Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hol érzi jól magát egy cd? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hungeek


hungeek
senior tag

szval, már elviselhetetlen méreteket öltött a rendetlenség a szobámban. Ennek a rendetlenségenek legfőbb komponensei a cd-k, amik rengeteg helyet elfoglalnak...
vettem tegnap egy ilyen Hama Syscase cd tórolót, 120db-osat ilyen zipzárral. (még kéne olyan 4-5 db hogy minden el legyen tüntetve...) Ez az izé úgy néz ki hogy van benne 30 lap, amiknek mind a 2 oldalára bele lehet rakni 2 cd-t..... van benne ilyen valami szövetszerű betét hogy ne karcolja a cd alját és ilyen átlátszó műanyag fedi a cd-ket.
A kérdés: hosszú távon, ha így tartom a cd-ket nem füllednek be vagy nem rossz szegényeknek hogy így össze vannak zsúfolva?

(#2) Mosqu!to válasza hungeek (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

lol!
még jó h nem fürdeted őket, meg nem jáccol velük:))
nekem 1 éve van ilyenben, habár csak 30-asban, de semmi gond velük...
ha nem öntöd át vízzel és hagyod h megposhadjon akkor nem fognak bepülledni, és ezek meg olyanok mint a heringek, millióan is jól elvannak 1más mellett :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3) hungeek válasza Mosqu!to (#2) üzenetére


hungeek
senior tag

én komolyan írtam mindent! ennyire vicces vagyok? (mondjuk ezt sokan soxor mondják :) )
nekem nagyon sokat jelent a cd-im jóléte! pl. sosem adom kölcsön őket, ha valaki akar valamit akkor kiírom cdrw-re neki.....

de akkor ezek szerint nem kell tartanom attól hogy bajuk eshet :)

(#4) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Sztem korántsem megalapozatlan az aggodalom, mert láttam már olyat, hogy kicsit durvább anyagú cd tartó miatt a lemezek a kivétel/behelyezés miatt karcosak lettek. No meg ha az ember egy melegebb cd-t beletesz egy hideg tartóba, esetleg a befülledés (ha ez előfurdol, nem tapasztaltam ilyet, csak tippelek) is gondot okozhat. Nem mindegy a tartó anyaga, kialakítása, stb. szóval majd meglátod, hogy mennyire jó a cd-knek benne. :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#5) hungeek válasza CsendPenge (#4) üzenetére


hungeek
senior tag

az anyaga eléggé minőségi a karcolástól nem félek meg mivel filmek vannak rajtuk egy cd-t jó ha 2-3 havonta ki-be teszek :)
inkább attól félek hogy befülled, de leginkább attól hogy rájuk ragad az a felső átlátszó műanyag és ha kiszedem megsérül a felső festék réteg => no visszaverődés => no adat olvasás => szegénykém megy a kukába és biztonsági mentésem nincsen minden cd-mről....... kicsit sokba kerülne.....

(#6) Polesz válasza hungeek (#5) üzenetére


Polesz
addikt

Mekem 1-1.5 év alatt egy sem ment tönkre ilyen tartóban.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#7) hungeek válasza Polesz (#6) üzenetére


hungeek
senior tag

háhhh :) ez jó hír! :C

(#8) hungeek


hungeek
senior tag

amúgy 1x hallottam valami cd evő szörnyről (baktériumról :) ) ami D-Amerikában terjedt(jed?) ez igaz?

(#9) Polesz válasza hungeek (#8) üzenetére


Polesz
addikt

Lehet benne valami. Amúgy van egy-két olyan cd-m ami tartóban volt és a közepe szépen el kezdett szétfolyni :( Verbatim és TDK-k voltak eddig kizárólag. Mondjuk olyanom is volt ami egyszerűen málik mint a vakolat. Szerintem simán hulladékok ezek és nem a tárolás/hurcolás következménye.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#10) Mosqu!to válasza hungeek (#7) üzenetére


Mosqu!to
addikt

én is ezt mondtam. ugyanilyen tartóm van, csak 30-as.
de monyuk ha kiteszed a napra a tokot a monyuk mostanság délben, és úgy 3 órán át kint van akkor megeshet...
de rá van ugyebár írva a tartókra h hűvös, száraz helyen tartandók :))

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#11) Mosqu!to válasza Polesz (#9) üzenetére


Mosqu!to
addikt

vebratim: no komment, semmi márka
tdk: mostanság rengeteget hamisítják, azaz csak rányomják a felső borítást a noname, akár leselejtezett szar cd-kre

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#12) twollah válasza hungeek (#8) üzenetére


twollah
nagyúr

Az Dél-Amerikában van.
Mi meg Magyarországon vagyunk.

Remélem ezzel sokat segítettem.

(#13) hungeek válasza Polesz (#9) üzenetére


hungeek
senior tag

jaj! most nem fogok tudni elaludni :O
Verbatimra mondjuk 1x sem írtam, de van 20-30 slim narancssárga TDK..... a többség primedisk, maxxel, philips, memorex

(#14) Mosqu!to válasza hungeek (#13) üzenetére


Mosqu!to
addikt

jaj! most nem fogok tudni elaludni :DD ROTFL!!! :DD
amúgy a maxxel, philips jó, a többi meg közömbös

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#15) Polesz válasza hungeek (#13) üzenetére


Polesz
addikt

Aludj. Régi fehér TDK ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#16) hungeek válasza Polesz (#15) üzenetére


hungeek
senior tag

jóvan alszok, csak előbb adok minden cd-mnek egy jóéjt puszit :)

(#17) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#14) üzenetére


Mosqu!to
addikt

ja télleg, ha mész aludni, akkor aludj foszladozó, máló, darabokrarobbanó TDK-, Memorex-, Maxxel-, Philips-, Primedisk -cd-kel :DDD

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18) Mosqu!to válasza hungeek (#16) üzenetére


Mosqu!to
addikt

akkor holnap estig nem alszol, és akkor meg megint jönnek a jóéjt puszik, és ez így fog menni nap mint nap... nem ajánlom :D

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#19) hungeek válasza Mosqu!to (#17) üzenetére


hungeek
senior tag

ne mondjatok ilyeneket mert így is minden éjjel olyan baromságokat álmodok......

(#20) hungeek válasza Mosqu!to (#18) üzenetére


hungeek
senior tag

a Dirty Pretty Things c. filmben a pasas állandóan valamilyen levelet rág és hetekig nem alszik tőle.... lehet jóljönne :D

(#21) Polesz válasza hungeek (#19) üzenetére


Polesz
addikt

Most csókoltam meg 2 cd-t erre lemállott mind a 2 :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#22) Chapell


Chapell
aktív tag

Nekem eddig TDK, Fuji CD-kel semmi gondom nem volt mióta használom őket (4-5 éve), ellenben Phillips az hibásodott mint állat írás közben. (ez még annó a nagy cd-írási láz közepette volt, akkor a phillipsről lemondtam, nem is nagyon használok azóta). Az új Slim TDK tokok meg egyserűen sz@rok. Csak megfogom a tokot és szétesik a kezemben darabokra. no comment.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#23) Vagyok


Vagyok
senior tag

Elvileg ha minőségi (minőségi)a tok nem lehet baja a CD-nek.

Nekem a mostani Philips CD80 (48x 700MB)l jó a véleményem. Úgy vagy 200 db. lett megírva a köreimben és a selejt 0,15%. Ez a hibaarány igen jónak mondható. Persze nem mindegy mivel írod! Ugyi.

(#24) hungeek válasza Vagyok (#23) üzenetére


hungeek
senior tag

nem tokokban vannak, hanem ilyen cd táskában....

nah mostmá tényleg megyek aludni.
jojcakát!

(#25) Vagyok válasza hungeek (#24) üzenetére


Vagyok
senior tag

Én is úgy gondoltam.

(#26) hungeek válasza Vagyok (#25) üzenetére


hungeek
senior tag

remélem ez jó minőségű.... bár az árából ítélve (5k huf) az :)

(#27) Polesz válasza hungeek (#26) üzenetére


Polesz
addikt

CD-k jól aludtak? Reggelire kakaót kaptak? ;];];]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#28) beeboy válasza Polesz (#9) üzenetére


beeboy
addikt

most ez komoly?
polikarbonátzabáló dögök?

összefogott billgétsz meg a lemezipar, és megbízták bin ládent: ezt terjeszd ne a lépfenét! :( :( :(

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#29) kymco


kymco
veterán

Nekem van 7 évnél idősebb égetett CD-m, és köszöni, jól érzi magát.

www.refujvaros.hu

(#30) _Volkovy_ válasza Polesz (#27) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

:DDD

(#31) Mosqu!to válasza kymco (#29) üzenetére


Mosqu!to
addikt

nekem van 8 éves is ;]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#32) kymco válasza Mosqu!to (#31) üzenetére


kymco
veterán

Te győztél! :DDD

www.refujvaros.hu

(#33) hungeek válasza Polesz (#27) üzenetére


hungeek
senior tag

nem szeretik a kakaót..... finnyásak mint én: csak teát isznak, sok citrommal...

(#34) Polesz válasza hungeek (#33) üzenetére


Polesz
addikt

Csak a citromsav meg ne marja a belüket ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#35) hungeek válasza Polesz (#34) üzenetére


hungeek
senior tag

huhhha...... erre nem gondoltam :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hol érzi jól magát egy cd? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.