Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Teccik érteni?


Teccik érteni?
csendes tag

HELP

Mikó?Nem igen azellen nem véd de viszont......

(#2) tildy válasza Teccik érteni? (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

AUxra rákötöd a hifit..Pl.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) pilóta válasza Teccik érteni? (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

hangkártya kimenet erősítő bemenetre rádug, üres kazetta betesz, rec és play gomb egyszerre megnyom, számítógépen zene elindít

:D :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Teccik érteni? válasza pilóta (#3) üzenetére


Teccik érteni?
csendes tag

Bövebben elmondanád!!!!!!Milyen kábel kell hozzá...........stb?????????????Segitség

Mikó?Nem igen azellen nem véd de viszont......

(#5) Teccik érteni?


Teccik érteni?
csendes tag

Valaki érthetően mi kell hozzá ?Milyen kábel.......................STB????????SEGITSÉG:O

Mikó?Nem igen azellen nem véd de viszont......

(#6) pilóta válasza Teccik érteni? (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát az attól függ, hogy milyen hifid van. Mondjuk vegyük a legegyszerűbbet, hogy rca bemenete van. Akkor kell egy olyan tyúkbél, aminek az egyik végén egy 3,5-ös jack van, a másikon meg a két RCA (olyan kerek kis bumszli, aminek a közepéből kiáll egy pöcök, az egyik fekete, a másik piros). A jacket beledugod oda, ahol a hangkártya hátulján a körbőlkijönanyíl jel van, a hifi hátulján meg az aux feliratú kerek csöcsökre rádugod az RCA-kat (piros a jobb, fekete a bal). Utána aux-ra állítod a hife tekerő/billenő/nyomó gombját és már mehet is a felvétel.

Ha másfajta a hifid, akkor annak megfelelőnek kell lenni a csatlakozónak.
Az én régi Tesla B70-emen pl. ilyen fekete műanyag 5 pólusú :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) Teccik érteni?


Teccik érteni?
csendes tag

Help milyen bemenet milyen kimenet milyen kábel hogyan hová????????????????

Mikó?Nem igen azellen nem véd de viszont......

(#8) sebela válasza Teccik érteni? (#5) üzenetére


sebela
aktív tag

Milyen hangkártyád van?
Ha van hi-fi-d milyen bemenet van rajta?

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#9) Krix válasza Teccik érteni? (#5) üzenetére


Krix
őstag

Hát olyan kábel kell, hogy az egyik felét a hangkártyába tudd bedugni, a másik felét pedig a magnóba. :D

A hangkártyán valószínűleg 3,5-es jack kimenet van, a magnót/erősítőt pedig megnézed. Azon általában rca csatlakozó van.

If it is not broken then don't fix it!

(#10) Teccik érteni?


Teccik érteni?
csendes tag

Van egy a mikrofonnak egy a hangfalnak ez a két szélső akkor a középső zöld!!!Az lesz az szerintem nem?És ebbő milyen kábelt kell kivezetni az erősitőbe?

Mikó?Nem igen azellen nem véd de viszont......

(#11) pilóta válasza Teccik érteni? (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

Lásd a 6. hozzászólást.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) sebela válasza Teccik érteni? (#10) üzenetére


sebela
aktív tag

Na egyszerűen.A hangkártyádon van pár vékonyabb kivezetés(3.5-ös jack).A HI-FI-den meg két vastagabb (jobb-bal, rca).Ha így van, bemész az első boltba amelyik hifivel vagy valami hasonlóval foglalkozik (én *ntersparban találtam jó kábelt) és kérsz olyan kábelt aminek az egyik vége 3.5-ös jack a másik rca (2 db).Hazaviszed.Összedugod (a színkódokban nem tudok segíteni) és elíndítod a felvételt (a hifin) és a gépen a zenét (vagy zajt, ki mit hallgat).

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#13) Teccik érteni?


Teccik érteni?
csendes tag

Nekem Akai hifitornyom van és azon van egy magnó; kimenet felé ál vált és három csatlakozási hely van!!!Az alatt van az erősitő azon Phono;TapeII;TapeI fölötte van egy Tuner!!!Ennyi most segitsetek!

Mikó?Nem igen azellen nem véd de viszont......

(#14) Cane válasza Teccik érteni? (#10) üzenetére


Cane
őstag

Van ennél egy sokkal egyszerűbb megoldás is, de ott nem garantált a jó minőség.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#15) Teccik érteni?


Teccik érteni?
csendes tag

Régi Akai hifitornyom van Videoton hangfalakkal ezzel is lehet másolgatni?Hátulján rca bemenetet nem találtam!!!!!!

Mikó?Nem igen azellen nem véd de viszont......

(#16) Teccik érteni? válasza Cane (#14) üzenetére


Teccik érteni?
csendes tag

Mond a másik egyszerübb megoldást!!!!

Mikó?Nem igen azellen nem véd de viszont......

(#17) Cane válasza Teccik érteni? (#16) üzenetére


Cane
őstag

A kétkazettás HI-FI apparátot oda kell tartani a PC hangszóróhoz és akkor REC gomb!

:C Bocs! de ezt nem hagyhattam ki! :C

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#18) sebela


sebela
aktív tag

Akkor passz.A korábbi csatlakozókhoz még fiatal vagyok.

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#19) pilóta válasza Teccik érteni? (#15) üzenetére


pilóta
nagyúr

Esetleg menj el egy elektronikai üzletbe, és kérdezd meg az eladót, de előtte írd fel pontosan a hifid típusát.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) Cane válasza Teccik érteni? (#15) üzenetére


Cane
őstag

ilyen dugó megy belé?

[L]http://www.neisystems.com/images/molded/molded.jpg[/L]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#21) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Szóval...

Jack dugó:



RCA:



Rec gomb:

(#22) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Van jobb is:

[L]http://www.btinternet.com/~fireballxl5/transtech/audiovideo/[/L]

(#23) tildy


tildy
nagyúr

Huh hát nemtom ez azért eléggé alapműveltségnek kéne lenni, hogy goyan köt egy ember a számítógéphez hifit...
Na mindegy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) dr. rozmark válasza tildy (#23) üzenetére


dr. rozmark
tag

Szegény még Újonc, de valamikor mi is így kezdtük.

Ha találnál egy képet az interneten a cuccos hátuljáról, vagy be tudnád szkennelni a használati utasítást (bár szerintem az már nincs meg...), sokat segítene. Márcsak hogy lássuk, milyen eszeveszett bonyolult csatlakozói vannak a HiFi-dnek.

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#25) Memphis


Memphis
tag

amugy ha nagyon nagyon nagyon régi a hifid nem is tuti sztem hogy rálehet kötni.....

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#26) Cathfaern válasza Memphis (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az én Hifi-m olyan régi, hogy még bakelit lemez lejátszó van rajta CD helyett. És rá lehet kötni :C

(#27) Memphis válasza Cathfaern (#26) üzenetére


Memphis
tag

Én meg vettem a szüleimnek egy régit (Cd van benne :DD

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#28) Cathfaern válasza Memphis (#27) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

(Cd van benne :) Egyébként azt tegyük hozzá, hogy annak idején ez a Hifi eléggé jónak számított: 3 sávos equalizer, 2 kazetta lejátszó, volt saját beépített hangszórója (bakelithez elég is volt), a rádió bár manuálisan kellett állítani, de LCD-n kijelezte, hogy pontosan milyen frekvencián áll (0,5 pontossággal). Igazából most is nagyon jó lenne, csak ha akár az equalizert, akár a hangerőszabályzót megmozdítja az ember, elkezd az egész recsegni :( És mivel nem egy mai darab, magától is könnyen elállítódik :U Valaki esetleg nem tudja megmondani, hogy ezzel a recsegéssel nem lehet-e kezdeni valamit?

(#29) VladimirR válasza Cathfaern (#28) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nekem van egy eleg oldschool tesla erosito/deck/lemezjatszom, ez is recsegett barmely poti allitasakor (hangero/bass/treble/balance), sot meg akkor is ha az asztalra csaptam :) szetkaptam, a potikat telenyomtam contact-sprayval (ugysem igy kell irni) hagytam allni kicsit (1 nap) nehogy szikrat hannyon, es megjavult.

ezen egyebkent din bement van. szembol nezve egy 2ft-os meretu kor kis lyukakkal asszem 5+1 darab van beloluk (olyasmi mint a ps2 csati csak nagyobb)
meg annyi, hogy az rca-t hivjak banandugonak is, hatha ez segit

(#30) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Legegyszerűbb megoldás: apám csinált egy CD-ROMból megy egy autórádió kazettajátszó-részéből egy olyan cuccost, ami berakható egy ötnegyedes helyre, aztán hajrá :))

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#31) VladimirR válasza Panther (#30) üzenetére


VladimirR
nagyúr

legegyszerubb??? annak aki hagyomanyosan sem tudja osszekotni???

(#32) Panther válasza VladimirR (#31) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ja. Ha már benn van az illető gépében a cucc (az egyszerűség kedvéért nevezzük DJ Mixernek -- az esetleges hasonlóság képzeletbeli vagy valós személyekkel kizárólag a véletlen műve), akkor mindössze annyit kell tennie, hogy kazi be, ''rec'' gomb be, winamp índít :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#33) Panther válasza Teccik érteni? (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Sikerült már?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#34) Memphis válasza Cathfaern (#28) üzenetére


Memphis
tag

enyém is recsegett szétszedtem teljesen kipucoltam spray és már király is volt

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#35) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Hm hogy itt egyeseknek milyen könnyű.Az én hifimnek szar a kazettás része(mondjuk csak a hangszórók miatt van rákötve a gépre,a pc-s 2hangfalaknál jobb an szól),szal a hangkártya-hifi kombóhoz még egy magnót is hozzá kell rakni,mert csak annak jó a felvevőkéje.A magnó cirka 17 éves,asszem kenyai gyártmány,tele van porral,de a kazik jól szoktak sikerülni :) ja igen,és ha felvétel közben megpöccinted rajta a hangerőt,akkor 98%,hogy átmegy a hang monoba és ****hatod :)

(#36) Memphis válasza _Volkovy_ (#35) üzenetére


Memphis
tag

ehhhh....:)) igazi McGyver magnó :D

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.