Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sensut


Sensut
őstag

Sziasztok!
Lehet egyáltalán 800 megás CD-ket írni Neroval? Ha igen, hogyan?

(#2) Alex91 válasza Sensut (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Allitsd at a tuliras merteket!
Beallitasok->Kulonleges beallitasok

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) Sensut válasza Alex91 (#2) üzenetére


Sensut
őstag

Ezt megtettem, (90'), de nem segített. 700 megánál fennebb nem engedett írni a 800-asra :F

(#4) Alex91 válasza Sensut (#3) üzenetére


Alex91
félisten

Es DAO-ban akarsz irni? Mert csak abban megy.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5) PPeter


PPeter
addikt

És az sem mindegy melyik Nero változat: a lehető legújabbat szedd le, volt időközben pár olyan verzió, aminél pont a túlírással voltak gondok. Érdemes még a DAO mellett a DAO/96 módot is kipróbálni, valamint a szimuláció legyen kikapcsolva!

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6) Sensut válasza Alex91 (#4) üzenetére


Sensut
őstag

DAO-ban, természetesen. Amúgy a 6.3.0.3-asom van, a 6.0.15-tel voltak túlírási gondok, az még a 700-ast sem akarta megírni.

(#7) arpeen2 válasza PPeter (#5) üzenetére


arpeen2
senior tag

DAO és DAO/96 között mi a különbség? PPeter ? Eztmár máskor is meg akartam kérdezni.

(#8) PPeter válasza arpeen2 (#7) üzenetére


PPeter
addikt

A DAO/96 esetén nem csak 2352 bájtos adatszektorokat kapja készen a programtól a meghajtó, hanem a program az úgynevezett szubkódokat is legenerálja előre (más kérdés, hogy ezt az író hajlandó úgy és abban a formában elfogadni, vagy újra elkészíti azokat az EFM enkódolás során - a felírt anyag ugyanis eléggé másképp néz ki a lemezre írva, mint ahogy azt a szektorokban látjuk írás előtt vagy a grebbalés után az image fájlban, ezért nem lehet pontos másolatot készíteni egy lemezről, a szubkódok különbözhetnek részében vagy egészében az írótól és használt programtól föggően is, ezt ki ishasználja egynémely másolásvédelem), és néhány író csak ebben a módban képes rá, hogy a szabványon túlmutató hosszúságú anyagot felírja, ugyanis 84 perc felett a szubkódokban eléggé megborulnak a pozícionálást jelző időkódok, tehát előfordul, hogy ezek előállítására az író saját maga képetelen: ezért kapja meg készen a DAO/96 íráskor.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) arpeen2 válasza PPeter (#8) üzenetére


arpeen2
senior tag

Kösz a gyors választ, bár nagyrészét még átkell gondolnom :)

Tehát akkor hogy érdemesebb írni? Melyik módban ? Átlag usernek....

Ui : Teszt mikor lesz kész? PPeter ?

[Szerkesztve]

(#10) PPeter válasza arpeen2 (#9) üzenetére


PPeter
addikt

Sima DAO megfelel, csak akkor lehet jó a DAO/96, ha pl. túlíráshoz, 800MB-os lemezhez megköveteli az íród.

Teszt készül, de lapzárta volt és elúsztam mindennel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) #54715584


#54715584
törölt tag

Nekem a Nero 6.0.0.0.0.0.0. :) van, és azzal sikerült sima DAO-ban megírni a 800 megát, úgy, hogy az írási határokat megváltoztattam. Viszont volt olyan haverom, akinek ugyanolyan eldzsí karcolója volt mint nekem, és nem ismerte fel a 800ás megás CD-t... :)

(#12) slajos válasza #54715584 (#11) üzenetére


slajos
csendes tag

Nem csak az író proginak, hanem a drive-nak is támogatnia kell az ilyen mértékű túlírást!
Üdv!

(#13) PPeter válasza #54715584 (#11) üzenetére


PPeter
addikt

A Nero 6.0.0.0 egy hivatalosan soha meg nem jelent verzió, csak valami idióta FULL verzióként tette fel a netre, valójában egy - még az újságíróknak egy hónappal a 6-os széria hivatalos megjelenése előtt szétküldött tesztelési - béta verzió, tele hibákkal, hivatalosan még csak hozzá sem lehetett jutni (az első hivatalos 6-os a 6.0.0.15 volt).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#14) #54715584


#54715584
törölt tag

nem'tom pontosan mien verzió, mertz most nem vagyok otthon, nem csupa 0, azért írtam szmájlit utána, van benne 3as szám is, de az tuti, hogy a 6os széria vmelyik első darabja, és műxik tökéletesen :) eddig :)
én soha nem szoktam a legújabb verziót használni, mert nem mindig műxik, pár számmal a biztonság kedvéért le vagyok maradva, és csak teljes verziójú és cd-jű nerot használok, amin a kiegészítő progik is rajta vannak...
és az express részt sztem el lehet felejteni :)

[Szerkesztve]

(#15) Sensut


Sensut
őstag

Megoldódott a probléma. Én idióta, nem vettem észre, hogy írás előtt is be kell állítani DAO-ra. Most müxik, megírtam a cédét hál'istennek. Köszi a segítséget.

(#16) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy én használok egy viszonylag régi Néró-t (vmi 5.5.10.42 :F ) és ezzel a progival minden gond nélkül rögtön install után (semmit nem állítok be) fel tudok írni 1 CD-re kb. 730-740 MB-s Divx-es filmet, viszont ugyanez nem megy Nero 6.xx-es verziókkal, mert már 690MB környékékn kiköpi a lemezt, hogy kicsi és nem fér fel. (pedig 700 Mb-s.) Mi a gond? Mit lehet tenni ?
Köszi

(#17) #54715584 válasza mattheus (#16) üzenetére


#54715584
törölt tag

állítsd be a túlírás funkciót, asszem 82 percig mehet :) abba még a 750 mega is belefér :)

(#18) mattheus válasza #54715584 (#17) üzenetére


mattheus
őstag

azzal nem lehet elrontani az írót ? (TEAC)

(#19) Fauszt válasza mattheus (#18) üzenetére


Fauszt
senior tag

Mivel már írtál túl, ezért az íród bírja.

(#20) #54715584 válasza mattheus (#18) üzenetére


#54715584
törölt tag

nem :)
mégha hibát is jelzett a túlírásnál, akkor is tökéletesen működtek a cdim
az a +2 percnyi anyag meg alapbeállításként van benne a neroban

(#21) lacko22


lacko22
aktív tag

tedd fel a legújabb aspit /4.71/ neken ugyanez volt a bajom lehet neked is

(#22) PPeter válasza lacko22 (#21) üzenetére


PPeter
addikt

Nerónak ugyan mit számít az ASPI, amikor három éve saját ASPI felülettel kommunikál...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#23) mr_ricsi válasza PPeter (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Csak a pontosság kedvéért: a w9x alá nem telepíti a saját aspi-jét, csak NT/2K/XP alá.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24) PPeter válasza mr_ricsi (#23) üzenetére


PPeter
addikt

Igen, így pontos.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#25) panda


panda
tag

hali!
svcd-t szeretnék írni 6.3...... Nero-val, a 870 mb-s cd-t 702 mb-nak látja, és nagyon kéri a mpeg 2 codeket, amit a nero-tól kellene letölteni, igaz, hogy megcsinálja mpeg 1-el, de kidobja a lemezt, hogy kicsi.:O
Tanácsot tudnátok-e adni?
THX

Our choices define us, sometimes doom...

(#26) PPeter válasza panda (#25) üzenetére


PPeter
addikt

Igen tudunk:
700 MB-osnál (80 percesnél) nagyobb lemezre nem érdemes VCD/SVCD lemez írni, mert a VCD/SVCD formátumok adattárolási metódusa roszabb hibajavítást használ a normál adatlemezekhez képest, ezáltal lehetséges, hogy a 700 MB-os (80 perces) lemezeken ''látszólag'' csaknem 800 MB-os MPEG, illetve DAT állományok vannak, mivel a MODE2-XA/Form2 szektorokban 14%-kal több adat tárolható, a hibadetektálás és javítás kárára. Namármost a 800 MB-os (90 perces) és 870MB-os (99 perces) lemezeknél úgy érték el a nagyobb kapacitást, hogy a spirális sorvezető árok, amely mentén az adatok tárolásra kerülnek, szűkebbre lett húzva, kisebb track távolsággal, ezáltal hosszabb az árok, több adat rögzíthető ugyanakkor fizikai adathordozón. Azonban a 80 percesnél nagyobb lemez írása és olvasása nem garantált egyik íróban és olvasóban sem, valamint a szabvány megkötései miatt ezek a lemezek maximum csak 80 percesnek látszanak (néhány gyártó 90 perces lemeze esetén már a helyes fizikai méretet írják ki a programok, de ez nem azért van, mert megoldották volna a szabvány megkötéseit, csupán a lemez gyártókódját ismerik fel a programok közvetlenül, és innen tudják, hogy a koron extra méretű). A logikai megkötés miatt ezért csak túlírással lehet a 90/99 perces lemezek teljes fizikai kapacitását kihasználni. Ugyanakkor a szűkebbre vett track-távolság következtében ezen lemezek olvashatósága nehezebb a normál korongoknál, tehát hiába csábító, hogy a 14%-os többlettek akár 900 MB-osnéál is nagyobb MPEG állományt is rögzíthetünk rájuk VCD illetve SVCD formátumban, a gyenge olvashatósággal párosítva ezen formátumok említett gyenge hibatűrő képességét, egy elég bizonytalan végeredeménnyel kell számolnunk. CD-DA (Audio CD), VCD és SVCD lemezek írásánál tehát jobb megmaradni a szabványos 80 perces, 700 MB-os lemezeknél, még akkor is, ha normál adatlemezként ezek ''csak'' 700 MB, illetve VCD, SVCD módban ~ 798MB MPEG adat tárolására képesek.

A Nero SVCD támogatásáról: ha a Neroval szeretnél SVCD-t íratni, és nincs készen az SVCD alapjául szolgáló szabvényos MPEG-2 állomány, akkor a program kísérli meg a megadott forrást átkódolni ilyen formátumba: ehhez viszont kell a külön fizetős szoftverként elérhető MPEG-2 plugin, mert ez nem jár a Nerohoz alapból (a regisztrálthoz sem). Viszont ha meg is lenne, akkor sem lenne érdemes használni, mert ez a beépülő tömörítő sokkal kevésbé paraméterezhető és sokkal rosszabb minőségben dolgozik, mint egy erre a célra fejlesztett, kimondott célprogram, pl. a TMPGEnc. Célszerűbb egy ilyen programmal végrehajtania forrás videó tömörítését és az elkészült szabványos MPEG-2 állományt már csak felírásra átadni a Neronak - ne feledd, ha látszólag túl nagy a végeredményül kapott MPEG-2 fájl, nem kell megijedni, a 700 MB-os lemezre csaknem 798 MB-os MPEG fájl is felírható VCD/SVCD módban, tehát sokan feleslegesen vesznek 90 és 99 perces lemezeket a letöltött vagy saját maguk által létrehozott 700 MB-osnál nagyobb VCD/SVCD kompatibilis állományok kiírásához.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#27) panda válasza PPeter (#26) üzenetére


panda
tag

besz@rás, hogy miket tudsz. Most nyomtatom. Köszönöm

Our choices define us, sometimes doom...

(#28) kopco


kopco
csendes tag

Sziasztok!
Mi az a DAO, es hol allithatom be? lehet,hogy hulye kerdes, de en meg csak itt tartok.Talan meg fejlodhetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.