Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

Nagyon szuperek ezek a dokkolók, de olyan rohadt drágák.

(#2) fatpingvin


fatpingvin
őstag

engem azért érdekelne hogy a 2.5G Ethernet jack mögött milyen vezérlőchip lakik. meglehetősen biztos vagyok benne hogy egy RTL8125valami, de azért nem lenne rossz tudni.

amúgy igen, szuperek, kár hogy a thunderbolt ennyire integráns része a chipseteknek és kb nem lehet önmagában működő, standalone bővítőkártyaként venni. laptopba meg főleg. az árakról meg ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3) Alaaf Pi


Alaaf Pi
aktív tag

Ez inkább port replikátor, nem dokkoló.

(#4) flexxx2 válasza Alaaf Pi (#3) üzenetére


flexxx2
őstag

amúgy igazad van

(#5) Pioneer válasza fatpingvin (#2) üzenetére


Pioneer
senior tag

Miért ne lehete ?! Asusnak már nagyon régóta vannak PCIe Thunderbolt bővítőkártyái PC-re: [link]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#6) fatpingvin válasza Alaaf Pi (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

na szóval mi is a különbség a kettő között?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#7) fatpingvin válasza Pioneer (#5) üzenetére


fatpingvin
őstag

nézd már meg légyszíves hogy milyen rendszerkövetelményei vannak. ez nem csak simán egy PCIe vezérlőkártya.

ennek kell egy, a spec sheetben nem specifikált "thunderbolt header" kábel is amivel a PCIe-n kívül az alaplapra csatlakozik. na most ez az amiről nincs dokumentáció hogy milyen busz, milyen protokoll, milyen adatfolyam megy rajta, etc.

továbbá ez a kábel az oka annak hogy ez a kártya nem működik csak asus alaplapokban.

szóval amit írtam az továbbra is teljes mértékben áll: nem lehet önmagában működő, standalone bővítőkártyaként venni. annyit pontosítok ezen, hogy értem ez alatt hogy egy szabványos PCIe és USB eszközként még OK, de ne legyen rajta további dokumentálatlan IO ami nélkül nem működik.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) Pioneer válasza fatpingvin (#7) üzenetére


Pioneer
senior tag

Ha feltétlenül kell a TB4 akkor alapból olyan Asus lapot veszel hozzá, ami kompatibilis vele és probléma megoldva, nem kell ezt túlgondolni... ;)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#9) fatpingvin válasza Pioneer (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

itt tévedsz egy hatalmasat, nem a gép összeszerelésekor merült fel az igény a TB-re, csak emiatt meg bődületes pazarlás cserélni.

arról nem beszélve hogy ezzel megint csak nem vagyok kisegítve ha teszem azt valami custom megoldást igyekszem összerakni. szerver lapokon pl viszonylag ritkán van TB.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) flexxx2 válasza fatpingvin (#6) üzenetére


flexxx2
őstag

a dokkoló olyan amibe szó szerint becuppantod a notit, de persze nem mindenkinek jelenti ezt, a google szerint se, ezért ez cím is jó

(#11) Pioneer válasza fatpingvin (#9) üzenetére


Pioneer
senior tag

Mindig lesznek olyan emberkék, akiknek soha, semmi nem jó, ők az örök elégedetlenkedők... :))Ha a rinyálás helyett az általuk vélt problémájuk megoldására ugyan annyi időt fordítanának, vajon mennyivel előbbre lennének :F

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#12) Alaaf Pi válasza fatpingvin (#6) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Rendes, masszív csatlakozó, lockolási lehetőség, így véletlen megrántáskor sem tépi ki az ember az USB Port, a kábelt, hűtésre rásegítés esetleg, egyujjas kivétel...

[ Szerkesztve ]

(#13) fatpingvin válasza flexxx2 (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

én is ilyet használok :) (csak thinkpad) azért kérdeztem, mert a dokkoló ugyebár funkcionálisan egy port replikátor, belülről elektromosan nagyrészt egy kazalnyi vezeték. az enyémben van egy USB hub de kb ennyi...

ez amiről a cikk szól ez se nem dokkoló, se nem port replikátor, talán IO hubnak tudnám nevezni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#14) DEJVID válasza fatpingvin (#9) üzenetére


DEJVID
őstag

Na, megkaptad! Ezt a két percet amit ideírogatással töltöttél fordítsd arra, hogy egy bármilyen alaplapban működő TB4 bővítőkártyát készíts!

(#15) fatpingvin válasza DEJVID (#14) üzenetére


fatpingvin
őstag

igen, ez volt a mondanivalóm lényege, az univerzális TB adapter nagy akadálya hogy nem CSAK standard interconnecteket használ. mindig van valami platformspecifikus low-level busz ami nélkül nem fog működni.

amúgy meg hidd el én lennék a legboldogabb ha az öreg thinkpadembe bele tudnék építeni egy tündérbolt vezérlőt. jó oka van annak hogy ezt még nem tettem meg, hidd el.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) makoss


makoss
addikt

Mindig csodáltam ezeket a dokkolókat, hogy a bánatban képes elvinni 1 Thunderbolt ennyi mindent!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17) fatpingvin válasza makoss (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

úgy hogy van benne egy PCIe x4 link lényegében.. arra pedig azért igen sok dolgot rá lehet pakolni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) Alaaf Pi válasza fatpingvin (#17) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Amúgy az external PCI-e valamilyen formában lett már használva? Mert elvileg a Gen2. óta tudja a szabvány.

(#19) fatpingvin válasza Alaaf Pi (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

persze, szerinted a tündérboltos eGPU dokkolók mivel mennek? vagy mondjuk ebben az esetben a 2.5G Ethernet vezérlő? vagy úgy kb bármi aminek DMA-s rendszerbusz kell ergo USB-n keresztül nem megoldható?

(egy kis self promo, a blogomon meg tudod nézni mik azok a dolgok amikhez nagyon jó lenne egy normális thunderbolt vezérlő és external enclosure páros, de szegény ember régibb megoldása erre a kérdésre az expresscard-PCIe adapter :D )

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) DEJVID válasza fatpingvin (#15) üzenetére


DEJVID
őstag

Az előző választ a #11-es hsz fényében írtam, én teljesen megértem a problémád.

(#21) fatpingvin válasza DEJVID (#20) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja, bocs, Poe's law, írásban nehezen jön át az irónia, meg nekem amúgy se túl jó a dekóderem :D akkor ugyanúgy látjuk... ja.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22) Alaaf Pi válasza fatpingvin (#19) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Kösz, rendben. Mivel ennyire nem másztam utána a Thunderboltnak így a fentebbi kommentedig ezt a PCI-e belsőt nem tudtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.