Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

G25-tel még mindig nincs meg a késztetés.

Akkor már inkabb egy Redmi 10C vagy 12C.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Ennyiért ez megvásárolható nyugodtan. Éppen azt néztem, hogy az általános minőség nem csak a kijelzőknél, hanem a kameránál is bőven nőtt. Kamerában pl egy A5 2017 sem jobb (sőt!).
A kijelző vállalható, az SoC a HD felbontás mellé vállalható. Ram ok, kamera ok, akku ok.
Nyugodtan meg lehet venni.

(#3) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Újabb plecsni kéretik: elfogadható. :D

(#4) kbyte1024 válasza Graphics (#1) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hozta a HONOR a formáját :K szinte borítékolható amikor akár belépő vagy kozepkategorias telot ad ki, hogy gyenge vas és túlarazott erősen.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) #77167872


#77167872
törölt tag

Ez kukázható a Moto G32 mellett!
Most rendeltem családtagnak 6/128 verziót vörösben 60900;-ért nem sarki gsm boltból!

(#6) janeszgol válasza Jack Hunter (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Az tényleg illik rá.

(#7) szs85


szs85
tag

Most (2023 május vége) az Emagnál van 50e alatt Moto E40, Moto G22 (Mediatek G37).
Moto G31 57e-ért (Mt G85)
Moto G32 6/128 60e-ért (Snapi 680).

És csak az Emag-ra néztem rá.

Köszönöm a tesztet, én szeretem nézni hogy a belépő kategóriában mit nyújtanak a gyártók, mert sok vásárlónak ebből az árszegmensből lesz benyomása egy márkáról.

(#8) janeszgol válasza szs85 (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

+1 az E40-re, a G31-re és a G32-re ezzel a telóval szemben.
A G22-re nem, mivel a G37 az egy G35, ami egy G25. (Ami igazából P22.)

(#9) idealist válasza Graphics (#1) üzenetére


idealist
újonc

Mi az a G25?

Samsung Galaxy S23

(#10) blackmoto válasza idealist (#9) üzenetére


blackmoto
senior tag

Jól összezavart, hogy a proci és a telefon is G jelölésű. A Mediatek procira gondolt, ami van a Moto G22-ben. Nagyon gyenge, elavult vas, arra értette szerintem. Haén jól értettem.

(Nekem se sikerült elsre jól írni.) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) Graphics válasza idealist (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A teszt elolvasása után szerintem teljesen egyértelmű mi a G25.

"Mit lehet elmondani a sokéves alapokon nyugvó MediaTek Helio G25 chipről, amit eddig nem tudtunk? "

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ilyen is kell a piacra, nem szükséges top mobil mindenki kezébe.

Mert lakni, muszáj.

(#13) maczera


maczera
aktív tag

A 6,5 hüvelykes képernyőhöz a 720 x 1600 pixeles felbontást kissé aránytalannak érzem.

(#14) Zsolt,72


Zsolt,72
aktív tag

Úgy gondolom, a maga helyén kezelve (azaz a belépő kategóriában) nem is rossz.

 iPhone 15

(#15) MarciKING24


MarciKING24
tag

Nekem is pont ez lett volna a kérdésem, hogy ebben a kategóriában a nagy kedvencem ellen a Moto E40nel szemben ez mit mutat?!

Straight outta Compton

(#16) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Sokan írjátok, hogy a kategóriában ez jó pedig nem! Azt kéne megerteni, hogy a kaka az kaka marad. Függetlenül az árátol, ráadásul írták hogy van jobb ennél. Ez már régen is sz...r volt és most még aztán végképp az.Senki nem mondta hogy csúcs telot kell mindenkinek de ez....

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#17) Zsolt,72 válasza kbyte1024 (#16) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

*szerinted
...ez lemaradt ;)

 iPhone 15

(#18) janeszgol válasza kbyte1024 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Te meg azt értsd meg, hogy ennyiért ez teljesen jó vétel. Pont.

(#19) bteebi válasza Jack Hunter (#3) üzenetére


bteebi
veterán

:)) Amúgy jó ötlet. Vagy lehetne akár olyan is, hogy "Végül is", "Jobb híján..." :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) Pro Koryak válasza janeszgol (#18) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Igaza van. Neked "ennyiért ez teljesen jó vétel." Pont.
Azt kéne megérteni, hogy 2023-ban ennyire kevés tudás ennyiért = szégyen. :O

(#21) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet.

A jövő most van

(#22) kbyte1024 válasza Pro Koryak (#20) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hagyd ra :K neki minden jó ami olcsó ezt már megfigyeltem. Használja ezeket a telokat egészséggel még 2030-ba is.Pont!

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#23) Graphics válasza kbyte1024 (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyetértek, jobb telefont lehet venni, értelmezhető sebességgel, akár Moto, akár Redmi is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) janeszgol válasza kbyte1024 (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor rossz megfigyelő vagy. Vagy hazug.

(#25) janeszgol válasza Pro Koryak (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

55 ezer ft. Ennyiért már ne várj sokkal többet. Elmúltak azok a idők, lapozni is kellene a naptárat, illetve néha kinyitni a híreket.

Ott a Moto E40, meg a Redmi 10C és 12C. Hardveresen jobbak? Jobbak. Kijelzőben? Nem jobbak. Kamerában? Jóval gyengébbek.

(#26) kbyte1024 válasza Graphics (#23) üzenetére


kbyte1024
addikt

Gondolom régi Huawei tulajok akik esetleg ezeket a HONOR telokat választják.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#30) kbyte1024 válasza Graphics (#29) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ha esetleg számít,én szívesen olvasom a hsz-ket amiket írsz mert releváns és lehet "okoskodni" belőlük :K Nekem is sokszor segítettél amikor kérdeztem utólag is köszönöm :R

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#32) Alfred88 válasza janeszgol (#2) üzenetére


Alfred88
tag

Használtam 2 hétig helio G25 telefont .... legrosszabb ellenségemnek sem kívánnám azt a borzalmat

(#33) bteebi


bteebi
veterán

Ehelyett sokkal inkább vennék használtan egy valamivel normálisabb telefont ugyanennyiért... mondjuk egy Samut vagy egy Sziamiaút. Nyilván egy használt telefon sem lesz "hibátlan", fizikailag biztosan nem (tutira nem lesz valóban karcmentes), de persze kinek mi a fontos. Telefonálásra, meg nagyon alap dolgokra ez is jó. Akinek meg nem elég, az pengessen ki minimum háromszor, de akár öt-hat-hétszer ennyit egy "jó" telefonra. :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#34) Insanati


Insanati
lelkes újonc

Lehet tudni, hogy idehaza/Európában az NFC-s vagy az NFC nélküli modell kapható? Csak mert sehol sem látom feltüntetve a pontos modellszámot. Fontos szempont volna az NFC annak, akinek venném, illetve nem igazán szeretne átszokni az EMUI-tól radikálisan eltérő rendszerre.

(#35) Pro Koryak válasza janeszgol (#25) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Adj hozzá ~10e-et: redmi note 10, redmi note 9, körberöhögik ezt.
Ha megvan már az 55e-ed, akkor gyűjts még 3 hétig és vegyél ilyet vagy hasonlót.
Mert ezzel a telóval csak szopol majd. :B

Ez meg még olcsóbb is redmi 10

(#36) janeszgol válasza Pro Koryak (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

A Note 10 jó telefon.
A Note 9 elmegy, a Redmi 10 elmegy. De jobbak, mint ez a Honor.

(#37) Graphics válasza janeszgol (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Besza....behu , bocs , a jóindulat beszél belőlem.

A Redmi 10 2022 elég korrekt ajánlat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) lujo10


lujo10
aktív tag

Köszönöm a tesztet :R
Immáron most már van ilyen is, biztosan van ennél jobb, olcsóbb, kicsivel többért nagyobb tudású....., de ez mindig is így volt/lesz. Hát ez van ;)

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#39) arabus


arabus
addikt

;)

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#40) Hallosz válasza arabus (#39) üzenetére


Hallosz
senior tag

Azért tegyük, hozzá, hogy a 64.099 Ft ár, milyen garanciát (nem) tartalmaz és a MediaM viszont mit igen.

Mert lakni, muszáj.

(#41) Zsolt,72 válasza Hallosz (#40) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Ott a pont, bár ilyenkor szokott előkerülni az az érvelés, hogy „a jótállás úgysem számít semmit”. :) Nekem pl fontos és a vásárlást befolyásoló szempont, de itt a fórumon is láttam már nem egy beszélgetést arról, hogy másoknak pedig abszolút érdektelen…

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15

(#42) janeszgol válasza Zsolt,72 (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Pont kb 2 héttel ezelőtt is volt egy ember az FB android csoportban, aki gyári FR (reset) után eltűnt play áruházról panaszkodott. Jót nevettem rajta.
Csak megbízható forrásból.

(#43) janeszgol válasza Graphics (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

El tudom képzelni mennyit használtad azt a Redmit. Semennyit gondolom.

(#44) Graphics válasza janeszgol (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Volt rá lehetőség, így használtam is.
De nem mostanában volt itt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) samu74 válasza Insanati (#34) üzenetére


samu74
addikt

Kérdezz rá a boltban hogy VNE-LX1 típus-e. Ha nem,akkor nincs NFC.

-----------

(#46) hardver1985


hardver1985
tag

720 x 1600 képfelbontás eddig olvastam el elég is volt. :C

Megbízhatóságom: 220 pozitív...

(#47) #27070592 válasza hardver1985 (#46) üzenetére


#27070592
törölt tag

A Redmi4X 720x1280 pixeles, egy 70x140mm-es (kicsi, kézreálló) házban, kávák nélkül 62x110mm-es kijelzővel.
A tűélestől az is messze van, de elviselhető/megszokható/használható.

Ez a tepsi viszont fel sem merül nálam (pedig elég nagy kezem van a 191 centimhez). Nem tudom miért kell tolni ezt a kötelező kétkezes használatot az összes telefonnál. A fő piacukon, Kínában még kisebb az átlagemberek keze.

(#48) janeszgol válasza #27070592 (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezen én is gondolkoztam. Én még sokáig a kis telefonok "élharcosa" voltam, de már elfogadtam a telefonok méreteit. Pedig ott van pl az XZ2c. Nekem van kettő is belőle, állati kényelmes telefon. Sajnálom, hogy nem a Galaxy S8 idejében terjedtek el ezek a gyorstöltési technikák. Ketté szedni az akkut vagy három felé, mondjuk 3x 1000 mAh, azt sokkal gyorsabban fel lehetne tölteni és akkor nem sok embert érdekelne, hogy csak 3000-3500 akkus telóink vannak.
Sajnos az akkugyártók későn ébredtek, a telefonos cégek meg nem erre fektették a hangsúlyt, hanem elsőnek megnőttek a kijelzők és aprádonként nőttek az akkukapacitások, míg elértük azt, hogy ma az 5000 mAh egy tök belé méret.
A gyorstöltés meg (nálam a 20W nem gyors, hanem a 60-80W az, bár a 3000-3500 mAh-s akkuhoz elég lenne a 40-50W is) később kezdett elterjedni, fejlődni.

[ Szerkesztve ]

(#49) BiP


BiP
nagyúr

Ha már bíró uras szójáték: hogy kell ejteni a márka nevét? your honor mintájára angolul, vagy magyaros kiejtés szerint h-val?

(#50) UnA válasza BiP (#49) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha azt akarod, hogy egy magyar beszélgetésben is megértsék, hogy egy kínai mobilról van szó, akkor javaslom a "honor" kiejtést :) Persze lehet próbálkozni máshogy is, de túl sok értelme nincsen...

A márkanév egyszerűan csak a kínai Róngyào (荣耀) angol tükörfordítása.

(#51) #27070592 válasza janeszgol (#48) üzenetére


#27070592
törölt tag

Állítólag azért ilyen nagy az átlagos telefon mert a kínai kijelzőgyárak ezeket a nagy paneleket gyártják olcsón és nagy mennyiségben, tehát a mobilokat tervező cégek is ezek köré a nagy kijelzők köré raknak össze telefonokat.
Persze itt is felmerül a tyúk és tojás dilemmája, mi volt előbb.. de ha az ember kicsi, kezelhető telefont akar, nehéz helyzetben van.
Egyébként nem érdekel ha egy telefon 160mm magas vagy 10-12mm vastag (ha ez nagy akkut és jó kamerát jelent), de ne legyen már 70mm-nél szélesebb.. az egy szilikon tokkal máris 72mm, határeset.
Illetve örülnék ha létezne az egyedileg rendelt, általam paraméterezett telefon. Álmodik a nyomor..

(#52) Zsolt,72 válasza #27070592 (#51) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

"Állítólag azért ilyen nagy az átlagos telefon mert a kínai kijelzőgyárak ezeket a nagy paneleket gyártják olcsón és nagy mennyiségben"

Nem tartom kizártnak, és jogos az is, hogy felvetetted a "tyúk vagy tojás?" kérdést, mert idevágó.

Beszélgetés során hallottam már olyan lehetséges okot is, hogy a távol-keleti népek (számunkra különleges) írásjegyei jobban láthatóak a nagyobb megjelenítőkön és ez (is) állhat a növekedés mögött. Vélhetően több oka is van, ezek szerintem életszerűek, amik most szóba kerültek.

Ugyebár, egy kis kijelzőn megjelenő, kis méretű billentyűzeten elég nehézkes lehet egy japán, kínai, koreai stb. írásjegyet kibogarászni.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15

(#53) ViZion válasza #27070592 (#47) üzenetére


ViZion
félisten

asszonynak anno Redmi 4X-et vettem, már egy éves modell volt, a készletek végéből sikerült elcsípni. Nem extra, de a mérete miatt inkább engedünk, csak ne egy konyhai mérleggel kelljen telefonálnia. Nem találunk helyette semmit.
Ha valaki meglépné, h 4,5-5,5" kijelzővel, 4 GB Rammal, normális HW-val kiadna telefont, akkor nagyot kaszálna. A környezetemben is többen keresik a megfelelő, nem tablet méretű telefont. Nem csak a 4k videótnéző gémer fiatalok használnak telót (gondolom ezekkel a tabletekkel ők a célközönség).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54) bteebi válasza #27070592 (#47) üzenetére


bteebi
veterán

"Nem tudom miért kell tolni ezt a kötelező kétkezes használatot az összes telefonnál."

Valószínűleg trend is, meg "kell" a nagy kijelző, illetve a nagyobb ház alatt több komponens elfér jobban, nagyobb lehet az akku, vékonyabb a készülék, nagyobb hőelvezető felület...

Ettől függetlenül halál idegesítő, hogy konkrétan NINCS kisebb méretű telefon. Jó nyilván nem, de még gagyi se. Annak idején, amikor 5"-os telefonom lett, értetlenkedtem rajta, hogy milyen batár nagy (oké, a keretek akkor még érdemben nagyobbak voltak). Aztán az LG G4-em már 5,5"-os volt, a V30-am 6"-os, a mostani S20+-om meg már 6,7". A V30 is nagy volt, de még valamelyest kezelhető, az S20+ viszont... hát brutál nagy. Van egy céges A41, az 6,1"-os. Hatalmas az is, pláne tokban. Abban próbáltam bízni, hogy az a +0,6" nem lesz olyan sok... de az. Nagyon sok. A legtöbb nadrágomban már alig tudom zsebre tenni, van amelyikben ki is lóg. Hajolni, cipőt kötni nem nagyon merek úgy, hogy a zsebemben van, mert félek, hogy elreped.

És nem akartam nagy telefont venni, de sajnos a jó kamera - jó hangminőség - micro SD bővíthetőség - vállalható melegedés - elfogadható ár feltételek mellett a legkevesebb kompromisszummal erre futotta. De igazából végtelen sok pénzzel se tudtam volna igazán elégedetten választani. Majdnem egy Xperia 5 III vagy IV lett helyette, de azokkal meg más problémák voltak. Nem is annyira kevés.

Nekem amúgy egy 5-5,5" körüli telefon kellene leginkább (bár már az 5,5"-os G4-hez is túl kicsi volt a kezem), vagy egy nagyon-nagyon max. 6"-os.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#55) janeszgol válasza ViZion (#53) üzenetére


janeszgol
félisten

Az a ram legyen 6-8 GB. :)

(#56) bteebi válasza janeszgol (#55) üzenetére


bteebi
veterán

4 GB RAM se olyan kevés azért, pláne ha van némi optimalizáció. Bloatware-ek mellé persze nem optimális.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#57) vottokar válasza ViZion (#53) üzenetére


vottokar
senior tag

Jó lenne, ha igazad lenne, de sajnos szerintem ilyen nem lesz már... :(
Én is a Mi9SE helyett keresgetek valamit, de kb. reménytelen. Azzal a mai napig elégedett lennék. (kivéve a Xiaomi genya frissítési szokását, meg a MIUI reklámokat amik idővel előkúsztak) Az a sebesség, kijelzőminőség, és akár a kamera is nekem elég volt, de sajnos az érintő vagy valami megellett benne 4 év után.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#58) bteebi válasza vottokar (#57) üzenetére


bteebi
veterán

A digitizert (is) meg lehet javíttatni. Nem nagyon olcsó, de még mindig olcsóbb, mint egy új telefon. Ha megfelel(ne) a mostani, akkor csak javíttasd meg, és ne vegyél újat!

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#59) vottokar válasza bteebi (#58) üzenetére


vottokar
senior tag

A telefon jogállása miatt nem tudom, akarom megjavítani, javíttatni, (céges, de nem is a jelenlegi munkaadómé, hanem bérli a régi munkáltatómtól ). És a hiba sem egyértelmű. Néha jól megy, de aztán vagy nem érzékel semmilyen érintést, vagy bekergül és nekiáll ki be lépkedni alkalmazásokból és őrült módon mondjuk nekiáll önállóan telefonálni. Csináltam teljes visszaállítást, de sajnos nem oldotta meg a problémát...
Kaptam már előtte másik mobilt (cat s42) de az finoman szólva is egy.....

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#60) bteebi válasza vottokar (#59) üzenetére


bteebi
veterán

Esélyes a digitizer hiba, de mivel nem tök egyértelmű, ezért valószínűleg tényleg több értelme van egy új telefont venni...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#61) vottokar válasza bteebi (#60) üzenetére


vottokar
senior tag

Én is erre jutottam, most nézelődök. Ezért nézegetem ezt a kategóriát, mert saját zsebből perpillanat nem tudok, akarok a vastagon 100K fölötti mezőnyben vásárolni. Tudom, csóró vagyok...

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#62) Danipicur2 válasza Graphics (#11) üzenetére


Danipicur2
tag

A Helio G25 meg a P22 :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.