Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!
Sokat gondolkoztam vajon milyen címet adjak a topicnak,hogy rövid és frappáns legyen, de ez nem nagyon sikerült.
Van egy érdekes jelenség,amire keresem a választ !
Egy korábbi Topicban : szaggat a videokártya vagy vmi hasonló.....írtam, hogy időnként játékoknál beszaggat a játék 1-2 sec.re aztán minden OK. Olyan programoknál is,amit a konfigurációmnak simán vinnie kéne. A jelenlegi konfig:
MSI K7N2 Delta-L, Barton 2500+, Dual channel 2x256 Ram, ATi 9600XT és egy 7200Rpm-es Hdd.
Nforce alaplapoknál tudom, hogy IDE vezérlés nem a legjobb, így végül is a korábbi 2.xx driver helyett felraktam a legújabbat, hátha jobb lesz a vezérlés. Nagy változást nem tapasztaltam, de érdekes jelenség az, hogy kb. ugyanolyan szobahőm mellett az új driverral a procim alap helyzetben 2 fokot, míg játékba
akár 4-5 fokot is jobban melegszik. Számokban ez annyi jelent, hogy régen 30-37 volt, most 33-42 is akár. A másik lehetőség, hogy van egy PC Alert nevezetű program (amit szintén frissítettem) ami méri a hőmérsékletet és az mér most nagyobb adatokat, de ezt nem hiszem, mert ha emlékezetem nem csal régebben 1x megcsináltam ugyanezt és a hőmérséklet emelkedett, már csak az új Nforce driver hatására......
Leírok még 1 furcsaságot is. Eddig Catalyst 3.9-et használtam, amiben már régen benne kellett lennie a GPU hőmérséklet mérés funkciónak, nekem vmi miatt nem ment. Viszont a legújabb 4.5-nél már nekem isméri ! ? :F
Vmi ötletetek van, hogy miért emelkedett a hőmérséklet ? Lehetséges, hogy Nforce driver???
Köszi

[Szerkesztve]

(#2) Sanya válasza mattheus (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

az én procim egy 1800xp. az maxon 50 fok. semmi baj a 42 fokoddal, nyugodj meg:)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Flashy


Flashy
veterán

el tudnek olyat kepzelni hogy a regi driverrel lassabban ment valami busz, az uj driverrel meg gyorsabban. es attol melegszik.

(#4) heihachi válasza Sanya (#2) üzenetére


heihachi
addikt


Ebben a gépben, amiről netezek a Palomino 2100+ felmegy akár 58-ig is, aztán semmi baja, nem szaggat, és még nem halt meg. De itt mattheusnak nem a hővel van baja, hanem, hogy mitől lett hőemelkedése a cuccnak.


[Szerkesztve]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5) mattheus


mattheus
őstag

Azt tudom, hogy nincs baj, de engem zavar, mert ez nekem nem egyértelmű, hogy driver csere miatt, hogy lehet magasabb??? Egy korábbi topicban, írták, hogy ennek a lapkának nem a legjobb a hőmérséklet szenzora, ami azt jelentette,hogy 7-8 fokot akár lefelé csal. Ha ebből kiindulok akkor már 50 körül vagyok. Ami még mindig jó, de vhogy mégis zavar. Egy GPU-nak a videokarin mi a jó hőmérséklet? Nekem egy óra FarCry után 39-40 fokot írt ki ? Ez jó ?

(#6) Flashy


Flashy
veterán

nemtom egyaltalan nehany fokon mit lehet idegeskedni, ez meg boven meresi hibaban benne van. nézel egy buta weboldalt ami sok procit használ mer szar, máris felment pár fokkal. mások örülnek ha nem kapcsolja le a gépüket az ótomatika játék közbe... :DDD

(#7) mattheus válasza heihachi (#4) üzenetére


mattheus
őstag

Köszi! :P

(#8) Flashy


Flashy
veterán

nos. nemcsinált semmit, csak drivert cserélt. és emelkedett a hőmérséklet. na akkor vajon mitő lehetett? a driver cserétől. simán elképzelhetőnek tartom.

(#9) mattheus válasza Flashy (#6) üzenetére


mattheus
őstag

Ebben igazad van, de én a mechanizmust nem értem. Ha esetleg jobban használná az alaplapot a driver, akkor az 4-5 fok és az a plusz 100 pont ,amit kapok 3D mark-al az nem egyenértékű. (legalábbis nekem nem az...)

(#10) Flashy


Flashy
veterán

lehet hogy nem használja jobban, csak máshogy. ehhez ismernünk kéne sokkal részletesebben a buszok működését.

(#11) mattheus válasza Flashy (#10) üzenetére


mattheus
őstag

Köszi! :) Ez már nekem is logikus :)

[Szerkesztve]

(#12) Sanya válasza heihachi (#4) üzenetére


Sanya
nagyúr

hehe a tied se mai csirke :)

mikor vetted?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) heihachi válasza Sanya (#12) üzenetére


heihachi
addikt


Amúgy nem olyan régi, szerintem tavaly január-február környékén raktam össze a báttyámnak. Akkor már lehetett volna jobbat összerakni, dehát a cash... Van benne egy 64 megás Ti4200 meg 512 RAM :) Úgy szakít mint az állat, minden játokot simán visz (khmm...). Kivéve FarCry..

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.