Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Hogyan van a radeon 8500 grafitos voltmod? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Legolas


Legolas
senior tag

Már egy másik topicban is írtam, hogy van egy Radeon 8500 le 230/230-as kártyám, de 3.3 hynix ramok vannak rajta, amik vinnék a 300-mhzt, viszont mostani feszkójukkal 260-on már szemetelnek!
Meg tudná valaki mondani, vagy belinkelni (mert nem találom sehol), hogyan van a GRAFITOZÁSOS ceruzás voltmod?
És mennyire biztonságos?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#2) Szeke válasza Legolas (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Nem néztél el valamit? 3.3-as ramok 8500le-n? :o

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) lakosk


lakosk
tag

Szerintem is 3.6*osok nem?

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#4) Legolas


Legolas
senior tag

Most néztem meg a hynix oldalán!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#5) Legolas


Legolas
senior tag

a szériaszám után (ami 33-ra végződik) infóként 300mhz-et írnak!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#6) Szeke válasza lakosk (#3) üzenetére


Szeke
senior tag

vagy 4-esek. 4 alattit csak rendes 8500-akon lehet találni, 8500le-n nem hiszem.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#7) Szeke válasza Legolas (#5) üzenetére


Szeke
senior tag

Akkor vmi nagyon mákos vagy, vagy a kari igazából sima 8500 underclockolva :)
A topichoz is hozzászólva: újdonság ez a vidkari-grafit-volt modding, még nem hallottam róla :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#8) Legolas


Legolas
senior tag

Garantálom neked!
Most néztem meg és emlékszem, hogy mikor vettem az eladók is 3.e-ast mondtak és ők is mondták, hogy ez ritkaság!
Csak ugye nem kap elég feszkót ez a baj!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#9) Legolas


Legolas
senior tag

Garantálom neked!
Most néztem meg és emlékszem, hogy mikor vettem az eladók is 3.3-ast mondtak és ők is mondták, hogy ez ritkaság!
Csak ugye nem kap elég feszkót ez a baj!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#10) Legolas


Legolas
senior tag

RUDI segíts!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#11) anaqer válasza Legolas (#10) üzenetére


anaqer
veterán

Hát ha jól tudom, ezzel ő is meg van lőve ( vga.nfo szerint )... ragaszkodsz a grafitos megoldáshoz? Mintha a rendes 8500 BIOS-a több feszültséget adna mint a 8500LE-é, esetleg az is segíthet...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12) Legolas válasza anaqer (#11) üzenetére


Legolas
senior tag

Biosra én is gondoltam, de nem tudom, hogy az megadja-e a feszt vagy csak az órajelet növeli!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#13) anaqer


anaqer
veterán

[L]http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=953[/L]

Ez a rendes 8500-ra vonatkozik, de ha ref. design szerinti a kártyád, ki lehet próbálni. Mivel nem ad meg mérpontokat és konkrét ellenállásértékeket, szerintem kicsit rizikós a dolog, szóval érdemes lehet először csak 1-2 ceruzavonással próbálkozni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) Legolas válasza anaqer (#13) üzenetére


Legolas
senior tag

Köszi, ezt én is megtaláltam, csak egyszerűen nem jön be az oldal! Neked megnyitotta?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#15) anaqer válasza Legolas (#14) üzenetére


anaqer
veterán

Ez vicces... most nekem sem akarja. Az előbb még ment. :F
Végülis mindegy, itt egy mirror, remélem ez nem gebaszol:
[L]http://www.transmetazone.com/articleview.cfm?articleID=953[/L]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#16) rudi válasza Legolas (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

[L]http://vganfo.uw.hu/tuning.html[/L]

Vicces hogy az én grafitos [L]http://www.xcl-clan.com/articles.php3?id=29[/L]linkem sem jön be, de lehet hogy csak a hétvége miatt mert nemtom milyen serveren van az xcl-clan oldala, próbáld meg hétfőn.

A másik dolog hogy én már sütöttem meg grafitozással egy 3,6ns-os Sapphire 8500at :O Nagyon érzésre kell csinálni, az ellenállásos móka sokkal biztonságosabb. Arról találsz infot bőven ha googlenek vagy bárminek beírod 8500 + voltage mod.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Legolas válasza rudi (#16) üzenetére


Legolas
senior tag

Köszi!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#18) anaqer


anaqer
veterán

[L]http://www.jjman.org/modules/nsections/index.php?op=viewarticle&artid=17[/L]
[L]http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?s=&postid=241964#post241964[/L]

Sapphire kártyákhoz.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19) Legolas válasza rudi (#16) üzenetére


Legolas
senior tag

És ha belesütök egy sime 8500-ös biost az segít? Tehát az ad neki nagyobb feszt, vagy a jelenlegi feszkón marad és csak az órajelet emeli?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#20) rudi válasza Legolas (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Eddigit tudásom szerint nem lehet plusz feszültséget adni 8500asnak BIOSból. Van olyan hogy optimalizált RAM timing ami agresszívebb CAS értékeket ad, azt éppen az xcl-clan-os oldal fórumából továbblinkelve találtam.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) Mag válasza anaqer (#18) üzenetére


Mag
senior tag

Köszi szépen a linket !!!! Majd ha már kezd elavulni a kártya akkor nekiállok barkácsolni,mert most nem merek kockáztatni,mert böven elég a mostani 3DMark2001se ben a7700 pontom , CS-hez , GTA-1 hez,és Elasto Mania-zni ,nameg Insane ezeket tuning nélkül is zsírul viszi.Monduk a Bf1942 is tökéletesen ment rajta arra is elég volt,bár itt a HL-2 nemsokára (remélem) akkor lehet beujjitok egy kis tuningot !

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#22) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Zsoltee10et vagy Rudit szertném megkérdezni, hogy az alábbi linken lévő grafitozást használhatom -e a kártyámhoz??

[L]http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=953[/L]

A kártyám alapórajele 250/250 és 3,6-os Hynix ramok vannak rajta, 275, 275-ön stabilak, de ha egy megahertzel is feljeb húzom a ram is meg a GPU is hibákat ejt.
A biosom 48kb-os és az alábbi infót tartalmazza Radedit szerint :

RADEON 8500 113-85704-104 BIOS Date:2001/11/07
VendorID:Ati Technologies(1x1002)

Most akkor milyen kártyával is van dolgom?? Sima 8500-tel vagy LE-vel, ezért is kérdezem hogy használhatom -e a linkben lévő feszemelést, mert az 275/275-ös sima 8500-re utal!!!

Mit gondolsz belevághatok, vagy veszélyes a kártyára nézve?? Az a baj hogy használtan vettem és egy saphire cd kaptam még hozzá, szóval lehet hogy saphire-os a kártya??

Remélem nem fárasztalak le a sok infóval, meg kérdéssel!!
Előre is kösz,üdv ArmanD.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#23) rudi válasza ArmanD. (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem SOKKAL biztonságosabbak az ellenállásos voltage mod ok mint pl ez:
[L]http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/radeon8500-overclocking.html[/L] talán ez a legkorrektebb.

Én az XCL-Clan grafitozását használtam de a Te linkeden is kb. az van írva. Azért sem ajánlom a grafitozást mert NEM TUDHATOD ELŐRE mennyivel csökkentetted az ellenállás nagyságát, lehet hogy halálos dózist kap a kártyád!!!

A rugalmasság kedvéért tanulmányozhatsz pár 9700/9800 vmodot olyanokat amikben állítható ellenállást (potit) használtak.

Még a modd előtt érdemes lehet valami komolyabb hűtéssel próbálkozni. Pl ilyenekkel: [L]http://vganfo.uw.hu/miniteszt.html[/L]

[Szerkesztve]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) ArmanD. válasza rudi (#23) üzenetére


ArmanD.
őstag

Köszi Rudi a segítséget valóban biztonságosabbnak tűnik az ellenállásos módszer, bár még átnyálazom valamint a cégemnél tudnám ezt megcsináltatni szakemberrel, meg ott van minden ami kell hozzá, de hát hol van még jan 5.-e???
A hűtést ma csináltam meg a ramokra egyenlőre mivel a GPU-ról még nem tudtam leszedni a bordát, pedig van arra is egy jó nagy dög borda, de voltage mod-ra meglesz az is!! Addig is tanulmányozom! Mennyi is a Vcore és a memcore alapfeszültsége és mennyire is kell beállítatnom látok ott 1,6 1,9 valamint 3,5 3,3.
Mindegyikre szükségem van vagy csak például kiválasztom az 1,6-osra vonatkozót és csak azt csinálom??

Köszia segítséget mégegyszer, mindörökké radeon!! :P

[Szerkesztve]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#25) rudi válasza ArmanD. (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Olvasd át figyelmesen a űz Xbites cikket mert a GPU feszmódosításához HÁROM regulátort kell módosítani:
1,3ast 1,6ra - lábak összekötése
1,6ost 1,95re - ellenállás
1,9est 2,1re - ellenállás

RAMnál
3,5öst 3,15re - ellenállás
3,3ast 4,1re - ellenállás

az én grafitozásom csak a 3,3as RAM és 1,6os GPU generátort étintette.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) ArmanD. válasza rudi (#25) üzenetére


ArmanD.
őstag

Ez eddig oké amit eddig leírtál, de honnan tudom, hogy az én kártyám vcore-ja mennyi és a Vmem-je mennyi, csak azután tudok módosítani igaz??

Öreg vagyok már bohócnak!

(#27) ArmanD. válasza rudi (#25) üzenetére


ArmanD.
őstag

A Te kártyád milyen, hogy ezeket módosítottad, hátha ebből ki tudok indulni!! Vagy itt az elhalálozott Saphire-ról írsz??

[Szerkesztve]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#28) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Rudi akkor mennyi is lehet a kártyám default vcore ill memcore-ja, hogy tudjam, hogy melyikre kell állítanom
?? Vettem ellenállásokat és meg szeretném csinálni!

Öreg vagyok már bohócnak!

(#29) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Valamint nem lesz sok 3,3 v memvcore-ról 4,1 v-ra állítani?? Nem sok egy kicsit??

Öreg vagyok már bohócnak!

(#30) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Megcsináltam a ram vcore modot, eddig 275-ön már szemetelt a kártya most 291,5-ig fasza csak utána kezd el szemetelni. Holnap talán a gpu core-t is módosítom bár még bordát nem cseréltem rajta!
Kössz a frankó linket rudi és kellemes ünnepeket!!

Öreg vagyok már bohócnak!

(#31) rudi válasza ArmanD. (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

MINDENKÉPPEN csinálj valami jó core bordát mielőtt ráküldöd a 4,1et!

Kellemes ünnepeket Neked is!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Szia Rudi!
Megcsináltam a gpu valamint a mem vcore modot meg a hűtést!
Tesztelni sajna nem tudtam még, mert valszeg gyenge táp miatt a gépem szarakodik valamint szarakodott eddig is!
Annyit meg tudtam nézni hogy 3dmarkba 295/295-ön sem szemetel és nem is hibázik a kártya, úgyhogy nagyon tuti!!
Még annyit , hogy szerinted nem kevés a tápból kijövő +12V-ra a 11,91?? Lehet hogy e miat indul újra valamint hibázik a windows, főleg ha feljebb húzom a procit 3200+ vagy fölé, pedig most újítottam 300 watt codegenről 400 watt codegenre a hasonló hiba miatt és úgy érzem semmi javulás!!

Öreg vagyok már bohócnak!

(#33) ArmanD. válasza ArmanD. (#32) üzenetére


ArmanD.
őstag

Tudtam mérni! Lent látható az eredmény! 275/275-tel 9000 pont körül volt azért nem semmi majdnem 2000 pont!! :C

Öreg vagyok már bohócnak!

(#34) rudi válasza ArmanD. (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

WOW! Nagyon jó lenne ha tudnál a voltage modról meg mindenről egy minitesztet csinálni. Úgy látom sok emberkének van 8500asa és sokakat érdekelhet egy ilyen +20%os mod mostanában.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) ArmanD. válasza rudi (#34) üzenetére


ArmanD.
őstag

Oké rudi megcsinálom nemsokára rendben!!!

Öreg vagyok már bohócnak!

(#36) ArmanD. válasza rudi (#34) üzenetére


ArmanD.
őstag

Szia Rudi!

Elküldtem a minitesztet a miniteszt@freemail.hu ra ahogy kérted!

Üdv ArmanD

Öreg vagyok már bohócnak!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Hogyan van a radeon 8500 grafitos voltmod? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.