Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Hol egyek Budapesten?

Hozzászólások

(#1) attiati


attiati
veterán

Ebben a topikban megoszthatnánk egymással, hogy ki hol evett finomat (elsősorban Budapesten).
Nekem régi problémám, hogy hétvégére bezár minden normális kajálda Budapesten és marad a plázás műkaja. Így hát elsősorban a hétvégén is nyitva tartó Bp-i étterem, étkezde tippeket fogadnám szívesen.

Kezdem is a sort:
1. Pasta Italia - Corvin Pláza: soha nem ettem még ilyen finom Cordon Bleu-t. A panír ropogós volt, frissen sült (délben). A húst nem klopfolták papír vékonyra, és rendesen átsütötték puhára! Megtöltötték bőségesen sajttal és nem volt olcsó tescos műsajt utóíze. Héjában sült burgonyát kértem hozzá, az sem volt nyers. Mindezt 1190 ft-ért, ami egész baráti, főleg úgy, hogy jól is laktam. (ha kötekedni kéne, akkor a szokásos plázás műanyag kés, múanyag tányér lehet fekete pont)

2. Gastland Bisztró Moszkva - Széll Kálmán tér: csak benéztem, de nem próbáltam ki. Korlátlan ételfogyasztást kínálnak 1190 ft-ért. Sokfajta kaja van, önkiszolgálós (svédasztalos) rendszerben. Amit láttam kajákat: főzelékek, sokféle köret, rántott sajt, húsok, csirkeragu, rántott halak, mákos tészta. Az ár tartalmazza a savanyúságot is, abból is sokféle volt. Jövő hétvégén kipróbálom és beszámolok. Addig remélem felpörgetitek a topikot :)

3. Babér étterem - Duna Pláza közelében: sajnos csak hétköznap van nyitva, de egyik kedvenc kajáldám. Ezt majd folyt.köv. legközelebb :)

és még két cikk a témában:
Egyetemistaszívek csücskei - Hol együnk olcsón, finomat, Budapesten?

Gasztrotúra Budapest: hol együnk jót a fővárosban?

[ Szerkesztve ]

(#2) attiati válasza attiati (#1) üzenetére


attiati
veterán

Jah és ha tudtok nagyon jó leveses helyeket, az nagy piros pont lenne.
Állítólag a Levespont jó a Vámház körúton.

[ Szerkesztve ]

(#3) kitzz


kitzz
tag

Oh de jó kis topik!

Nagyon ritkán szoktam beülni akárhova, mert a munkahelyem mindentől távol van, hétvégén meg főzök magamnak. Most viszont tanács kellene (hátha jó erre is a topik)

A norvég barátnőm (100% norvég, nem egy kint dolgozó magyar barátom) most fog először meglátogatni Magyarországon.

Hova vigyem, ami menő, de nem rongyrázós, fiatalos, különleges és nem marha drága?

(#4) concret_hp válasza attiati (#2) üzenetére


concret_hp
addikt

ja az elég jó, a tésztás helyük nekem annyira nem jön be, de a leveses jó.

talán a kis szendvics + leves kombó éri meg a legjobban 690ért.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5) attiati válasza kitzz (#3) üzenetére


attiati
veterán

akkor lehet menni hozzád hétvégén enni? :)

Mennyit szánsz rá fejenként?
Éttermet szeretnél?
Nemzetközi konyhát szeretnél, vagy inkább hazait?
Hétvégén vagy hétköznap?

(#6) Avicularia


Avicularia
veterán

Most voltam otthon 2 hétig, minden nap kint ettem.
Trófea étterem nagyon jó volt, isteni a kaja és annyit ehetsz amennyi beléd fér. Itt svédben egy hamburgert és sültkrumplit kapsz egy étteremben amennyi ott volt a kaja.
Magic burger jó volt, de többet nem mennék oda, fél órát álltunk sorba, utána fél órát ültünk a hamburgerre várva :(
Marika néni kávézója vagy mi sem jött be, bár jó nagy hamburgert lehet ott enni, de nem volt finom. Elvileg 10 személyes, hatan mentünk, de nem volt valami finom. Se alkohol ,se üdítő nincs, csak teát lehet inni :F
Inkább ilyen főzelékeket, meg magyaros kajákat kerestünk amiket nem tudunk enni svédben. Sütemények is elég rosszak lettek, sehol sem lehet enni pld. normális gesztenyepürét, mindenhol növényi zsírt raknak rá rendes tejszínhab helyett :(((

Valamiért fordítva rakja be a képet fejjel lefelé, pedig jó a kép egyébként. Inkább kiszedem.

[ Szerkesztve ]

(#7) Avicularia


Avicularia
veterán

(#8) kitzz válasza attiati (#5) üzenetére


kitzz
tag

Kb 2000 Ft legyen egy főre.
Hétvégén és hétköznap is. (Egy napra már megvan a kaja. Elmegyünk a Wasabiba, mert ott lazán le lehet enni 5000 Ft-ot. 2000 Ft-ból ott nem laksz jól. A Trófea nekem túl sok.)
Elvinném akkor már valami jó magyaros helyre. Kapjon egy jó szívrohamot :D

Sajnos "külsősöknek" nem főzök :P sorry :P

(#7) Avicularia: van egy ismerősöm (lány), aki egyedül meg tud enni egy evésre egy ilyen hamburgert. 160 cm és kb 45 kiló.

[ Szerkesztve ]

(#9) Avicularia válasza kitzz (#8) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezt biztos nem enné meg egyedül, csalóka a kép. Azok ott nem kistányérok. Az ötszáz koronás viszonyítási alapnak van ott.

[ Szerkesztve ]

(#10) attiati válasza kitzz (#8) üzenetére


attiati
veterán

Milyen külsős?! Nyugodtan főzhetsz, hisz itt mindenki PH-s :P

2000 ft-ból szerintem nem nagyon tudtok válogatni, hogy egyedi is legyen és jó is.

Hétvégén láttam egy szír éttermet a Deák tér közelében, itt van róla egy blog. Nem az ízlésvilágom, de hátha valakinek bejön :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Hatchet válasza kitzz (#3) üzenetére


Hatchet
csendes tag

Ez a topic jó ötlet volt!

Fiatalos? Hm, egy ötlet: kaja.hu, a Nagymező utcában (először fura volt az ötlet, hogy nem a pincérnek adod le szóban, hanem az asztalon nyomod be a rendelésed, de vicces egyébként...)

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#12) concret_hp válasza Hatchet (#11) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem nem olyan jó hely, 1x funolni oké, de a kaja amúgy nem olyna jó szerintem (nem mondom h kimondottan rossz, de nekem nem adta annyira)

az igazi magyaros és olcsó és jó szerintem viszont a csirkefogó nevű hely a deákon, jó a magyaros a túlzás, de a bp-i életérzés átjön :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13) bandus válasza kitzz (#3) üzenetére


bandus
veterán

a jelen-most páros valamelyike biztos bejönne neki, aki itt volt külföldi ismerős, annak tetszett. mi az előbbibe járunk sokat, és tényleg frankó hely, csak ajánlani tudom.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14) kitzz


kitzz
tag

Nagyon köszönöm a segítséget! Nagyon sokat segítettetek :) Neki ezek az árak nevetségesen olcsók lesznek, én meg majd kibírom :P

Tudtok olyan helyet, ahol nagyon jó forrócsokit lehet kapni? (Nem Starbucks és társai)

(#15) vans?


vans?
őstag

Nalam a Trofea a #1 abszolut. A LEVES. nagyon jo tenyleg a Kalvin mellett, a kis bagettel normalis ebed meret is akar. A PASTA. sem rossz, annyira nem jo viszont, mint a leveses. Szeretem meg az Izlelo-t a Lagymanyosi utcaban, es a hentest a Budafokin. Ezeket is erdemes kiprobalni. Ha meg gyorsetterem, akkor KFC.

hábm bábm

(#16) attiati válasza attiati (#1) üzenetére


attiati
veterán

Kipróbáltam hétvégén a Gasland Bisztrót, és csinálok neki egy kis reklámot, mert elég eredeti elképzelés.
Mint kiderült, már két helyen is vannak: Oktogonnál és a Széll Kálmán téren.

saját tapasztalat:
1.190 + pia áráért, vagy 1.390 ft-ért (pia nélkül) bármennyit lehet enni svédasztalos rendszerben. Van 7-8 féle köret a kukoricás rizstől kedzve stake burgonyán át a spagetti tésztáig és pennéig minden. Ma rántott hal volt, sült kolbász, sertés pörkölt, egy finomra fűzerezett bakonyi ragu szerűség, fasírt, rántott karfiol + amire már nem emlékszem. Nem tudom, hogy ez állandó kínálat e.

Egy csomó féle főzelék és vega kaja, azokat nem nagyon nézegettem. Mákos tészta.
3 féle leves (gulyás, raguleves, húsleves gazdagon - ebből elég jól kiették az emberek a húst)
Volt vagy 10 féle savanyúság és 4-5 féle desszert.
Láttam 2-3 féle pizzát is, aki arra vágyik.

Ami a legeredetibb az egészben: kiraktak 4-5 féle, apró darabokra vágott nyershúst, abból lehet válogatni tányérra, és kérésre meggrillezik. Ezt már nem próbáltam ki, mert nem fért belém :)

A tányérakat evés után ott lehet hagyni, majd elviszik; elég gyakran jönnek-mennek. Ha az ember még meríteni szeretne, akkor érdemes az evőeszközt magával vinni, mert a "pincérek" gyorsan elvisznek mindent mosogatni. Asztalt is érdemes foglalni, mert sokan vannak, és már csak oldalt a fal mellett jutott hely.

Nagyon ajánlom azoknak, akik hétvégén akarnak normális kaját Bp-en és szeretnek egyszerre többféle kaját enni (a savanyúság és a desszert egy nagy plusz pont). Kihúzták a kajáldák méregfogát is: nem érdekük kis adagokat méregetni, vagy vékonyra klopfolni a húst, mert olyan mindegy :)

Találtam két beszámolót is: egy welovebudapest-es, és egy szeretlekmagyarorszag-os beszámoló.

(#17) attiati válasza attiati (#1) üzenetére


attiati
veterán

És ígértem egy Babérlevél éttermes beszámolót is.

13. ker, Babér utcában van. Délben a környező munkahelyekről sokan járnak oda, így viszonylag hosszú a sor.
Maga a hely nagyon hangulatos, nyáron és jóidőben ki lehet ülni az utcára padokra. Bent elég nagy kajaszag van (és délben tömeg). Van háromféle menü, állandó grill kínálat és pár húskaja, amiket minden nap variálnak. Alulra bemásolok majd egy étlapot árakkal (e-mailben kell feliratkozni a napi kínálatra. Ezt a megoldást mondjuk nem is értem, hogy miért nem hoznak létre egy ingyenes blogspot vagy bármilyen weboldalat)

mitettemma.hu beszámoló, de menüt evett az illető, ami azért nem a legerősebb kínálata az kajáldának.

Én a grill vonalat tartom a legerősebb pontnak. 3-4 szelet húst adnak, és lehet kérni vegyes körettel is (rizs+hasáb, felár nélkül). + a naponta variált húsok is jók (ezeknél a köretet már tartalmazza az ár). Van napi desszert és állandó süteménykínálat. Az étterem árfekvése szerintem ár érték arányban jó.

A szerdai hírlevél:

"Kedves vendégeink!

A mai napon is várjuk Önöket sok szeretettel és Finom Ételekkel! Napi ajánlatunkat a következő helyszínen kínáljuk:

Az étteremben nagyon finom házkészítésű fagylalt kapható!

Babérlevél étterem és cukrászda 1138 Budapest, Babér utca 5.

Napi ajánlataink:

A: Gomba leves
Dubary sertés karaj rizzsel

B: Gomba leves
Rántott csirke comb filé petrezselymes burgonyával

Menüink ára: 860 Ft.

Kímélő menü:

Csésze gomba leves
Paprikás burgonya

A kímélő ajánlat ára: 680.-Ft
A levesek cserélhetők a napi kínálatban készítettekkel! Jó étvágyat kívánunk!

Mai a'la carte kínálatunk:

Húsleves gazdagon: 680.-Ft ; kis adag: 420.-Ft
Paradicsomos káposzta: 460.-Ft ; csibe fasírt: 180.-Ft
Bajor Malac sült: 1290.-Ft ; kis adag: 830.-Ft
Nyitrai csirke mell körettel: 1090.-Ft ; kis adag: 690.-Ft
Csülök pörkölt: 1290.-Ft ; kis adag: 830.-Ft
Rántott csirke máj: 990.-Ft ; kis adag: 620.-Ft
Flamand tengeri halfilé: 1290.-Ft ; kis adag: 830.-Ft
PALEOLIT DIÉTÁS ÉTEL: Római csirke mell vagdalt párolt karfiollal: 1190.-Ft

Állandó frissensült és Grill ajánlataink: (A kívánt köretet tartalmazzák)

Grill konyha:

Hagymás rostélyos: 1480.-Ft
Grill tarja: 1280.-Ft
Fűszer vajas csirkemell: 1190.-Ft; zóna: 830.-Ft
Cigánypecsenye kakastaréj szalonnával: 1190.-Ft
Holstein szeletek: 1190.-Ft
Szűzérmék roston mártásokkal: 1380.-Ft

Frissensült:

Párizsi csirkemell csíkok: 1030.-Ft; zóna: 650.-Ft
Rántott csirke mell : 1030.-Ft ; zóna: 650.-Ft
Fetával paradicsommal töltött csirke mell: 1190.-Ft
Juhtúróval töltött csirke mell: 1190.-Ft
Sonkával sajttal töltött csirke mell: 1190.-Ft
Óriás bécsi szelet: 1290.-Ft
Rántott borda: 1030.-Ft ; zóna: 650.-Ft
Sonkával-sajttal töltött borda: 1190.-Ft
Pácolt bélszín steak borsmártással: 2290.-Ft
Mix grill 3 húsból: 1590.-Ft
Lazac roston mártásokkal: 1590.-Ft

Wook tál 1290.-
Wook grill zöldségekkel: 980.-Ft

Húsmentes ételek:

Camembert sajt rántva: 990.-Ft
Camembert almával töltve: 1090.-Ft
Gombafejek rántva: 890.-Ft ; kis adag: 540.-Ft
Grill mozzarella friss saláta ágyon: 1290.-Ft ; kis adag: 830.-Ft

Saláták:

Cézár saláta: 1190.-Ft
Görög saláta: 480.-Ft

Édességek:

Palacsinták :

Kakaós palacsinta: 140.-Ft
Túrós-tejfölös palacsinta: 180.-Ft
Sárgabarack lekváros palacsinta: 140.-Ft
Diós palacsinta: 140.-Ft
Fahéjas palacsinta: 140.-Ft
Nutellás palacsinta: 140.-Ft
"

(#18) attiati


attiati
veterán

ja és találtam egy jó oldalt, ahol összegyűjtik a kajálda / étterem beszámolókat, blogokat mindenhonnan a netről:

gasztroblogok.hu

[ Szerkesztve ]

(#19) concret_hp


concret_hp
addikt

nekem egyébként az a legnagyobb bajom, hogy ami ilyen átlagos hely, ott sokszor kicsit bizalmatlan vagyok, hogy milyen körülmények közt készülhet a kaja, hogy tárolják stb.
1 időben nagyon sokat ettem rendelt kaját / kínait meg ilyeneket és néha néha volt hogy utólag úgy gondolom attól lett bajom. + hallottam pár érdekes történetet vendéglátós körökből, amik tuti hogy nem kitalációk.. :(

all you can eat mondjuk jó, mert ott sanszos, hogy nem rohad rajtuk a cucc és viszonylag frissek a kaják :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20) attiati válasza concret_hp (#19) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem a rendelt kaja az egy külön kategória. Nem tudom megnézni a kaját fizetés előtt, nem is kell megmutatniuk. Nincs személyes kapcsolat. Ipari mennyiségben gyártják a kaját, költséghatékonyan (spórolósan, olcsó alapanyagból). Mondjuk mindez igaz erre az all you can eat helyre is, de ott legalább van személyes kapcsolat, van hova bemenni, el kell adniuk magukat. Persze a legjobb az lenne, amit az ember megfőz magának.

Próbáld ki, aztán ítéld meg. Az tuti, hogy nem átlagos az üzleti stratégiájuk :)

[ Szerkesztve ]

(#21) doc


doc
nagyúr

nicsak milyen topic...
ha mar meglattam: nem szoktam aradozni pizzakrol, de a Pizza 33 (valahol a 7. keruletben vannak) baromi jo, eddig ahanyszor rendeltunk toluk, mindig otcsillagos kajat hoztak (a nagyon sok netpinceres dicseret miatt rendeltem toluk eloszor, aztan gyorsan rajottem hogy miert szeretik oket annyian :C)

(#22) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos, ha már én is rátaláltam erre a topikra rákérdek én is:

Petőfi híd budai hídfőjének közelében nem tudtok jó ár/érték aránnyal rendelkező helyet?
Ugyanez a kérdésem lenne Corvin negyeddel kapcsolatban is.

Nem az a lényeg, hogy a legfinomabb kaját kapjam meg fele annyi pénzért, de valami aranyközéputat szeretnék, ha lehet. :R

(#23) Slownz válasza Vasinger! (#22) üzenetére


Slownz
senior tag

A kommented kapcsán eszembe jutott, hogy aki szereti a kínai kaját, az ne hagyja ki a Móriczon lévő Madárfészek éttermet. 750Ft-ért kapsz egy főételt meg egy levest (sok féle van) és nem a szokásos kínai dzsudva környezet, hanem szépen felújított kulturált hely.

(#24) Vasinger! válasza Slownz (#23) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha az az ami a KFC mellett van, akkor azt ismerem és nem is 750, hanem jóval olcsóbb, asszem 600-ba volt tavaly a menü, idén még nem ettem. Valóban nagyon jó hely, mert sokat adnak és elég jó is. Ha megeszi az ember a levest másodikkal akkor legalább 6-7 órán át nem lesz éhes. :K

(#25) Slownz válasza Vasinger! (#24) üzenetére


Slownz
senior tag

Igen-igen, arra gondoltam. Pár napja voltam és 750 a menü :)

(#26) bandus


bandus
veterán

elindultunk ebedelni a lagymanyosi es budafoki sarkan talalhato bolcso barba, amit ajanlok mindenkinek, de megalltunk vegul a semmi extra nevu helyen a moricz es a kosztolanyi kozott. egyelore varjuk a kajat, de nagyon minoseginek tunik, hatalmas valasztek etelbol,italbol, jo arak: hamburger menuk 1500ert, tesztak 1300ert, 900ert szendvicsek. a belso elrendezes rohadtjo, hatalmas moziszekekben ulunk :) irok majd frissitest a kajarol ha hazaertunk.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27) attiati


attiati
veterán

elmúlt pár hét termése + update

Polus Center - Gyros Terasz: csirkeragu csavaros tésztával, bakonyi ízesítés szerű mártással (gomba nélkül), petrezselyem darabokkal - 990ft. Soha nem ettem még ennyire finom ragut. Polus Centerben egyébként is rengetek kajálda van, meglepően nagy a forgalom. Legalább nem marad rajtuk a kaja.

Nem messze van a levespont és a tésztapont is. Azokat nem próbáltam ki, de a levespont előtt szabályosan tömeg volt. Éppen tatarozták ott az egyik épületet, és a járókelők nem fértek el.

9. ker. Kecskeméti utca: sok sok kajálda és étterem van azon a környéken. Itt találtam az Alföldi Vendéglőt 1150 ft-ért lehet választani 3 fogásos menüt több kajából (hétvégén is). Zellerkrémlevest, vadas marhát zsemlegombóccal, és almás pitét kértem. Ennyi pénzért bőven megérte. Sajnos csak egy gombócot adtak. A kaját egyesével hozzák ki a pincérek, jó forrón. Várni kell vele bőven, mire ehető lesz. Forgalom alig volt szombat délben. A hely elég puccos, konzervatív.

Update:
Corvin Plázában még mindig nagyon finom a Cordon Bleu.
Gasztro Bisztro all you can eat menüje 1590 ft-ra drágult a hétvégi napokon.

(#28) vans? válasza attiati (#27) üzenetére


vans?
őstag

A LEVES. zsenialis hely szerintem, erdemes kiprobalni. A PASTA. sem rossz, de nekem az mar nem annyira jött be.

hábm bábm

(#29) attiati válasza vans? (#28) üzenetére


attiati
veterán

jövő héten kipróbálom :)

(persze nem a Polus Center közelében van, csak rossz sorrendben írtam a helyeket)

(#30) concret_hp


concret_hp
addikt

mester utca magasságában tudtok valami jó beülős helyet?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#31) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Pasarét- Moszkva tér - Széna tér környékén tudtok ajánlani jó helyeket? pl. kínai, gyros stb. Meki és tesói nem érdekelnek. :B

(#32) radi8tor válasza Eliot Anders (#31) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Széna téren azért elég sok jó hely van. Csak kérdés mennyit szánsz rá.
Mégis milyenre gondoltál?

⭐ Stella

(#33) Eliot Anders válasza radi8tor (#32) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Szeretem például a kínait is, arra helytől függően szoktam áldozni 600-900 forintot egy normál adagra.
Gyrosra például nem adnék többet, mint 700 forint, mert nem lakok tőle jól.
Mondjuk egy "álákárt" étterem érdekelne, mint például plázákban a Főzelékfaló.
Nem puccos helyet keresek hanem ahol naponta tudok egy főételt választani, nem szeretek itthon főzni és egyedül nem is éri meg nekem.

(#34) attiati válasza Eliot Anders (#33) üzenetére


attiati
veterán

Gastland Bisztró Moszkva - Széll Kálmán tér

all you can eat hely, hétközben most 1300 ft/fő körül van azt hiszem
egynek jó

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Hol egyek Budapesten?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.