Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) True válasza 89BDave89 (#200) üzenetére


True
aktív tag

Nos a Nigériaiak még mindig nem adják fel, addig amíg határozott fellépés nem történik ellenük az országukban, bátran folytatják a ténykedésüket! Sajnos! Én például külföldre nem is küldenék..!

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#202) 89BDave89 válasza True (#201) üzenetére


89BDave89
tag

Szerencsére én se. :)
Még 2 ilyen nigériai megkeresett ugyan azon a hirdetésem miatt.... remek, mostantól rámszálltak.

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#203) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok. Ezzel az új csalási módszerrel kapcsolatban erdekelne az, higy ugye csak a " xy-t keresek" hirdetésekre reagálnak?
Tehát maguk nem hirdetnek dolgokat? Honnan tudhatom meg, hogy csaló akivel üzletelnék? Vagy megtudhatom-e egyáltalán? Köszi

...Szeretem leracsniztatni...

(#204) True válasza Pete55555 (#203) üzenetére


True
aktív tag

Célszerű rákeresni a nevére, mennyire tevékeny az oldalon, bár ez sem 100% biztonság... Ne utalj előre ez a leg fontosabb! Ha valaki nem érti meg, biztos másnál is találsz olyan terméket, rugalmasabb feltételekkel!

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#205) mhorvat válasza True (#204) üzenetére


mhorvat
senior tag

Sziasztok,

gyanús megkeresést hol tudok jelenteni? A következő eset történt:

Van egy keresem típusú notebook hirdetésem a HardverAprón, melyre jelentkezett egy "lelkes újonc", pár napos regisztrációval, nulla hozzászólással. A bolti ár töredékéért kínált nekem notebookokat (haveron keresztül egyenesen a gyártótól). Előreutalással, vagy személyes, de előzetes pénzátadással rendelés előtt (200-250.000 Ft-os tétel). Válaszomra, miszerint megbízhatósága számomra így igen kevés, oldjuk meg máshogy, kitérő választ adott és elzárkózott a további, bizalmasabb lehetőségektől.
Bizonyítani természetesen nem tudom, hogy csalóról van szó, de az eset több, mint átlátszó. Én hál' Isten nem lettem áldozat, de gondolom, több hirdetésre is ír, nem szeretném, ha bárki bedőlne.

Szeretném, ha valamilyen módon a felhasználó ellenőrizve lenne a HardverAprón, mások biztonsága érdekében is.

Köszönettel.

(#206) shteer


shteer
titán

OLX-en gyanúsan olcsó vga-t kínál eladásra a friss reges eladó

vga1
ebay-ről lopott fotókat1

vga2
ebay-ről lopott fotókat2

telefonszám nuku, személyes átvétel nuku

egy így megy már hónapok óta, lehet már 1-2 károsult - ez előfordulhat itt a HA-n is

..szerintem jónak tűnik

(#207) shteer válasza shteer (#206) üzenetére


shteer
titán

(#208) Kasya


Kasya
nagyúr

Bar nem ide tartozik, de nem talaltam neki topikot...nagyon jartas pedig nem vagyok aproval kapcsolatosan...

Nem az elso eset, hogy egy eladas utan nem kapok ertekelest Ph-n. lehet ez ellen tenni valamit, vagy csak szimplan "porul jartam"?

(#209) shteer válasza Kasya (#208) üzenetére


shteer
titán

nem lehet igazából. van aki direkt kerüli a pozitív értékeléseket is.

..szerintem jónak tűnik

(#210) Bjørgersson válasza Kasya (#208) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Piros pontra gondolsz vagy a normalis ertekelesi rendszerre?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#211) simipeti01


simipeti01
újonc

Intő tanulságként...

Jófogás.hu = A csalók paradicsoma

Volna itt ez az összetákolt oldal, ami a minőségibb Olx fezabálásával vált azzá, ami, a minősítő jelzőtől jogi okok miatt eltekintenék....
Inkább álljon itt egy lehúzás történetet, intő például másoknak, hogy soha ne vásároljanak/adjanak el ezen az oldalon. Történt, hogy új tápegységet szerettem volna venni, ki is néztem a megfelelőt, a hirdető azóta ugyan gondosan eltüntette, de a google cache még őrzi a nyomait:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:VcCzh_pHeNUJ:www.jofogas.hu/baranya/Elado_1db_fek

16 000 Ft, Pécsi eladóként hirdetve, garanciával magánszemélytől, hurrá! Rövid telefonálás után időpont egyeztetés, eladó jön, én már várom a cuccot, jön az első feketeleves: az a hirdetés nem jól lett feltéve, nem 16 hanem 18000 ft. Fogszívás, aztán rábólint, elvégre 2000 ft-on ne múljon. De ennyivel nem úszom meg, hátravan még a java: eladó "komoly" , kockás papírra lefirkantott számlát ráncigál elő, tételesen felsorolva: kiszállási díj, útiköltség, szerelési díj, azaz 28 ezer forint a végösszeg. Szerelés lemondásáról szó sem lehet, mert csak arra van garancia, amit ő maga szerel be. Szóváltás, alkudozás, végül a régi, gyengébb, de tökéletesen működő tápom beszámításával, kijön 22 ezer, és igen madár vagyok, nem értek a tápokhoz, áraikhoz, ezt a márkát ajánlották, no meg az 5 éves garancia biztonságérzetet ad, különben is "csak" 4 ezer forint plusz, ott egye a fene.
Tápegység beszerelése után kérném a számlát garanciát, számla egy fecnire firkantott összeg, 23 ezer ft, had legyen még egy plusz ezres, , garancia? Hááát, az az eladó nevére szól, baj van neki kell szólni, mivel ő nagy tételben árul, egy pesti nagykerrel van szerződésben, csak az ő nevére szól a garancia. Mivel meló kellős közepén voltam, belefáradtam már az egészbe, hagytam a fenébe, sajnos.
A csúcs, hogy a régi, de működő tápomat 3 nap múlva felrakta 5000 forintért...
Egy nap múlva gép bekapcsol-na, mivel meg sem nyikkan. Telefon az eladónak, a válasz, amikor beraktam a gépbe működött, persze van garancia, de az plusz 3 ezer forintomba kerül, mivel fel kell küldeni Pestre. No is itt lett elegem, írtam több mailt a jófogás támogatásnak, de a lehúzós eladó hirdetései tovvább is az oldalon virítanak, had károsítsa csak tovább a gyanútlan vásárlókat, a Jófogás.hu csapata nagy ívben tesz rá, lényeg, hogy minél több legyen a hirdetés.
Ezen a ponton a dühöm már nem is a (jó)párezres ügyeskedőre irányul, hanem arra a lapra, amely megengedi, sőt, pártolja az ilyesmit. Érdemes megnézni a cache linket, ott egy József név szerepel, a névre kattintva meg egy Tímea nevű profil jön ki valós időben, ugyanazzal a telefonszámmal, de ez még véletlenül sem gyanús a Jófogás szerkesztőinek...

Itt a trükkös eladó jófogás profilja:
http://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=2800460a4ec719fd702a5f9914927c51

És itt az OLX-es profilja is:
http://olx.hu/hirdetesek/hirdeto/1f2n/

a változatosság kedvéért itt már Gábor, de érdekes módon a telefonszám itt is ugyanaz. Külön felhívom a figyelmet a 38 e. ft-os Asus R7 250X 2GB kártyára, ami boltban is, újonnan 31-32 ezer forint, "Gábor" barátunknál 38, de tudjuk garanciás...csak érvényesíteni ne kelljen a garit, mert különben fizetheted a visszaküldés állítólagos költségeit.
Ami már rögtön szemet szúr, egy tisztességes eladón vajon miért hirdet 3 néven is? OK, el lehet elfelejteni a jelszót, a mail meg közben megszűnt-velem is előfordult ilyen-de ebben az világosa látszik, szó sem volt ilyenről, az eladó egyszerűen a saját létező profilján belül írogatja át a neveket.
Én a pénzem után futhatok, ezt beszoptam, de tanúságként óvva intek mindenkit József-Tímea-Gábortól való vásárlásra.

[ Szerkesztve ]

(#212) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok!

Kérlek mondjatok véleményt.

Árul valaki egy Canon kompakt fényképezőgépet, újszerű állapotban, 2014. március végén lejárt garanciával, egész jó áron.
Elküldte fotón a garis papírokat, a gyári dobozt, hitelesnek, igazinak tűnik, ha kell, fel is rakom. A gépel csinált pár napja képet, azt is átküldte, az EXIF alapján az is oké. Tényleg olyan géppel készült.
Az ország igen távoli településén lakik, Budapesthez képest.

Mi számomra a legbiztonságosabb átvételi mód, hogy ne vágjanak át?
Egyáltalán mi van akkor, ha kifizetem az utánvétet és mondjuk nincs benne a fényképezőgép?
Mi van, ha rossz a fényképezőgép?
Mi van, ha nem olyan a gép, mint amiben megállapodtunk?

A személyes átvétel kizárt, a távolság miatt.

Én az utánvétet javasoltam, nem mondta, hogy utaljak előre.

Köszönöm előre is az észrevételeket.

Ti megvennétek így? Ez bizalmi dolog, és én nem érzem úgy, hogy bízhatnék ilyenkor az eladóban.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#213) D1Rect válasza fgordon (#212) üzenetére


D1Rect
félisten

Van valami ismerőse aki Bp.-re jár suliba esetleg?

(#214) Bjørgersson válasza fgordon (#212) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gondolom nem Hardveraprós hirdetésről van szó, hogy meg tudnád nézni az eladó értékeléseit?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#215) Lauda válasza fgordon (#212) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Valoszinu azota mar tortent valami, ha megsem:

Ha nem megoldhato a szemelyes atvetel, akkor szerintem ne vedd meg. Semmit sem tudsz csinalni, ha nem azt kapod, amirol szo volt. Meg utanvetnel sem, mert senki sem fogja megvarni, hogy te ott tokoresszel a geppel. Lehet, hogy semmi gond nem lesz, viszont ha igen, akkor igy jartal kategoria.

[ Szerkesztve ]

(#216) Bjørgersson válasza Lauda (#215) üzenetére


Bjørgersson
félisten

LOL, a dátumot már nem is néztem. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#217) Lauda válasza Bjørgersson (#216) üzenetére


Lauda
félisten

Mar megszoktuk. :D

(#218) fgordon válasza Lauda (#215) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszönöm a válaszokat, így döntöttem, ahogy írtátok: nem vettem meg, pont ezekért. Nem válaszoltatok későn, mert kaptam választ. :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#219) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Win 10 Pro licencet innen:
Hirdetés: Windows 10 Pro, Office 2016 és 2019 /=/ Szerződéssel eladó stabil kisker. FPP/Retail licencek

Azóta a tagot törölték és a hirdetést is

Kezdjek aggódni? Amúgy a licence eddig jónak tűnik, aktiváltam és működik.
Bocsi ha félrement, de ez tűnt legmegfelelőbb topic-nak

[ Szerkesztve ]

(#220) Bjørgersson válasza easy...rider (#219) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha tudtad aktiválni, akkor szerintem no para. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#221) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Feltehetőleg megtalált egy külföldi csaló

Ha kiadnám neki a bankszámla számomat érhet bármi negatív?

(#222) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Nem PH-tag, viszont egy bankkártya adatokat ellopó oldal.
[link]
Az oldal olyan mintha, indexes cikk lenne.
Aki csak teheti kerülje!

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#224) gábor3998


gábor3998
csendes tag

Sziasztok. Én egy jó hírrel is szolgálok ha már bele estek egy csalásba. Én is bele estem, egy jól álcázott használt üzletként hirdetett, utánna néztem üzlet létezik. Mi lehet a gond? Semmi. Pénz elutalva majd jött a pofon levagyok tiltva. Beszélgetést mentettem. Utalásról számlakivonatot. Rendőrség, feljelentés. 4 év nyomozás után sikerült elkapni 40 rendbeli csalással. Köztük hardverapros, facebookos hirdetések. És 4 év után vissza is kaptam a pénzem. Sok reményt nem füztem hozzá hogy valaha is vissza kapom. De mégis. Szóval ha bele estek, rendőrségi feljelentés és mindent részletessen mentsetek el!

Hogy kell letölteni az internetet?

(#225) boome


boome
újonc

Sziasztok!
Én még újonc vagyok, ezért előre is elnézést kérek a buta kérdéseimért.
A csalós topicokat nézegettem, és azt látom, hogy azt írjátok, hogy ne utaljak előre. Node mi a helyzet az elektronikus licenszeknél? (Win 10, illetve Office 2019)-re gondolok. Ott ha nem utalok, akkor nem küldik a licenszet. Vagy hogy megy ez? Hogyan lehet megbízható eladót találni ezekhez a szoftverekhez, aki nem lép le a pénzemmel, és olyan szoftvert ad, ami esetleg átvihető később másik gépre is. (Retail verzió? )
Válaszotokat előre is köszönöm!
boome

[ Szerkesztve ]

(#226) gábor3998 válasza boome (#225) üzenetére


gábor3998
csendes tag

Nézd az értékelést! Hozzászolásokat azért van. Inkább megbízható emberkétől vedd még ha drágább is. Én win10 et vettem semmi gond vele oem elvileg hardver csere nem lehet. De mivel berotyant a gépem így muszály volt alaplap csere de a liszensz így is ment. Valami olyat irt ki hogy microsoft fiokból aktiválodik vagy valami ilyesmi. Emlékszem régen a win7 nél kellett telefonálgatni és kodokat beirni. Ugyhogy elég megbízhazóak a kulcsok szerintem.

Hogy kell letölteni az internetet?

(#227) boome válasza gábor3998 (#226) üzenetére


boome
újonc

Köszönöm a választ!

(#228) Hunter2 válasza boome (#227) üzenetére


Hunter2
addikt

A minap rendelt tőlem egy tag utánvét egy xbox360-at hangsúlyozta hogy másnapra oda kell érjen ami meg is történt majd nem vette át, ezzel kb 3500Ft-os kárt okozott nekem.
Na ilyenkor mit lehet tenni? a vevőt le tudom egyáltalán értékelni negatívra?

(#229) enginev3.0 válasza Hunter2 (#228) üzenetére


enginev3.0
félisten

Engem is érdekelne a negatív vevő értékelés :(((

SSD-t hirdettem, rám írt egy vevő, 7 helyett 5 ezerért vinné, mondtam hogy 6, azt mondta jó, felhívott, plusz üzenetben leírtam hogy 5ig dolgozom utána tudunk találkozni

Majd hív fel 5kor hogy ott van a találka helyen, mondtam hogy telefonba is mondtam és üzenetben is le van írva, hogy 5ig dolgozom, de 6 percre volt, volt pofám elmenni munkahelyről hogy gyorsan lezavarjuk

Annyi nem volt benne hogy kiszálljon az autóból és egymást keressük a parkolóban, majd megmutattam a terméket, erre oda ad 5ezerFt-ot, hogy akkor ennyi? Mondom nem, 6 ezer, aztán elővesz 20ezerFtot hogy tudok visszaadni? Nyilván... Csak nevetni tudtam és ott hagytam, ha nem sietek vissza munkahelyre biztos nem adom neki oda, és nem az ezerFt-ért, ennyit ért a becsülete

Undorító hozzáállás volt, kis suttyó gyerek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#230) koko52


koko52
veterán

Számtech cuccokat is árulnak jelenleg is! Esetek száma 100 felett! [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#231) kenand


kenand
veterán

Szeretném felhívni a figyelmeteket egy hirdetésre, sajnos a topikban letiltott a hozzászólást oda nem tudom megírni

GTX 760 1.5GB
Átutaltam a pénzt, azóta nem válaszol, pedig többször belépett azóta, nem adta fel a csomagot ígérete
ellenére.
A hirdetést sem jegeli, az a gyanúm új balekot vár...
hw apro egy hét türelmet vár, de attól tartok addig lesz több áldozat

Ha csak dolga van és elküldi, akkor megírom, de nem hinném.

(#232) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Nem akarom megszívni, ezért inkább kérdezek. PM-ben teljesen normálisan megállapodtunk utánvétben, habár a személyes átvétel lehetőségét is felajánlotta.
Viszont egyhónapos user. Van 3 pozitív értékelése, de minden esetben törölt a hirdetés. Annak ellenére, hogy a terméket postázta két napja, tegnap még kapott egy up-ot a hirdetés.
Van okom aggódni?

Az eladó egyébként teljesen korrektnek tűnik, ezért semmiképpen nem akarom megnevezni.

(#233) Kain3333


Kain3333
csendes tag

Sziasztok!

SanzaHUn nevű felhasználótól vettem egy lapost, majd mivel melegedett és throttlingolt, szóltam neki. Átjött, megcsinálta nagyjából, úgy tűnt jó, megegyeztünk, hogy vissza vásárolja, ha megint bajos lesz. Másnap megint jött a throttling.

Írtam neki, nem válaszolt, el se olvasta, pár nap múlva pedig észrevettem, hogy letiltotta a telefonszámom és messengeren se tudok már neki írni, mert facen is tiltott.
204.000 HUF maradt nála.

(#234) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy kell-e aggódnom... Nevet és terméket direkt nem mondok. Egyelőre. Bontatlan termékről van szó, számla nélkül. Az eladó sajátja lehet a kép, mert hasonlót nem találtam és ugyanabban a környezetben készült, mint a többi terméke. Nagyjából 25%-kal adja olcsóbban, mint mások. Az ország nagyon keleti részén adta fel. Talán nem mellékes, hogy egy nagyon ritka névvel nem találtam Facebook profilt róla. Három hónapos reg, kb 10 pozitív értékeléssel. Viszont az értékelések között sok olyan felhasználó van, akiket ő is értékelt, mintha egymástól vásároltak volna.
Plusz, az általam kiszemelt termékre már jött egy pozitív értékelés. A helyesírása rendben van, prémium tag.

Szerintetek? :F

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#235) agyhalal válasza agyhalal (#234) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Ami viszont mellette szól, hogy pár olyan tag is értékelte, akik már több, mint 10 éve regisztráltak és száz feletti pozitív értékeléssel bírnak.
Tanácstalan vagyok és lehet, hogy feleslegesen aggódodom.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#236) Feri320


Feri320
friss újonc

Sziasztok!

Most először tervezek Hardverapróról vásárolni és egy kicsit bizonytalan vagyok.

Valaki tudja hogy miért lett lezárva a Jelentsd a csalókat téma?

Hoffer PC nevű felhasználónál találtam pár jó ajánlatot és ő volt az aki a legtöbbért számítaná be a régi gépemet.
Itt vannak a hirdetései [link]

Élni fogok a lehetőséggel hogy kipróbáljam a gépet mielőtt megveszem, de nem tudom ott helyben kifizetni, csak másnap.

Ha valaki már vásárolt tőle, mik a tapasztalatok?

Elég fura hogy a legtöbb eladónak 0 negatív vagy semleges értékelése van.

Mennyire lehet bízni abban a garanciában amit az eladók biztosítanak, és nem gyári garancia?

(#237) Golden9 válasza Feri320 (#236) üzenetére


Golden9
addikt

Szia!

"Valaki tudja hogy miért lett lezárva a Jelentsd a csalókat téma?"

GDPR, és egyéb nyalánkságok miatt.

"Ha valaki már vásárolt tőle, mik a tapasztalatok?"

Feri320
Hozzászólások 0 szakmai, 1 közösségi, 0 piaci, 0 blog és lokál.
Regisztrált 2021-06-06 13:54, azaz 1 napja - friss újonc

"...de nem tudom ott helyben kifizetni, csak másnap."

A jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján kénytelen vagyok azt mondani, hogy nálad megbízhatóbbnak tűnik. :) ;]

"Elég fura hogy a legtöbb eladónak 0 negatív vagy semleges értékelése van."

Mert a legtöbb eladó majdnem olyan becsületes mint én.

"Mennyire lehet bízni abban a garanciában amit az eladók biztosítanak, és nem gyári garancia?"

Általában megbízhatóak, de ha mégis rászednek, úgy szeretettel várunk ide vissza. :D

[ Szeretkezve ]

(#238) rigo88


rigo88
aktív tag

udv. eladoban van egy videokartyam, a vevo 'postan marado' csomagban kerte egy postacimre. ez rejt veszelyt? mit tehetek hogy megelozzek egy utat gardonyba hogy rendet tegyek? :) azt sem tudom mi az a 'postan marado' konkretan. bar eleg beszedes. a lenyeg hogy o fizet a postasnak, es csak utana kapja meg a csomagot?
koszi

Dirr

(#239) Ciccuka válasza koko52 (#230) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link] :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#240) dudu98


dudu98
tag

Üdv mindenkinek!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van egy termék a hardverapron amit meg szeretnék vásárolni (100 ezer forintba kerül) és annyi a bökkenő vele, hogy az eladó még nem fizette ki teljesen, mivel hitelre vette és 5 hónap múlva jár le. Az illetőnek 90 feletti pozitív értékelése van, több mint 10 éve tag, de csak előreutalás útján tudnánk intézni az adásvételt postán keresztül. Ha úgy döntenék, hogy belemegyek, akkor:
a. Total idióta vagyok és tuti, hogy nem kapom meg a terméket.
b. Megkapom a terméket, de a hitelt nem fizeti tovább (otp, 0%) - nem tudom milyen következményekkel jár pl. letiltás (nem telefonról van szó) :F
c. Minden rendben lesz és lesz egy nagyon kedvező áron vásárolt cuccom.
Milyen tanácsokkal látnátok el? Hagyjam inkább vagy ha belemegyek akkor milyen papírokat kérjek el tőle, hogy tudjam védeni magam ha később probléma lenne?
(Bocsánat előre is a homályos megfogalmazásért)
Köszönöm előre is a válaszokat! :R
Kellemes ünnepeket mindenkinek! :))

[ Szerkesztve ]

“Felix, qui potuit rerum cognoscere causas”

(#241) gabe_


gabe_
őstag

Sziasztok

Leírnám röviden hogy hogyan akartak átverni, igaz, nem hardveraprón, hanem jófogáson.

Lecseréltük a feleségem telefonját, és a régit meghirdettem a jófogáson 36ezer forintért. Jelentkezett egy ember, hogy mikor tudnánk találkozni, mert kellene neki a telefon. Felhívott, meg is beszéltük, hogy délután találkozunk, de ő elutalná az árát, adjam meg a számlaszámomat, nevem, címem.
Mondtam neki, hogy ha úgyis találkozunk, majd ha megnézte a telefont és megfelel neki, akkor majd ott a helyszínen kifizeti kp-val, vagy ha akarja utalással.
Erre azt válaszolta, hogy nem, nem, neki kell a telefon, nehogy elvigye más, és csak utalni tud, most elutalja a pénzt.
Már itt furcsa volt egy kicsit, de mi baj lehet, megadtam az adatokat. Pár perc múlva jött is az utalás, de a 36 helyett 170ezer forint, egy nő számlaszámáról.
Ezután nemsoká felhívott, hogy megérkezett-e az átutalás. Mondtam neki, hogy igen, de 170ezer. Húha, akkor lehet hogy a felesége felcserélte két utalás adatait, de ha találkozunk, levonom a költsegeket, és a fennmaradó összeget makd visszaadom neki, természetesen írunk róla átvételi elismervényt.
Ezt én nem akartam, így mondtam hogy semmiképpen, hanem visszautalom a pénzt. A különbözetet vagy az egészet.
Erre azt mondta, hogy nem lehet visszautalni, mert ez egy céges számla. Na itt már csilingelt minden bennem, hogy ez átverés akar lenni, és még mondta a telefonban hogy megadja a saját számlaszámát ahová utaljam vissza a pénzt.
Közben hazaértem a melóból, rákerestem a tudakozóban a telefonszámra, facebookon nyomoztam az ismert nevek után, és akkor már biztosan tudtam, hogy ez egy csalásokkal foglalkozó banda...
Visszautaltam mind a 170ezer forintot az eredeti számlaszámra, ahonnan nekem is utalták eredetileg, azzal a közleménnyel, hogy "Téves utalás visszautalása", majd telefonon az ember kérdezte hogy miért nem az általa megadott számlára utaltam vissza?
Erre elmondtam neki, hogy ez az egész bűzlik nekem, és az eredeti számlára utaltam vissza a pénzt, amire gyorsan elköszönt, hogy oké heló. Ez fel is tette az i-re a pontot...
Gondolom, ha a másik számlára utaltam volna, akkor egyszer csak jött volna egy telefon az eredeti számla tulajdonosától hogy tévesen nekem utalt 170et, utaljam vissza. Akkor lobogtathattam volna, hogy én elutaltam a másik számlára, amit valaki megadott, ő meg letagadta volna azt is, hogy ismer ilyen nevű embereket, és követelte volna rajtam a pénzt...

Mindezt csak azért osztottam meg, hogy nagyon vigyázzatok amikor üzleteltek, rendkívül sokféleképpen lehet behúzni a gyanútlan embereket.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#242) Celtis válasza gabe_ (#241) üzenetére


Celtis
veterán

Okosan csináltad.

Engem is a jofogás hirdetéssemmel kerestek meg magyar mobilról angol nyelvű sms-sel. Email cím csere után gyakorlatilag alku nélkül elfogadta a vevő az árat és sürgette az előre fizetést. Viszont kiderült, hogy berlini a csávó és nem tűnt túl életszerűnek, hogy pont Budapestről kéne vennie látatlanban használt tv-t.
Persze rákeresve kiderült, hogy egy ismert átverés. [link] Úgyhogy udvariasan elálltam az üzlettől.
Valószínűleg a Paypal Overpayment Scam lett volna a vége, és hasonló lehetett a cél a te esetedben is. Te visszautalod a különbözetet, ők meg visszaszedik a teljes eredeti összeget téves utalás címen.

Szerintem jelentsd be a bankodnál, mint potenciális csalót.

(#243) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kaptam egy zsaroló e-mailt, benne BTC utaláshoz a kód.
A zsarolás csak bepróbálkozás, eszem ágában sincs fizetni.
Van olyan bűnüldöző szervezet, amelyiknek hasznos egy ilyen e-mail?
Továbbítanám.
(Pár nappal ezelőtti, most vettem észre, a levelezőm a SPAM mappába tolta azonnal.)

mezis

(#244) Celtis válasza mezis (#243) üzenetére


Celtis
veterán

(#245) mezis válasza Celtis (#244) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm, továbbítottam. :R

mezis

(#246) pube111


pube111
senior tag

Fb-on árulok egy fúrógépet, ez az érdeklődő jelentkezett. Biztos valami kamu, de nem értem a lényegét. Szerintetek mi van mögötte?
Az érdeklődő:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100042782889323

(#247) Celtis válasza pube111 (#246) üzenetére


Celtis
veterán

#242
Jobb esetben csak pénzmosás, rosszabb esetben elviszik az árut és visszaszedik a pénzt, de inkább az előbbi. Egy ilyen fúrógépért nem hiszem, hogy megéri nemzetközi ügyletet bonyolítani.
Nekem a használt tv-mért jelentkeztek Berlinből. Nagyon életszerű...

[ Szerkesztve ]

(#248) pube111 válasza Celtis (#247) üzenetére


pube111
senior tag

Két érdeklődő volt, mindkettő ilyen. :)

(#249) gyulank


gyulank
addikt

Ma kaptam egy SMS-t a +36209000760 számról. "A rendelese keszen all a kiszallitasra. Kerjük, erositse meg a szallitasi adatokat. Kövesse az itt talalhato utasitasokat: nqze.link/9eG6fR"

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#250) VinoRosso válasza gyulank (#249) üzenetére


VinoRosso
veterán

Én is kaptam ugyanerről a számról. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.