Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#387) lazov válasza zozzoo (#385) üzenetére


lazov
csendes tag

Akkor jó az infra (például), ha olyan helyzetben vagy, hogy nem tudsz gázt telepíteni (panelház).
Nos, hogy jó vagy nem jó alatta, az valószínűleg egyéni fizikai komfortérzet kérdése - nálunk, mint írtam, munkaasztal széke fölé, kanapé és ágy fölé került.
Az ággyal érdemes vigyázni szerintem is: nagyon intenzíven érezhető a melege, úgyhogy éjszakára max 18 fokot állítok be, különben megőrülök a melegtől, ahogy felveszi a hőt az amúgy is nagyon meleg takaró, én meg égettre sülök alatta :-)
Munkaasztalnál és kanapénál most is ugyanígy csinálnám. Nem zavaró a melege, sőt ellenkezőleg, jólesik.
Igazából nem ad akkora hőlöketet, hogy az ember leizzadjon alatta (kivéve a takarós példát), úgyhogy engem nem zavar, se a páromat.

Releváns összevetést nem tudok produkálni, hogy mennyivel olcsóbb, mint a távhő, mert még nem volt olyan havi távhőelszámolás, ami a tavalyi téli csúcshónapokkal összemérhető lenne.
Kíváncsi vagyok, mennyi lesz.
Akárhogyan is: az infra olyan egyeneletes meleget ad le a helyiségekben, amit a távhő soha megközelíteni sem tudott.
Annyi azért még hozzátartozik az igazsághoz, hogy rájöttem, miszerint a 23 négyzetméteres szobába kevés az 1350 Watt (=4x 350 W-os panel). Nem bír 20 fok fölé fűteni, ha kint nagy hidegek vannak - de szerencsére nem vagyunk annyira fázósak. Ha lesz rá időm/pénzem tovább foglalkozni vele, felszerelek még egy panelt és ezzel szerintem meg is lesz oldva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.