Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hmm... eltünik a winyó? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) colex


colex
tag

nos a problema a kovetkezo:

Egy baratomnak szoktam segiteni butykolni a pcjet. Multko hivott hogy eltunt az egyik vinyo az xpboll.. kimentem, megneztem.. BIOS automatikusan felismeri, huly XP meg nem latja a slavert. csinalok egy uj hardwer hozzaadasat ? nem talal semmit, kivalasztom manualisan ... aszonnya mar van ilyen.. es lam.. elotunik a winyo a homalybol. .... mi lehet a bibi ? 5letek ?

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#2) colex


colex
tag

UP!

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#3) vlaci79 válasza colex (#2) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
lehet h nem volt meghajtobetujel hozzarendelve.

(#4) colex válasza vlaci79 (#3) üzenetére


colex
tag

de volt... :(

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#5) colex


colex
tag

up.. utoljara... :O

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#6) karib


karib
addikt

Mostanában nagyon tűnnek el a HDD-k a fórumozóknál ...

Vezérlőpult - Felügyeleti eszközök - Számítógép kezelés - Lemezkezelés. Ha itt nem látod a diszket, akkor izé. Ha látod, akkor tudni fogod, hogy partíció van-e rajta vagy elszáltt stb.

Milyen HDD-ről van szó egyáltalán? Márka, típus, méret?

Department of Redundancy Department

(#7) colex válasza karib (#6) üzenetére


colex
tag

nos csak akkor latja a winyot ha a fent leirt modon elokeritem... amugy nem... utana meg rendesen...
amugy eddig nem csinalt ilyet.. nemreg let beleveve egy 60as matrox
ami meg szellemeskedik az 1 ergi 10esWD

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#8) karib válasza colex (#7) üzenetére


karib
addikt

Nem is tudom, sokminden okozhatja a gondot. Kábelgond, gyengélkedő tápegység. Próbáld meg máshova dugni a HDD-ket - főleg a WD-k tudnak háklisok lenni a master - slave - single drive beállításokra, meg hogy mi és hogyan van mellé kötve egy káblelen. De lehet, hogy a kábellel van valami gond. Vagy pl. a tápegység nem bírja a plusz eszközt. Igazából próbálgatással lehet némi infóhoz jutni.

Department of Redundancy Department

(#9) colex válasza karib (#8) üzenetére


colex
tag

hmm.. megneztem a kabelt.. jo van bedugva..
amugy is bootolaskor a bios rendesen megtalalja (auto)
es rakereses utan xp is megtalalja... :(

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#10) bz


bz
tag

XP SP 1 ?

(#11) karib válasza colex (#9) üzenetére


karib
addikt

Attól még lehet sérült a kábel, előfordulhat. Mondom, szétszed, csereberél, próbálgat, én sem tudnék mást tenni.

De talán jön majd nálam okosabb, aki rögtön megmondja, hogy ''úgy van az ám, kéremszépen...'' :)

Department of Redundancy Department

(#12) bz


bz
tag

nekem olyat csinált XP, hogy kicseréltem a vinyót (leállítva), de indítás után még az előzőt láttam.
SP 1 már nem csinál ilyet

(#13) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Lenne egy bónusz kérdésem. Hogy történhet az meg, hogy az ember elindul egy teletömött 40g-s Seagate winyóval Miskolcról, és mire megérkezik Tatabányára, a windows formázatlan partíciónak ismeri fel?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14) bcs válasza fogtunder (#13) üzenetére


bcs
aktív tag

a vinyók nem szeretik a villanymozdonyt / villamost / metrót / trafóházat / stb.

(#15) karib válasza fogtunder (#13) üzenetére


karib
addikt

Mekkora mágnesen szállítottad? :DDD Passz...

Department of Redundancy Department

(#16) Den válasza fogtunder (#13) üzenetére


Den
veterán

hát jobb esetben ntfs filerendszer van rajta és win98-as gépbe teszed azért nem ismeri föl. Rosszabb esetben, mechanikai sérülés, esetleg erős mágneses tér okozta adatvesztés, vagy pl sztatikus elektromosság hazavágta az elektronikát

www.simson4t.hu

(#17) fogtunder


fogtunder
nagyúr

nos. Az az igazság, hogy IC mozdonytól legtávolabbi kocsiban ültem, metrót, villanyost nem használtam, trafót mégcsak nem is láttam. Mesmeg már máskor is csináltam vele ilyen transzportot, akkor bírta. Bár az is igaz, hogy csak a fájlleíró adatbázis sérülése lehetett a bibi, de mivel formázás után meg működik, biztos csak mágneseződés. Mindenesetre kissé téptem a hajam, amiért egyhónapnyi munkám, meg egyéb cuccom totál elszállt. Azóta is szedem össze. Ja! mesmeg a winyó antisztatikus zacsiban volt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Den: tényleg ntfs fájlrendszerű, de winxp-t használok, meg ugye a saját gépemből vettem ki, majd tettem bele.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19) karib válasza fogtunder (#17) üzenetére


karib
addikt

Részvét :(

Department of Redundancy Department

(#20) bcs


bcs
aktív tag

legközelebb tedd alufóliával bélelt dobozba

(#21) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Szerintem legközelebb hetente kiírom rw-re, amit éppen alkottam, de azért kösz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#22) Den válasza fogtunder (#17) üzenetére


Den
veterán

ilyenkor máskor ne formázz, hanem próbáld meg getdatabackel megnézni, az lehet hogy visszahozta volna a tartalmát, legalább részben

www.simson4t.hu

(#23) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Kösz, Den, legközelebb majd megnézem. Annyi még, hogy honnan tudom a progit letölteni?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24) betegsrac válasza fogtunder (#23) üzenetére


betegsrac
csendes tag

igen, erre enis kivancsi lennek ugyanis most szallt el a 120gb-s samsung vinyomrol az egy szem particio. kb 100gb vel... :(

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hmm... eltünik a winyó? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.