Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#577) stratova


stratova
veterán

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy szerintetek <45 m^2 szigeteletlen emeleti B30 tégla lakásban (felette padlástér), melyik fűtési megoldás lenne jó 1-2 szezonra, vagy akár tartósabban, a jelenlegi HÉRA cserépkályha és FÉG Zeusz parapetes látvány gázkonvektor helyett vagy átmenetileg utóbbi mellett.

Mivel a kéménybéleltetés br. 230e magassága lenne (s mivel a hérától szabadulnáék igazából értelmetlen is, csak a kéményseprők és a katasztrófavédelem megköveteli) kis 12 m^2 szobába képzeltem el egy 2000 W elektromos konvektort, mivel többniyre a helységek össze vannak nyitva (máskülönben a konyha és a folyósó hideg).

- Thermor EVIDENCE 3 2000W 5 év garancia
- Climastar Smart 3in1 2000W 2 év garancia
- esetleg infrapanel alacsonyabban falra esetleg a mennyezetre szerelve.
- fűtő/fűtő klíma, bár ez megint nagyobb beruházás s bár nyáron sem lenne rossz nem 30°C-ban létezni s a béleltetés árából terveztem kihozni a vízmelegítő (1, 2) és a fűtés alkatrészárát.

A konvektor CR6-os gázszelepén az égőnyomás beállítására szolgáló csavarral alacsonyabbra vettem a lángot, mert eddig csak ki be kapcsolgatva befűtött mint a meszes, majd le is kapcsolt a 20 m^2 szobában. Most 20-50 percet megy kisebb lánngal égett porszag nélkül, jobb hőérzetet adva (a nov->dec gázfogyaszásunk a HÉRA hektikus használatával így is 168 m^3).

Hasonló hatást szeretnék a kis szobában, de a helységek összenyitásával annak is bő majd m^2 alapterületet kellene befűtenie 12 helyett, de nem elvárás, hogy a folyósón ugyanolyan meleg legyen mint a szobában :). A pöttöm fürdőt évek óta ellátja egy ~1000 W-os kvarc hősugárzó, fürdés fürdetés idejére.

Az elmúlt évek tapasztalata szerint a téli hónapokban 25-30e volt a gázszámlánk, ez nyáron 5-8e maximum, úgy hogy a melegvizet egy Bosch Thermo 4000 11-2-es átfolyó vízmelegítő adta és mellette használatan van egy gáztűzhely.
Komplett 4 radiátoros töröközőmelegítős kombi kondenzációs gázkazános br. >2M árajánlatot kaptam, ami masszívan kapaszkodós (eleve nyárig nem is tudnám hová költöztetni a családot).

Torry:
Ez több tényezőtől is függ, egyelőre én is kalkulátorokat nézegettem, ott sajnos nálam 1850-1980 W jön ki kalkulátortól függően.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.