Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) N.Y.P.D.


N.Y.P.D.
tag

Van egy samsung 80Gb-os ata133-sa vinyo,2db Quantum Fireball 5.1,1db LG combo drive.
Minderre 2 db ide csati.
A kérdés,melyik 2 cucc legyen egy kábelen,és mi legyen master illetve slave?
Vagy vegyek egy ata133-as kártyát,és kössem a két quantumot egy 40eres kábelre,egyik slave vagy master.Vagy az egyik vinyo egyedül van egy kábelen,és a másik slave na master LG mellet??
Ja,és még 1 kérdés,ha a vinyo egy kábelen van, akkor melyik csatiba legyen bedugva a vinyo?Az alaplaphoz közelebbibe vagy a távolabbiba?
Hogy a gyorsabb??:F help!

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

(#2) Divi válasza N.Y.P.D. (#1) üzenetére


Divi
aktív tag

Pri Master : Samsung 80 Gb (feltételezem ez a rendszervinyó)
Pri Slave: Quantum Fireball
Sec Master: Lg Combo drive
Sec Slave: Quantum Fireball

- Egyes hiedelmek szerint jó ha az író Masteren van, szerintem teljesen mindegy. A mai Underrun védelmes íróknál mag aztán totálisan...

- Ha a Quantumok tudják a ATA66-ot akkor halássz be mégegy 80 eres kábelt.
- Igazat megvallva, szvsz a Samsung a Pri.Masterra, a többit meg tetszés szerint dugdoshatod :U

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#3) salazol válasza N.Y.P.D. (#1) üzenetére


salazol
őstag

Szerintem szabadulj meg a két quantumtól, az a 10G igazán nem dob a rendszeren, ráadásul lassúak, viszont hangos és több áramot fogyaszt vele a gép.

(#4) atus


atus
senior tag

Salazolnál az igazság. Esetleg próbáld meg becserélni a 80-ast egy 120-asra a két öreg vinyó árát ráfizetve, bár szerintem 80G bővem elég, ha nem akarsz jukeboxot, vagy moziarchívumot készíteni a gépedből. Egy ideig nekem is ki volt mind a négy IDE eszköz hely használva, most viszont egy vinyóm meg egy íróm van. Bőven sok, és halk. Jah, és akkor mind a kettő mehet Masterre...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#5) N.Y.P.D. válasza atus (#4) üzenetére


N.Y.P.D.
tag

A vinyók nem vágják az ata66-ot,hanem 33-on mennek.
Asszem átrakom egy másik gépbe,a két vinyot akkor és mellé lesz egy cd rom.
Most akkor jön még pár kérdés ehhez(letesztelem a hülyeségeimet)

-a két ata33-as vinyo akkor egy kábelen van,lehet e a kábel 80 eres(mert 40eres kölcösnben van).
-a másik,az alaplapi csatalkozástól számitva,a master legyen a kábel, alaplapi csatihoz közelebbi csatlakozón(kicsit zavaros) :)),vagy a távolabbin?
-vagy kössem,ugy,hogy egy vinyo+mellé cdrom slaven?

Az eddigieket köszi! :P

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

(#6) neduddki válasza N.Y.P.D. (#5) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha az alalap tamogassa a 80 erete akkor gond nelkul uzemelnek a maxtorok.
HA dma-t akarod engedejezni akkor a vegen kell hogy legen amaster es kozepen a slave.
Ha a iro meleltti hdd-rol akarsz irni akkor elmeltileg hatranyos, dolog, de ma senkit sem izgat igazan...:-))) /piix4 ota mar nem igazn eszik a procit, meg a vedelem ugye..../

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7) Hequila válasza N.Y.P.D. (#5) üzenetére


Hequila
őstag

a másik,az alaplapi csatalkozástól számitva,a master legyen a kábel, alaplapi csatihoz közelebbi csatlakozón(kicsit zavaros) ,vagy a távolabbin?


a régi szabvány szerinte a masternek a kábel végén kellene lennie (az alaplaptól távolabb esőn ;] ) és a slave-nek a másikon. Nekem nem így van, de tökéletesen müxik. Ha jól tudom, akkor az NForce2-nél sem mindegy, ez az egyik hibája. Vagy tévedek?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8) N.Y.P.D. válasza Hequila (#7) üzenetére


N.Y.P.D.
tag

Bennem is az élt,hogy a ugy kell lenni a kébelen,ahogy mondtad.De nem ugy volt:DD,szóval akkor az intel 865PE-nél mind1.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Valahogy én se foglalkoztam ezzel mostanáig,csak új vinyó van kilátásban és egyből tudni akartam,hogyakkor mi legyen;] De marad az a megoldás,hogy a 2 vinyo át máshova,vagy pedig beszerzek egy usb-s mobil racket(DTK külső vinyo házak cikk után),bár az ''okosak'' szerint olyan kel ami fireware-s,mert az gyorsabb ilyen célra.
Szetem jó ötlet lnne,mert ezek az 5.1Quantum vinyók hűtés nélkül is birják a házban,hisz alig melegednek,de kinek mi a véleménye erről az elgondolásról?Megéri?:F

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.