Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fawkes


Fawkes
őstag

Nos lenne egy nagyon lámer káérdésem...Halvány lila gőzöm sincs hogy kell új bios-t égetni a lapomba így titeket kérdezlek...A kérdés adott tudom nagyon alapdolog de ez van a válaszokért előre is THX...

(#2) Xpod válasza Fawkes (#1) üzenetére


Xpod
addikt

Először is kell egy indítólemez.
Másodszor az új biosz frissités.
Harmadszor az íróprogi.
Lemezre másolod a frissítést és az íróprogit. Gép újraindiít, íróprogi elindit.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#3) Fawkes válasza Xpod (#2) üzenetére


Fawkes
őstag

Ok ez szép és jó milyen prog mit töltsek le ez így kevés egy tudatlannak:)

(#4) Xpod válasza Fawkes (#3) üzenetére


Xpod
addikt

Ez tudomásom szerint bioszfüggő, de az alaplap CD-jén rajta szokott lenni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#5) Fawkes válasza Xpod (#4) üzenetére


Fawkes
őstag

Értem köszi de még várom az okos válaszokat:)

(#6) Xpod válasza Fawkes (#5) üzenetére


Xpod
addikt

Sok sikert.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#7) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Nos, felkeresed az alaplap gyártójának oldalát. Ott kell legyen valami 'Download' vagy 'Support' menüpont. Két file-t kell letöltened: a biost magát és a flash programot. Előfordul, hogy önkicsomagoló .exe fájlt raknak ki letöltésre! Ha így lenne, futtasd ezeket, mást nem csinálnak, csak kibontják a tömörített fájlokat. Ezek után kapsz két fájlt, esetleg többet, de csak kettő kell majd. Az egyik nevében többnyire szerepel a flash szó, a kiterjesztése .exe. A másikban leginkább az alaplap neve rejtezik, s általában .bin kiterjesztésű.

Végy egy floppyt, formázd meg úgy, hogy indítólemez legyen. Másold rá a fent nevezett két fájlt.

Indítsd újra a gépet, majd lépj be a bios menube. Két dolgot kell átállítanod (ill. a beállítását ellenőrizned): a gép floppyról induljon, ill. ha tiltva lenne a bios frissítése, állítsd át 'Enabled'-re. Változások mentése, majd újraindít.

Ekkor a floppyról bootol be! A bootolás után az A:/ után add meg a flash file nevét, majd 'Enter'. A progi elindul, és kéri a bios fájlt. Üsd be, és mehet!

UI: Célszerű átnevezni a két fájlt, hogy könnyebb legyen a dolgod!

Ha van még kérdés, nosza rajta!

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#8) Fawkes válasza dr. rozmark (#7) üzenetére


Fawkes
őstag

Ok köszi asszem menni fog!

(#9) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Én is szeretnék NF7-es lapon BIOS-t cserélni, addig eljutottam ,hogy csináltam egy rendszerindítólemezt, arra rámásoltam a flash progit, és a netről letöltött BIOS frissítés kicsomagolt file-ait, ezek között volt az nf719.bin file
Boot-oltam floppyrol, elindítottam a flash progit ott kérte ezt a bin file-t, és kiírta hogy várjak nos 20perc után kikapcsoltam, csináltam egy clear cmos-t és még mindíg semmi, ugyan az a verziójú bios van fent.
Mit csináljak?NF7-hez van2.x-es bios?

(#10) rdi


rdi
veterán

Hihihi
Gigabájtnál windózer alól automatikus programmal :))

Fej! Tor! Potroh!

(#11) qpakcovboy válasza rdi (#10) üzenetére


qpakcovboy
őstag

???

(#12) qpakcovboy válasza qpakcovboy (#11) üzenetére


qpakcovboy
őstag

most nézem hogy van már 2.3-as bios is, de ezt nemlehet egyből felpakolni?? elötte lépcsőzetesen fel kell frissíteni?

[L]http://www.abit-usa.com/downloads/bios/bios_revision.php?categories=1&model=6[/L]

(#13) Szőrös  válasza rdi (#10) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ja , ha meg elszáll vindóz akkor meg szivacs. :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#14) Lacza válasza qpakcovboy (#9) üzenetére


Lacza
senior tag

Az NF7-s nek könnyebben is lehet.
Az abit-usa.com oldalon van egy flash progi és azzal a windowsból lehet egyszerűen.Én ezzel csináltam:C

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#15) kgabesz


kgabesz
tag

frissítés előtt érdemes átolvasni a gyártó oldalát, mivel néha kellenek a frissítésnél bizonyos paraméterek
ilyen pl a másolat készítése paraméter, amit érdemes használni...
az ABIT honlapján elég jó és precíz leírás van a frissítés mikéntjétől, de ez gyártófüggő

Megsúgom legtitkosabb vágyamat, hadd gyantázzam le a lábadat!

(#16) qpakcovboy válasza Lacza (#14) üzenetére


qpakcovboy
őstag

és az tuti működik meséld hogy kell! egyből a legújabb biost tegyem a 2.3-at?
Írj le minden mert nemszeretném elcseszni Köszi!

(#17) Szőrös  válasza qpakcovboy (#16) üzenetére


Szőrös 
veterán

hmm nem kaptál a lap mellé 1 könyvet ? abban pöpecül le van írva. én is úgy csináltam még annó. nem nehéz.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#18) qpakcovboy válasza Szőrös  (#17) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Da kaptam, gondolom, hogy nem nehéz de még nemcsináltam és nemakarom elcseszni, ez olyan mintha egy profi szörföző mondaná hogy: Menj csak nemnehéz...:)
Most töltöm a flashmenü progit, ezzel kell csinálni?

[L]http://www.abit-usa.com/downloads/bios/flashmenu.php[/L]

(#19) Lacza válasza qpakcovboy (#18) üzenetére


Lacza
senior tag

Elindítod,majd lesz azt hiszem 4 ablak.


[Szerkesztve]

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#20) qpakcovboy válasza Lacza (#19) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Elindítom és egy ablak van (ami kicsit hasonlít a nokia Ngage-re...)
ez a bios verzióm, legalább is szerinte: nvidia-nforce-6A61BA1BC-10

(#21) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

ilyen gombok vannak:
Live update
Live update step by step
Update from file
Save bios

(#22) Lacza válasza qpakcovboy (#21) üzenetére


Lacza
senior tag

Ha már leszedted a biost akkor a 3.ik a Tied!
Elinditod,és felrakod a kijelölt helyről.Egyébként milyen van fent most és mit töltöttél le?

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#23) qpakcovboy válasza Lacza (#22) üzenetére


qpakcovboy
őstag

ez van most:
nvidia-nforce-6A61BA1BC-10
És egyértelműen a legújabb bios szeretném felrakni, gondolom az a legjobb próbáltam a live update-t egy ftp címről akart letölteni de sajna nemtudta, viszont van egy olyan gondom, hogy hogy asszem megért tegyem fel az 1.6 os verziót, gondolom az 1.0-ra nem lehet egyből 2.0-át csinálni, vagy igen???

(#24) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Ezt írja ez mit jelent? sajna nemnagyon vágom az englisht!:B

Caution: This BIOS version is for NF7 & NF7-S Revision 2.0 only!

ezt a 2.1es bios letoltése elött írja.


[Szerkesztve]

(#25) Lacza válasza qpakcovboy (#23) üzenetére


Lacza
senior tag

Ha a 3.ik ablakot indítod és előtte a megfelelő biost letöltötted(1.0 vagy 2.0-hoz)
akkor a vinyoról tudod frissíteni.Mivel a gép nélkül a bios frissítés miatt nem leszel közben elérhető így megjegyzem,hogy a gépet a bios csere után áramtalanítani is kell mert az első indítás általában csak krix-krax.

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#26) qpakcovboy válasza Lacza (#25) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Igen, ezekkel már tisztában vagyok, sőt cmos cleart is kell csinálni, de nemtudom, hogy egyből feldobjam a 2.1es biost, vagy úgy kell hogy
1.6, aztán1.7 aztán1.8aztán1.9 stb mert egy ilyet írt ki:
Caution: This BIOS version is for NF7 & NF7-S Revision 2.0 only!

íme:

[L]http://www.abit-usa.com/downloads/bios/bios_revision.php?categories=1&model=8[/L]

(#27) Lacza válasza qpakcovboy (#26) üzenetére


Lacza
senior tag

A legutolsóban mindig benne vannak az előzőek:)

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#28) qpakcovboy válasza Lacza (#27) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Akkor dobhatom egyből a 2.1es verziót? ezu tuti?
Csak nem értem miért írja hogy vigyázzak! mire vigyázzak???????????????

(#29) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Ja most már asszem tudom! hol tudom megnézni hogy nf7 2.0-ás vagy pedig csak nf7-es lapom van???

(#30) Lacza válasza qpakcovboy (#28) üzenetére


Lacza
senior tag

Én az 1.8-ast használom azóta semmi komoly újítás:D

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#31) qpakcovboy válasza Lacza (#30) üzenetére


qpakcovboy
őstag

azért szeretnék biost cserélni mert nem megy rendesen a gart vezérlő, és nemtudom rendesen használni a vidkarim, mert folyton hülyéskedik! másik lapban viszon tök jól ment! mind1 remélem sikerül, azért még várom a tippeket! Szerintem majd csak este csinálom!

(#32) zso73


zso73
veterán

Hali!
A figyelmeztető felirat:)


[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#33) qpakcovboy válasza zso73 (#32) üzenetére


qpakcovboy
őstag

ÉS ha nem 2.0ás lapom van?? várj mindjárt megnézem, és ne az abit progijával csináljam? az jobb lenne nem?

(#34) Lacza válasza qpakcovboy (#31) üzenetére


Lacza
senior tag

Szerintem a flashes egyszerűbb,és a winfos sem fossa össze magát ha valami nem jó:D

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#35) qpakcovboy válasza qpakcovboy (#33) üzenetére


qpakcovboy
őstag

ja 2.0ás a verzió, gondolo az elöző próbálkozásom ezért volt sikertelen mert sima nf7-es bios volt... akkor a 2.1es bios a tuti!

(#36) qpakcovboy válasza Lacza (#34) üzenetére


qpakcovboy
őstag

szerintem XP aránylag stabil, elég nehéz kiütni, bár nem lehetetlen:) de most nem szeretném!!!

(#37) Lacza válasza qpakcovboy (#36) üzenetére


Lacza
senior tag

Szerintem azért jobb a flash,mert látod hogy mi történik közben.

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#38) qpakcovboy válasza Lacza (#37) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Azzal fogom szerintem csinálni és a 2.1es biost, amúgy még mivel tud többet ez a bios? kiírja hogy dual chanel,vagy single chanel meg ilyesmi? mikkel tud még többet?

(#39) McJames


McJames
senior tag

Összefoglalva: manapság két lehetőség közül lehet választani. Az egyik amit majdnem mindegyik brand lap támogat, a hálózatról Windóz alatti upgrade.
A másik a ''kézi''módszer, vmelyik - a gyártó által meghatározott! - flash-programmal, natív! DOS alóli BIOS-csere.
Azt hiszem, mindkettőnek nagy ellensége az áramkimaradás és a rendszer-instabilitás.

Mielőtt bárki nekikezd, javasolt az alábbi információk pontos megismerése:
1. Gond van-e a jelenlegi BIOS-szal? (Ha nincs, a legjobb békén hagyni!!!)
2. Gyűjtsd be az alábbi szükséges információakat!
Az alaplap pontos adatai: gyártó, típus, esetleges revízió száma.
Mi a jelenlegi BIOS verziója? Van-e újabb végleges verzió a gyártó vagy megbízható hardveres honlap honlapon? Béta verzió használata kezdőknek (is) sokba kerülhet!
3. Döntsd el, hogy melyik módon szeretnéd frissíteni a BIOS-t, ha már muszáj...

Ezt követően tessék ezt elolvasni:[L]http://www.hwhunpage.hu/drivers/bios.htm[/L]

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#40) zso73


zso73
veterán

Hali!
WIN ALÓL SOHA NE FRISSÍTS BIOSZT!3eFt-omba került,mert az abit flash progi rosszul csinálta.Biosz refresh SUCK-SESSIFUL,restart és annyi.Rosszul rakta a bioszt.Az ALT+F2 módszernél is látod mi történik,mert a flash progi indul el.Csak a biosznak tutira megfelelő flas progi írja a bin fájlt!Azárt van csomagolva hozzá!
És nem kell a kapcsolókkal vesződni!!awdflash.exe /P/C....per-ec :)
A legjobb ez így!
Üdv Zsao :)
Ui:Ja annyival tud többet,hogy az AbitEQ kiírja a venti fordulatszámokat és működik is a lappal! :)

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#41) qpakcovboy válasza McJames (#39) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszönöm a tippeket, de már sikerült lecserélni, szerencsére minden rendben ment! Ezért szeretme a PH!-t itt nagyon sokat lehet tanulni, és szerencsére a fórumnak elég jo a hangulata, kevés (sőt szerintem nincs is) a rosszindulatú ember!
Csinálok még 1-2 tesztet aztám majd jövök, megmondom, hogy volt-e értelme lecserélni!

(#42) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Jó lett

(#43) qpakcovboy válasza zso73 (#40) üzenetére


qpakcovboy
őstag

nekem sikerült!

(#44) Lacza válasza qpakcovboy (#43) üzenetére


Lacza
senior tag

Éljen a flash!

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#45) Pipó


Pipó
őstag

Sziasztok!

Én is szeretnék frissíteni abit kx7 biost, mivel még a legelső van fenn és procit kellene cserélnem.

Letöltöttem a flash progit, kicsomagoltam és kaptam több sys fájl között egy Flashmenü exe-t is. Igen ám, de ez 1,7 mega. Hogyan teszem ezt fel floppira. Még egy kérdés. Az, hogy indítólemezként formázom a floppit azt jelenti, hogy pl. win98 indítólemezt csinálok? Mert ha igen, olyanom van, de azon nem sok hely van a bios és flash progi helyének.

Bocsi a lámaságért, de még én sem csináltam ilyet.

Üdv Pipó

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#46) zso73


zso73
veterán

Hali!
Pipo:Ha az alaplapod támogatja a flopis frissítést /PL NF7.Boot képernyőn megjelenik a felirat''Press ALT+F2''/Akkor IO.sys+MSDOS.sys+Command.com legyen a lemezen és a Kx7tuti.bin fájl.Aztán Csak restart és ALT+F2!
Ha nem támogatja:Akkor is csontozd ki a 98 indító lemezed,hogy ne legyen rajta más csak az előbb leírt 3 fájl!Mert ha a gyári indítót hagyod akkor a memóriába egy halom felesleges dolgot tölt fel.Egér drájver................
Erre a csak rendszer flopira tedd rá a flash progités a Kx7tuti.bin fájlt!Restart flopiról!Aztán írd be a szükséges parancsot!Ezt a biosz csomag Readme.txt fájlja tartalmazza!AWDFLASH:EXE Kx7tuti.bin vagy hasonló.
A Flasmenü az Win alá kell ha win alól akarsz frissíteni!De ki az a marha rajtam kívül aki akar?
SOHA NE TEDD!
Üdv Zso :)
Ui:Mihez kell frissíteni a bioszt?Ha a rendszer megy akkor SOHA NEM SZABAD!De legalább is felesleges kockázat!
Mentőkötélnek : www.biosiras.hu /Ha elrontanád a frissítést!/ :P

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#47) WolfByte válasza qpakcovboy (#29) üzenetére


WolfByte
tag

Szia qpakcovboy!

Nézd meg az alaplapon a PCI csatlakozók alatt van egy kb 5cm hosszú fehér címke. Rajta van, hogy NF7(-S) és utána a revíziószám. ha 2.0, akkor azonnal teheted rá az új bios-t live update-l, magától megcsinál mindent a program. BIOS égetése alatt legyen aktív a netkapcsolat, onnan szedi le ugyanis a flash az új bios-t, de egyéb programok ne fussanak a háttérben, nehogy lefagyjon a windows mert az gáz lehet (vírusírtó, tűzfal stb).
Ha régebbi a BIOS-od, akkor az abit oldalán szedd le a korábbi verzióhoz való frissítést, külön pont alatt jelzi a download menüben hogy melyik az, és a flash progival a frissítés fileból opciót kell kiválasztani.

Remélem sikerül, sok sikert.
WB


[Szerkesztve]

(#48) zso73


zso73
veterán

Hali!
Nekem ettől halt be a biosz!Pont így ahogy leírtad úgy csináltam.
Ha már frissíti így win alól,akkor az ON klick Live Update-ra kattints!És menj el egy szíverősítőért!:)És reménykedj,hogy nem fagy meg a win,és,hogy elindul a géped!
ALT+F2!
Üdv Zso :-)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#49) hahaha


hahaha
tag


Bios frissitese kozben egyvalamit nem szabad csinalni: kikapcsolni/ujrainditani a gepet. Amit lehet: aktivan felni, h jon egy araszunet, es...

:DD
Amugy kiraly ez a topik. Olyan, mintha odakinnt egy kisgyerek jatszana egy kezigranattal, es a szobabol sok joindulatu felnott segitene okos tanacsokkal.

''Dehát kezetfogtunk!!!''

(#50) WolfByte válasza hahaha (#49) üzenetére


WolfByte
tag

loool ez tetszik :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.