Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Hol van a probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Phobos


Phobos
aktív tag

Már indítottam egy témát erről, de nem kaptam semmi választ, meg bele is írtak, és lecsúszott a téma.

A probléma az, hogy 3D tesztekben, óriási különbségeket produkál a gépem.

Az előző gépem egy 1700+ proci volt (217x10) -en működött mellette volt egy egy 9700pro kártya (388/344). OK ez a config stabilan mindig ugyanolyan ereményt hozott (3.7 catalist, 2.45 nvidia drivel alaplapi)

A probléma a következő. Most egy 2500+ bartonom van (216x11) és egy Gigabyte 9800 pro (384/344), még nincs hűzva nagyon :). A lényeg amikor rendesen megy 3Dmark2001 18200 (körüli eredményt hoz, AquaMark3 43148 pont.

Ez eddig ok, de valamikor történik vele valmi, és 3Dmark-ban 17700és 17500 között hoz, AquaMark3-ban pedig 41200. Senki ne mondja nekem, hogy ez elfogadható ingadozás. A régi gépem hozott ennyit AquaMark3-ban stabilan, mindig ingadozás nélkül.

Hol van a hiba? És lehetőleg, ne azt mondjátok, hogy örüljek a lassabb eredménynek is.
A config:
Abit nf7 2.0 ver 2.0 bios
barton 2500+ (216x11)
1 giga 400 DDR 2.5 3 3 8
Audigy I hangkártya
80 GIGA MAxtor 8 mb cache
3com 100 hálókártya
Coolink AP350X táp


Legújabb omega driver
3.13 nforce driver

Help! Újraraktam a windows, frankó is lett, másnap megint nem ment rendesen!!

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#2) Phobos


Phobos
aktív tag

na valaki valami okosat ???

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#3) [lAyCsI] válasza Phobos (#2) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Gyenge a konfig, le kell cserélni:D

-= No way back from Here =-

(#4) Phobos


Phobos
aktív tag

hasonló hozzászólások voltak az előző témában, de jó lenne, ha a hiba forrást találnátok meg. Megköszönném... :(

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#5) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nem lehet hogy teleszemetelődik a memória? Ha nyomsz ilyenkor egy restart-ot utána nem jön rendbe?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#6) Phobos


Phobos
aktív tag

nem , ha egyszer belassúlt, utána nem tudom helyrehozni, és mindig annyi marad, vagy max tovább lassúl.....

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#7) Crion


Crion
aktív tag

Lehet mégis melegszik a bartonocska:)

(#8) Phobos


Phobos
aktív tag

max 52 fok.. de akkor hibázna, minden hővédelem ki van kapcsolva az alaplapon, ami visszavenné a teljesítményt.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#9) Phobos


Phobos
aktív tag

proci stabilitást teszt lefutott 1 óráig, nem volt hiba, játékok is mennek fagyás nélkül

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#10) Crion válasza Phobos (#8) üzenetére


Crion
aktív tag

Nem az alaplapod veszi vissza a teljesitményt hanem maga a processzor. Ideiglenesen tegyél mellé valami durva hűtést, vagy rakd ki a kertbe, és probáld ki úgy.

(#11) Phobos


Phobos
aktív tag

ok. rátekerem majd a fordulatszámot.... és kipróbálom úgy....
de elméletileg nem melegszik, elég brutál hűtés van rajta...

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#12) Phobos


Phobos
aktív tag

ja, más a procitesztek viszont nem esnek vissza, mind jót mutatnak (sandra 2004)

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#13) Crion válasza Phobos (#12) üzenetére


Crion
aktív tag

Esetleg még az lehetne monitorozni, hogy van-e áramingadozás, mondjuk nem hiszem, hogy ilyen jellegű lehet a probléma, mert ez az eredmény különbség nem számottevő, de persze bosszantó. Lehet egy egszerű driver hiba:)

(#14) Phobos


Phobos
aktív tag

a tápra én is gondoltam, de az teljesítmény csökkenést okozna ?

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#15) Sidaries


Sidaries
őstag

A melegedést nem tartom valószínűnek. Nem lehet, hogy a 3dmark alatt fut valamilyen alkalmazás a háttérben? Mondjuk víruskereső?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#16) Phobos


Phobos
aktív tag

nem.. akkor is ennyit hozott, amikor nem volt víruskereső, most már felttem egyett, de nem az volt a gond.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#17) Crion válasza Phobos (#16) üzenetére


Crion
aktív tag

Defaultbol mindig fut valami ami megofgja a procit pillanatkora, de annak nincs ekkora szorása pontban, vagy legalábbis nem kellene. Esetleg egy video kari driver, alaplapi driver csere, upgrade/downgrade segithet még.

(#18) Phobos


Phobos
aktív tag

upgrade nem megy, mert mindenből a legújabb van fent.

Majd kipróbálom mondjuk a 3.7 catalist-el. meg régebbi alaplapi driverrel.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#19) Phobos


Phobos
aktív tag

az érdekes, az ,hogy amikor újra raktam a windowst.
win xp angol sp1a
rátettem a alaplap drivert + a videókárty drivert, és lefuttatam a tesztet, akkor hozott 18180 pontot.. ok
rátöltöttem a netről az öszes xp frissítést lefutatom a tesztet 18198 pont.. ok...

Másnap meg megint nem jó, újrarakom előről, nem megy..

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#20) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ennyi hibalehetőség belefér.18000 pontnál 500.

(#21) Phobos


Phobos
aktív tag

És AquaMark3 -2000 pont marha sok..... 41240 a régi gépem hozott. Soha nem ingadozott, mindig ennyi volt. Itt a 43000 körüli érték a jó és tud is annyit, mitől esik ott vissza ??

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#22) inkab válasza Phobos (#21) üzenetére


inkab
aktív tag

1. tipp
Van az abit bios-ába egy CPU thermal trothle nevű dolog, ezt disabled-re kell állítani, valamint az összes spread sprectum (AGP, FSB stb.) szintén disabled legyen.
2. tipp
Az új catalystokban (3.9-től talán?) van valami ami az XT-k órajelét a hőérséklet vagy terhelés fügvényében változtatja. Namost lehet hogy ez kavar be nálad is annak ellenére, hogy a tiéd nem XT. (pl.: nvidia-nál az FX5900-nél van ilyen, de nekem az FX5600-nál is ugyanúgy átkapcsolt 2D-ben alacsonyabb órajelre...)

(#23) Phobos


Phobos
aktív tag

az alaplapon minden disabled-en van. a catalist driver cserét még kipróbálom, de majd csak délután

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#24) Phobos


Phobos
aktív tag

ja a másik doog, itt nem ingadozásról van, szó, hanem elállítódik valami, és ha ez megtörténik, utána már a gyorsabb sebeséget nem produkálja

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Hol van a probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.