Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hostname block (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ueshiba


ueshiba
csendes tag

Sziasztok!

Keresek bármilyen megoldást arra, hogy nem túl bonyolult módon tudjak hostname-re szűrni forgalmat. Pl. szűrnék mindent, aminek az IP alapján visszakapott neve tartalmazza: "facebook".
Bármilyen megoldás érdekel. Nem létezik, hogy nincs még ilyen.

Eset tűzfala nem tudja, comodo tudná, de nem megy, próbáltam egyebet is, de nem ment. Igazából a tűzfallal az a bajom, hogy sok DNS kérés menne ki, amit nem annyira kellene. Tehát valamiféle konfigurálható DNS szolgáltatás, ilyesmi. Esetleg a windowsra telepíthető proxy, server, átjáró program...?
Szabály megadására példa.: *.facebook*.*

Win7 64 bit.

kösz!

[ Szerkesztve ]

(#2) ueshiba


ueshiba
csendes tag

Közben arra gondoltam, hogy lehet valami linux-os megoldás is, maximum lesz egy virtuális gép, ami fut. A lapim bírja, van benne anyag.

(#3) club1 válasza ueshiba (#2) üzenetére


club1
veterán

Linuxon squid proxy-t mondanék.
Mondjuk ott kezdődik, hogy mielőtt topic-ot nyitsz, megnézed, van-e a kérdésednek megfelelő topic. Mert egyetlen kérdésre ugye a szabályzat értelmében nem hozunk létre topic-ot...

(#4) ueshiba válasza club1 (#3) üzenetére


ueshiba
csendes tag

Köszönöm a választ. Meg fogom nézni a squad-ot.

Én rákerestem. Beírtam a keresőbe, hogy hostname, merthogy ez volna a kérdésem lényege, és én ebből tudok csak kiindulni, de nem nagyon jött releváns eredmény. Konkrétan 2 találat volt, és egyik sem témába vágó. Ha mégis volna topic, ideillő, jöhet a link, vagy áthelyezhető.

(Jöhet még tipp)

THX

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hostname block (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.