Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tboy93


tboy93
nagyúr

Minden ami a szakmai topikba nem fér bele...

(#2) tboldi válasza tboy93 (#1) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kicsit felesleges szerintem, mert már amúgy sem akartam többet írni a billentyűzetes témában. ;] :DDD

(#3) tboy93 válasza tboldi (#2) üzenetére


tboy93
nagyúr

kellett ez a topik mint egy falat kenyér :D

(#4) demars válasza tboldi (#2) üzenetére


demars
addikt

Az a baj, ha meg valami eszedbe jut, úgy se jössz át ide, hanem nyomod élesbe .
Aztán jön a főnök és jól letol bennünket (teljesen jogosan :R ).
:DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Na akkor ki milyen olajat ajánl a Civicbe? ;]

(#6) tboldi válasza BigBlackDog (#5) üzenetére


tboldi
nagyúr

Repce. :P

(#7) mdani01 válasza BigBlackDog (#5) üzenetére


mdani01
aktív tag

Tescosat :D

iPhone 6S SpaceGray

(#8) BlacKSouL válasza BigBlackDog (#5) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csukamáj

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Köszi a tippeket, következő olajcserétől elkezdem kipróbálni a javaslatokat. Bár gyanítom, hogy a második tippet már nem lenne mibe beletöltenem. :DDD

Jut eszembe, egy győri tali esetleg október 7-8-ai hétvégén nem lehet esélyes?

(#10) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Ma esetleg fórumtárssal csorogtam haza Győrből Bácsáig? Ő piros én fekete Jazzel hol egymás előtt, hol mögött. Tetszett a felnije.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#11) tboldi válasza JoolsNOS (#10) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem én voltam, ha rám gondolsz. Ma nem is mentem sehová, végig a garázsban pihent az autó. :)

BigBlackDog: Felőlem lehet, ha nem okozok megint fájdalmat önnön magamnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#12) tboy93 válasza BigBlackDog (#9) üzenetére


tboy93
nagyúr

Meeer kell olyan messze talit szervezni? :D

(#13) demars válasza tboy93 (#12) üzenetére


demars
addikt

Fenét van messze! Mindig minden Pesten van! :(( :P
Rukkel -tó, gyors autós talik...

Okt 7 nem jó nekem, házavató party lesz cimborámnál.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#14) JoolsNOS válasza tboldi (#11) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Rád gondoltam elsőre, de aztán közelebbről már láttam, hogy nem a te kocsid, meg aztán nem Óvár fele ment.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#15) demars válasza JoolsNOS (#14) üzenetére


demars
addikt

Elég sok piros jazz szaladgál az utakon, itt a környéken is.
:K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#16) tboldi válasza demars (#15) üzenetére


tboldi
nagyúr

Érdekes, mert én itt Óváron az enyémen kívül 2 pirosat szoktam látni, ezüstöt és halványkéket viszont sokkal többet. Meg van 1 sárga is, amit apummal 2 perc után otthagytunk a szar állapota miatt a József Attila úti kereskedésnél, majd pár héttel később valaki megvette. :D

Egyébként tetszik az a sárga is. A kedvencem viszont ez a kék. A Milano reddel sincs bajom, de újonnan nem ezt választottam volna. Használt autónál viszont nem a szín az elsődleges szempont. Legalább nem olyan elb@szott piros, mint mondjuk egy korabeli Swifté, annál egy kicsit sötétebb árnyalatú. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) demars válasza tboldi (#16) üzenetére


demars
addikt

Tehát a kis városodban legalább 3 fellelhető.
Alakul ez :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#18) tboldi válasza demars (#17) üzenetére


tboldi
nagyúr

Amúgy marhára megszaporodtak a Jazzek itt a városban az elmúlt fél év alatt. Lehet, hogy meglátták a népek az enyémet és kedvet kaptak hozzá. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19) JoolsNOS válasza demars (#15) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én sok pirosat nem láttam. Főleg sötétítettet, szép felnikkel.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#20) tboldi válasza JoolsNOS (#19) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor menj Gols-ba (Ausztria), és láthatsz egyet. :D
Apum elment vele dolgozni, mert a WagonR-ből fogyóban a benzin.

(#21) demars válasza tboldi (#20) üzenetére


demars
addikt

Kb 20 perce voltam ott, nem láttam. :N

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#22) tboldi válasza demars (#21) üzenetére


tboldi
nagyúr

Addigra már egy órája itthon volt. :))

[ Szerkesztve ]

(#23) demars válasza tboldi (#22) üzenetére


demars
addikt

Gondoltam. :DDD
Hétfőn és pénteken is megyek arra, igaz csak átutazóban leszek és akkor is 18:40 körül érek oda.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#24) tboldi válasza demars (#23) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hétfőn még láthatnád, mert viszem olajcserére a WagonR-t, de csak 17:00-ig tart apum munkaideje. :))
Kedden már visszatér minden a régibe.

(#25) tboldi


tboldi
nagyúr

Válasz gerner1-nek az ON topikból:

Szerencsére nem ettől a kártérítési összegtől függ a megélhetésem, ez csak amolyan "extra". Persze nem kevés pénz, hogy csak úgy elszórjam, de úgy vagyok vele, hogy most szeretném megvalósítani az álmomat belőle (új autó és/vagy új motor), amíg megtehetem és tudok erre áldozni, mert később (pl. családalapítás után) nem biztos, hogy menne.

A motorról kapcsolatban meg majd meglátjuk. Kb. egy éve vannak csak a piacon, kevés még a tapasztalat velük, főleg a hosszútávú, de én (is) bizakodó vagyok. 1,1 bar az nem sok a mai modern turbóbenzinekhez képest, nem ritka az 1,4-1,5-1,6 baros nyomás sem. A kompresszióviszony sem nagyon másabb egy 10-15 évvel ezelőtti szívómotorhoz képest. Hogy egy példát is hozzak: a WagonR-ünké 9,5:1 (M13A), míg az S-Cross-é 9,9:1 (K14C), de a Jazz-hez képest tényleg alacsonyabb, ott 10,8:1 (L13A1). A kokszképződés sem újdonság, elég csak a guglin rákeresni a "Honda Jazz EGR" kifejezésre, és mivel egy új, 0 km-es autót vennék, nem is félnék ettől.

:)

(#26) tboy93 válasza tboldi (#25) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tartsad meg a jazzt es vegyel egy uj mocit. Még a mac pro-ra is marad cash ;)

[ Szerkesztve ]

(#27) tboldi válasza tboy93 (#26) üzenetére


tboldi
nagyúr

Őszintén szólva hajlok afelé, hogy inkább autó legyen. Apum támogat a motorozásban (ő is ugyanolyan petrolhead, mint én), de anyum nem nagyon örül neki. Nem akarja megtiltani, de azt mondta, hogy minden egyes alkalommal, amikor elmegyek, sírni fog. És tényleg. A baleset óta 2x voltam egy-egy motort tesztvezetni, és akkor is mindkét alkalommal elpityeredett. Bármennyire is szeretek motorozni, a szüleim sokkal fontosabbak a számomra és egyikőjüknek sem akarok fájdalmat okozni semmilyen formában. :B

Egyébként MacBook Pro, asztali "kukára" nincs szükségem. Keveslem már az Air teljesítményét, plusz retina IPS kijelzőt és force touch tapipadot akarok. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) tboy93 válasza tboldi (#27) üzenetére


tboy93
nagyúr

Arra gondoltam én is.

Ha meg petrolhead car kell akkor ne scross-t vegyél, hanem MX5-öt :D Egyedül, vagy egy csajjal még bőven elég, a fapad változat is elég fun :K Tudom-tudom szívó...

(#29) tboldi válasza tboy93 (#28) üzenetére


tboldi
nagyúr

MX-5 a 194 centimnek és a 120 kilómnak? :N
Új és turbó, ebből a kettőből nem engedek. Nézegetem a többi márka kínálatát is, de mindig oda lyukadok ki, hogy a Suzukinál kapom a legtöbbet a pénzemért.

(#30) tboy93 válasza tboldi (#29) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jo az scross, de fun az nem lesz benne semmi. Uj Swift Sport? Az mar turbos lesz es ha az elozo gen-bol indulunk ki akkor forro kis masina lehet. Jatszos futomu, korrekt fekek. Sokkal élvezetesebb mint a cross es a keretbe is belefer szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#31) tboldi válasza tboy93 (#30) üzenetére


tboldi
nagyúr

Benne van a pakliban, csak annyi baj van vele, hogy kicsi. Javarészt egyedül használom az autót, így még oké is lenne, de ha cipelem a szüleimet, akkor már nem buli.

(#32) tboy93 válasza tboldi (#31) üzenetére


tboy93
nagyúr

Rovid utakat kibirnak benne ;)

(#33) tboldi válasza tboy93 (#32) üzenetére


tboldi
nagyúr

De a csomagtartó az kicsike rövid távon is. :D

Tök jól megy az S-Cross is, szépen viszi a 140 le/220 nm. Múlt héten Sza_Sával autópályáztunk egyet, sok mindenkit leelőztünk, elég meggyőző volt. :K Főleg a Jazz lagymatag 83 lova után. :D

A mögöttem lévő autót úgy hívják, hogy glitch in the matrix. :DD

[ Szerkesztve ]

(#34) demars válasza tboldi (#33) üzenetére


demars
addikt

A Jazz egy kicsit vérszegény, de jó kis autó.
Mintha olvastam volna valahol, hogy hondáék is kidobnak kis ccm turbós motort. Nézz utána és várj egy kicsit. Azzal nem fogsz mellélőni.
Addig gyűjtöd a lét ( meg motorozhatsz is, csak ne újban gondolkozz)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35) tboldi válasza demars (#34) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, hogy jó autó a Jazz. De miért akar mindenki lebeszélni a S-Cross-ról, csak az Suzukisok nem? :D
Ja, tudom, mert nem Honda és a Honda OFF-ban vagyunk. :DDD

Az új Civic 1.5T piszkosul tetszik, de sajnos nem lesz elég pénzmag rá, hitel meg kizárt, kp-ra venném.

[ Szerkesztve ]

(#36) tboy93 válasza tboldi (#35) üzenetére


tboy93
nagyúr

SSS, aztán valahogy így fogsz kinézni :D

(#37) tboldi válasza tboy93 (#36) üzenetére


tboldi
nagyúr

:C
--------------------------
Egyébként az arcképedről eszembe jutott most két dal:
- Baltimora: Tarzan Boy,
- Ákos: Gyermekember.

:D

[ Szerkesztve ]

(#38) demars válasza tboldi (#35) üzenetére


demars
addikt

Dehogy akarlak lebeszélni. A scross egy jó kocsi, ahogy írtad ár/érték arányban most bestbuy. Bár én inkább vitarát vennék, nekem az jobban tetszik (hűtő rács picit bazári az scrosson).
Egyébként pedig már leírtam, olyat vegyél ami neked tetszik!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#39) tboy93 válasza tboldi (#37) üzenetére


tboy93
nagyúr

A masodik dal nagyon aktuális :K

(#40) demars válasza tboy93 (#39) üzenetére


demars
addikt

Jujj, tényleg! Gratulálok a picihez!!! :C
Lassan nicket kell változtatnod, tdad93, vagy tvater93, esetleg tman93 -ra. :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#41) tboy93 válasza demars (#40) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi, de még csak 13 hetesek vagyunk, a neheze még hátra van :) Most epitkezunk, aprilisban jo lenne bekoltozni, majusban jon a baba. Ultrahang meg down kor szures volt szerdan, minden rendben :K Azert nem mondom hogy mar teljesen felfogtam a dolgot, de örülök hogy fiatal apuka leszek.

(#42) demars válasza tboy93 (#41) üzenetére


demars
addikt

Így a jó! Jobb, mint 45-50 évesen babát vállalni, mert "addigra rendbe jött az életed" (ház, autó, munka, stb) Egészség legyen, többi nem számít! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#43) tboldi válasza demars (#38) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jó a Vitara is, de van 2 ok, ami miatt nem kellene. Egyrészt qrva sok van már belőle, kicsit szeretek kitűnni a tömegből (ezért is gondolkodom az S-Cross-ból is GLX-ben és indigókék vagy kanyonbarna színben, nem GL+-ban és fehérben vagy szürkében). Másrészt csak az "S" modellben van 1.4 turbó, ami ugyanannyiba kerül, mint a GLX S-Cross, és ez utóbbi jobban felszerelt.

[ Szerkesztve ]

(#44) tboy93 válasza demars (#42) üzenetére


tboy93
nagyúr

:K

(#45) tboy93 válasza tboldi (#43) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kekben szerintem is adja az scross, de sportossag meg úgy sincs benne :D

(#46) tboldi válasza tboy93 (#45) üzenetére


tboldi
nagyúr

Dehogynem sportos. ;]

(#47) i-sti


i-sti
senior tag

Egy tipikus romániai virrasztás:
[link]

Csak erős idegzetűeknek.

Novum Forum Siculorum

(#48) tboy93 válasza i-sti (#47) üzenetére


tboy93
nagyúr

WTF

(#49) tboy93


tboy93
nagyúr

Gyerekek nem tudom mi a rák van, de egy hónap alatt most kaptam a harmadik defektet :( Eloszor a civicen, aztan ketszer a corsan, bal elso majd jobb hatso. Mi a tosz van, nem jarok semmi extra helyen :W

(#50) BigBlackDog válasza tboy93 (#49) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ugyanazon a környéken kaptad be, vagy mindig máshol? Mindig a régi gumira kapod, vagy az újonnan feltett is lett már defektes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.