Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spyduck


spyduck
nagyúr

Ezt a topikot azért nyitom mert rengeteg olyan kérdés van: "Hogy telepítsek XP-t, nem látja a merevlemezes meghajtót?" stb.....
Egyszerű és gyors!

Hozzávalók:-1db üres CD

-1db Windows XP CD
-Nlite nevű program, letöltés: [link] [link]
-DVD/CD író szoftver: pl.: Alkohol 120%
-Sata driver letöltése: [link]

Ezzel elvileg egy univerzális Windows XP-t lehet készíteni ami minden notebook-hoz jó! Persze az Nlite-ba való integráció során minden integrálható file-t be kell tölteni!!!

Egyéb módszer:

Van egy olyan módszer is, h bios-ban a SATA módot kikapcsolod. Ha nem találsz ilyet akkor töltsd le a legújabb bios-t abban hátha benne van, ha ez sem nyert akkor marad a fenti variáció!

Előfordulhat:

Régen Vista volt a gépen és az XP felrakása után egyes hardverek nem jól működnek, ezt megoldja egy új, friss bios letöltése a gyártó honlapjáról!

Nlite-al való XP elkészítése:


Értelemszerűen ugyan ezt meg kell csinálni 945-el is!

[ Módosította: Loretto ]

(#2) Racecam válasza spyduck (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ezt saját kútfőből sikerült összehozni? :F
Mert talán engedélyt kellett volna kérni az eredeti szerzőjétől és feltüntetni a forrást. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#3) spyduck válasza Racecam (#2) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kút főből csináltam! Csak a képeket másoltam le egy oldalról! De a megfogalmazáson is látszik, h én csináltam:)
Nem lehet ilyen topikot nyitni?
Zárd be nyugodtan ha nem érzed idevalónak!

[ Szerkesztve ]

(#4) KillHates válasza spyduck (#3) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajna a képek nem jönnek le... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Asztali gépek tekintetében nem lett már ez kitárgyalva? Végülis technikailag asztali gép és notebook alatt is megegyező a módszer a SATA vinyó felismertetésére. (ha az XP telepítő véletlenül nem tartalmazza a drivert...bár én 2005-ben vettem XP Pro-t és ebben már benne van ;) )

[ Szerkesztve ]

(#6) spyduck


spyduck
nagyúr

A képekkel az a gond, h a képfeltotles.hu-ra raktam fel és úgy látom a szerverükkel némi probléma van! Hátha megoldódik!
Eddig jó volt... :(

[ Szerkesztve ]

(#7) spyduck


spyduck
nagyúr

Kiegészítés:

Itt lehet letölteni az Nlite-ba való sata drivert:
[link]
Mindent be kell integrálni és tulajdonképpen egy univerzális XP telepítő cd-t kapunk!

[ Szerkesztve ]

(#8) fero02 válasza spyduck (#6) üzenetére


fero02
veterán

ImageShack ;)

Ha kell, át is méretezi. ;) Ja, és nem hal le 2 naponta a szerver és nem törlik le jódarabig... :DDD

Miért ne? Megcsinálják se perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9) spyduck válasza fero02 (#8) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen ismerem az oldalt, de most kérjek moderátort, h módosítsa a topikot :F

(#10) spyduck


spyduck
nagyúr

[Racecem már átrakta, innét törlöm, hogy ne kelljen kétszer átlapozni. - peterkeT]

[ Módosította: parandroid ]

(#11) Attila78


Attila78
csendes tag

Jó ez a topik, ne töröljétek modik :)

Nekem Xp prof van, sp2-vel, de fel tudtam telepíteni minden gond nélkül az asztali sata-s gépre, és egy Macbook-ra is.

Akkor nem kellenek a többi beállítások?

Vagy más notiknál nem fog müxeni?

(#12) spyduck válasza Attila78 (#11) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez intel chipset-es notikhoz kell!
Asztalig géphez vagy nem kell vagy a floppy-s megoldást alkalmazod!
Ha e nélkül fel tudod telepíteni akkor vagy AMD-s géped van vagy nem sata winyó van a gépedben!

(#13) tricsi01 válasza spyduck (#12) üzenetére


tricsi01
csendes tag

Helló!

Én most olvasok erről először.
Egy 1.5 éves Lenovo N100-asom van (inteles).
vinyó: Travelstar 5K160 HTS541080G9SA00

(Hitachi Travelstar 5K100 HTS541080G9SA00 (80GB/SATA/8MB): - 80Gb kapacitás- 5400rpm fordulatszám- 493 Mbps adatátvitel- 1.5 Gbps SATA adatátvitel- SATA csatlakozófelület- 12ms átlag elérési sebesség )

Xp telepítésnél nem emlékszem problémára.

Most akkor mi a szitu??????????

(#14) spyduck válasza tricsi01 (#13) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hozzá kapott lenovo licences xp-t telepítettél rá? Mert ha igen akkor abban integrált sata driver van!

(#15) tricsi01 válasza spyduck (#14) üzenetére


tricsi01
csendes tag

Először igen, de az feltesz minden sz@rt, amire smmi szükégem, és csak home, ugyhogy lecserélve pro- ra. Az simán cd-ről telepítve, ilyen campusos cucc.

[ Szerkesztve ]

(#16) spyduck válasza tricsi01 (#15) üzenetére


spyduck
nagyúr

És a pro-val is engedi a sata winyót telepíteni?

(#17) tricsi01 válasza spyduck (#16) üzenetére


tricsi01
csendes tag

Nem tudom, mit kellett volna tapasztalnom. Beraktam a cd-t, elindítottam, és 13 perc mulva fentt volt :))

(#18) spyduck válasza tricsi01 (#17) üzenetére


spyduck
nagyúr

Acronissal?
Mert ha igen akkor az is egy másik eset!
De ha nme tapasztaltál semmit annak csak örülni kell:) Azért nyitottam ezt a totyikot mert egyik haverom ACER-ével nagyon sokat szenvedtem és ha nekem is lett volna ilyen segítségem sokkal könnyebb lett volna!

[ Szerkesztve ]

(#19) tricsi01 válasza spyduck (#18) üzenetére


tricsi01
csendes tag

"Acronissal?"

Gőzöm nincs, mi az :F Google barátom most mondja, hogy valami particiós progi :)

A gyári partició rajta van, de azzal nem bohockodtam. Simán be cd > telepít > örül :)

(#20) spyduck válasza tricsi01 (#19) üzenetére


spyduck
nagyúr

Őszinte leszek, fingom sincs, h mit csináltál :DD

(#21) tricsi01 válasza spyduck (#20) üzenetére


tricsi01
csendes tag

NEKEM SINCS :DD :DD

(#22) Ricko válasza spyduck (#20) üzenetére


Ricko
tag

ööö izé, nah én végig csináltam azt amit itt a diákon van, kiírtam az új XP-t de ugyanúgy kiírja, hogy nem találja a merevlemezt. :F
/Amúgy Fujitsu Siemens Amilo 2515/

(#23) spyduck válasza Ricko (#22) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor te is kihagytál vmit! A letöltött SATA driverből mindent bele raktál? Mert volt olyan aki nem és privát üzik sokasága után derült ki, h nem integrált bele mindent!
Tudod milyen chipset van a gépedben?

[ Szerkesztve ]

(#24) spyduck válasza Ricko (#22) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ugye nem AMD-s konfigod van?

(#25) Ricko válasza spyduck (#24) üzenetére


Ricko
tag

nem AMD-s konfig meg nem az én gépem...
én csak azt az 1-et jelöltem ki ami a képen is jelölve van (Intel(R) 82801GBM SATA ACHI Controller (Mobile ICH7M/DH)).
Kell ezen kívül még mást is? Egyébként i965 chipset-es a gép.

(#26) spyduck válasza Ricko (#25) üzenetére


spyduck
nagyúr

Rakjál be mindent amit ott találsz és tuti jó lesz! Majd kérek helyzetjelntést:)

(#27) Ricko válasza spyduck (#26) üzenetére


Ricko
tag

rendben, köszi :))

(#28) spyduck


spyduck
nagyúr

Akinek nem jött be a lenti módszer próbálja így: (Majd ha lesz több időm módosíttatom a topikot!)

Értelem szerűen még bele lehet integrálni a 945-t is!

(#29) Ricko válasza spyduck (#28) üzenetére


Ricko
tag

na oké... jó lett :DD
most csak az a gáz, hogy nem találni XP-s drivereket...csak Vista-t. Most megpróbálom azt felrakni (hang, grafika, háló) remélem menni fognak. Elötte csinálok azért egy BIOS flash-t.

(#30) spyduck válasza Ricko (#29) üzenetére


spyduck
nagyúr

Így csináltad ahogy a 28-ban leírtam?

(#31) Ricko válasza spyduck (#30) üzenetére


Ricko
tag

nem, úgy ahogy az #01-ben -kijelöltem az egészet, úgy mint a #28-ban, csak nem "több diver"-re mentem, hanem "egy driver"

[ Szerkesztve ]

(#32) spyduck válasza Ricko (#31) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor legutóbb mi volt a probléma?
mod: értem, végül is úgy is jó:)

[ Szerkesztve ]

(#33) Ricko válasza spyduck (#32) üzenetére


Ricko
tag

na találtam most már hangot grafikát meg háló drivert. kész :DD
köszi a segítséget :R

(#34) spyduck válasza Ricko (#33) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nincs mit:)

[ Szerkesztve ]

(#35) Zantax


Zantax
csendes tag

Hy, a segítségeteket kérném.Vettem egy Pavilion 6520eo típusú laptopot és csak dos rendszer volt rajta ..az xp-t telepítettem rá megfogadva az Nlite-os tanácsokat és eddig csak egy hálókártya drivert sikerült felraknom rá...amit 1 órán át vadásztam és végülis köze sincs a HP-supporthoz (mert xphez nincs elvileg) a videókarihoz keresek drivert (nvidia 8400 go) xp-set...ha valaki tudna küldeni valamien linket... :F nagyon megköszönném..bár most épp audióhoz keresek..remélem lessz vmi..:)

(#36) Gh0sT válasza spyduck (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Soha nem gondoltam volna, hogy valaha is drivert fogok integrálni az XP CD-be, úgyhogy nagyon szépen köszönöm a leírást. :R Nagyon hasznosnak bizonyult! :) Megoldottad vele 2 napi floppy szenvedésemet.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#37) spyduck válasza Gh0sT (#36) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ne tudd meg mennyit szenvedtem vele mire összehoztam (majdnem szétvertem a notim), még módosíttatni is kellett.
Az ötlet persze onnan jött, h én se boldugoltam vele és gondoltam szenvedésem eredményét megosztom másokkal:)

(#38) spyduck


spyduck
nagyúr

Javítás:

Ezt a topikot azért nyitom mert rengeteg olyan kérdés van: "Hogy telepítsek XP-t, nem látja a merevlemezes meghajtót?" stb.....
Egyszerű és gyors!

Hozzávalók:-1db üres CD

-1db Windows XP CD
-Nlite nevű program, letöltés: [link] [link]
-DVD/CD író szoftver: pl.: Alkohol 120%
-Sata driver letöltése: [link]

Ezzel elvileg egy univerzális Windows XP-t lehet készíteni ami minden notebook-hoz jó! Persze az Nlite-ba való integráció során minden integrálható file-t be kell tölteni!!!

Egyéb módszer:

Van egy olyan módszer is, h bios-ban a SATA módot kikapcsolod. Ha nem találsz ilyet akkor töltsd le a legújabb bios-t abban hátha benne van, ha ez sem nyert akkor marad a fenti variáció!

Előfordulhat:

Régen Vista volt a gépen és az XP felrakása után egyes hardverek nem jól működnek, ezt megoldja egy új, friss bios letöltése a gyártó honlapjáról!

Nlite-al való XP elkészítése:


Értelemszerűen ugyan ezt meg kell csinálni 945-el is!

(#39) highness


highness
tag

Nagyon Köszönöm a segítséget!

Nektek köszönhetően sikerült feltenni végre az XP-t.
Az Alcohol 120% tényleg kell, mert a Neroval kiírtam ugyanazt az XP-t, és nem működött.

(#40) minas válasza spyduck (#38) üzenetére


minas
aktív tag

Egészen érthető a leírás, csak egy kérdésem van.
Ha pl. letöltöm az .exe kiterjesztésű driver fáljokat, akkor simán kiválasztható és beintegrálja?
Egy könyvtárba tegyem az összes driver exét, vagy külön-külön?

Vagy tévedésben vagyok?

(#41) BluEyes válasza minas (#40) üzenetére


BluEyes
őstag

Az 1 darab *.exe formájú driverek általában önkicsomagoló tömörített fájlok. ki kell bontani őket. Nem kell egy helyen lenni az összes drivernek, egyenkénti hozzáadást válassz az nLite progiban, és mindegyik driver .inf fájljának a helyét külön megadhatod, a progi majd összeszedi őket a végrehajtás során.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#42) minas válasza BluEyes (#41) üzenetére


minas
aktív tag

Köszönöm.

Még egy kérdés: Lehet-e úgy, hogy az XP telepítőjébe csak a SATA drivert teszem be nLite-al, hogy egyáltalán elindulhasson az install? Aztán az XP felrakása után telepítem egyenként a többi (vga, wifi, lan stb.) drivert.

(#43) minas válasza minas (#42) üzenetére


minas
aktív tag

Közben megcsináltam a telepítőt.

Kezdés: CD-ROM ról való indításhoz nyomjon meg egy gombot....aztán "No operating system is currently installed on this computer"
Ilyenkor mi van, mégha értem is a szöveget.

(#44) minas


minas
aktív tag

Az előző két hozzászólásom törölhető:)

Megoldódott a dolog, a kérdések és problémák csak az ügyetlenségem eredménye.

(#45) spyduck válasza minas (#44) üzenetére


spyduck
nagyúr

A lényeg, h megoldottad:)

(#46) IveyBaby


IveyBaby
tag

Sziasztok!
Van egy Toshiba L40-14F notebook, ami tök üres. Megcsináltam, ami le volt írva (nLite-tal XP + Sata driverek), kiírtam először Neroval, úgy nem ment, majd olvastam, hogy lehet, hogy Alcohollal kellene. Úgy se ment. Ugyanúgy az USB-s floppy meghajtót akarja, ami nekem nincs. Hogyan lehetne mégis valahogy feltelepíteni az op rendszert? Már annyi mindent kipróbáltam, de nem engedi... Help ;)

(#47) spyduck válasza IveyBaby (#46) üzenetére


spyduck
nagyúr

Állítsd be a boot sorrendet a biosban:
(1)CD
(2)Harddisk

Alkohollal írd ki mert csak azzal működik!

(#48) Lajkó válasza spyduck (#47) üzenetére


Lajkó
őstag

Ne haragudj, de nem ez volt a kérdése a hölgynek, és szerintem lehet hogy lila gőzöd sincs a probléma mivoltárol. :B

(#49) spyduck válasza Lajkó (#48) üzenetére


spyduck
nagyúr

már kiderült, h 945-ös drivert inntegrált 965 helyett, de eezt privátban megbeszéltük:) Ha viszont olyan okos vagy miért nem írtad le?

(#50) Lajkó


Lajkó
őstag

Mert nem vagyok annyira aberrált, hogy bizonygatsam a saját igazamat, ahelyett hogy segítenék. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.