Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ati9500


Ati9500
senior tag

Üdv.

hogy kell használni a memtestet.

voltam a memtest oldalán letöltöttem a 3.2 verziót ezt kicsomakoltam egy flopyra de nem idult el vele... hogy kell pontosan csinálni??? végig néztem a memtestes forumokat de nem jöttem rá... kérlek írjátok le lépésről lépésre!!

(#2) Ati9500


Ati9500
senior tag

help

(#3) LordX válasza Ati9500 (#1) üzenetére


LordX
veterán

Egy indítólemezt kéne csinálni, és arra rámásolni.

(#4) Ati9500


Ati9500
senior tag

De hogyan ird le légyszi!!

(#5) atosz válasza Ati9500 (#1) üzenetére


atosz
őstag

OOO, hogy hogy is csinaltad?
Levagyon irva hogy is kell. Letoltod, elinditod a nemtommelyik filet, beteszel egy formazott lemezt es utana felpakolja magat, es szepen bebootolsz rola.
Ha van egy kicsit tobb idod, akkor ajanlom toltsd le az Ultimate Boot CD-t, ez egy self-extracting exe, innen kapsz egy iso-t, ami kiirva CDre, kapsz egy tuti kis boot CDt, amin rengeteg ingyenes tesztprogi van.

(#6) zfarkas válasza Ati9500 (#1) üzenetére


zfarkas
senior tag

Ha van CD-írok, akkor írd ki a honalpról letölthető image-et egy -RW-re, és kész.

Raw Dark Pure

(#7) Ati9500


Ati9500
senior tag

igen de ot egy .img file van amit a nero nem nyit meg cd kép file ként...

hogy kell??? :O

(#8) atosz válasza Ati9500 (#7) üzenetére


atosz
őstag

Amit en irtam az miert nem jo?

(#9) Dilikutya válasza Ati9500 (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

Megnyitja az, hidd el. Amikor meg akarod nyitni, a legördülő menüben váltsd át ''All files''-re. Egyébként az .img ugyanaz mint az .iso, ha átnevezed iso-ra, akkor még a legördülő menüt sem kell piszkálnod. A két kiterjesztés ugyanazt a formátumot takarja.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) LordX válasza Ati9500 (#4) üzenetére


LordX
veterán

1. Csinálsz egy indítólemezt a Windowsban. (A menüben formázásnál)
2. Rámásolod.
3. Bootolsz a lemezről.
4. memetest86.exe-vel indul.

(#11) VladimirR válasza Ati9500 (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Bővebben: link

''For windows installation begin by downloading either the Pre-Compiled Windows package to build a boot-able floppy disk or an ISO (zip version) to create a boot-able CDROM. After the file is downloaded an extract must be done to uncompress the file(s). To extract right click on the downloaded file and select the ''Extract All'' option. The extract option will let you choose where the files will be extracted to. To build a bootable floppy go the the folder where the files were extracted and click on the Install icon. The floppy disk will appear to be unformatted by Windows after the install is complete.''

nem jot toltottel le, huzd le az elore leforditott windoze valtozatot (zip) ---> kicsomagolod ---> lesz benne egy install.bat ---> elinditod ---> keszit neked boot-floppy-t ---> restart ---> floppy-rol boot ---> memtest indul automatikusan ---> oromujjongas

LordX: nem hinnem, hogy letezne memtest.exe, mivel a memtest linuxra keszult, s a windoze-os telepito is csak annyit csinal, hogy egy nimimallinuxos boot image-bol csinal neked egy bootlemezt, amin van a memtest

[Szerkesztve]

(#12) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vam már ilyen topic használd a keresőt!Tedd fel ott a kérdésed!
Bővebben: link

(#13) Dilikutya válasza ToBeY (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Attól félek, ezt már kár mondani neki, mert a kérdést már fetette:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) antikomcsi válasza Ati9500 (#7) üzenetére


antikomcsi
veterán

Talán próbáld meg beállítani a gépet, szerintem semmi baja a memóriáidnak, teljesen kár ezért 3 topicot nyitni.
Ha keresel egy an7 topicot megtalálod a beállításokat. Nem egyszer lettek már leírva.

(#15) Adrian Mole válasza VladimirR (#11) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Pontosan, ez így korrekt.
Még annyit tennék hozzá, hogy win xp alatt nem kell megijedni, az elkészült floppyt nem fogja tudni beolvasni a win, semmi baj, be köll róla butulni, és menni fog.
Még annyi, hogy a BIOSban érdemes átállítani az első boot device-ot a floppyra... :)

42

(#16) gro0ms


gro0ms
aktív tag

Nem tudtok vmi olyan progit, ami windowsban segít, hogy jobban menjenek a ramok? (tudom h az elején, a windowsnál basztam el a kérdést, és tegyek fel vmi más OPrendszert, de nekem így kellene)

Szval ami kiírja, hogy pontosan mennyire van leterhelve a ram, a fizikai a virtális memória, mekkora az igazi lapozófájl stb. azt hallottam hogy a winsows hazudik

[Szerkesztve]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.