Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ftc


ftc
nagyúr

A kérdés adott.Most szeretnék venni egyet a Duronom helyébe.És jó lenne
egy B magos AMD.Dobozosnál is meg lehet különböztetni?

(#2) Lomos válasza ftc (#1) üzenetére


Lomos
aktív tag

[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=160[/L]

lehet is zarni a topicot...

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#3) ftc


ftc
nagyúr

Szerintem ne zárjuk!Ha jól értettem akkor a cikben le volt írva,hogy
ha hihetünk a netes hírforrásnak....Hihetünk?Na és a dobozosnál mi van?

(#4) SYZYGY válasza ftc (#3) üzenetére


SYZYGY
tag

Aztán mér kell neked dobozos? Én egy plusszot tudok, -adnak hozzá egy egy szép kis AthlonXP matricát. Szvsz ami hűtőt adnak pl az1700+ hoz háááát egy duronnak talán elég.Megaztán valszeg azért akarsz TbredB-t mert huzni akarod(ha nen akarod akkor meg mindegy) na ahhoz biztos kevés a gyári kóler.

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#5) ftc


ftc
nagyúr

Igazad van.Húzni akarom.
És ha jó értem a steeping szám valahogy így néz ki:
????B(?-bármi lehet).Egyébként milyen hűtőt ajánlotok hozzá:
olcsó és jó legyen!

(#6) hobizoli válasza ftc (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mostanban mar elegge nehez belnyulni egy regbbi Tbred-A-ba, ugyhogy amit ma boltokban arulnak SZVSZ mar csak Tbred-B lehet. Januarban meg lehett kapni mindkettot kb ugyannyi esellyel es/vagy mennyisegben.


hobizoli

több drón kell ;P

(#7) SYZYGY válasza hobizoli (#6) üzenetére


SYZYGY
tag

Heló! Te nagy AMD májer vagy.Szerinted lehet , hogy egy JUICB steppinges 2100+ 1950-től többet ne menjen???? Egyik ismerősöm MSI kt3 ultra raid deszkán kínozza, de szerintem a juzerben nincs kitartás:P

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#8) hobizoli válasza SYZYGY (#7) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat 2100+-bol az AIUHB step a legpalyabb tuningra, az a JUICB az inkabb a kisebb, 1700+-sok koze tartozik, azok valoban ''csak'' ugy 2GHz korul birnak. Raadasul MSI alaplapokban altalaban(!) kivesbe lehet kihajtani egy-egy ilyen CPU-t...
Az enyem ilyen AUIHB-s, alap Vcore-l is beroffent 21xxMHz-n, de hogy mi az ''uveghangja'' meg nem tudom, nem probaltam...


hobizoli

több drón kell ;P

(#9) SYZYGY válasza hobizoli (#8) üzenetére


SYZYGY
tag

Magán a lapon a tulhajtás lehetősége adott(legalábbis láttszólag.Szorzóállitás fsb,Vcore stb.), de a juzer nem akarja a feszt emelni 1.6-rol! Tettszik neki a palo után hogy ''hideg'':t

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#10) hobizoli válasza SYZYGY (#9) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Akkor miert nem csokkenti a Vcore-t, es hajtja vmivel lejjebb >> meg huvosebb lenne. Ennyire kell a loero? Mihez?


hobizoli

több drón kell ;P

(#11) anulu válasza SYZYGY (#4) üzenetére


anulu
félisten

Haverom 1700+-os TBred B-je szorzólock mentes. Dobozos. Gyári hűtővel simán kihúzza belőle egy alig szellőző házban gond nélkül a 2100+-t. Azért nem nyomja feljebb, mert ennyi kell neki. :))

Izé... Amúgy, ha a steppingkód AxxxB vagy JxxxB, akkor tuti TBred B! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) dobi


dobi
aktív tag

Sziasztok!

Megmondaná nekem vki, hogy mik a fő külünbség az A és B között?

Nekem 2000+ T-bredA-m van, akkor nekem egy szar procim van?

De most komolyan, cserélnem kéne? Húzni nem akarom!

Mit nyernék vele?

(#13) Ketama válasza dobi (#12) üzenetére


Ketama
aktív tag

Ha nem akarod húzni, akkor tök felesleges cseréni. Azt a sebességet ami rá van írva minden körülmémnyek között tudja. Az A magost is lehet húzn, csak nem annyira mint a B-t. Max a tuning lehetőségét nyernéd, de ha nem akarod akkor azt sem. Nincs szar procid. Azt nézd meg, hogy mennyibe került és ehhez képest mit tud. Meg azt, hogy egy ugyanilyen tudású intel mennyibe kerülne. :D

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#14) Levee


Levee
csendes tag

Lehet offtopic, de
Honnan lehet megtudni, manapsag melyik jelu amd procik huzhatok jol??Ertem, hogy melyik jo szeria erre a celra??
Valaki irja mar le pls, most nincs idom oldalak utan bonegeszni..:))

(#15) SYZYGY válasza dobi (#12) üzenetére


SYZYGY
tag

Nem semmit ha nem akarod húzni (HÚÚÚÚÚÚ :t ) Ő is 0.13-as, kevésbé melegszik mint a Palomino, kisebb a Vcore , kevesebbet fogyaszt stb. Ha tuningolni akarod akkor is előbb próbáld ki mit bir ez. Aztán ha kevesled akkor cseréld.

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#16) Petya


Petya
tag

Na kezdődik a szentmise :) :

Igy néz ki egy jó proci:

AXDA2100DUT3C 9397647280017
AIUHB0301SP1W M C 1999 AMD

AXDA -> 0.13u
2100 -> 2100+ nak lett eladva
UT3C -> LT3C jobb, ha esetleg ilyet látnál, a C azt jelenti hogy 266FSB D=333MHz
280017 -> ez a jobboldali szám vége, a lényeg hogy 2800+ osnak készült a proci gyárilag ez a 28-ból jön, itt véletlenül 0-k vannak utána :)
AIUHB -> a tökéletes B példány, feszültségemelés nélkül is megy 2400MHz-en.
JIUHB -> ez butitott, ez is jó de emelni kell a feszt -> melegszik mint állat

a fenti két kód utolsó betüje jelzi hogy B-vel van dolgunk

0301 -> 2003.év 01.hetében készült. Ez minél magasabb annál jobb
SP1W -> a harmadik jegy mutatja hogy aznapi hányadik ''nyomás'' ezt A,B,C-vel is jelölik. Alapvetően minél kisebb annál jobb, mert először a jobb ostyákat használják fel.
0017 fenti sor vége -> hányadik proci a nyomásból. Minél kisebb annál jobb (az ostya közepe felé van, ott jó az anyag.

A jó processzormag szine mindenképpen határozottan egyszinű (piros,zöld,kék) fényesen tükröződik. Azok a jók.

Összefoglalva:
AIUHB a tuti, JIUHB is jó de ott figyelni kell hogy:

- 26-27-28-as legyen
- SP1W, SPAW, SPBW, SPCW a jó SPMW már nem annyira
- 9397647280017 ennek a vége lehetőleg 300-on belül legyen
- LT3C jobb mint az UT3C
- szép fényes egyszinű legyen a proci

sok sikert, itt nálunk Győrben sajnos egy darabot sem láttam még... :(

(#17) Petya


Petya
tag

Esetleg hálája jeléül valaki kereshetne nekem is egyet! Megköszönném! :P

(#18) dobi


dobi
aktív tag

Sziasztok!

Kérdés: AMD Athlon XP 1800+ TbredA-t meddig lehet húzni?

(#19) Petya válasza dobi (#18) üzenetére


Petya
tag

Az A-nak valahol 2GHz körül van a határa de hogy ezt hány% képes elérni azt nem tudom. Feszültségemelés mindig segit valamennyit csak

itt válaszd ki az 1800-at és vizsgálódj. De itt vannak B-k is. A stepping-kód alapján a hasonlókat nézd meg! :)

http://www.cpudatabase.com/CPUdb/

(#20) dobi


dobi
aktív tag

Köszi a segítséget...:)

(#21) dobi


dobi
aktív tag

Köszi

(#22) killer


killer
tag

Még egy plusz lehetőség:

[L]http://mp3.zonebg.com/cpu/cpu.php[/L]

Elmész egy kiszemelt üzletbe, megkéred az eladót, hogy mutasson neked egy-két procit a kiválasztott kategóriából, papírt+tollat ragadsz és leírod az ''azonosítóját'', esetleg lefényképezed :) Mind2 esetben előfordulhat, hogy hülyének néznek, de kit érdekel? :)

mnx

(#23) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Ez az egesz egy hujeseg.
Ha kivancsiak vagytok leirom a miertjet is.


hobizoli

több drón kell ;P

(#24) ArchElf válasza dobi (#18) üzenetére


ArchElf
addikt

Nekem TbA 1800+(@1910MHz):
VCore 1.65
FSB 166
MUL 11.5 (unlockkolt, de minek használjam, így a legjobb)
FSB/AGP/PCI 5:2:1

Melegedés:
CPUCool 39°C
Alap 43°C
Full Throttle (1 nap SETI) 48°C

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#25) hobizoli válasza ArchElf (#24) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez tuti, hogy A-s? Mi a CPUid kodja?


hobizoli

több drón kell ;P

(#26) Ketama válasza hobizoli (#25) üzenetére


Ketama
aktív tag

Szvsz igen Nekem is A-s és ugyanezt tudja stabilan, csak 2200+...

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#27) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Nem tudja valaki hogy az MSI K7T266 Pro2 alaplap fogadja-e a Tbred procikat?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#28) ArchElf válasza hobizoli (#25) üzenetére


ArchElf
addikt

Tutiratuti... B-s maggal elég gyengus lenne ez a teljesítmény...
:)
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#29) hobizoli válasza Ketama (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nekem is volt Tbred-A -m, de az csak 1.825V-l szeretett 1880MHz felett uzemelni huzamosabban, 1933-n mar 1.85 kellett neki. Sokan meg 1850 fole sem tudtak kuzdeni...


hobizoli

több drón kell ;P

(#30) hobizoli válasza ReFleXx (#27) üzenetére


hobizoli
nagyúr

SZVSZ igen.


hobizoli

több drón kell ;P

(#31) hobizoli válasza ArchElf (#28) üzenetére


hobizoli
nagyúr

OK, de mi a kodja...?


hobizoli

több drón kell ;P

(#32) Ketama válasza hobizoli (#29) üzenetére


Ketama
aktív tag

Én asszem 1.7V-ot adtam neki. De csak ritkán tuningolom, mert alapban is kurva gyors. Nem értem annyira ezt a tuning mizériát... A mostani prociknak akkora a számítási teljesítménye, hogy nem hiszem el, hogy valakinek nem elég. Aztán persze jönnek az olyan topikok, hogy fagy a gépem, meg újraindul, meg szar a windows.... Az persze eszébe se jut az illetőnek, hogy ha szarrá húzza a gépét az valószínűleg nem lesz olyan stabil, mint alapfrekin. Na jó, kipuffogtam magam. :t

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#33) Petya válasza ReFleXx (#27) üzenetére


Petya
tag

Hivatalosan nem, hadd ne irjam le még1x mi a teendő, itt van:

http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=12901

(#34) Petya válasza Ketama (#32) üzenetére


Petya
tag

Megmondom mi a lényeg a tuningmizériában. Egyszerüen nem cserélem le az egész gépet egyszerre hanem még kifacsarom a régi alaplapom adta lehetőségeket maximumig, illetve még azon is túl.. :) Inkább cserélek csak procit és kihuzom még egy darabig. Azonkívül ha újabb videókártyád van még sokat dob rajta egy jó proci. Ha van egy rendes moncsid akkor már nem is olyan k@ gyors. :)

(#35) Jozsué válasza ftc (#1) üzenetére


Jozsué
tag

Helló csak azért írok neked mert nagyon tetszik nekem a nevem :D Hajrá Zöld Sasok!

''Only one man stands between hell and earth...''

(#36) ftc válasza Ketama (#32) üzenetére


ftc
nagyúr

Nem tom.Elvileg addig nem szabadna fagynia ameddig az a procimagot hivatalossan is kiadták.Én nem fagytam a 700 Duronnal 950Mhz-n.Ja és a gép is stabil volt.De 1Ghz megadta magát.Aztán jött a bios reset és azóta is 900 nyomatom már majdnem 2 éve.:))

(#37) fe_papa


fe_papa
csendes tag

AMD ATHLON AXDA 1800 DUT 3 C Szerintetek mi ez

fe_papa

(#38) F1DO


F1DO
senior tag

Üdv mindenkinek!

A megkülönböztetés A és B mag között egyszerű, a prohardver cikke jól írja, csak figyelmesen el kell olvasni az idevonatkozó részt. Passz.
Viszont én meg azt nem tudom, hogy a Tbred B mekkora FSB-n megy? 266 vagy 333 Mhz???

(#39) F1DO válasza fe_papa (#37) üzenetére


F1DO
senior tag

Ajh.. A CPU ID második sorában az első négy betű A -val kezdődik és B-re végződik akkor B magos különben nem! Pássssz!

(#40) F1DO


F1DO
senior tag

Na bazz, nem négy hanem öt betű összesen.. SORRY!

(#41) Chapell válasza F1DO (#38) üzenetére


Chapell
aktív tag

Tbred B 2800+tól 333, ha jól tudom. 2400+ még 266-os, de elfutkározik 333-n simán.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#42) Apika válasza F1DO (#38) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Nézd meg a proci számsorában az utolsó betűt.
Ha C=266MHz, ha pedig D=333MHz

(pl.: AXDA1700DUT3C, vagy AXDA2700DKV3D)

(#43) beeboy válasza Chapell (#41) üzenetére


beeboy
addikt

2600-ból van mindenféle, ott a váltás

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#44) Chapell válasza beeboy (#43) üzenetére


Chapell
aktív tag

Akkor Tbred B 2600-ból van 266, és 333-as ?

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#45) F1DO


F1DO
senior tag

Ahha!

Nos, nekem 2400+ os van. Akkor ugyebár ez 266 Mhz FSB-s. (A hűtőt nem akarom levenni a prociról és megnézni a sorozatszámot, mert irtó nehéz újra visszaügyeskednem a coolert..) VAjon tönkreteheti a procit az ha 333-on hajtom??

(#46) Apika válasza F1DO (#45) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Nem. Nyugodtan járathatod 333MHz-en.

(#47) Apika válasza F1DO (#45) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Az FSB nálad alapban 133MHz, ennek a kétszerese a buszsebesség (266MHz). Ha járatni akarod 333MHz-en, akkor 166MHz-es FSB-t kell beállítanod (133MHz helyett). Ezzel egyidőben csökkentened kell a szorzódat. (Ha engedi a lapod. Az nForce2-es lapok igen.)

Pl.: 15x133MHz helyett 12x166MHz

(#48) beeboy válasza Chapell (#44) üzenetére


beeboy
addikt

ja!
plusz barton is :)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#49) beeboy válasza F1DO (#45) üzenetére


beeboy
addikt

én 370 körül hajtom, de csak a ramok miatt :)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#50) F1DO


F1DO
senior tag

Hali!

Nah, egy kis fejtágítás..
VAn egy Soltek 75DRV5, VIA KT333 chipsetes alaplapom.
Ebbe jumperekkel lehet állítani az FSB-t és a szorzót.
Adott ehhez egy AMD XP 2400+ -os proci.
AXDA2400DKV3C
9516266280149
AIUHB0317UPGW
-cpu feliratozással. (Tehát 266-os FSB-s gyárilag) Adott még egy GEIL 333Mhz-es DDR-Ram (CL=2,5-3-3), és egy ATI RAGE llC 8Mb-os vga kártya. ÉS nem müködik valahol a rendszer. (Bios be sem jön) Egyetlen egy jelenség az, hogy akkor NEM sípol a speaker, ha vagy 266 -os FSB-t állítok 7,5-ös szorzóval (1995 Mhz) vagy 333-as FSB-t 6-os szorzóval (1998Mhz) tehát pont eltaláva proci gyári beállítását. Más jumperelésnél sípol. Még akkor sem jelez semmit hangot ha kiveszem a DDR-t, vagy a VGA-t és úgy inditok rá az alaplapra.. A költői kérdés tehát: Most mi lehet a szar??? Amikor elméletileg mindennek mégis jónak kellene lennie. (AZ összes beállítás, jumperelés az alaplapon vagy 5-ször végig lett ellenőrizve, minden jól van összedugva, az alkatrészek kipróbáltan jók stb....)
Amit még megkérdek: A mai alaplapok már nem jeleznek biosos hanghibákat??
Régi jó Pentium 1-es alaplapok rögtön sípították hogy mi a baj.. most meg ezek meg se szólalnak ha hiányzik egy kártya, nincs ram vagy ilyesmi alapvető hiba van!??????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.