Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Relisys


Relisys
senior tag

Nah szóval van 1 20gigás Quantum vinyo. Elvileg tökéletesen működik.. De mikor ma felraktam rá az xp-t + 1,2 progit, akkor vmi elszálhatott. Hangkártya drivert tettem fel, mire ő kérte az ujrainditást. Okéztam. Ujraindult a gép aztán mikor betöltödött a winfos hirtlen felvillant egy kék képernyö vmi hibaüzivel. De nem tudtam elolvasni mert rögtön ujra indult a gép. Azota ezt csinálja... Sőt néha még a windows felállásáig se jut el. Mi lehet a gond? Másik vinyon levő windozzal müködik a gép. Vinyo mehetett tönkre vag ymi?

(#2) Relisys


Relisys
senior tag

up

(#3) liksoft válasza Relisys (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

Melyik Quantum winyó? 20G-ból van egy pár típus. Egyébként bármelyik, lefutotta a kilométerét, jó lenne lecserélni. (AS, 540, 740 felejtős, mechanika öregedett el. lct sorozat esetén valószínűleg elektronika, de nem érdemes hozzányúlni, az alkatrész + munkadíj több mint egy fél új winyó!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4) Relisys válasza liksoft (#3) üzenetére


Relisys
senior tag

Valmi fireball asszem. tudnék egy 40 Gigásat is belerakni csak a gép már azt nem kezeli le. Bios frissitést meg még nem csináltam :(

(#5) liksoft válasza Relisys (#4) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tedd rá a kapacitás limit jumpert. Jobban jársz vele.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6) Relisys válasza liksoft (#5) üzenetére


Relisys
senior tag

Erre nem is gondoltam. De bizti van olyan rajta? Mert most nincs nálam a vinyo, amugy egy maxtor40es.

(#7) liksoft válasza Relisys (#6) üzenetére


liksoft
nagyúr

A legtöbb esetben 32G-ra korlátozza vissza, így a BIOS már kezeli.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8) Relisys válasza liksoft (#7) üzenetére


Relisys
senior tag

oksi akkor majd megnézem és irok ha nem megy. köszi

(#9) Gabesz84 válasza Relisys (#8) üzenetére


Gabesz84
őstag

ahhoz nagyon regi alaplap kell hogy legyen hogy ne kezeljen le egy 40 gigas vinyot. Bios frissites tuti megoldja, es nem kell tole felni, nem lehet olyan konnyen elrontani.
Mindenesetre, miert nem teszteled azt a 20 gigas vinyot masik gepben, vagy ugyanabban, csak masik vinyorol bootolva?

(#10) Relisys válasza Gabesz84 (#9) üzenetére


Relisys
senior tag

Tényleg nem kezeli le, mert régi a gép. Jelenleg kb egy 4-5gb-os seagate van benne és arrol hibamentesen megy a windows. A 40gb-os maxtort egyszerüen nem ismeri fel. Nem kezeli le. A 20gb-os quantumra felraktam a windowst és egy ideig müdkötött is. De mikor felraktam az isa-s hangkártya driver-t és kérte az ujrainditást akkor okéztam. Mikor ujraindult és felállt a win akkor beugrok azt a kék képernyő valami hibaüzivel. Nem lehetett elolvasni mert rögtönujraindult a gép. Azota ezt csinálja. Nem tudom helyre állítani. De mint azt kollega is mondta majd kiprobálom a kapacitás limitet. Ha ugyse megy akkor megprobálom a bios frissitést. Csak félek hogy elrontom mert még sose csináltam ilyet. Van valahol esetleg egy leírás erröl? Vagy eltudod mondani?

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.