Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hogy kell 90p-es cd-re írni? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Hal mindenkinek!
Lenne egy kis problem. Nos.
Unokaöcsém megtámadott, hogy ugyan írjak már meg neki vmi programot, adott CD-t is. Aszongya: Primedisc 90 min Multispeed. Az íróm Samsung 48-16-48 as cucc, Win XP-m van, Nero Express 5.5-tel. De hiába engedélyezem a túlírást, illetve azt, hogy hol legyenek a határok, aszongya a prigi, hogy nem támogatja az író a nyersanyagot. A srácnak vmi LG újabb fajta CD író/DVD olvasó combó driveja van és azzal tud, akkor én mér' nem tudok az enyémmel írni erre a CD-re?
Meg van vmi filmem is, ami 799 MB, de egy másik vincsiről lett áthúzva, azt is ki kellene írnom. Arra vajon elég a 90 perces vagy 99 perces kell? nincs kapacitás írva erre a lemezre.
Előre is köszi a segytséget.

Sick Boy

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#2) ISZOLE válasza Sick Boy (#1) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Mintha a túlírás csak DAO-ban menne....

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#3) csudri válasza ISZOLE (#2) üzenetére


csudri
őstag

csak DAO-ban és csak multisession. Tehát úgy kell megírni, hogy legyen rajta adat és audio is. Az audio ne legyen hosszú, hiszen kell a hely az adatoknak, ezért egy minimális hosszúságút csinálj a windows beépített wave-editorával és kész.

(#4) #25954560 válasza csudri (#3) üzenetére


#25954560
törölt tag

nero 5.5.10.nemtommi, teac iro. en mar irtam tobb 90 perces cd-t is, de egyiket sem multisession-ben ugy, hogy majdnem lelogott a vege :) a dao stimmel

(#5) csudri válasza #25954560 (#4) üzenetére


csudri
őstag

Anno mittudomén milyen Nero+LG 24/10/40 csak multisessionben volt hajlandó az overburningre. De ez már nem problem. PioA06 rulzz!

(#6) hankey válasza csudri (#3) üzenetére


hankey
csendes tag

Azér ez már dúrva :-)

(#7) sequator válasza Sick Boy (#1) üzenetére


sequator
senior tag

engedélyezd a nero beállításainál a túlírást, állítsd magasabb értékre a időjelzőt (mondjuk 100 percre,annak elégnek kell lennie) és mielőtt ráböksz a BURN! gombra, a további beállításoknál állítsd az írást DAO (Disc-at-once) módra, és menni fog.

Sautia

sequator

(#8) rdi válasza sequator (#7) üzenetére


rdi
veterán

A NERO jó, bár nekem a 99 percesemet rosszul írta meg. Igaz nem is vettem több ilyet, mert minek, mikor jön a dvd író...

Fej! Tor! Potroh!

(#9) moland007 válasza rdi (#8) üzenetére


moland007
tag

Hali!
Régebben írtam 1et én is tdk lemezre de sajna a vége fele ugrik!
Egyébként itt tudod megnézni:
http://www.tdk-europe.com/products/uk/recordablemedia/10

55A83J

(#10) vtechun


vtechun
veterán

tapasztalataim szerint nem sok olvasó olvassa ezeket a cd-ket a kevés kivétel közé tartozik a teac cd-540e-m (persze szenvedett vele míg elkapta a fonalat), az írók mind olvasták amivel próbáltam lg dvd olvasó is vitte, csak DAO módban tudsz túlírni,

[Szerkesztve]

(#11) csefi


csefi
csendes tag

Sziasztok!
Volna egy kérdésem, de nem pont ehhez a témához (bár ehhez azért illik egy kicsit)!
A 2 hónapos (2 év garanciás) CD íróm kicsit furcsán olvassa a CD-ket. A 700MB-os CD-k 80%-át csak 90%-ig olvassa be, majd nagyon lelassul és gyakorlatilag a maradék 10%-ot már nem olvassa be. A lemezek tökéletesen tiszták, némelyiket Ő maga írta. Ja és a CD-k hibátlanok, mert másik két meghajtó gyönyörűen beolvasta! Ugyanakkor a maradék 20%-ot hajlandó minden további nélkül beolvasni.
A fentieket több OP-rendszer (Túlzás, mind Windows volt) alól is kipróbáltam, mindegyiknél hasonlót tapasztaltam. A CD-k gyártója és a hibák között összefüggést (korrelációt) nem tapasztaltam!
Nos, mi lehet a baj?
Csefi

(#12) Szatír válasza csefi (#11) üzenetére


Szatír
aktív tag

Ha aszondanád Asus az írod, aszondanám szoftver ic nemsokára kampec

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#13) Ekváádor válasza Szatír (#12) üzenetére


Ekváádor
őstag

Lehet, hogy az van neki.

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#14) csefi


csefi
csendes tag

Nem, nem ASUS. Nem is merem leírni: LiteOn (a 2 év garancia és a lassúság 24x/10x/40x alapvető szempont volt!).

(#15) Gismo válasza csefi (#14) üzenetére


Gismo
addikt

a LITE-ON egy jó cd-írókat gyártó cég, úgyhogy bátran leírhatod.
Egyébként elég összefüggéstelen amit írtál, de mindegy.
Viszont megtudja teljesen írni, tehát egy 80 Perces cd-t tele tud írni?
Mert ha nem akkor az olvasófej nemtud kimenni a széléig. Ha megtudja írni akkor kimegy a sín végéig a fej.
A CDRW-kel mi a helyzet?
Ha nincs más akkor garicsere.

(#16) lac019


lac019
tag

Nos, én csak a teszt végett próbálok megírni most egy 90 percest. Egy LG íróval, az olvasás egy TEAC DV-516EA lesz. Remélem menni fog . Nos a lényeg akkor, hogy DAO-ra állítani meg kb 100 percre állítani a timeot. Más lényeges még? Pl: hányszorosan hogy ne rontsa esetleg valami más beállítás? A nyersanyag amúgy Philips lesz. Az info gyorsan kéne mert ma akarnám megírni. Előrre is köszi!
Szerintetek ha 90 percest be tudja olvasni, akkor a 99-est is olvassa?
ÜDV!

(#17) lac019


lac019
tag

Hella! Filmet DAO modban akkor írhatok szerintetek?

(#18) Loretto válasza Szatír (#12) üzenetére


Loretto
veterán

ne báncsuk asus-kat!ok?:))

Soirée...

(#19) TomDog válasza lac019 (#16) üzenetére


TomDog
tag

hy Nyugodtan irhatod,lemez egymenetben,DAO mod a limited kitolhatod akár 120 ra is.

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#20) Lamair


Lamair
aktív tag

Nero 5.5.7.6 és LG író
HL-DT-ST CD-RW GCE-8240B (24x/10x/40x CD-RW)


99perces lemezt simán írja csak szép lassan kell csinálni DAO-ban :C

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#21) lac019


lac019
tag

Az LG egy 8320B, szerintem tök frankó író pedig régen nem igazán volt nagy szám az LG. Akkor fontos hogy hányszorosan írjam? Ki mennyit ajánl? Csak mert elrontani nem szeretném, ugyebár csak CD-R-es lemez.

(#22) csefi


csefi
csendes tag

Gismo!
Még egyszer leírom, mert nem voltam elég világos.
Kölcsön kaptam 6 db (700MB-os) CD-t, melyekből 4-et kipróbáltam, és mindegyiket csak 90%-ig olvasott be az olvasóm. (kb. 90%-nál a sebesség visszaesett 1kB/sec-re) Mind a 6 CD-t másik gépeken (a munkahelymen) sikerült jól, és gyorsan beolvasni.
Ekkor elkezdtem gyanakodni, és kipróbáltam néhány saját CD-t is. 4 db (700MB-os teli) CD-ből 2-őt végig bolvasott, de 2-őt (köztük olyat amit 1 hónappal ezelőtt ő írt) nem olvasott be csak 90%-ig (kb. 90%-nál a sebesség visszaesett 1kB/sec-re). Idő hiányában írni még nem próbáltam vele, de terveben van. A saját CD-im teljesen tiszták, karcmentesek és újak.
Mindezt többféle Windows alól is kipróbáltam, mindenhol ezt tapasztaltam, legfeljebb a 90%-ból 92% lett. Eddig kb. 150 CD-nyi anyagot (100GB-t hibátlanul!) beolvasott, ami egyáltalán nem sok.
A CD-író 2 hónapos, 2 év garanciás LiteOn 24x/16x/40x változat.
Nos, mi lehet a baj?
Üdv: Csefi

(#23) Szatír válasza Loretto (#18) üzenetére


Szatír
aktív tag

Amikro bejöttek az első Asus írok, halomra hordták vissza őket. 13-14 hónaposan szoftver ic -> kuka
Nem bántom az Asus-t, asus alaplapom van.....alaplapom és nm cd írom !!!!
Plextor 24-10-40-m van , 90 perces datatrax és intenso cd-ket karcolok már 2 éve vele, még túlírni is tudom.
Szóval maradjon suszter a suszternénál.... :o))
És ez nem kötözködés volt csak vélemény :o)

[Szerkesztve]

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#24) Szatír válasza csefi (#22) üzenetére


Szatír
aktív tag

Szerintem fizikai probléma lehet.
Azt lehet tudni, hogy milyen tip. az a 2 db nem olvasott lemez ?
Meg még azt, hogy mekkora sebességgel lettek megírva ?

Arra gondolok, hogy lehet a lemez silány minőségű, vagy valami hiba csúszott be írás közben és nem lett tökéletes. Vagy túl nagy sebességgel lett megírva ?
Amolyan ''ezt a lemezt nem szereti'' effektusnak tűnik. Szoktam hallani, hogy ez az író típus ezt + ezt a fajta lemezt nem szereti, stb..stb.. nem lehet ilyesmi ?

Még egy dolog lehet,nekem hasonlót produkált a toshiba olvasóm. Aztán egy szép napon már semmit nem olvasott. Aztán kiderült,hogy a laser elgyengült....igaz az 4 éves volt. Szóval nálad még van remény :)
Lehet ilyen hiba is szerintem.

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#25) Gismo válasza Szatír (#24) üzenetére


Gismo
addikt

Na de akkor miért pont 90%-nál áll meg az olvasás?
Szerintem olyan gondja lesz, hogy az olvasófej nemtud kimenni a sín végéig. Amit olajozással vagy megmozgatással talán meglehet oldani.

(#26) Gismo válasza csefi (#22) üzenetére


Gismo
addikt

Köszönöm, hogy leírtad, mégegyszer!
Így már világos és érthető.
A végső megoldás a garanciális csere lehet.

(#27) csefi


csefi
csendes tag

A CD-im lassan lettek írva (legfeljebb 8x-san, de inkább 4x-esen), és többnyire TDK, Verbatim, vagy a fene se tudja márkájúak.
Az is előfordult, hogy az a Verbatim újraírható amit a kérdéses CD-íróval írtam egy hete, azt most nem olvasta be, csak kb. 90%-ig! Megdöbbentő.
Azt hiszem nem CD-szeretetről van szó, mert a legkülönbözőbb féle márkákat nem olvassa be, míg némelyiknek a testvérét igen...
Na majd meglátjuk.
Sziasztok: Csefi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hogy kell 90p-es cd-re írni? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.