Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) borg315


borg315
aktív tag

hello!

nagy a porblémám, megfáradt a lapom, gari meg már nincs. BUDAPESTi KISKERben szeretnék GARISAN lapot venni. a baj az, h egy csomó helyen nincs, és rendelésre se tudnak hozni mert már a nagykerben sincs.. vagy ha mégis van, gagyik.. (asrock.. matx + integrált vga.. stb.) plusz a kiskerarak.hu és a depo.hu sem nyert.. (ami van itt az javarészt elévült adat, telefonon csekkoltam)

sz'al tud vki olyan bp-i KISKERT ahol vannak márkás 478-as lapok (gigabyte, chaintech, esetleg msi/asus..), amelyek nem microatx-esek/integrált vga-sak? ha msi 865pe neo2-v is van na az se hátrány :) online árlista dettó nem hátrány..

amit néztem eddig: aq*a, bluef*sh, qw*rty, asp*ct, kínomban s*turn + guglin még pár kisebb. na itt nincs. ready, carrera, mikland, mistral nem jáccik :)

tudom, van apróhirdetés is, ott már elhelyeztem egyet, hátha a ph!-en is van vkinek, de azért szívesebben vennék 0 km-es lapot.

thx a tippeket..

[Szerkesztve]

(#2) Rover623 válasza borg315 (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Nem leszen hosszúéletű a topic...pláne hogy már adtál fel aprót...;)

primus inter pares

(#3) Rover623 válasza borg315 (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Már megint dupláz a PDA...:B

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#4) borg315 válasza Rover623 (#2) üzenetére


borg315
aktív tag

? nem ertem, a 2 dolog sztem kulonbozo! az apro ph!-s embereket keres, itt meg azt szeretnem megtudni, h van-e kisker amit nem vettem meg figyelembe.. ha csak az apro marad, ez elobbit hogyan fogom megtudni? :F

upd: vagy ha kivágom az aprós részt akkor o.k.? vmi moderálási porbléma van?

[Szerkesztve]

(#5) Gorneck válasza borg315 (#4) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#6) Rover623 válasza borg315 (#4) üzenetére


Rover623
félisten

Nem ismerem a kvalitásaidat, de erősen kétlem hogy mind a több száz bp-i kiskert végignézted volna...;)

primus inter pares

(#7) Rover623 válasza borg315 (#4) üzenetére


Rover623
félisten

Nevezzük moderálási gondnak...:DDD
Javaslom ezt a topicot:[link]...;)

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#8) borg315 válasza Gorneck (#5) üzenetére


borg315
aktív tag

igen, köszönöm, ezt végignéztem ott ahol érintett, és kivétel nélkül elavult adatokat tartalmaz. :( sajnos nagyon sok olyan kisker van benne, aki több hétig/hónapig nem frissít árlistát, vagy már nagykerből se rendelhető cuccot tart még rajta fenn. :(

(#9) borg315 válasza Rover623 (#6) üzenetére


borg315
aktív tag

fair enough, csak az a gyanúm, h a kisebb helyeken nem szeretnek régi árut tartani az értékvesztés miatt, a kis készlet hamar kimegy. abból h a nagyobbaknál is alig van már 478-as, arra következtetek (nem t'om, jól-e) h a kicsiknél nincs sok esélyem találni..

btw a kiskerarak.hu / depo.hu kapcsán végülis elmondhatom h végignéztem párszáz kiskert ;)

(#10) Egon válasza borg315 (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem gyakorlatilag kizárt, hogy kapni fogsz újonnan ilyen lapot.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) borg315 válasza Rover623 (#7) üzenetére


borg315
aktív tag

ööö.. hm.. ez ha jól látom inkább alaplapválasztásban segítős topic.. az elejéből ítélve.. :F

de nekem mind1.. ha azt mondod, mennyek át, átmegyek..

most le kell lépnem, hmm ha visszajövetelemkor a topic be lesz zárva, akkor átmegyek oda :)

(#12) borg315 válasza Egon (#10) üzenetére


borg315
aktív tag

Szerintem gyakorlatilag kizárt, hogy kapni fogsz újonnan ilyen lapot.

nah, ettől félek én is :(

(#13) Gorneck válasza borg315 (#8) üzenetére


Gorneck
titán

Tudom, azé kell felkapni a telót...

Gorneck#1239

(#14) borg315 válasza Gorneck (#13) üzenetére


borg315
aktív tag

megtettem.. és pld. a kiskerarak.hu -n a keresett lapnál szereplő mind a 4 match negatív lett :(

sz'al senki se tud olyan nagyobb üzletet amivel megéri foglalkozni és amit kihagytam?

(#15) Rover623 válasza borg315 (#14) üzenetére


Rover623
félisten

Asus P4P800, Gigabyte 8i865GME, MSI 865PE-Neo3V még van pár darab a nagykerekben.
Lejjebb kellene adnod az igényekből igy 2006 vége felé ezen a vonalon (s478+AGP)...;)
Az Asrock semmivel sem rosszabb mint a ''brand''-ek...mint tudvalevő, az is Asus...
Márpedig Asrock még a sarki fűszeresnél is kapható...:C

primus inter pares

(#16) borg315 válasza Rover623 (#15) üzenetére


borg315
aktív tag

Asus P4P800, Gigabyte 8i865GME, MSI 865PE-Neo3V még van pár darab a nagykerekben.

ez a gigabyte es msi 775-osok, es mivel a cpu+huto+mem+vga ezzel inkompatibilis, ''nem szivesen'' valtanek platformot.. plane ugy h a performance-tobblet azert nem hinnem, h jelentos lenne.. (ami most van: 3ghz northwood, 2x512-400 dual ready, gf7600gs.)

Lejjebb kellene adnod az igényekből igy 2006 vége felé ezen a vonalon (s478+AGP)...

elobbiek miatt sajnos nemkene :( nagyon kemeny $$t buknek, ha cserelnem kene.. raadasul a ramom sulinetes.. :s

Az Asrock semmivel sem rosszabb mint a ''brand''-ek...mint tudvalevő, az is Asus...
Márpedig Asrock még a sarki fűszeresnél is kapható...


haaaaat.. :) elonyben reszesitenem a tobbeves garit.. meg hat.. ize.. asrock :) sz'al nem szeretnek mar a gephez nyulni addig, amig nem cserelek tobbmagosra, az meg odebb van, majd akkor amikor a performance a jelenlegi tobbszorose lesz :)

azert thx a tippet :) lehet, h asus p4p800 lesz belole..

(#17) Rover623 válasza borg315 (#16) üzenetére


Rover623
félisten

Az MSI valóban 775-ös (benéztem:U), de a Gigabyte bizony 478-as:[link]...;)

Lejjebb kellene adnod az igényekből igy 2006 vége felé ezen a vonalon (s478+AGP)...
Úgy látom nem értetted a mondatot...:DDD

Nézz utána kicsit az Asrock-nak...rengeteget adnak el belőle...arányaiban semmivel sem nagyobb meghibásodási statisztikával mint más márkák esetén.

Teljesen felesleges nettó 10.000-nél többet kiadni egy AGP-s lapra 2006 végén.


primus inter pares

(#18) SzZs1


SzZs1
tag

Garanciális használt miért nem jó?Olyan még van,illetve énis nézelődtem 1 kicsit,de ASROCK-nál jobbat nemtaláltam bruttó 12k

(#19) borg315 válasza Rover623 (#17) üzenetére


borg315
aktív tag

Az MSI valóban 775-ös (benéztem), de a Gigabyte bizony 478-as:[link]...

jogos, ezt meg en neztem be, ''Gigabyte 8i865GME''-re gugliztam, megtalalta a Gigabyte 8i865GME-775 nevu lapot, es az a 775-os ;)

Lejjebb kellene adnod az igényekből igy 2006 vége felé ezen a vonalon (s478+AGP)...
Úgy látom nem értetted a mondatot...


de, ertettem, de gondolom neked is ertheto h inkabb leirok jopar kort mintsem h bukjak kb 50e ft-ot.. :Y

Nézz utána kicsit az Asrock-nak...rengeteget adnak el belőle...arányaiban semmivel sem nagyobb meghibásodási statisztikával mint más márkák esetén.

no ha _erre_ vonatkozo linket tudnal adni, azt nagyon mekkoszonnem, mert ilyet kerestem, markaosszehasonlitashoz, de nem nagyon talaltam :( asszem a kecseg miklandnal volt meg regen, egyreszt nemt'om h meg csinaljak-e, masreszt mashol Mo.-on nem is biztos h vezetik.. nekunk meg nyilvan a magyar stat az erdekes, a hozzank beerkezo hulladek jelentosebb aranya miatt..

Teljesen felesleges nettó 10.000-nél többet kiadni egy AGP-s lapra 2006 végén.

ha vki gepet epit 0-rol, akkor igen, de ha all ugy 90e ft befektetese hw-ben, ami piaci aron er cca. 40e-et, akkor lehet h megeri :)

ja amugy lehet h happy end lesz a vege mert talaltam msi 865pe-v2 lapot, utolso peldany kb. bp.-en, de megszereztem :DD

(#20) borg315 válasza SzZs1 (#18) üzenetére


borg315
aktív tag

Garanciális használt miért nem jó?Olyan még van,illetve énis nézelődtem 1 kicsit,de ASROCK-nál jobbat nemtaláltam bruttó 12k

jo garis hasznalt is, de nem adjak olcson azt, amit en keresek.. (gigabyte, asus, msi, esetleg abit..) es akkor mar radobok egy kicsit, es van 0 km-es, amit meg biztosan nem nyuztak overclock-kal, stb.. :)

(#21) borg315


borg315
aktív tag

ja ize lecci meg ne zarjatok a topicot, egyreszt mert lehet h meg lesz, akit a porblema erdekel, masreszt ha doglott a lap, amit szereztem :U, akkor meg fenn fog maradni az erdeklodesem..

ps. jah, vegul a vcomp.hu -nal talaltam. nagyot csalodtam a cegek tobbsegeben, az arlistak koszono viszonyban nincsenek a keszlettel.. pofatlanul rajta hagyjak jeloles nelkul azt, amit csak rendelesre hoznak.. raadasul tudjak jol h 478-as mar a nagykerekben sincs, megis rateszik az arlistara.. grr.. szerencsere a hely ahol jartam kivetel, latom h az arlistajukban mar elfogyottnak jelolik a lapot amit vettem :R

[Szerkesztve]

(#22) Rawulf válasza borg315 (#21) üzenetére


Rawulf
őstag

Sajnos a s478 Gigabyte lapokból kifogyott a CHS nagyker, ahogy nézem... (talán Ramiris-nak maradt pár darab)
Expert nagykernél még kapható egy viszonylag normális MSI alaplap (mondom én, pedig útálom az MSI-t):
MSI s478 PM8M-V (kb. 10.000,- Nettó körül/alatt mozog és van nekik raktáron, persze ott földi halandó nem vásárolhat)
[link]
Esetleg érdemes szétnézni, hátha egy-két nagykernél selejtezések vannak (gyártótól visszajött lapok, stb...)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#23) Rawulf válasza borg315 (#21) üzenetére


Rawulf
őstag

Ahogy nézem, Sowah nagykernél nincs semmi, de a Ramiris nagykernél van pár darab leértékelt s478 alaplap! :B

típus / nettó ár / darab

MBO MSI 848P NEO-V (BULK) S478 DDR ATX 7800 42
MBO MSI 865G NEO2-PLS S478 DDR ATX 10000 1
MBO MSI 865PE NEO2-PFISR S478 DDR ATX 14000 6
MBO MSI 865PE NEO2-PFS PLATINUM S478 DDR ATX 12000 11
MBO MSI 865PE NEO2-PFS S478 DDR ATX 12000 15
MBO MSI 865PEM3-ILS BULK S478 MATX 11000 2
MBO MSI PT8 NEO-V S478 DDR ATX 7000 4
MBO MSI PX8 NEO-V S478 DDR ATX 7000 1
MBO GIGABYTE 8I848P-G SOCKET478 ATX 9300 1
MBO ASUS P4C800 DELUXE (BULK) S478 GIGABITLAN 13000 1
MBO ASUS P4C800-E DELUXE S478 GIGABITLAN 17000 12
MBO ASUS P4P800-E DELUXE (BULK) S478 ATX 14000 45
MBO ASUS P4P800-MX S478 10100 2
MBO ASUS P4P800/GD SE (BULK) S478 GIGABITLAN 11600 1
MBO ASUS P4P800S-E DELUXE S478 11000 3
MBO ASUS P4P800S-X (BULK) S478 9700 37
MBO ASUS P4R800-V DELUXE S478 10000 1
MBO ASUS P4S800 (BULK) S478 6000 4
MBO ASUS P4S8X+LAN/1394/SATA S478 ATX 6200 2
MBO ASUS P4S8X-MX S478 ATX 7000 1
MBO ASUS P4SDX+LAN (BULK) SIS655 S478 ATX 5000 2
MBO ASUS P4T533/R I850 S478 ATX 3000 3
MBO ASUS P4V8X-MX SOCKET 478 MATX 7300 1

Persze földi halandó itt sem vásárolhat! :DD
Ezek ''papíron'' nem újak szóval össze-vissza féle garancia van rajtuk (pár hónap)...

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#24) Rover623 válasza Rawulf (#22) üzenetére


Rover623
félisten

VIA chipes lap...brrr...:P

A RAMIRIS-es csomagban viszont van P4C800 Deluxe...:R
Én is mindig tartok raktáron egyet...jól jöhet akármikor...:C

primus inter pares

(#25) borg315 válasza Rawulf (#23) üzenetére


borg315
aktív tag

wow! koszonom szepen, ez nagyon hasznos info. respekt :R

amugy szerinted ezek masok altal legarizott lapok, melyek megfelelo ''madarakat'' keresnek, vagy rendes 0km-es lapok, csak bennragadt a keszlet?

amugy bt-vel nyomom, de a un*tel es j*ventus team a 2 hely, ahol vasarolni szoktam, de ha jol tudom ramirisnal a kicsikkel (<2m/ev) nem szivesen foglalkoznak..

no mind1, ha van ekkora keszlet akkor az vszleg megjelenik a kiskereknel elobb-utobb :) foleg az izmosabb asusok neznek ki jol, igen kedvezo aron..

(#26) Rawulf válasza borg315 (#25) üzenetére


Rawulf
őstag

1., Dunsztom sincs, hogy milyenek. Leértékeltek o'szt jó napot! Annó hozattunk pár lapot a Sowah-tól, amik ABIT lapok volta kifolyt kondival. Kondi cserék után jók voltak. :DDD Viszont minden cuccra van valamennyi garancia. Ha jól láttam, átlag 12 hónap. Viszont ha eleve rossz, akkor azonnal vissza nekik és kész. Lehet, hogy van minimum limit a vásárlásra.
2., Megjelenik??? Nem jelenik meg. Majd hoznak neked, ha valaki hajlandó onnan hozni neked. Persze ehhez mozdulni kell. :P
3., Lehet, hogy JT-nél van, nem néztem, ahhoz kérnem kellene listát, hiába tudok belépni a ''mátrix''-ba hozzájuk. :)

Szóval cselekedj, mert 2006-S478-Rest in peace! :)

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#27) Angyal07 válasza Rawulf (#26) üzenetére


Angyal07
tag

Ez a Ramirises leértékelt lista hol található? Sehol nem találtam a weboldalon...

(#28) Gitros válasza borg315 (#25) üzenetére


Gitros
aktív tag

Itt még nézd meg... van egy darab Abit IC7-Max3. Nem olcsó, de van...

[link]

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#29) borg315 válasza Rawulf (#26) üzenetére


borg315
aktív tag

3., Lehet, hogy JT-nél van, nem néztem, ahhoz kérnem kellene listát, hiába tudok belépni a ''mátrix''-ba hozzájuk.

oo ize, jah, valoban nem irtam :) h mind2 helyen csak nemszeretjuk-478-lap van.. (asrock, matx, integralt vga, stb..)

(#30) Rawulf válasza Angyal07 (#27) üzenetére


Rawulf
őstag

Lehet, hogy nem vagy jogosult megnézni az árlistájukat? :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#31) Rawulf válasza borg315 (#29) üzenetére


Rawulf
őstag

:DD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#32) Machado


Machado
tag

Reménytelenül keresek S478-as, AGP-és alaplapot, ÚJAT, lehetőleg Intel 865PE vagy 875P chipsettel. (garancia nem érdekel, szóval jó bárkitől, csak új legyen)
Amit eddig találtam, az egy Asus P4P800S-X, de ez csak 848P chipsetes és a dual channelt se támogatja, ráadásul 15ezer Ft. :(

Áhh, miért kellett az IC7-G-mnek beadnia a kulcsot. :O

(#33) Daemon09 válasza Machado (#32) üzenetére


Daemon09
őstag

Sajna én csak használtat tudnék neked szerezni. Miért nem jó a használt? Újat már nem nagyon találsz. Miért nem váltasz 775-re?

(#34) Machado


Machado
tag

Használtal az a baj, hogy mit tudom én mennyit volt az túlhajtva használva, hazahozom, lehet már másnap kipukkad egy kondi, aztán annyi. Nekem meg nagyon fontos a megbízhatóság.
Amúgy mennyiért tudnál szerezni? Ha jó az ára, esetleg meggondolom.

Váltani meg azért nem váltok, mert mindent kéne, az meg sok pénz, meg igazából igényem sincs rá, nekem tökéletesen megfelelne a mostani konfigom is.

(#35) Daemon09 válasza Machado (#34) üzenetére


Daemon09
őstag

Megkérdezem neked és majd priviben küldök egy árat. Ez a tulhajtás dolog meg hülyeség, ettől nemfog beszarni a lap...

(#36) Vidori válasza Machado (#34) üzenetére


Vidori
aktív tag

Ez?
[link]

(#37) neduddki válasza Machado (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tessek: [link]

udv

neduddki

p.s. na ha ez huzva vot akkor:- ))) a tobbit meg aladod es mingya olcsobb

mod:a 2x512-ben meg meg is egyezheunk:- )

"Áhh, miért kellett az IC7-G-mnek beadnia a kulcsot." me szar:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#38) Machado


Machado
tag

Ezt én is láttam már. Nem valami bizalomgerjesztő, pl. BIOS-ban nem lehet letiltani az integrált VGA-t, hanem "magától érzékeli" az AGP-set. :D Köszönöm, nem kérek belőle, meg amúgy is biztos sokkal lassabb, mint az IC7-G.

Ha más nem lesz, csak keresnem kell egy használt IC7-et vagy P4C800-at.

(#39) neduddki válasza Machado (#38) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

d875pbz-be mijota van intvga????

udv

neduddki

p.s. tuning nelkul nem lennek bisztos benne hogy lassab...

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40) Machado válasza neduddki (#37) üzenetére


Machado
tag

Hm. :)

(#41) Machado válasza neduddki (#39) üzenetére


Machado
tag

Azt nem neked írtam. :D

(#42) Daemon09 válasza Machado (#41) üzenetére


Daemon09
őstag

Használd a mod gombot pls, ezt lehetett volna egy hsz-ba is.

(#43) gina100


gina100
tag

Esetleg ez:
[link]

;)

[ Szerkesztve ]

(#44) Machado


Machado
tag

Ez az! Találtam egy üzletet, van több 865PE chipsetes lapjuk is, igaz csak néhány darab, zacskósak és csak 3 hónap gari van rájuk, de akkor is. :DD
Van MSI, Asus és Gigabyte is.
Miután megvettem az enyémet, majd belinkelem ide az üzletet. (Nehogy megvegyétek előlem azt a néhány darabot. :D ) .

(#45) neduddki válasza Machado (#44) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

875pbz hejjet.... haaaattt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.