Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Kolondrum válasza Kolondrum (#500) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha lesz egy kicsit hidegebb nap rakok be egyet.
790ft/kg
[link]

(#502) Torry válasza asha07lcc (#499) üzenetére


Torry
addikt

Annak tűnik, viszont nincs rajta szelep amivel ki is tudnám engedni a levegőt...

(#503) tl-x


tl-x
őstag

Használ valaki Nobo elektromos radiátort? Gyerekszobába tenném egy 8 és egy 10 nm-es szobába.

(#504) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mögin sziJasztok!
A kondenzációs kazán azért kondenzációs mert a rendszerven lévő vizet párologtatja? A szerelő szerint normális dolog havonta 5 liter vizet utánatölteni :F

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#505) Torry válasza Torry (#502) üzenetére


Torry
addikt

Az iszap szűrő volt iszonyatosan mocskos. Kitakarítottam, azóta hibátlan minden.

(#506) asha07lcc válasza Torry (#505) üzenetére


asha07lcc
tag

áramlási hiba

(#507) Torry válasza asha07lcc (#506) üzenetére


Torry
addikt

Most már én is tudom, hogy az micsoda :D
Nagyon ügyes kis cucc egyébként, de takarítani valami tragédia.

(#508) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok,

Adott egy vaillant ecotec plus talán a pontos kiadása.

Használatit nem találtam meg hozzá sajna.

Tudna valaki segíteni, hogy víznyomást hogy tudom növelni illetve csekkolni mennyi is éppen?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#509) rii


rii
nagyúr

sziasztok

mennyire vagyok esélytelen teljesen egyedül megépíteni egy kályhát?

voltaképp "alap" van, a terasz 30 cm vastag beton ... 40x50-es ajtó van ... hamutállal ...

soha nem csináltam még ilyet .... alapos felkészüléssel esetleg meg tudnám csinálni?
2 m magas, és 1m x 1m.

bontott samottéglából?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#510) 66zio


66zio
aktív tag

Sziasztok!

Mivel semennyire nem vagyok jártas a témában, hozzátok fordulok segítségért.
Szeretnénk venni egy elektromos kiegészítő fűtést. A legfontosabb paraméter, hogy lehessen fürdőszobában is használni, pára, kis kifröccsenő víz ne ártson neki.
Jó lenne, ha mozdítható lenne. Pl.: fürdés előtt felmelegíteni a fürdőszobát, utána át lehessen vinni másik szobába és ha nagyon hideg van, akkor kiegészítő fűtésnek használni.

Árakkal nem vagyok tisztában. Nagyon max 20 ezer forint lenne rászánva, nyilván minél olcsóbban akarjuk megúszni. Ezért is kérdezem most, mit ajánlotok. Hátha Black Fridaykor lesz olcsóbban.

Köszönöm, de más megoldás nem nagyon jöhet most szóba. Albérlet illetve lehet, hogy csak egy szezonra kell stb. Most egy kicsi hősugárzó van erre a célra, de nem a legjobb.

(#511) aujjobba


aujjobba
addikt

Üdv!

Adott egy új lakás, kétszintes, radiátoros fűtéssel, az emeleten van egy kombi cirkó. Van lent és fent is osztó (vagymi).
Összesen 120nm a lakás, ebből 16 a garázs, ott csak egy kis temperáló radiátor van.
A cirkó Remeha Tzerra 28kW-os.

A probléma az, hogy a földszint nagyon nehezen melegszik, van itt egy nagy radiátor, aminek csak a felső 20 centis sávja meleg.
Már vagy háromszor voltak itt a szakik állítgatni, légteleníteni.
Amikor az emeleten minden radiátort elzártunk, akkor lent ez a nagy radiátor már majdnem teljesen átmelegedett, de ma miután fent is megnyitottunk 2 kis radiátort újból előállt az alaphelyzet.
A nagyradiátorból a vizet leengedték, barna folyadék jött belőle.

Holnap kihívom őket újra (még garanciás a kecó), de ha tudnátok valami okosat hozzátenni a történethez azt megköszönném, átadnám nekik.

Egyébként a festő (!) szerint be kéne építeni még egy keringető szivattyút.

[ Szerkesztve ]

(#512) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Sziasztok! Egy kb. 30 négyzetméteres helyiséget szeretnék befűteni, csak villanyra van lehetőség. A kérdésem az lenne, hogy kb. mekkora teljesítményű konvektort vegyek? Meg esetleg ha tud valaki valahol most valami bestbuy áron az sem lenne rossz köszi! Most van az aldiban ilyen 2000W-os cucc, az jó lehet?

The Truth is out there...

(#513) asha07lcc válasza Lackooo84 (#512) üzenetére


asha07lcc
tag

mekkora a keret? Ha takarékosat szeretnél akkor hőszivattyú elven működő hűtő-fűtő klíma ami nyáron hűt is. Ami normálisan fűt kb 125000ft-tól elérhető de 80-90e Ft-ért is van már.+ a telepítése 35-55000ft . Ez 35-55% energiát fogyaszt ugyanakkora fűtőteljesítmény mellett mint egy hősugárzó. fűtési hőigényed kb 2500-3000w nagyobb hidegben szerintem bár ahhoz több paramétert kellene ismerni.Hősugárzóból az a jobb amiben nincs forgó alkatrész mert az olcsósága miatt a ventimotor általában silány minőség. Persze van kivétel. Az olajradiátort nem javasolom mert hamar meghibásodik a fűtőszálak nem jó minőségűek az olcsó termékekben. Ha nem csak hirtelen rövid időre kell megoldás az üzemeltetési kültségek nagyon húzósak lehetnek sima elektromos fűtéssel.

(#514) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sziasztok! Cirkó radiant, 1999-es karbantartott. Pár napja a melegvíz nem oké, néha meleg de inkább csak langyos. Maga a cirkó dolgozik, gyújt, ontja a meleget, de mintha a melegvíz nem jutna el a csapig. Mi lehet ez? A fűtés oldal rendben van.
Köszönöm!
A víz maxra van már csavarva de mégsem oké, ha állítom változik a láng, ez a része jó.

[ Szerkesztve ]

(#515) Sza_Sa válasza Kolondrum (#514) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Váltószelep nem vált át teljesen, leragadt?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#516) mzso


mzso
veterán

Helló!

Engem fűtési költség (és vesződség) minimalizálás érdekelne. Szenet be lehet szerezni fát beérő áron? (fűtőértékre) Próbálkozott már valaki különböző fűtőanyagokkal?

(Nyilván olcsó gáz, távfűtés itt nincs. Különben az lenne a kényelmes.)

[ Szerkesztve ]

(#517) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Gazfutesrol ternenk at elektromosra, amit ugy szeretnenk megoldani, hogy a jelenlegi gazkazan helyere egy elektromos kazant rakunk. A haz alapterulete 130m2, de a tetoter is be van epitve, igy kb 250m2 a lakotér (van egy kb. 10m2-es erkely), viszont a tetoter m3-ben joval kevesebb mint a foldszint.
A hazban osszesen 10db radiator van, ebbol 5db 30 tagos, 3db 40 tagos, es 2db 20 tagos.
A jelenlegi gazkazanunk egy regi egyszeru 45kw-os gép, de úgy tudom, az elektromos kazan hatasfoka sokkkal jobb mint a gazkazane, igy joval kisebb teljesitmenyu is eleg lenne.

Szoval elso kerdes, hogy mekkora elektromos kazan lenne eleg egy ekkora haz befutesere?

(#518) Jóember válasza v_viktor (#478) üzenetére


Jóember
csendes tag

Hali (így egy év távlatából)! :D

Olyan két-három helyiségenként lett egy termosztátunk, és jelentem, minden kiválóan működik. ^^ A szaki(k) profin értettek hozzá, egyikőjük valami márkanagykövet (?) is volt, bár végül nem ő szerelt. Szinte hihetetlen, de csak beállítod a hőfokot, és működik, észre sem veszed, hogy honnan van a jó idő. :D A klímára végül nem is volt szükség, bár most nyáron azért jól jött. (:

Kontra: rengeteget fogyaszt, de ez van, a kényelemért cserébe ezzel számolni kell. Nekünk egy 93 nm-es családi ház "kifűtése" havi kb. 1.000 kWh-ban (!) állt meg, viszont most intézzük a napelemeket, azzal együtt pöpec lesz.

Plot twist: ha "csavargatod" a termosztátot, akkor többet fogyaszt! Amikor be volt állítva, hogy éjjel / ha nem vagyunk otthon, akkor kapcsoljon le(jjebb), akkor háromszor (!) többet fogyasztott, mint amikor belőttük fix kb. 21 fokra.

Jobban működik, ha bedugod a konnektorba. (Sattinger törvénye)

(#519) csehe02


csehe02
csendes tag

Sziasztok!

Kis falusi garzonlakás fűtésére és melegvíz előállításra keresek megoldást, mivel a meglévő régi nyílt égésterű gázkazán megadta magát.
Új, modern gázkazánra kiegészítőkkel, kéménybéleléssel stb kaptunk ajánlatot, az 4-500.000 forint lenne. Ezért elkezdtünk elektromos megoldásokban is gondolkodni...

Lenne valakinek ötlete olcsóbb megoldásra, ahol nem többszöröse a havi rezsi a gázhoz viszonyítva és megfizethető a kiépítés is?

A lakás 30 m2, nincs hőszigetelés, 2000es években épült:
-Szoba és főzőfülke
-Fürdő
-Mini előszoba

(#520) Csöves


Csöves
senior tag

Tiszteletem!

Van egy 2,4 x 3,5 méteres 2,3 m. magas előszoba, amibe valami temperáló fűtést szeretnék tenni.
A fal 28 cm, és 8 centis szigetelés van rajta.
Az elvárás 13°C körüli hőmérséklet temperáló jelleggel.
Villanyos megoldás lenne jó, mert azt a legegyszerűbb installálni.
Gondolom, hogy infra nem játszik, mert csak a cipő, kabát le-felvétele lenne a tartózkodási idő.
Mivel lehetne gazdaságosan megoldani a feladatot?

Köszönöm.

Aquila non captat muscas.

(#521) asha07lcc válasza csehe02 (#519) üzenetére


asha07lcc
tag

írj egy privit

(#522) asha07lcc válasza Jóember (#518) üzenetére


asha07lcc
tag

azért ez igaz beruházással de kb 4-500kwh bármilyen hőszivattyú alapú fűtéssel...

(#523) asha07lcc válasza pataslogeza (#517) üzenetére


asha07lcc
tag

Ez nettó hazugság. Elektromos árammal 1-es COP-vel kb 3x annyibva kerül mint a gáz... Vagy a hőszivattyúzás amivel hűteni is tudsz.

(#524) Chaser válasza pataslogeza (#517) üzenetére


Chaser
titán

ekkora lakásnál villany kazánt/kályhát üzemeltetni aranybánya..a szolgáltatónak ( : neked meg anyagi csőd
ha elektromos fűtés akkor klíma, h tarifával ekvivalens, akár olcsóbb mint egy cirkós rendszer
____

van vkinek ilyen csoda konvektora esetleg?
Fondital Gazelle Evo 5000
sok szépet hazudnak róla

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#525) marositech


marositech
senior tag

Sziasztok! Van itt kéményes?
Van egy 10-15 éves nyílt égésterű kombi gázkazánunk.
Nemrég kaptam figyelmeztetést, hogy a kémények állapota rossz, cserélni kell (2/E).
Jött egy kéményes aki azt mondta, ki kell bélelni a kéményt. Eddig ok. De mellé KÖTELEZŐ venni egy újabb kondenzációs gázkazánt. WTF? Ha ez működik miért cseréljem le?
Ha cserélem ki a kazánt, nem baj. De ha utólag veszek egy új kazánt akkor is ki kell cserélni a már bélelt új kéményt.
Ez mennyire igaz?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#526) Edorn


Edorn
aktív tag

Tudnátok tanácsot adni alábbiakkal kapcsolatban?

Fatüzelésű kazán
- Kb 110 négyzetmétert kellene befűtenie
- Bekötési hely megvan, viszont van mellette egy jelenleg is üzemelő gázkazán egy másik bekötési csonkon (külön kéményen)
- A gázkazánt is megtartanám, hogy ha éppen azzal szeretnék fűteni, akkor azt bármikor bekapcsolhassam
- Vályog ház, a kazán helye a fűtendő épülethez csatolt melléképületben kb 5 méterre lenne (itt már ki van neki alakítva bekötési hely a radiátorok vízrendszerébe és külön kémény)
- Mielőtt ideköltöztünk (kb 5 éve) volt már ide beszerelve fatüzelésű kazán, azóta viszont üzemen kívül van, tehát 5+ éve csak a gázkazán megy

Mit tudnátok ajánlani, illetve mire figyeljek oda? Én be fogom tudni üzemelni, vagy szakember kell hozzá?

Elektromos fűtőtest kis helységbe
- egy darab, kb 5x5 méteres, 2 méteres belmagasságú vályog szobába
- műanyag nyílászárók
- hétköznapokon reggel és este fűtenénk 2-2 órát, hétvégén egész nap
- fűtés nélkül kb 10 fok szokott télen lenni
- 20 fok körüli hőmérséklet már jó lenne

Mit tudnátok ajánlani, illetve mire figyeljek oda? Mennyire költséges az elektromos fűtés használata?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#527) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

jelenleg édesanyámnál egy régi termotéka 25 gázkazán üzemel. Egyre több probléma van vele és az üzemeltetése sem túl gazdaságos ezért szóba került a csere lehetősége. Egyáltalán nem értek a gázkazánokhoz és az lenne a kérdésem, hogy egyáltalán melyik kategóriában kell keresnek azt a cserekészüléket, ami a legkevesebb átalakítással ki tudná váltani a jelenlegi gázkazánt. A lakás ~95 m2, találtam néhány infót a kazánról:

Mik az ajánlott típusok és mire kell figyelni a választásnál?

[link]

Köszi

(#528) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Segítséget kérnék.
A kazánunk elején lévő kapcsolóból égett szag jön.
Leszedtem a burkolatot, láttok itt valami bajt?

Abból a jobb oldalon lévő 3 fekete dobozszeru cuccbol kettő forró, egy épphogy meleg. Szabad annak melegedni? :R

(#529) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok! Tegnap fűtöttem idén először.
Vegyes tüzelés puffer+laddomat stb.

Működött szépen, a tartály töltődött, lakásban meleg lett.

Viszont a nyomást néztem kazánon, meg a puffernál is 1bar alatt volt, ez normális? :U Nem bugyognak a radiátorok, minden működik, de gyanús :)

(#530) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Uraim! Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy törölköző szárítós radiátort leválasztok a rendszerről és elektromos fűtőszálas megoldásra állok át akkor a hőtágulás miatt, feltöltéskor kell e, szabd e levegős részt hagyni és ha igen mennyit? Magyarul, tökig töltsem vagy ne?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#531) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv, Van egy quadriga t2 23 mi típusú kombi gázkazánunk. Most költöztünk új helyre. Ismerős ránézett. Mondta fenn van a nyomás tágulási tartályát elzárta vagy kinyitotta , mert mondta az úgy jó, erre másnpra leesett a nyomás úgy h be se kapcsolt. Szoltam neki h mi történt azt mondta, akkor tekerjem vissza utána felment a nyomás 2,8 bár körül. 3tól pirosba van. Kerestem szervizest. Azt mondta hőcserélőt kell cserélni ami 160ezer ft. Ez kb 10 éves kazán. Érdemes erre költeni? Meg tényleg ez lehet a baj? Vagy ha kazánt cserélek, milyen márkát típust érdemes venni? Kazán cserénél milyen egyéb költségek vannak még? Lényeg a lényeg javíttasam ezt a kazánt vagy csere?

Battletag: hojszi#2983

(#532) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Üdv Urak!

Van idehaza egy kazán, 10+ éves három ajtóval rendelkezik a legalsó a huzatszabályzóval össze van kapcsolva, mely szabályzó elromlott. Már többször felforrt a víz 85-90°C környékére melyet veszélyesnek találok, hogy lehet utánanézni milyen huzatszabályzó kell és ezt hogy lehet kicserélni? Köszönöm előre is a segítséget. :)

(#533) csudri


csudri
őstag

Sziasztok!

Melyik most a best-buy kazán 24KW-os, átfolyós-melegvízes kategóriában? 250ezer a keretünk rá.

Melegvíztárolóst azért zártam ki, mert a szüleimnél csak a baj volt vele.

Előre is köszi!

Üdv
csu

(#534) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv. Haldoklik a kazánom. Meglévőt kellene cserélni quadriga t2 23 mi típusu kombi gázkazán van kéményes. Ezt mire tudom szabad cserélni, ami jó is?

Battletag: hojszi#2983

(#535) PETEE78 válasza Edorn (#526) üzenetére


PETEE78
senior tag

Kis szobák fűtésére nekünk bevált, NOBO radiárokat használunk. A kis szobák 9-11 m2-esek. A nagyszoba-konyha fűtésére cserépkályhánk van. A 2 pici gyerek miatt fontos a meleg szoba, így 23-24 C ra van beállítva a termosztát. kb 15-20 e Ft al dobja meg havonta a villanyszámlát a leghidegebb hónapokban (jan, febr)

You are being revived

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.