Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamcadmon85


adamcadmon85
újonc

Sziasztok!

Van egy elképzelésem csak a probléma az, hogy a kivitelezéssel van gondom. Tehát
1. Telepítek egy linuxot egy pendrive-ra.
2. Felteszem rá windows (3.11; 95; 98; 98SE; Millenium; Xp; Vista; 7; 8; 8.1; 10) meg a linux (Mint; Slackware; Gentoo; Ubuntu; Fedora; Backtrack; Debian; Kali; Kubuntu; SuSe; na jó itt meguntam.) rendszertelepítő lemezek iso-it.
3. És? Hogy a fenébe lehetséges az, hogy ha nekem bármelyik telepítőre lenne szükségem akkor amikor boot-olok az usb kulcsról akkor egyszerűen ott legyen a grub-ba vagy éppenséggel a lilo-ba, és onnan egyszerű kiválasztással lehessen telepíteni a kívánt rendszer.

A linux rendszer már él a pendrive-on szóval nem szeretném letörölni azt.
Gondolom a linuxoknál nem lenne gond viszont a windows-nál úgy sejtem, hogy nem lesz olyan egyszerü a setup-olása az elképzelésemnek.
Illetve azon problémát is ki kellene küszöbölni, hogy a pendrive boot részébe ne szarjon bele az új rendszer.
Egy forumon olvastam, hogy valahogy egy-egy lemezt be lehet iso ként tenni a grub-ba, mert le tudja kezelni, de ott volt valami olyan is, hogy akkor ahoz létre kell hozni egy FAT32-es particiót. Nem igazán értem, hogy minek vagy hogyan.
A másik meg az, hogy én inkább azt szeretném, ha egy grub vagy lilo opció lenne és az összeset be tudná olvasni egyszerre egy könyvtárból és nem kellene egyessével berakosgatni vagy megváltoztatgatni az előzőleg használt és már éppen nem szüksétges telepítőt.
A pendrive amire a rendszert szeretném128 Gb-os Hyperx.
Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#2) kraftxld válasza adamcadmon85 (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Google: Yumi
Zárható :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) Out válasza adamcadmon85 (#1) üzenetére


Out
addikt

Ha sikerül megoldanod a dolgot és egy olyan gép elé kerülsz ami nem tud bootolni a 128GB-os pendrive-odról, akkor mihez kezdesz?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.