Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.Ádám


Dr.Ádám
tag

Új fórumot nyitok mert ilyen téma nincs jelenleg.

Valaki tudna segíteni?
Viszonylag hozdozható internetre lenne szükségem, szálessávon.
A hordozhatóságon azt értem, esetleg évente max 2x költözés miatt nem megoldható a telefonos illetve a kábelnet. (Főbérlő nem támogatja). Valami műholdasra gondoltam, vagy esetleg valami wifis net mint az olaszoknál. És lényeges hogy a szolgálltató engedje az áttelepítést esetlegesen se drágán.
Minimum 2mbps letöltési 0,3 feltöltési sebesség korlátlanul! Főleg távoli asztali kapcsolatra használom, meg néha töltögetni.

Pannon, T-mobil, Vodafon kizárva!

Tud valaki megoldást?

(#2) shev7 válasza Dr.Ádám (#1) üzenetére


shev7
veterán

ilyen nem nagyon van. A muholdas net feltoltese vezetekes technologiaval mukodik (vagy nagyon draga a szolgaltatas) Wifi szolgaltatobol olyan nem nagyon van amit barhova vihetsz.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3) Dr.Ádám válasza shev7 (#2) üzenetére


Dr.Ádám
tag

Pl.: az megoldható wifisnél, hogy 5 ker böl átköltözöm a 6. kerbe?
Vagy a sima adsl ami telefonon jön, annál megoldható a vonal és az adsl átvitele 1 másik helyre? Vagy ez nagyon drága?

A telefon, és adsl szolgálltatók honlapján nincs információ ezzekröl :O

[ Szerkesztve ]

(#4) shev7 válasza Dr.Ádám (#3) üzenetére


shev7
veterán

attol fugg a wifis szolgaltato szolgaltat-e a 6. kerben. Viszont a telefonvonal + adsl altalaban megoldhato, ha ugyan az a szolgaltato. Bp-en belul ha joltudom csak t-com van.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5) Dr.Ádám válasza shev7 (#4) üzenetére


Dr.Ádám
tag

Melyik szolgálltató kínáll wifis netet? Kb. mennyiért?

(#6) Dufresne válasza Dr.Ádám (#3) üzenetére


Dufresne
addikt

az adsl-es vonal megoldható abban az esetben ha ahová mész szintén van az adott szolgáltatónak kiépített vonala, de pl haverékna kb 4 hónapja szarakodnak vele. Mindig csak ígérik, hogy lassan már bekötik, meg átkötik... :(((

(#7) iday


iday
aktív tag

Hali.
Van pár wifi szolgáltato budapesten.
Talán az eggyik legjobban lefedett a Neteasy
2mbitet nem de 512kbitet kapsz.
Illetve van még a wifizone. Hotspot/adotornyok cimei.
Ez jobb áron/sebességen van.
De ami neked kell a netroller-nél fizethetsz elö.
Ne zavarjon meg a wifizone meg a netroller név. 1 cég.

[ Szerkesztve ]

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#8) Dr.Ádám válasza iday (#7) üzenetére


Dr.Ádám
tag

:C 1000 köszönet. Ha jól értelmezem az első előfizetőnek kell elhejeztetni az adó antennát? És 30e Ft ha Máshova áthelyezem?

(#9) iday válasza Dr.Ádám (#8) üzenetére


iday
aktív tag

A netrollernél igen.
Netrollernél sajnos nincs saját kiépités.
További szolgáltatok.

Jut eszembe van még egy, ennek a legjobb az ára és a sebessége.
Weblan

[ Szerkesztve ]

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#10) Dr.Ádám válasza iday (#9) üzenetére


Dr.Ádám
tag

Debonyolult :(

(#11) iday válasza Dr.Ádám (#10) üzenetére


iday
aktív tag

Ez van sajnos.
Hogy biztosan legyen neted ahhoz nem árt az antennát mindig a tetöre kitenni, ami azért nem mindig olyan egyszerü feladat.
Föleg ha albérletröl van szó.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#12) Dr.Ádám válasza iday (#11) üzenetére


Dr.Ádám
tag

A Weblannál a Rádiós internet az a Wifi net lenne? Ha igen az szép teljesítményű és olcsóbb mit az adsl??

(#13) localhost


localhost
Közösségépítő

Egy kevéssé ismert oldal: Város/utca/házszám szerinti keresővel

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14) iday válasza Dr.Ádám (#12) üzenetére


iday
aktív tag

Igen.
5Ghz-en mennek. :K
Nekem is az van és megy mint az atom. :B

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#15) Dr.Ádám válasza iday (#14) üzenetére


Dr.Ádám
tag

És mennyi volt a bekötés összes költsége?

(#16) werttzui válasza shev7 (#2) üzenetére


werttzui
őstag

Bejöhetne már a kétoldalú műholdasnet ocsójéé :K

PENTAX

(#17) iday válasza Dr.Ádám (#15) üzenetére


iday
aktív tag

Az huzos volt mivel saját kiépités volt. 50-60k között volt.
De ha kiépitetted akkor olcsobb.
De felhivod beszélsz vele, késségesen fog segiteni a megoldásban.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#18) Dr.Ádám válasza iday (#17) üzenetére


Dr.Ádám
tag

Jezzus. És ha mondjuk már valakinek van a háztömbben akkor arra csatlakozhatok, vagy ez nem így megy?

És ennél nem találltam hordozási költséget az mennyi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#19) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Sziasztok.
Remélem ez a megfelelő topic a problémámhoz.
Vettem egy OPTION GLOBE TROTTER GT MAX 7.2 READY típusú netkártyát. Akitől vettem, nem tudta megmondani, hogy független e, t-mobile-lal használta, én is azt vettem, de logo nincs rajta, egyik szolgáltatóé sem.
Na most, a kérdésem roppant egyszerű, hogy a fenébe lehet ezt upgradelni 7.2-re? Ez szolgáltatófüggő upgrade, vagy a gyártónak kéne firmware-t csinálnia?
Köszi előre is.

(#20) Dr.Ádám válasza hattorihanzo (#19) üzenetére


Dr.Ádám
tag

Ha jól sejtem itt tudsz hozzá frissítést talállni imei szerint is!

http://www.option.com/support/login.shtml

(#21) hattorihanzo válasza Dr.Ádám (#20) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Szia, köszi, de ott nincsen hozzá. Viszont rábukkantam egyre, ami mintha nem hivatalos lenne, de tökéletesen működik és 7.2-es lett.

(#22) werttzui


werttzui
őstag

Egy amatőr kérdés :A 7.2-es nek valójában mennyi az elméleti ill gyakorlati le és fel töltési sebessége (kétlem,hogy menne 7.2-vel) ill van-e tapasztalata valakinek a különböző szolgáltatókkal kapcsolatban :F

PENTAX

(#23) Dr.Ádám válasza werttzui (#22) üzenetére


Dr.Ádám
tag

Hát a 3 mobilszolgálltató nethozzáférése szerintem, 1töl1 ig selejt. De talán még a voda a "legjobb". A letöltési seb ténylegesen 7.2 Mbps Én nem 7.2 MBps! A feltöltési modemfüggő e220 nál 0.36 Mbps Jobb midemnél megy 1.28 Mbps. De kiépítés után a Wifis net a legolcsóbb, ha figyelembe vesszük a sebességet!

(#24) shev7 válasza Dr.Ádám (#23) üzenetére


shev7
veterán

mint minden mas netkapcsolatnal itt is mbps-ben adjak meg a savszelesseget, ez nem ujdonsag.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#25) werttzui válasza Dr.Ádám (#23) üzenetére


werttzui
őstag

De gondolom ha egyszerre töltök le és fel akkor a 7.2 osztódik meg? Amúgy köcce .

PENTAX

(#26) hattorihanzo válasza werttzui (#22) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Szerintem pedig hely- és időszakfüggő. A 7.2-őt mint lehetséges maximumot adják meg. Az eddigi legjobb amit mértem vele 4.5 körül volt, de úgy látom, hogy 2.5-3.5 között tud általában. Amíg nem upgradeltem, 1körül volt a legtöbb helyen.
Tehát egy nagy becsapás az egész. De...
Én pont azért vettem t-mobilet, mert a vodáról hallottam a legrosszabbakat. Maga az eladó is megmondta, hogy vannak stabilitási és egyéb problémák, valamint itt a leggyengébb a lefedettség is, ezért van a 30 napos kipróbálási idő. Pannon azért nem kellett, mert szerintem telefonban a legszarabb szolgáltató, állandóak a szakadások, a "hálózat jelenleg túlterhelt" üzenetek és sokszor egyszerűen csak azt jelzi, mintha a másik fél ki lenne kapcsolva. Mondom ezt úgy, hogy hosszú évek óta náluk vagyok előfizető, viszont marha kedvező díjakat kapunk (üzleti).
Így maradt a t-mobil, nem tudja a maxot, de egyenlőre úgy néz ki, hogy stabil.

(#27) localhost válasza Dr.Ádám (#23) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Független, mélyreható és alapos tesztünket, véleményünket olvashatták Dr. Ádám tollából.
Még jó, hogy szerepelt benne a 'szerintem' szó :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#28) Dr.Ádám válasza hattorihanzo (#26) üzenetére


Dr.Ádám
tag

Igaz, hogy helyhüggő de pl.: az orczy tér körül a 8. kerben megy a max 7.2-vel. Ezt elsőkézböl tudom ott lakik egy ismerősöm. De vidéken: Cegléden a korház vonzáskörzetében is megy 7.2 vel, kivéve délután 14-21h ig. Akkor tulterhellt álltalában. ;]

[ Szerkesztve ]

(#29) werttzui


werttzui
őstag

Köcce mindenkinek úgy látom mindegy melyiket válassza az ember mert egyik sem jó és nem tudják teljesíteni a feladatot de kényszerből muszáj választani :( Ha tehetném és ha olcsó lenne ill Magyarországon lenne végre akkor kétirányú műholdasnetet választanék de ez még a jövő ) mondjuk egy idő után a wifis lesz a legolcsóbb legjobb és a hordozhatósága sem utolsó de ha még nem működik rendesen addig mindegy most kábelnetem van és az sem a legjobb nem bírja a hálózat :(

PENTAX

(#30) Dr.Ádám válasza werttzui (#29) üzenetére


Dr.Ádám
tag

Igen. A legbiztosabb net a telefonvonalas adsl, nincs túlterhelés vagy max 5% de nagyon ritka nem szakad stb. És nem is drága, nekem vidéken Vivanet van és tökéletesen megvagyok vele elégedve, de 1 hét mulva lejár :O Pesti lakásba meg nem engedik beköttetni a telefonvonalat :W Ott Wifit fogok választani az legalább nem függ annyira a főbérlőtöl. Nem is kell neki tudni ;]

(#31) shev7 válasza Dr.Ádám (#30) üzenetére


shev7
veterán

hat azert a legtobb wifi szolgaltatasnal kiraknak egy antennat a tetore/ablakba. Azt azert csak eszreveszi a tulaj...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#32) Dr.Ádám válasza shev7 (#31) üzenetére


Dr.Ádám
tag

Igen de ha elköltözöm akkor nem lessz mit kikötni, vagyis a főbérlőnek mind1 hogy van e antenna a tetőn vagy nincs. (Pesti polgári lakás) A telefonszolgálltatás sokkal kötöttebb.

(#33) shev7 válasza Dr.Ádám (#32) üzenetére


shev7
veterán

egyresz amikor kikotteted a telefont, nem huzzak ki a kabelt a falbol. Ha korabban volt ott telefon, akkor a kabel meg mindig ott van, csak a kozpontban kell rakapcsolni. Wifis net bekotesehez (foleg ha antennat kell szerelni ablakra/falra/tetore) ugyanugy kell a foberlo engedelye.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#34) werttzui válasza shev7 (#33) üzenetére


werttzui
őstag

Pontosan mi is ez a wifis net? link?

PENTAX

(#35) Dr.Ádám válasza shev7 (#33) üzenetére


Dr.Ádám
tag

Ebben igazad van, de antenna úgyis jön a tetőröl. Van neki vezetékcsatorna.
Meg nem is volt korábban vezetékes telefon. Így nem kell furkállni abba meg csaknemszóll már bele :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.