Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Hidak (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

Sziasztok! Lehet ez egy lama kérdés, de sajnos sehogy sem értem. Mi az az Északi és a Déli híd az alaplapon? Mire jó nekem, miket tudnak?

Azért szeretnék ezekre választ kapni, mert ha olvasom a cikkeket, akkor soha nem értem, miért jó az ilyen meg ilyen északi híd, vagy épp a déli.

A türelmes válaszokat köszönöm szépen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) hobizoli válasza Sanya (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez ket vezerlo IC (chip) neve, az egyik (North Birdge alias Eszaki hid) iranyitja az CPU<>RAM<>AGP kozotti adatforgalmat, a masik (South Bridge alias Deli hid) a HDD, FDD, PCI, ISA, USB, COM, LPT...eszkozok adatforgalmat.
A ketto kozott is van adadtkommunikacio, ez lehet 266MB/sec(Intel, Via), 533MB/sec(Via), 800MB/sec(nForce), 1.06GB/sec(Sis).
Ritkabb esetben ez a 2 chip 2in1 tokozasban is elofordulhat (lasd pl Sis735)


:DD


hobizoli

több drón kell ;P

(#3) LukE válasza Sanya (#1) üzenetére


LukE
veterán

röviden:
északi híd: proci, ram, AGP, PCI, déli híd között van. Proci mellett, van rajta kics/nagy hűtő. Néha pölö gigabit LAN-t is abba rakják.
déli híd: vinyók(IDE meg SATA), integrált kütyük nagy része(lan, usb, firewire). nem szokik bordázva lenni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#4) LukE válasza LukE (#3) üzenetére


LukE
veterán

mivan intel mód? lassú&hibázik:DD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#5) Sanya


Sanya
nagyúr

Köszönöm szépen, most legalább van fogalmam az eddig számomra ''talány dolgokról''

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) Zoz


Zoz
őstag

Az OK, hogy melyikben mi lakik, de miért pont északi meg déli? Mikor,ki,miért találta ki ezt az elnevezést?

(#7) hobizoli válasza Zoz (#6) üzenetére


hobizoli
nagyúr

B+, jo kerdeseid vannak...talan(!) ha moncsin a csipszet sematikus abrajat nezed, akkor az egyik felul szokott lenni, a masik meg alul, pont mint eszak es del egy terkepen.




hobizoli

több drón kell ;P

(#8) Zoz válasza hobizoli (#7) üzenetére


Zoz
őstag

Viszont ha az alaplapokat nézzük, akkor inkább keleti meg nyugati :)

(#9) Sipi válasza Zoz (#8) üzenetére


Sipi
addikt

Fordítsd el a lapot 90 fokkal! :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#10) hobizoli válasza Zoz (#8) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nekem a hazban allo helyzetben van a deszka, ugyhogy pont eszak es del esete forog fenn.



hobizoli

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Hidak (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.