Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ntibcsi


ntibcsi
csendes tag

Hogyan kell alaplapba rakni az amd procit?

[Szerkesztve]

(#2) nygma válasza ntibcsi (#1) üzenetére


nygma
addikt

hhh. ez egy jó kérdés. az alaplap leírásában ott az egyértelmű válasz, képekkel. egyébként csak egyféleképpen tudod berakni

(#3) stpotty válasza ntibcsi (#1) üzenetére


stpotty
tag

Van egy kis kar a folalat oldalán, kicsit magad felé húzod, felhajtod, belerakod a procit, lehajtod a kart, és kész. Erre gondoltál?

(#4) sti válasza ntibcsi (#1) üzenetére


sti
tag

Szvsz ha nem tudod akkor lehet szólnod kellene valakinek ,h csinálja meg, meg a hűtőt is rakja fel, és a következőt már te magad is + tudod majd csinálni

(#5) ntibcsi


ntibcsi
csendes tag

A socketA foglalat is négyszög alakú a proci is négyszöletű => so: 4-féle lahetőség van. De lehet hogy rosszul tudom. Ha nem melyik a 4 lehetőség közül?

(#6) sirály12 válasza ntibcsi (#5) üzenetére


sirály12
őstag

Hát szerintem csak egyféleképpen megy teljesen a helyére. Szal próbálgasd, bár ha télleg ennyire nem tood jobb ha megkérsz valakit hogy segítsen.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#7) steveetm válasza ntibcsi (#5) üzenetére


steveetm
őstag

bocs hogy ezt mondom, de igy nem jósolok hosszú életet annak a procnak.
Egyébként két sarokból hiányzik egyegy tü, (foglalatban meg adott lyuk) szal csak egyféleképpen megy bele.
De inkább kérj meg vkit.
Üdv.: steveetm

(#8) tibz03


tibz03
őstag

Jobb ha megkérsz valakit, mert ha ezt sem tudod, akkor még azt sem fogod tudni, hogy szilikonpasztát kell nyomni a procira, meg hogy a hűtőt hogy rakd fel ;]

(#9) nygma válasza tibz03 (#8) üzenetére


nygma
addikt

és frankón le is fogja sarkazni :(
egyébként nem egészen értem, hogy amikor valaki tízezreket kiad dolgokért, de nem ért hozzájuk, akkor miért nem szán rá még egy ezrest, hogy össze is rakják neki

(#10) pintyesz


pintyesz
senior tag

Vidd vissza a boltba azzal,hogy mind a 4féleképpen belenyomtad és még sem megy bele!:DD

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#11) pintyesz


pintyesz
senior tag

Ha a kart felnyitod,finoman helyezd rá a procit és addig próbálgatsd,forgatsd, míg magától bele nem esik a helyére.
Egyálltalán nem kell belenyomni!
Aztán visszahajtod a leszorítókart.

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#12) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nézd meg a proci alját.A sarkainál láthatod hogy 2 saroknál háromszög alakban nincsenek lábak.Nézd meg hogy az alaplapon hol vannak ezek az ürességek,és értelemszerűen rakd be a procit..:)
Előtte azért a foglalat melletti kart akaszd ki és told fel.Ezután rakd be a procit,majd vissza a kart.
De a hűtőt már ne te rakd fel.:)

(#13) tibz03 válasza nygma (#9) üzenetére


tibz03
őstag

Most lehet, hogy nagy lámaságot kérdezek, de hogyan lehet lesarkazni egy procit? Nem elég erős az a proci-mag ahhoz, hogy kibírja, míg felerőltetik a hűtőt?

(#14) nygma válasza tibz03 (#13) üzenetére


nygma
addikt

z socketa-s athlonokat frankón le lehet sarkazni. ha valaki b@lf@asz, és elkezdi billegtetni a hűtőt, akkor bármi történhet...

[Szerkesztve]

(#15) tibz03 válasza nygma (#14) üzenetére


tibz03
őstag

És mi a jó receptje a lesarkazatlan procinak? (Magyarul: hogy kell felrakni a proci hűtőt úgy, hogy ne sarkazzuk le a procit?)

(#16) nygma válasza tibz03 (#15) üzenetére


nygma
addikt

nem kell sza@r@kodni. proci be a helyére, a magra egy kis paszta, hűtő felrak, nem billegtetve rászorít, kallantyúk bepöcköl

szerintem ennyi elég. de majd jön más is, és kifejti a véleményét

(#17) .:InnoMan:. válasza ntibcsi (#1) üzenetére


.:InnoMan:.
senior tag

Leirás nem volt hozzá :F

(#18) tibz03 válasza nygma (#16) üzenetére


tibz03
őstag

Láttál te már Vantec Aeroflow hűtőt???? Azt NEM lehet így felrakni! ;]

Két hétig gyúrtam, hogy a hűtőt rá tudjam szorítani a procira!!!

(#19) nygma válasza tibz03 (#18) üzenetére


nygma
addikt

minek veszel ilyen hűtőket. szvsz a jó hűtő ismertetőjele a könnyű felrakás. de biztos hülye vagyok

(#20) tibz03 válasza nygma (#19) üzenetére


tibz03
őstag

Biztos.

Nem vettem, cseréltem. És amúgy is nagyon jó hűtő. (Hűtés szempontjából)

Egyébként meg elhiheted, nemvéletlenül kell ilyen erőfeszítések árán feltenni a hűtőt. Azért a mérnök bácsik sem izomerősítőket csinálnak a Vantec-nél... :)

(#21) haris válasza ntibcsi (#1) üzenetére


haris
őstag

Lapozgasd ezt:
[L]http://www.amd.com/us-en/Processors/TechnicalResources/0,,30_182_869_4348%5E6678,00.html[/L]

Sok sikert(csak ovatosan, nem ördöngősség)
Haris

(#22) Notes


Notes
senior tag

Szivesen segítenék, de ha a leírás alapján nem ment egyedül akkor jobb ha megkérsz egy hozzáértőt, mielőtt kárt okozol a processzorban. Jobb boltokban a helyben vásárolt alkatrészeket ingyen összeállítják.

Romanes eunt domus!

(#23) Allien


Allien
veterán

Nekem a procit már a boltba (M_tral) belerakták. A hűtővel viszont megszenvedtem, mert sajna, rossz konstrukciót vettem. Nem ezt akartam, csak az nem volt éppen sehol (Spire Whisperock IV-t kerestem akkor). A lényege, hogy a rögzitő fémlap az első oldalán (ahol elöször kell beakasztani) nem ért a hütő alá, tehát esélyem se lett volna így felrakni. Kénytelen voltam erőszakkal lentebb húzni, ráadásul, pont azon az oldalon van 3 kondi, 3 tekercs, hogy még vélettlenül se lehessen normálissan hozzáférni. De, azért egyértelmü (lett volna), hogyan illeszkedik rendessen. Most működik rendessen, hőfok eddig kb. 42 fok max volt. :)) Iagz, még nem kergettem, mert ahoz ekőször bios frissités kéne, utánna meg buherálni, hátha kijön belőle valami plussz kes (és nem füst). :DD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.