Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#358) Porcupain válasza Márton111 (#357) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ez lenne a helyes hozzáállás. A fűtést már 1 fokkal alacsonyabbra tekerve is sokat lehet spórolni. Bizonyos esetekben még a gázfűtést is elég lehet. Vannak olyanok, mint pl Te is akik kevés fűtéssel is beérik. Ez lehet a ház adottsága is.

Infrapanel esetén épp ez lenne lényeg. Sok spórolási trükköt meg lehet vele csinálni.
Ha viszont falak kihűlnek akkor, fűtés esetén gyorsan megjelenik a penész. Erre még a helyes szellőztetés se lehet megoldás. Sok helyen olvastam már, hogy lecserélték az ablakokat, hőszigeteltre, és megjelent a penész.

Azért egy eszkimó hozzá van szokva a hideghez. Tény, hogy ember függő. Vannak fázósabbak és kevésbé fázósak. Mondjuk azt én se értem miért akar valaki télen is 25fokot egy lakásban.

Amúgy infrapanel esetén szerviz ktsg, ha van is akkor általában 10 évtől vannak a garanciák, és kijavítják. Üzlet függő, hogy hány évet adnak rá...

Az energiatakarékos beruházások/felújítások általában sokba kerülnek. Hőszigetelés és fűtés korszerűsítés esetén is lehet igényelni állami támogatást. Ami elég sokat jelent. Hőszigetelést és fűtést általában hosszútávra vesznek.

Néhány otthoni praktikával is sokat lehet spórolni, ami szinte semmibe se kerül. Nálunk még ez is új..:D

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.