyáltalán elfogadható színvonalú egyetem (főiskola), ahol megéri otthagyni az évi 300-600 ezer jó magyar forintot?

Külön elnézést kérek a Gábor Dénesesektől, a mezőgazdasági informatikusoktól, és a műegyetemi közgazdászoktól ( akit még sikerült megbántanom, küldjön, mailt:) )

egyéb állatfajták

(#2) launcser


launcser
senior tag

bmf-neumann?
80 körül van egy félév asszem

tütüü

(#3) KERO_SAN válasza launcser (#2) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

hat en oda mar csak azert se mennek mert te oda jarsz:PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#4) atus válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


atus
senior tag

Ezt lehetőleg így mondd el ott is ahova jelentkezel! Tudod, az első benyomás a legfontosabb... :DDD:D Arc vagy.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#5) esteban


esteban
senior tag

Kulfold? Osztondijjal? ... csak otlet ...


Kinaban, es ugy azsiaban jo szinvonalu a kepzes ...

iBook + RedBull :)

(#6) Protoss válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

És a te képességeidről esetleg valamit? :DD Pl.: előképzettség, első diploma témája, tanultál már informatikát vagy csak szórakozásból és stb...

Ha pesti vagy akkor miért nem érdeklődsz a BME-n?

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#7) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Szerény képességű vagyok, kevés kínai tudással, azéé tanulnék :)

egyéb állatfajták

(#8) Krusty válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Krusty
csendes tag

És HŰTÉS, HÁZAK, MODDING szakirányra szeretnél menni? Na ebből nemtom hogy mászol ki :D

(#9) Protoss válasza Krusty (#8) üzenetére


Protoss
senior tag

Hmm... Akkor hardveres irány maradt. :DD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#10) Protoss válasza kamikaze boci (#7) üzenetére


Protoss
senior tag

Hát ha most ismerkedsz vele akkor nem kell egyből a legerősebb oktatás.
Gábor Dénest semmi képpen sem, mert már nagyon kevés helyen fogadják el.

Matekkal, hogy állsz?
Az +, ha a számtech a hobbid.

Tudtommal:
Győr - fősuli (kemény)
BME - ez is kemény
ELTE - hát nagyon változó és szakfüggő
Dunaújváros - nem tudom, milyen az elismertsége, de ez nem nehéz

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#11) iXuf válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


iXuf
tag

Széchenyi István Egyetem, Győr?

Hogy megéri-e idejárni (leperkálni kb 500 eFt-ot egy újabb diplomáért, mikor egyre nagyobb a túlkínálat diplomásokból), azt neked kell eldönteni.

Jómagam is ide járok. Ugyan másoddiplomás képzésként jelentkeztem, nem kimondott másoddiplomás képzés, együtt vagyunk az első diplomásokkal, bár a többségük (kb 90%) lemorzsolódott. Ami könnyebbséget jelent: elég könnyen elfogadják a máshol tanult tantárgyakat. A nappali képzéshez képest természetesen könnyebb, de a húzós tantárgyak vizsgakövetelményei között nincs igazán sok különbség.

A legnagyobb problémám (bár lehet hogy ez mindenütt így van) az hogy annak ellenére, hogy töbsségünk dolgozk, s tandíjat fizetünk, mégis packáznak velünk a tanulmányi osztályon, úgy kezelnek bennünket, mintha nappalisok lennénk, akik ráérnek fél napokat azzal tölteni, hogy elintézzenek valamit a TO-n, vagy jegyeket beíratni.

Veszprémi Egyetemre járó ismerősömmel beszélgetve meg kellett állípítanom, hogy ott jóval szigorúbbak a követelmények. Győr javára írandó hogy valamivel gyakorlatisabbnak ítélem meg az itteni képzést.

(#12) Ra3 válasza iXuf (#11) üzenetére


Ra3
őstag

Veszprém valóban ütősebb, én is oda jártam (nem infóra), és a hasonló szakokon valóban magasabbak a követelmények mint Győrben, + ott csak egyetemi képzésben megy az infó .

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#13) Protoss


Protoss
senior tag

Veszprém.... akkor nektek a Jamo nem csak hangtechnikát jelent.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#14) Ra3 válasza Protoss (#13) üzenetére


Ra3
őstag

hát igen :))
szerencsére gépészként engem Árpád apánk csak egy félévig oktatott villamos gépek üzemtanára...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#15) esteban válasza kamikaze boci (#7) üzenetére


esteban
senior tag

Aki nincs beszarva attol, hogy a vilag masik oldalan van annak ok. Nyelvtanitasbol kenyelmesen meg lehet elni, az egyetem nem draga, es folyik angolul is az okatatas. Plusz megtanulsz 1-2 ev alatt egy olyan nyelvet, amivel Azsiaban lenyegesen konyeben elboldogulsz mint az angollal.

Es emelett szerzel egy csomo tapasztalatot...

iBook + RedBull :)

(#16) Superman


Superman
nagyúr

Szegeden is folyik programozó matematikus és programtervező matematikus képzés másoddiplomás. Miskolcon műszaki informatikus képzés. Azt hiszem mindegyik 3 és fél év. Felvételi nincs, a diplomád minősítése alapján döntenek. De hát ha kényelmes vagy és nem szeretsz utazni, vagy anyagi okokból (bár ha kipengeted fél évente a zsetont, akkor nem lehetsz leégve)kifolyólag nem akarsz messze menni, akkor tényleg nem ajánlom. Miskolcon elég kemény képzés folyik, de van szoftverfejlesztő szakirány. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.