Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Gave válasza worxland (#100) üzenetére


Gave
addikt

Szerintem a CLI vagy böngésző bizonyos részei pl F12 dev inspektor, összezavarta, ebből már levonta a tanulságot, hogy üzleti user vagyok..

(#102) Crus válasza Rowon (#96) üzenetére


Crus
őstag

Sok helyen lehetetlen kukázni a Wint. Egy rakás olyan programot használnak, ami Win only, emulátorral meg jönnek a rejtélyes hibák.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#103) Crus válasza worxland (#98) üzenetére


Crus
őstag

A gyakoriság itt a kulcs, nem az évek...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#104) Rowon válasza Crus (#102) üzenetére


Rowon
veterán

Igaz, akkor úgy fogalmazok, hogy, ha nincs kifejezetten olyan általad használt szoftver, amit csak Windowsra írtak ki, akkor nyugodt szívvel lehet Linuxozni, vagy pedig kompromisszumot kell kötni és a Linuxra írt free változatát használni, ami nem feltétlenül fogja ugyanazt vissza adni, mint a Windowsos verzió. DE használható.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#105) Gyuri27 válasza Crus (#102) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az a baj, hogy nincs egy rendes fapad verzió. Főleg sulis, vállalati környezetbe. Jelzem otthon is inkább ilyet használnék.
A 10-11 tele minden szeméttel. Skype, cortana, xbox stb-stb.
Az meg vicc, hogy majd minden nagy frissitéshez 100 hiba, bug, összeomlások és egyebek társulnak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#106) Marky18 válasza Gave (#101) üzenetére


Marky18
aktív tag

Statikus IP/DNS es barmilyen tavoli eleres mukodik. En egy OpenVNC-t raknek fel, ha kell a GUI, ha nem, akkor SSH.
De akar a beepitett tavoli asztal is jobb megoldas, mint a Teamviewer.

(#107) King Unique válasza Gyuri27 (#105) üzenetére


King Unique
titán

Mármint Pro Education, Education, Enterprise és egyéb speciális kiadásokról ezek szerint nem tetszett még hallani.

Mármint azok a built-in appok, amik nem sok vizet zavarnak, nem is minden Windows-kiadásban találhatók meg ahogyan pl. a Cortana sem minden régiónál érhető el, meg amiknek a gépházban akár 1 kattintással tiltható a futása, telepíthető és beállítható egyik-másik helyett 3rd party program is, valamint igény szerint a gépházban vagy PowerShell módszerrel akár el is távolíthatók, stb.

Mármint "nagy frissítés", aminél lehet a letölti a Windows Update az ESD ISO-t és létrejön Windows.old mappa, meg az enablement package (EKB) módszer is, ami csak aktiválja a havi kumulatív frissítésekkel (CU) már telepített funkciókat és kb. seperc alatt kész van. Aztán amikor egy-egy általános Windows 10/11-verzió életciklusa kiadástól függően eleve 18/30 valamint 24/36 hónap és csak a támogatás végéhez közeledve telepíti a Windows Update automatikusan az új funkciófrissítést, ellenben előtte max. csak opcionálisan ajánlja fel, vagy éppen ha az adott hardver- és szoftverkörnyezetben ütközés van, akkor addig fel sem ajánlja a Windows Update. Az a néhány bug meg jellemzően csak egy adott hardver- és szoftverkörnyezetet szokott érinteni, amiket a havi kumulatív frissítésekkel javítani szoktak, valamint utólag a hardvergyártó is adhat ki újabb drivert, ha a megjelenésnél elmulasztotta.

Csak a pontosítás végett. :))

[ Szerkesztve ]

(#108) King Unique


King Unique
titán

Ezt is megértük, pár éve a konzumer támogatású (nem ESU) Windows 7 után akkor most hamarosan a Windows 8.1 is eléri az életciklusa végét, sőt az Embedded 8.1 Industry kiadása is rá néhány hónapra.
De legalább új licencre nem feltétlen kell költeni, mivel érvényes 8/8.1 termékkulccsal ingyen aktiválható a Windows 10 és Windows 11 is. Plusz amelyik PC-n a Windows 8.1 elfut, azon jó eséllyel a Windows 10 is, de akár még a Windows 11 is trükközéssel / követelmények teljesülése esetén anélkül.

[ Szerkesztve ]

(#109) Gyuri27 válasza King Unique (#107) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na ez itt a baj. Hogy ki kell kapcsolni meg mókolni kell, hogy valóban ki is legyen kapcsolva és úgy is maradjon.
Had döntsem én el, hogy mit rakok fel mi legyen fent és alapból ne fusson semmi ami nem a rendszerhasználathoz kell.
Tetszik érteni a mi a különbség ugye?

Amd - Radeon - Ryzen

(#110) Rowon válasza King Unique (#107) üzenetére


Rowon
veterán

"pl. a Cortana sem minden régiónál érhető el, meg amiknek a gépházban akár 1 kattintással tiltható a futása,"

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy egy kattintással hogy takarítod le ezt a spywaret, mert a group policyban IS turkálni kell ahhoz, hogy egyáltalán ki tudd kapcsolni. :D

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#111) Gave válasza Gyuri27 (#109) üzenetére


Gave
addikt

Igen.

Cortana, Store, Camera, Phone, Maps, stb ezeket pl csak kerülő módszerrel lehet levenni ahogy nézem, de semmi garancia nincs rá, hogy a következő frissítés nem rakja őket vissza default settingel. Skype-ot emiatt hagytam el végleg, elegem lett belőle, hogy minden update vissza írta az átírt registrymet.

(#112) King Unique válasza Gyuri27 (#109) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván nem feltétlen kell kikapcsolni és mókolni sem okvetlenül, max. opcionálisan ki lehet, van különbség a kettő között, tessen érteni. Úgy meg hogy eleve tiltható a gépházban 1 kattintással a háttérben futás, szabadon telepíthető és beállítható alapértelmezettként 3rd party program, igény szerint akár szabadon el is távolíthatók a built-in alkalmazások, stb., megint nem nagyon van miről beszélni.
Akinek nem felel meg a gyári ISO, annak pedig adott a lehetőség konfigurálni (példa), hajrá.

(#113) PuMbA válasza King Unique (#112) üzenetére


PuMbA
titán

Én nem piszkálom őket, úgy sem indul el a Cortana-n és a Telefon-kapcsolat-on kívül egyik sem. A Cortana-t a Feladatkezelőben le lehet tiltani és le is tiltottam :) A Telefon-kapcsolat meg 43MB-ot foglal a memóriából, de 16GB-tal aztán mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#114) King Unique válasza Rowon (#110) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk magyar régiónál nem is használható a Cortana.
A mondat egészét is sikerült elolvasni, meg értelmezni hogy mire vonatkozik az automatikus indítás és háttérben futás tiltása, mire a teljes eltávolítás / eltávolítás, valamint mire a kikapcsolás / letiltás? :B

(#113) PuMbA:
Persze, normál esetben nyilván nem is kell, meg ugye a Cortana automatikus indítása és háttérben futása pl. a gépházban 1 kattintással tiltható.

[ Szerkesztve ]

(#115) Gyuri27 válasza Rowon (#110) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen erre utaltam. Ne kelljen már a reg-be turkálni és mókolni. De hát ezt nem mindenki érti.
Meg ha valami ki van kapcsolva az legyen is.
Azért mondtam, hogy a 10 nagyon messze áll a jó os-től. Sajnos nagyon. Egy ms reklám és béta os. A 11 is.

Gave: igen. Mikor letakaritod, kigyomlálod és vissza kerül, bekapcsolódik. Meg 3rd progi, hogy rendesen ki lehessen takaritani. Na de ne akarjunk sokat. Mikor egy rendes feladatütemezőt nem tudtak megirni pl.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#116) Rowon válasza King Unique (#114) üzenetére


Rowon
veterán

Ha nem használható... akkor miért teszi fel a gépemre alapértelmezetten és miért kell utólag kikapcsolnom? :C :W

Nem olvastam, mert igazából... lesz*rom.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#117) PuMbA válasza Gyuri27 (#115) üzenetére


PuMbA
titán

Aki turkálni akar, annak tényleg nem a Windows a rendszere, inkább a Linuxok. Én csak felteszem a Windowst, kikapcsolom a Gépházban az Adatvédelem és biztonság oldalon az összes kikapcsolható dolgot meg a Feladatkezelőben a Cortana-t és használom, ahogy van. A többi, hogy mit csinál a háttérben nem izgat, úgy se nyúlok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#118) King Unique válasza Gyuri27 (#115) üzenetére


King Unique
titán

Nem is kell feltétlen registry, lásd pl. a Cortana esetén automatikusan indítás és háttérben futás tiltásához gépház, teljes letiltáshoz csoportházirend, stb.

Lemaradt a szerinted, mert kb. annyit is ér az ilyen megállapítás, úgy meg hogy láthatón alapvető hiányosságok vannak Windows témában, pláne nem nagyon van miről beszélni. :D

(#119) PuMbA válasza Rowon (#116) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha nem használható... akkor miért teszi fel a gépemre alapértelmezetten és miért kell utólag kikapcsolnom?"

Mert, ha elutazol külföldre például kimész ösztöndíjra vagy pont kiköltözöl, akkor máris használható anélkül, hogy le kelljen tölteni bármit. A Windowsnál az egyszerű felhasználó fejével kell gondolkodni, nem úgy, mint egy PC-hez értő ember. Épp ezért mindent beleraknak, ami felmerülhet. Én se használom a Windowsban lévő dolgok 70%-át.

[ Szerkesztve ]

(#120) King Unique válasza Rowon (#116) üzenetére


King Unique
titán

Mármint újabb Windows-verzióknál, azoknál az alapértelmezett telepítés része az általános kiadásoknál, ahol kikapcsolni pl. GPO szinten nem feltétlen kell, elég opcionálisan csak a tálcán unpin vagy az autostart tiltása.

[ Szerkesztve ]

(#121) Gyuri27 válasza King Unique (#118) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen persze. Ha te mondod. Majd gyere vissza ha ha az os nem lesz tele ms reklám termékkekkel amik futnak, monitoroznak ha kell ha nem. Ha meg tudják oldani, hogy amit nem akarok az ne legyen ne fusson.
Hogy ha majd legalább annyira takarékosan futt mint egy jó linux és nem zabál meg minden erőforrást.
Ha nem kell frissitéseket vissza vonni, ha egy frissités nem basz haza egy komplett rendszert.
A ryzen, tpm támogatást is az amd-nek kellett megoldani. A mostani nv-s bakit majd javitja az nv. Az intel magokkal se tudott mit kezdeni ez a remek os. Érdekes, hogy az ingyenes linux ezeket egyből hiba nélkül vette.
Veled itt be is fejeztem.

PuMbA: de akkor ne fusson. Lehet azt mondani, hogy nem sok vizet zavar. Pedig de. Sok felesleges szar eszi a rendszert rendesen. Ráadásul annyi hibalehetőség.
Ha meg kimész külfödre akkor miért nem tudsz felrakni bármit?

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#122) Rowon válasza PuMbA (#119) üzenetére


Rowon
veterán

Addig meg kéretlenül fut a háttérben és postázza Redmondba az adataimat. Mondjuk ez a telemetria kikapcsolás is olyan, hogy kikapcsolod, aztán mégse kapcsolható ki teljesen.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#123) King Unique válasza Gyuri27 (#121) üzenetére


King Unique
titán

Hát az olvasottak alapján jobb is ha én vagy más. :D
Az hogy a gépházat még nem nagyon sikerült X év alatt megnyitnod, átnézni az automatikus indítási és háttérben futási beállításokat, valamint az adatvédelmi beállításokat, nem vagy tisztában a Windows Update működésével és a funkciófrissítések ütemezésével - - választható frissítések, safeguard holds, támogatási idő és egyéb fogalmak bizonyára nincsenek meg - , az egyéni probléma, hiányosság. Úgy meg hogy eleve adott a lehetőség pár kattintással a built-in appokkal kapcsolatos módosításokhoz is, pláne nem nagyon van miről beszélni.
Ha az AMD és Nvidia bakizott, mármint szükség esetén nem biztosított a hardvergyártó időben pl. újabb eszközillesztőt, akkor nem meglepő, ha a megoldás is rájuk hárul és tőlük várják, ami végül csak sikerülni szokott.
Oké, akkor te inkább ne használj Windowst, menj linuxozni. Viszont ez tudtommal Windows topik, itt a Windows 8.1 és akár más Windows-verziók a téma, nem egyéb platform operációs rendszerei, utóbbival értelemszerűen azon téma toikjaiba kellene írogatni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#124) Rowon válasza PuMbA (#119) üzenetére


Rowon
veterán

Mondjuk azt megértem, hogy olyat nem lehet kitalálni, ami mindenkinek jó lehet. A Windowsban nem tudok kibékülni a merevségével. Nem módosítható, egyhangú, unalmas, lekorlátoz, kémkedik, a programok nem frissíthetőek egyszerre, nagy a biztonsági kockázata, és még pénzt is kérnek érte, jogtisztán nem is keveset. A régi hardvereket teljesen száműzi, holott van olyan Linux, ami elfut 8 mega rammal is. Ízlések és pofonok, nálam Billék levizsgáztak. Azért ne úgy nézzen már ki az OS piac, hogy van a Win és helló.. a minden szemetével és botrányával együtt.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#125) PuMbA válasza Rowon (#124) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, merev rendszer :) Unalmasság nekem mindegy. Én a programokat használom, magát az OS-t üresen nem szoktam nézegetni. Biztonsági kockázat nincs, ugyanis mindig frissítem azonnal, amint kijön valami. Ezt a kémkedik meg telemetria dolgot viszont sose értettem, mikor az összes okostelefon és okos TV is ezt csinálja. Bankkártyádat is követik. Ez mind ok, csak a Windows a különutas kivétel?

[ Szerkesztve ]

(#126) PuMbA válasza PuMbA (#125) üzenetére


PuMbA
titán

Egyszer még a bankomtól is felhívtak, hogy látják, hogy x összeg van a szamlámon, szóval ajánlják, hogy tegyem megtakarításba egy részét. Szóval aki azt hiszi, hogy a Windows lecserélésével átkerül valami privát nirvánába az kicsit vicces. 187 hely helyett most már csak 186 helyről telemetriáznak és követnek téged a Linuxokon :D Hihetetlen változás.

[ Szerkesztve ]

(#127) Gyuri27 válasza King Unique (#123) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem is a szopjuk fényesre a wint mert soha semmi hibája nem volt.
A szakértelmedhez annyit nem mindent tudsz kikapcsolni a gépházba 100%-an ahogy előttem is irták. És itt le is vizsgáztál.
Mint ahogy azzal is, hogy beszélsz itt a frissitésekről. Mikor az összes win topik egy egy frissités tele van panaszkodókkal.
Az csak hab a tortán, hogy nv, amd, intel nem adott eszközillesztőt. Nyilván a linuxosoknak adtak.
Bizonyitott tény, hogy a feladatütemező a lemezkezelés sokkal rosszabb mint linux alatt.
Sorolhatnám napestig.
Na de veled tényleg ennyi.
Mindenki más aki nem szereti a bétateszter szerepét úgy hogy fizet érte és ost akar nem egy ms reklám platformot az érti miről van szó.

Amd - Radeon - Ryzen

(#128) King Unique válasza Gyuri27 (#127) üzenetére


King Unique
titán

Nem is állította senki, hogy soha semmi hibája nincsen a Windowsoknak, ne csúsztass csak azért, mert a cikk eredeti témájához nem tudsz érdemlegesen hozzászólni, sőt lehet Windows 8/8.1-et sem használtál huzamosabb ideig. :B
Arról volt szó, hogy pl. a built-in appok futásának tiltása, letiltása, eltávolítása megoldható pár kattintással és registry only módszer sem feltétlen kell hozzá, mint ahogyan azt tévesen állítottad.

Mármint egyes felhasználóknál egy adott hardver- és szoftverkörnyezetben előfordulhatnak frissítési problémák - pláne ekkora létszámú felhasználói bázisnál és változatos hw/sw környezetnél - , másoknál meg évek óta gond nélkül működik a rendszer a frissítések folyamatos telepítése mellett, szóval nyilván nem csak az előbbivel vannak tele. Azt meg elfelejted, vagy lehet nem is vagy tisztában vele, hogy támogatott Windows-verzióknál az új funkciófrissítést csak opcionálisan ajánlja fel a Windows Update vagy fel sem ajánlja ha kompatibilitási gond van, vagyis pl. az aktuális 22H2 egyes problémai - amik közül a legtöbbet már eleve javították a havi kumulatív frissítésekkel - sok felhasználóhoz eleve el sem jutnak, mert jelenleg pl. 21H2-re nem telepíti automatikusan a Windows Update. :)

Nem egészen, mivel pl. az Nvidia pont kiadott nemrég javítást.
Milyen bizonyított tény? Mondjuk azt, hogy a lemezkezeléshez vélhetően nem értesz olyan szinten, meg csak bemondásra nyilván nem kell készpénznek venni az ilyen állításokat. Vagy ha arra célzol, hogy a beépített lemezkezelővel nem megoldhatók bizonyos expert particionálási műveletek, akkor azok a nagy átlagot rendszerint nem érintik, + ingyenes particionáló programokkal eleve megoldható Windowson szinte bármi, amik amúgy tudásban simán verik a GParted és társait.

Inkább ne sorold, mert láthatóan alapvető hiányosságaid vannak a modern Windowsok működésével és beállítási lehetőségeivel kapcsolatban...
A béta meg egyébként az Insider Preview verziók, ott van Release Preview, Beta és Dev csatorna, ellenben általános használatra nyilván nem ezek javasoltak és alapesetben a Windows Update sem ezeket telepíti.

[ Szerkesztve ]

(#129) Rowon válasza PuMbA (#125) üzenetére


Rowon
veterán

"Biztonsági kockázat nincs, ugyanis mindig frissítem azonnal, amint kijön valami"

:DD :)) Darwin ereje...

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#130) Rowon


Rowon
veterán

Ez már vallási fanatizmus, nem objektív kritika. Kinek nem inge, ne vegye magára. :R további jó kék halált a pici és puha rendszeren.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#131) Gyuri27 válasza Rowon (#129) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát nekem úgy tanitották, hogy drivert, firmwarét, biost stb stb akkor frissitünk: ha hibát javit, ha olyan fukciót ad hozzá amire szükségünk van, ha teljesitményt nyerünk és még néhány eset. De winnél nem azonnal, copjanak, teszteljenek mások.

Amd - Radeon - Ryzen

(#132) M@cika


M@cika
őstag

Ha marginális a részesedés akkor támadni sem érdemes az olyan rendszereket, szóval talán nem akkora kockázat, hogy nem jön rá több frissítés. Ami hibát eddig nem foltoztak be a életciklusa alatt a 8.1-nek és mégsem használták ki a támadók, annak már úgyis mindegy.

Nasit a kis fehér medvének!

(#133) E.Kaufmann válasza Gyuri27 (#105) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én cégnél csoportházirenddel oldottam meg, hogy az "olcsó" Pro-k ne legyenek teletömve mindennel. Egy újonnan tartományba léptetett gép szépen lecsicskult.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#134) PuMbA válasza Rowon (#129) üzenetére


PuMbA
titán

Inkább az információ ereje. Olvass utána, hogy a Windows 11 milyen biztonsági funkciókkal rendelkezik. Leírok neked pár kulcsszót: TPM 2.0, Virtualization-based security, Hypervisor-Enforced Code Integrity.

[ Szerkesztve ]

(#135) Gave válasza PuMbA (#134) üzenetére


Gave
addikt

Én pont ettől tartok, plusz attól, hogy mikor adják ki az AI-nak a biztech részleget is. "Assumption Intelligence, minimal accuracy, maximum screwup" :).

Mostanában volt hot topic pl, Az MWII ban hullám, ami elvileg valamilyen MS frissítés alapú flaggelésből jött, és az RGB/OC szoftvereket tiltotta le, ez alapján Activision meg szórta a 2 órás $100 accountokra a perma bant.

Ez akár egy mennyél Xboxra kampány is lehetett volna, na mindegy, MS persze semmit nem csorbult mert pontosan 0db exakt alternatívája van, ha gaming gépre kell OS..

(#136) PuMbA válasza Gave (#135) üzenetére


PuMbA
titán

Jaja. A Valorant anti-cheatje, a Riot Vanguard is beszólt nekem az OpenRGB szoftverre, mert rendszermag közeli elérést akart és nem engedte futtatni. Le is töröltem, az MSI saját RGB vezérlője amúgy is tökéletesen ment. Mivel a szoftver folyamatosan fut a tálcán és szólt, ezért a játékbeli ban-t szerintem egyszerű elkerülni. Manapság már egy játék is önmagában is olyan erős védelmet ad, hogy hihetetlen :D Nem kell ide vírusirtó meg ilyenek. Nekem nincs vele problémám egyébként, inkább legyen néhány fals pozitív, minthogy beengedje a kártevőket.

[ Szerkesztve ]

(#137) Gyuri27 válasza E.Kaufmann (#133) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nyilván, söt kell is. Meg otthon is mókolhatsz vele. De még még mindig azt gondolom kellene egy stock verzió, más nem telepitéskor rákérdezne miket szeretnék.

Amd - Radeon - Ryzen

(#138) E.Kaufmann válasza Gyuri27 (#137) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ahogy írták, van is, de vagy adják bizonyos eszközök mellé, vagy bizonyos szervezeteknek, vagy megveszed drágábban.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#139) Rowon válasza E.Kaufmann (#138) üzenetére


Rowon
veterán

"vagy megveszed drágábban"

A hülyének is megéri. :U

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#140) Gyuri27 válasza Rowon (#139) üzenetére


Gyuri27
félisten

Persze. Mikor gpd-mbr rossz formátumú a használt lemez pl és telepitenél és a telepitő nem tudja formázni. Neked kell parancssorból az mennyei. Vagy mikor egy külsős lemezkezelőt kell felrakni mert a winé minden csak nem jó és nem lehet vele megcsinálni amit szeretnél. Azt se lehet egyszerüen elintézni hogy ha dual bootot szeretnél, de nem egy lemezen van a két os, hogy menjen rendben.
Szóval az ilyen os minden pénzt is megér.
Lehet jönni, hogy hibátlan os nincs. De 2022-ben ezeknek alapnak kellene lenni.
Aztán kellene az ms storén dolgozni meg minden más hely és nyom és tevékenység követésen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#141) Rowon válasza Gyuri27 (#140) üzenetére


Rowon
veterán

"Aztán kellene az ms storén dolgozni"

Kedvencem az volt, mikor a Win10 gyári videólejátszójához pénzért tudtál csak codec packot letölteni a Mikrof0s áruházból. :D A VLC meg alapból tudja, ráadásul egy ingyenes és open-source programról beszélünk. No comment.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#142) PuMbA válasza Rowon (#141) üzenetére


PuMbA
titán

A HEVC azért fizetős, mert a kódolás is benne van és a Microsoft nem fizeti ki az összes Windows felhasználóra a licensz díjat. A Windowshoz tartozó videószerkesztőben használható erre is. A dekódolás ingyenes, de kódolni a VLC se tud HEVC-be, csak az ingyenes x265-be.

Nem érdekelnek a kommentek, mert az emberek többsége csak fröcsögni tud, de nem néz utána, hogy pontosan miért van ez.

[ Szerkesztve ]

(#143) Rowon válasza PuMbA (#142) üzenetére


Rowon
veterán

Jaja, majd olvasd el a kommenteket is alatta. :D Tudom, minden disznóságot ki lehet magyarázni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#144) King Unique válasza Gyuri27 (#140) üzenetére


King Unique
titán

Annál az MBR / GPT "problémánál" nagyon egyszerűen csak törölni kellene a lemezt, majd a szabad területet megadni telepítési célnak és tovább, vagy pusztán csak eltalálni a legacy (CSM) / UEFI bootolási módot, nyilván nem feltétlen kell ott CMD és DiskPart, ilyen egyszerű.
Az ugye előzőleg már le lett írva, hogy az általános particionálási és formázási műveletekhez nyilván megfelel a Windowsok beépített lemezkezelője és parancssori eszköze (DiskPart) is, ami haladóbb művelet azokkal nem oldható meg, ahhoz meg adott ingyenes particionáló program használatának lehetősége. Vagyis itt szintén nem nagyon van miről beszélni.
Nyilván megoldható a dual boot, sőt 2 különálló lemeznél is, ott is lehet közös rendszerindító menü ha mindkettő csatlakoztatva van + utólag is hozzáadható boot bejegyzés, szeparált telepítésnél (másik lemez el van közben távolítva / letiltva) a BIOS boot menüben lehet választani egyik vagy másik Windows indítása közül, stb.
Már eleve megoldott és ki lett dolgozva, lásd már a telepítésnél beállítható (tiltható) adatvédelmi opciók, valamint utólag a gépházban is, diagnosztika szintje eleve konfigurálható + kiadástól függően akár 0-s is beállítható, diagnosztikai adatok eleve megtekinthetők és törölhetők, Microsoft-fiók használata esetén külön webes felületen is, stb.

:B :))

[ Szerkesztve ]

(#145) King Unique válasza PuMbA (#142) üzenetére


King Unique
titán

Sőt, volt / van ingyenes HEVC Video Extensions from Device Manufacturer változat is, a fizetős HEVC-videobővítmények meg kemény 350 HUF. :))
+ Ha jól emlékszem ez a fizetős HEVC bővítmény csak utólag jelent meg, ellenben ahol már korábban telepítve lett ingyen, ott az in-place upgrade-ek után is megmaradt és nem kellett újratelepíteni, megvásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#146) E.Kaufmann válasza Rowon (#139) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ipari eszközhöz meg is érheti...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#147) hunluki válasza CPT.Pirk (#89) üzenetére


hunluki
senior tag

Igazság szerint én úgy állok a HDD kérdéskörhöz hogy adatot tárolni oké, de oprendszert rátenni... Egy 120-as SSD bármelyik rendszernek kényelmesen bőven elég, ráadásul még tempót is nyersz nem is keveset. Ha meg olyan régi a gép hogy az SSD nem dob rajta akkor lehet érdemes már elengedni a kezét.

(#148) Reggie0 válasza PuMbA (#142) üzenetére


Reggie0
félisten

Vegulis teljesen normalis, hogy ha kilincset szeretnel vasarolni, akkor komplett ajtot kell venned :D

(#149) CPT.Pirk válasza hunluki (#147) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is így gondolom. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#150) Flashback


Flashback
addikt

Anyósnál pont Win8-van. Tudom bármiféle fejfájás nélkül win 10-re frissíteni?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.