Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LuckyL


LuckyL
őstag

A gondom a következő:
-a szolgáltatók smtp címeit használva, általában korlátozva vannak 30-50db mailre/nap
-ezért felraktam egy saját smtp-t a gépemre, -
de itt kb. a címzettek 1/5-ének a mailcíme (vagy szolgáltatója) visszadobja a mailt, különböző hibaüzenetekkel, pedig nekem fontos lenne, hogy mindenki megkapja a hírlevelemet(nem vagyok spammer, csak olyannak küldök, aki feliratkozott).
-pl:
> Direct delivery fail! Temporary failure, please try again later.
Direct delivery fail! Read Timeout Wait for retry!
Direct delivery fail! Read Timeout Wait for retry!
Direct delivery fail! Cannot connect to SMTP server 67.28.113.11 (67.28.113.11:25), connect error 10060
Direct delivery fail! Cannot connect to SMTP server 67.28.113.11 (67.28.113.11:25), connect error 10060
meg ehhez hasonlók! -
tud-e valaki olyan smtp servert ajánlani, akár fizetőset, ahonnan ez megoldható lenne, hogy annyit küldjek naponta, amennyit akarok? -
Ja igen és ha mondjuk a voda smtp-jét használom, akkor hiba nélkül megkapja minden címzett, csak hát ott max 30 címzettnek küldhetek naponta.....
-bocsi, hogy új topikot nyitottam, de ilyen probléma eddig még nem merült fel, legalábbis nem találtam!
-Az is lehet hogy az én szolgáltatóm is ludas a dologban(beltav), szóval mindenképpen kellene egy külső, korlátlan smtp-server! Köszi a segítséget előre is!

[Szerkesztve]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#2) LuckyL


LuckyL
őstag

up

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3) charlie_hu


charlie_hu
aktív tag

ha van adsl-s van csello ismerősöd, akkor nagyon szépen kérd el tőlük a hozzáférés-t (acc+jelszó) és állítsd be azt az smtp-t. a nagyok nem korlátoznak (db-t, méretet visoznt igen.)

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#4) LuckyL válasza charlie_hu (#3) üzenetére


LuckyL
őstag

utánanézek, köszi

cryptot minden termékemért elfogadom

(#5) Snoop-y válasza charlie_hu (#3) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hát azért az túlzás , hogy a nagyok nem korlátoznak, pl a t-online 32 db levelet enged ki egyszerre.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6) LuckyL válasza Snoop-y (#5) üzenetére


LuckyL
őstag

azért mondom, én is így tudtam!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7) -=Valium=- válasza LuckyL (#6) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Milyen mail servert tettél a gépedre ?
Nekem volt Kerio és Mailerdaemon is egyikkel sem volt semmi problem :D

Regelsz a myip.hu-n ott kapsz MX rekordot is :DDD :DDD

[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#8) LuckyL válasza -=Valium=- (#7) üzenetére


LuckyL
őstag

mire való az mx rekord?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9) -=Valium=- válasza LuckyL (#8) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Hogy pdl másik mailserverek megtalálják a te szervered.Tehát nem csak pld. luckyl.myip.hu domaint kapod hanem egy mail.lucky.myip.hu MX rekordot is.Ez alapján fog metalálni egy másik mailszerver.Főleg akkor lényeges ha az a szerver ahova küldöd a mailt ellenőrzi mx rekord alapján hogy valós -e az a mailserver amelyik küld.Ezzel védekeznek a fake mailok ellen. :D :D

Asszem a freemail is ilyen.Ha nincs valós MX rekord bejegyezve nem fogadja a mailt.
És sztem ezért dobálták vissza a tiéd 1/5 -ét is.



[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#10) LuckyL válasza -=Valium=- (#9) üzenetére


LuckyL
őstag

aha, ez lehet a jó megoldás, kipróbálom, köszi!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#11) LuckyL válasza -=Valium=- (#9) üzenetére


LuckyL
őstag

Szia! Addig eljutottam, hogy a myip.hu-n regisztráltam egy accountot!
na most én egy egyszerű, qksmtp server nevű progit használok, hogy közvetlenül küldhessek üzeneteket a gépről(akik nem kapják meg, azok kedvéért, be van állítva, hogy automatikusan a voda mail serverén keresztül küldje nekik, de ez félmegoldás)! Melyik programban, hol és hogyan kell beállítani ezt az mx rekordot? Ha van egy kis időd, és válaszolsz, azt nagyon megköszönném!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#12) Snoop-y válasza LuckyL (#11) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az MX rekord az egy névszerver zónájában egy rekord. Azt te nem fogod állítgatni semmilyen programban.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#13) -=Valium=- válasza LuckyL (#11) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Nem is kell azt állítgatni.A server progragban ezt add meg hostnak.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#14) LuckyL válasza -=Valium=- (#13) üzenetére


LuckyL
őstag

aha, látom, azt beírtam, és mostmár megy simán....ennyi erővel nem is kellett volna reget csinálnom, csak beírhattam volna bárki másét is....ez fura

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15) -=Valium=- válasza LuckyL (#14) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Azzal nem működött volna.Egy MX-rekord nem mutathat két hostra.
Mintahogy egy domain sem muthathat két IP-re.Viszont több domain is muthathat egy IP-re.

[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#16) Hani


Hani
aktív tag

Hello mindenkinek.
Lenne egy kis gondom - talán tudtok segíteni.

Van egy netszolgáltatóm (vivanet) és van egy domainem a freeweb-nél regisztrálva, legyen ez mondjuk az abc.hu A freeweb oldalán belépve át tudom irányítani az akarmi@abc.hu-ra érkező leveleket, és küldeni is tudok webes felületen keresztül.

A cél viszont az lenne, hogy tudjak az Outlook-on keresztül a hani@abc.hu címről levelet küldeni.

Ha az Outlook-ban a vivanet SMTP szerverét használom, akkor ugye nem a hani@abc.hu címmel fog küldeni, hanem a ratyixyz@vivanet-es címmel.
Szóval akkor nyilván kell egy SMTP szerver.

Felraktam az ArgoSoft szerverét, viszont most jön a kérdés: az ArgoSoft-nál be kell állítanom a DNS szervert. Melyiket?
Ha beállítom a vivanet DNS szerverét, megy minden szépen, mint a parancsolat, csak épp a levelek fele visszajön (pl. amit freemail-re küldök), hogy '' bla bla bla, vissza fog pattanni, megazanyád''. Gondolom az MX rekordok körül lesz a titok, szóval ellátogattam a www.myIP.com címre, csináltam egy abc.mydns.hu címet. Ha ezt egy NSLookUp-pal megbizgetem, vissza is adja az ip-t.
Ezt beírom az ArgoSoft-hoz, engedélyezem a relay-t, és az outlook-ban beállítom a következőket:

Név: Hani
e-mail: hani@abc.hu
pop3 szerver: mail.freeweb.hu
smtp: localhost

Bejelentkezési adatok a freeweb-es név+jelszó, spec. beállításoknál nem igényelek hitelesítést, 25-ös porton megyek, 110-en jövök.

Ha megpróbálok levelet küldeni, az ArgoSoft azt írja, hogy DNS Timeout. Will retry in 0 hr 10 min

Vajon melyik részét csináltam rosszul? Elég fontos lenne, hogy tudjunk Outlook-ot használni, mert egyszerre öten nem igazán kellemes a webes felülettel játszani.

(#17) dabadab válasza Hani (#16) üzenetére


dabadab
titán

''Ha az Outlook-ban a vivanet SMTP szerverét használom, akkor ugye nem a hani@abc.hu címmel fog küldeni, hanem a ratyixyz@vivanet-es címmel.''

Nem feltetlenul, csak az Outlooknak kell megmondani, hogy mas cimet hasznaljon.

DRM is theft

(#18) Hani válasza dabadab (#17) üzenetére


Hani
aktív tag

Ha kimenő szervernek beállítom az smtp.vivanet.hu-t, és próbálok tesztüzenetet küldeni, azt mondja, hogy ''A megadott kiszolgáló megtalálható, de nem válaszol. Ellenőrizze a portszám és az SSL-információk helyességét''

A portszám szerintem ugyanúgy 25-ös, SSL nem hiszem, hogy kéne.

(#19) KKKK


KKKK
csendes tag

hol kell pontosan a qksmtp - be a myip-s mx recordot beallitani'

(#20) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok! A következő problémám van: kb. 300 partnernek szoktam heti rendszerességgel hírlevelet , tájékoztatót küldeni. Jelenleg erre az outlook-t használom, egy sima t-online fiókkal. A gond az, hogy a t-online szerver egyszerre max 30-50 mail-t enged ki. :O Így meg kell többször ismételni a levelet, ami elég kényelmetlen és lassú.
Ezt milyen módszerrel lehetne kiváltani? :U

(#21) DeSanto


DeSanto
őstag

Elég kihalt a topik de lenne egy problémám!

Van egy kamerám ami képeket készít mozgásra és ezeket a képeket elküldi nekem email-ben. Van mobil internet előfizetésem mind a 3 nagy szolgáltatónál.

A kamera szoftvere elég puritán,a legfontosabb dolgokat lehet rajta beállítani.

Az a problémám hogy csak a telenoros mobilnettel lehetet életet lehelni az email küldésbe.
Beírtam a telenor smtp szerverét a portot hozzá egy freemail-es fiók felhasználónevét és jelszavát.
Ez így működött kb 50%-os hatékonysággal mivel nem az összes képet küldte el.
Na most ahová a kamera kerül ott nincs telenor lefedettség vagy ha van is az minimális, sajnos egyetlen képet nem kaptam meg.

Megpróbáltam ugyan ezt a módszert a t-mobile-os és vodafone-os kártyákkal de nem müködött.
Minden kártyánál a saját smtp szerverüket adtam meg.

Valaki tudna segíten hogy pl a vodafone-os kártyával milyen beállításokkal működhetne a dolog? Vodafone lefedettség az jó, 3g is van. A készülék csak gprs-t tud szóval a 3g bőven sok is de ez már egy jó jel.

A szoftver beállításokban 4 dolgot lehet megadni:
smtp,port,fnév,jelszó.

Köszönöm a segítséget! :R

(#22) rt06 válasza DeSanto (#21) üzenetére


rt06
veterán

biztos, hogy a freemail postafiokod jelszavat kellene megadni?

en a telenor 50%-ban mukodeset sem ertem, annak sem kellett volna mennie, ugyanis ilyenkor az smtp szerverhez kell (szolgaltatotol fuggoen) megadni felhasznalonevet es jelszot (vagy ez szokott lenni, vagy csak halozaton belulrol lehet kapcsolodni - vagy mindketto)

a masik, aminek nezz utana, hogy ker-e az smtp szerver titkositast, mert ez is lehet hibaforras, ha a szoftver nem, vagy nem a megfelelo fajtat kezeli (sajnos egyik mobilszolgaltatoval sincs tapasztallatom e teren)

esetleg probalkozz meg egy gmail postafiokkal, ok adnak smtp hozzaferest is, es nem a standard 25-os porton, igy legtobb esetben nem szuri a szolgaltato (bar ez igenyel titkositast)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23) DeSanto válasza rt06 (#22) üzenetére


DeSanto
őstag

Ezt én sem értettem hogy a telenor smtp szerverén lehet a freemailes fnévvel és jelszóval küldeni.
A gmailest próbálltam de nem működött.Esetleg gmail fiókon belül kellene valamit állítani?
Ha jól értelmezem akkor a vodafone kártyával meg lehetne próbálni gmail smtp és port + gmail fnév és pass.
A szoftverben ezt a 4 dolgot lehet megadni. :(

A titkosítás nem elégül ki annyiban hogy a fnév után beírom pl xyz@gmail.com?

[ Szerkesztve ]

(#24) rt06 válasza DeSanto (#23) üzenetére


rt06
veterán

nem tudom, nem hasznalom a gmeail smtp-jet, de abbol kiindulva, hogy a pop3/imap hozzaferest a fiokon belul is engedelyezni kell, nem kizart, hogy itt is kell valamit kapcsolni

es igen, smtp.gmail.com:587, felhasznalonev a google-os email cimed (akarmi@gmail.com, vegig kiirva), a jelszo pedig a fiok jelszava

a titkositas azt jelenti, hogy tls titkositott csatornat kell letrehoznia a szoftvernek, amit az smtp szerver fele kiadott starttls paranccsal tud vegrehajtani

hogy ezt a szoftver kepes-e onalloan megoldani (igy, hogy nincs ra beallitas, ez a lehetoseg van, vagy pedig nem kepes titkositottan kommunikalni) a szoftver leirasaban kell megnezd

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#25) DeSanto válasza rt06 (#24) üzenetére


DeSanto
őstag

Elég spártai ez a kezelőfelület.
Ráadásul minden egyes beállítást újra kell csinálni amit elment a számítógépre való csatlakozáskor a memória kártyára majd teszt mód, ilyenkor beolvassa a kamera a smtp beállításokat, majd menti.
Bekapcsolom éles módra várok 20 percet hogy történik e valami mert sajnos ha sikertelen a küldés akkor sincs hibaüzenet.

Szóval eléggé idegtépő türelemjáték több mint 100k-ért.
Ez egy vadfigyelő kamera egyébként.

Kipróbálom a gmailest. Hátha sikerül valamit összehozni. Fél óra és kiderül.

(#26) rt06 válasza DeSanto (#25) üzenetére


rt06
veterán

ez igy tenyleg egy elmeny lehet

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#27) DeSanto válasza rt06 (#26) üzenetére


DeSanto
őstag

Nem sikerült.
Próbálgattam pár dolgot de nem megy.
A gmail hitelesítést igényel és ezt nem tudom beállítani sajnos a programban így azzal nem megy.

Esetleg egy olyan smtp-t tudsz ahol nem kell a hitelesítés?

[ Szerkesztve ]

(#28) rt06 válasza DeSanto (#27) üzenetére


rt06
veterán

"Esetleg egy olyan smtp-t tudsz ahol nem kell a hitelesítés?"
erre a szolgaltato smtp-jet szoktam javasolni, de azt mondtad, azzal problemad van...
masrol (ami publikus is lenne) sajnos nem tudok

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#29) DeSanto válasza rt06 (#28) üzenetére


DeSanto
őstag

Saját smtp szerver létrehozása nehéz feladat?
Pl egy erre fenntartott gép lenne.

Csak kérdés hogy mennyi esélye lenne egy ilyen dolognak?

(#30) rt06 válasza DeSanto (#29) üzenetére


rt06
veterán

par ora olvasgatas es beallitas utan gyakorlatilag barmilyen smtp szervert ossze lehet rakni, de vannak akar olyan szerverprogramok is, amikben par kattintas az egesz (ezeket kevesbe ismerem)

a gond inkabb az, hogy a legtobb isp szuri a kimeno forgalmat 25-os porton, igy hiaba csinalsz sajat szervert, ha nem tudod a szurest feloldani, nem fogsz tudni kapcsolodni mas szerverekhez, igy a kulso levelkuldes nem fog mukodni

mielott belekezdesz, mindenkepp jarj utana a szolgaltatodnal, hogy ez a tiltyas letezik-e, es ha igen, feloldhato-e

amit tudok, hogy t-online adsl eseteben a szures feloldhato (ugyfeljelszo es par perces telefonbeszelgetes kell hozza), digi-s net eseteben csak fix ip-vel (vagy sotet volt az ugyfelszolga, mint az eg)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#31) DeSanto válasza rt06 (#30) üzenetére


DeSanto
őstag

Sajnos ezek a szolgáltatók nem elérhetőek mobilnettel.
Most kipróbáltam a telenoros kártyával.
Beállításaim:
mail.telenor.hu
port: 22
felhasználónév: (xyz)@gmail.com
Jelszó: ****

Ezzel működik a dolog, persze a gmail írja hogy nem gmail a feladó de ezen kívül a képek megérkeznek.
Találtam egy smtp2go nevű oldalt ahol 20mail/nap engedélyezett ingyenesen de ez nem működött a telenor kártyával sem.
A tv-n is hallom hogy zúg zúg mint a veszedelem és küldi is az email-t.
A többi szolgáltató miért zárkózik el ennyire ezektől a dolgoktól?
Pl a t-mobile-nál kértem t-email-t és megpróbáltam használatát de az sem működött...

A saját szervert azért gondoltam mert a programban beállíthatok bármilyen portot.
Ha a szerver oldalon nem a 25-s port van megadva hanem valami más az úgy is jó nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.