Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Hogyan szkenneljek be egy könyvet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) #36268800


#36268800
törölt tag

Üdv!

Van egy Brother MFC-6490CW típusú multifunkcionális készülékem és egy könyvet be kellene szkennelnem hétfőig. Elég gyorsan is menne, mert csak pár gombnyomás az egész, de az a helyzet, hogy nem tudom beállítani a megfelelő méretet - mert csak szabványos méretek vannak és nekem egyéni kellene. Tudtok ajánlani ehhez valami szoftvert, amiben be tudok állítani teljesen egyedi képméretet és gyorsan megy vele a szkennelés?

Az is jó volna, ha lenne olyan megoldás, hogy a képeket X-Y méretnél levágja, mert akkor beszkennelem kicsit nagyobba a képeket és a fekete sávokat levágom, csak ez úgy 300 oldal lesz, úgyhogy fontos lenne a gyors és egyszerű vágás.

Köszi előre is a válaszokat!
Dávid

(#2) Mici80 válasza #36268800 (#1) üzenetére


Mici80
tag

Helo!

A nyomtatónak a gyári szoftverjében nézted, hogy nincs esetleg ilyen beállítási mód?
Én általában úgy szoktam hogy mikor be szkenneltem akkor utána képszerkesztővel méretre vágom, Microsoft Office-ban van egy képszerkesztő azzal szoktam. Gyorsan lehet vele haladni és egyszerű is a kezelése.

üdv.M

---

(#3) #36268800 válasza Mici80 (#2) üzenetére


#36268800
törölt tag

Szia!

Köszi a választ, a szoftvert néztem meg először. Sajnos nincs ilyenre lehetőség benne, de megoldottam. Gyönyörű minőségbe szkenneltem be, majd egy kis képszerkesztéssel tényleg szép, olvasható könyvet kaptam.

Dávid

Ui.:

A téma zárható, ha valakit érdekel, hogy hogyan csináltam, írjon személyes üzenetet!

(#4) Mici80 válasza #36268800 (#3) üzenetére


Mici80
tag

Na, örülök ha sikerült! :)

üdv.M

---

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Hogyan szkenneljek be egy könyvet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.