Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Auratech


Auratech
őstag

Janos666 úttörő vállalkozása nyomán én is merészeltem összepárosítani a két gyártó termékeit.
Célom a két fajta vga által használt alkalmazások együttes futtatása egy konfigon belül.
Az ATI stream processing és az Nvidia CUDA, valamint a fizikai számítások párhuzamos használata.
Mivel sikerült és a dolog konkrét hasznossága miatt tartósnak ígérkezik, új témaként szeretném feldobni.
Lényegesebbnek tartom a játékvilágon kívüli alkalmazások tárgyalását, bár a játékokban használt komplex erőforrás használat egyfajta tesztje nálam a működésnek.
Először a konkrét eredményeket tálalom, amiket már használok is.

Auratech Field Recording

(#2) Auratech


Auratech
őstag

Ami működik egy konfigon, akár egyszerre:
ATI X-Coder -vga támogatású video konverter, jellemzően 3-4x gyorsabb a leggyorsabb egyprocesszoros megoldásoknál. Cpu használata 2core optimalizált ezért munka közben a GUI nem akadozik.
Nvidia(CUDA) Badaboom video konverter. A konvertálási feladatokat a gpu végzi, a cpu csak az adatáramlás és a felület dolgában foglalt hd video konvertálása közben 6-8% cpu foglaltságú. Párhuzamosan működhet az ATI X-Coderrel. Egymás dolgába nem nagyon zavarnak be. Sebessége az Nvidia gpu erejétől függ. Jellemzően egy 32árnyalót dolgoztató 8600-as kártyán 12fps sebességű HD feldolgozása esetén. Egy 9800-as kártyán a lineárisan skálázódva 35-50fps a sebesség.
vReveal video renováló szoftver. Az nvidia gput használó alkalmazás hatalmas segítség a rossz minőségű filmek javitásakor.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#3) Auratech


Auratech
őstag

Zaj, felbontás, világítás, gamma, kontraszt... hibákat javít az előzőleg ismertetett konvertálóhoz hasonló sebességgel. Hagyományos, cpu alapú eszközökkel a javítgatás a legerőforrás igényesebb művelet. Ez most kvázi a háttérben dolgozik a második gpu erejére támaszkodva.
Tehát foglalkozhatok közben hd video anyag vágásával, vagy dvd írással,... akár.
GPU Impulse reverb Régóta áhított dolog. A hanszerkesztőkben használt VST platform portolásával a számításigényes zengetés a gpu-ra kerülhet. A pluginenként kb. 3-7%os étvágyú zengető szimuláció általában többször szerepel egy keverésben. ekkor jelentős, 30-40%-os terhelést jelenthet, ami múlni látszik. Nem kiforrott a dolog, de működik és stabil.
A 12000Forintos használt 8600-as teljesítménye elegendő 10-12 effekt párhuzamos futtatásához. Ez hasonló az UAD1-es kb 500$-os dsp kártyáéhoz. És akkor mit tud egy 9800-as?

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#4) Auratech


Auratech
őstag

TMPGEnc video konvertáló Szintén Nvidiás de jobban konfigurálható alkalmazás.
Gelatto renderer profi 3d modell és filmeffekt generáló progi. Például a google skechup modelljeiből élethűen világított objektumookat készíthetsz. Ingyen. "Lopez" :) barátunk segítsége nélkül.
Végezetül egy konkrét példa a használható párhuzamosságra.
Elindul egy ATI-s X-Coder munka a 4850-en szakítva. Közben a Badaboom-al egy másik HD videoból készítek egy cd-re/iphone-ra tehető változatot. A szar filmhangot feljavítva effektezem a wavelabbal gpu alapon az nvidiát terhelve.
Közben A Google földet bámulom, mert miért is ne? Mehet közben a böngésző is, meg egyéb alkalmazás. Úgy tűnik, mintha ezt már rég megoldották volna, csak nem volt rá igény.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#5) Auratech


Auratech
őstag

Végül egy két kép:

audio effekt a gpu-n


A két vga egyszerre dolgozik, egymásra ügyet sem vetve.

Mostmár el tudom képzelni, hogy egy négymagos, húzható procival két modern VGA-val olyan sebességű és minőségű audio-video munkaállomást lehet összerakni, aminek az ára korábban többszörös lett volna. A hibrid használat mellett az szól leginkább, hogy a nagy erőforrás igényű alkalmazásokból kettő is futtatható. Míg SLI, vagy CF használatakor csak a sebesség növekszik.

Auratech Field Recording

(#6) Auratech


Auratech
őstag

Kivettem a 8600-as próbakártyát a Radeon mellől. A sikeres tesztelgetés után következik egy hűvös, új 9800-as (112stream proc) beszerzése a lehető legolcsóbban. A hűtését természetesen megoldom, hogy passzív legyen, ha nem kapható direkt olyan.
A tesztek során a gpu hőmérséklete nem emelkedett akkora mértékben, mintha játék+fizika terhelte volna. A tesztek során jött a vigyorfaktor. Összeakadás nem volt.
Csak megint baromi álmos vagyok. :D
Nekem kell az Nvidia szoftveres előnye is és kell a Radeon ereje. A dolgok viszont affelé mennek, hogy az ATI is észbekapni láttszik. HAVOK demo, meg igéretek. Majd meglátjuk.

Auratech Field Recording

(#7) Auratech


Auratech
őstag

I7 4ghz, 4890x2, gtx295, 24G(3x8) ddrIII 2000mhz, - bele a házikómba!, +1TBssd
:))

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#8) janos666 válasza Auratech (#7) üzenetére


janos666
nagyúr

Gratulálok hozzá. Én végül sosem szereztem be egy valamire való Geforce-ot a radeon mellé, mert nekem alapvetően csak a Physx támogatás elérése volt a célom, ami mára mondhatni halott. Mirrors Edge nem tetszett annyira, hogy vegyek azért a pár óra játékért egy ~20k-s kártyát. Azóta meg nem nagyon hallani más játékról, ami hardveres Physx-et fog használni, és olyan lesz, amit ki akarok próbálni.
Persze ha használsz videókonvertereket, és nyúzod velük a GPU-t, akkor lehet hogy neked megéri költeni rá.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9) Auratech


Auratech
őstag

Azért kíváncsi leszek, hogy a power director mit kezd, ha észreveszi, hogy Nvidia és Ati is befogható. (mindkettőt támogatja gpgpu alapon)
Alapeset: el se indul. Elindul de amint a gpu-ra terhelek, lefagy. Elindul de csak az egyikkel. Elindul és le se tojja, hány gpu van. Effektekhez használja a cudat. Leszámoláshoz ( :) ) meg ATIt, vagy mindkettőt....?

Auratech Field Recording

(#10) Auratech


Auratech
őstag

Holnap után megérkezik a 8800gts karim. Közben nem lazsáltam. Az eredetileg is működésre bírt öszvér vga használat is működésképes, egyre több minden fixálódott. De a van elegánsabb megoldás is. Az új Virtual box 2.2 segítségével egy gépen belül is elegánsan megoszthatóak a feladatok. Persze ez jelent memóriabővítést és egy virtualizációt támogató proci beszerzését az 5200 tuningpéldány helyére. Azt hiszem a járható út a virtualizáción keresztül vezet, akármennyire is megszoktam az egy gép-egy munkakörnyezet rendszert. A váltás ugyanolyan, mint a dos-os időkben a multitasking érkezése. Most a paralel polithreading érkezik. Jobb hamar megszokni :) és előnyt kovácsolni belőle.

Auratech Field Recording

(#11) FireGL válasza Auratech (#4) üzenetére


FireGL
aktív tag

Akarsz még gyorsabban konvertálni tuning nélkül ? A célmeghajtó legyen egy ramdrive. 15-20%-os sebességtöbblet simán elérhető.

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#12) TTomax válasza janos666 (#8) üzenetére


TTomax
nagyúr

~20k-s kártyát
A feléért kaptál volna egy 384MB-os DDR3-as 9600GSO-t.... ideális...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13) Auratech válasza FireGL (#11) üzenetére


Auratech
őstag

Mondjuk a 24Gb-os mt2-es pana HD mozit lekonvertálnám HDwmw-be, de a kapott file is 6-8Gb. Ezen mit segít a ram drive? "csak" 4G ram van :(.
De köszi az ötletet! Kisebb dolgoknál jól jöhet.

Auratech Field Recording

(#14) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Örülök hogy van ilyen topic is, remélem rövid időn belül sokan leszünk akik megoszthatják egymással a tapasztalatokat. :)
Nos én holnap veszek egy használt HD4670-est, és ezzel szeretnék MKV (főleg h264) HD filmeket kódolni majd. A nem DXVA kompatibiliseket olyanná kódolni + némelyik 1080p-sből 720p-set csinálni. Esetleg a DTS hangsávot AC3-ra konvertálni (Samsung B650 és más hasonló TV-k csak azt játszák le).
Ezekre milyen programokat ismertek ?
Lehetőleg minnél részletesebb beállítási lehetőségek legyenek.

De esetleg az NV-s kódolás is érdekelhet, ha jelentősen gyorsabb, vagy egy többet tudó programot találnék CUDA-ra. Itt milyen programokat ismertek ?

[ Szerkesztve ]

(#15) NÉMÓ510


NÉMÓ510
tag

Hahó!De jó hogy találtam egy ilyen topicot!
Nekem is sikerült egy ilyen hibrid gépet beüzemelnem,és néha használnám dvd->avi konvertálásokra.
Egy HD4830,és egy 9600GT ketyeg együtt.
Melyik programot tudnád ajánlani?
:R

ui : hétvégén lenne némi HD anyag is.

[ Szerkesztve ]

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#16) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok halott topik élő olvasói!
HD 7770 mellé mit lehetne rakni physx-re?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) Abu85 válasza ViZion (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Bármit. Nincs limitálva. Ha csak PhysX-re kell, akkor valami Fermi megoldást nézz olcsón. Mondjuk GT430 DDR3 memóriával.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) ViZion válasza Abu85 (#17) üzenetére


ViZion
félisten

:R Köszönöm!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) Gus-T.


Gus-T.
tag

Eligazítanátok a témában?
Adott egy i72600k + ASUS sabertooth P67 + 16G ram + 256 samu SSD
és egy EVGA 580gtx 3G

Mostanában el kellett kezdenem 3Dmax és Cinema 4D-t használni és hát a renderidő... noss hát nem erre van a gtx, tisztában vagyok vele. (tudom firepro vagy quadro)

De olvastam, hogy többeknek sikerült egy pc-be összerakni a két karit (volt: gtx + firepro, és volt gtx + quadro)
Annak ellenére, hogy többen is határozottan állították, ilyet nem lehet.

Szóval egy 580 mellé mit ajánlotok ? (3Dmax és Cinema 4D -hez)

Ill a legfontosabb:
- ennek a telepítési metódusáról tud valaki megbízható infókat?
- melyik kártyáról van meghajtva a monitor és hogy mondom meg a 3D-nek hogy a a fire/quadro-t használja a rendernél, de ha épp nem 3D-zek akkor term a gtx-et használja?

Ja és sima 2 monitoros rendszerem van kiterjesztett asztallal... semmi faxni.

TUDOM nem egyszerű, de talán el tudtok irányítani... köszönöm.

(#20) Gus-T.


Gus-T.
tag

pedig azt hittem újraéled ez a topik... de lehet, tévedek.

AZért megpróbálom:)

Sziasztok.

Máshogy kérdezem.

Szerintetek mennyit gyorsítana a 3D-s render-időmön, ha egy EVGA GTX580 3GB!!-ot lecserélnék egy szintén GTX, de 680-ra? (2 vagy 4GB -ra)

Tudom hogy cad kártya kellene (quadro v. Firepro), de imádok játszani :)

szóval lenne értelme? Hozna 20-30 %-ot render sebességben? (3Dmax, Cinema4D, CS6, corelX6...)

(#21) ViZion válasza Gus-T. (#20) üzenetére


ViZion
félisten

Megmondom őszintén: fogalmam sincs...
Sztem ezt inkább a program topikjában kérdezd, h esetleg vmi benchmar adatot dobjanak. Meglévő mellé nem tudsz Quadrót tenni?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

A 7970-esem mellé szeretnék egy NVIDIA karit, a fizikai számítás miatt.

Tudok abban segíteni, h pontosan mit csináljak?
- Van-e értelme ennek, csak játékra használnám /BF3, Borderands 2, Crysis 2-3, azaz FPS-ek/ ?
- kell-e CF híddal összekötni a két kártyát?
- Milyen kártyát ajánlotok a 7970 mellé? Lehet-e valami baja?

:R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#23) Abu85 válasza prokxy (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lehetséges a koncepció. Viszont a BF3-ban, a Crysis-ekben és a játékok 99,9%-ában semmi hatása nem lesz.
[link] - ezekben a játékokban lenne majd hatása.

Nem kell összekötni őket. Szimplán csak rakd be a Radeon mellé egy üres slotba. A kijelző maradjon a Radeonon.
Fizikai baja nem lehet semelyik kártyának attól, hogy egymás mellett működnek. A drivernél kell ügyelni arra, hogy nulláról telepítsd az egészet. Tehát töröld le az uninstallerével a mostani Catalystot, és a PreHybrd program futtatása után rakj fel egy frisset, mondjuk a 13.3 beta 3-at. Ezután indítsd újra, és mehet a GeForce driver (314.22). Ebből ne is rakj fel frissebbet. Ezután futtasd a Hybridiz programot és kész. Itt egy komplett leírás, hogy miket kell még csinálni specifikus esetekben: [link] - a programok itt elérhetők.

Mivel a GeForce csak fizikát fog számolni, így lehetőleg egy Fermi architektúrára épülő kártyát vegyél társnak. Az kétszer-háromszor hatékonyabban dolgozza fel a PhysX-et, mint az új Kepler. Egy GeForce GTS 450 bőven elég. A memória mennyisége és típusa mindegy, minél olcsóbb legyen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) prokxy válasza Abu85 (#23) üzenetére


prokxy
veterán

Szia!

Köszönöm az építő hozzászólást, igen hasznos!! :C :R
A játékokból csak a Borderlands és a Metro érdekes számomra, így erősen gondolkodóba estem ennek a rendszernek az építéséről.
A linket elmentettem, ha ez bővül picit jobban, akkor benevezek egyre! De ha haver ideadja a kártyáját pár napra, akkor nekiesek egy tesztnek! :P

Köszi még1x!!!! :C

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#25) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Van egy GTX 780-as kártyám, de rövidesen lesz nálam agy R9 290-es is.

Lehetséges e megoldani azt, hogy ha mindkettőt beteszem a PC-be, akkor külön-külön használjam őket? Mondjuk hogy indításnál a BIOS-ban váltani a két kari között? Persze ez azt feltételezné, hogy mindkét driver telepítve van a PC-n - nem okoz e ez bármiféle "összeakadást"?

A konfig az Z77-es chipseten nyugszik (Asrock Extreme 6), proci I7 3770K. Kártyák: Gigabyte GTX 780 GHZ, MSI R9 290 Gaming

[ Szerkesztve ]

(#26) CsabyB


CsabyB
csendes tag

Sziasztok!

Abba kérném a véleményeteket / segítségeteket, hogy van egy quadro 5000 vidkarim, amin két monitor lóg.
Szeretnék mégegy monitort hozzátenni, de a quadro csak 2 monitort kezel.
A melóhoz szükségem van a quadro-hoz.
Munka mellett szeretnék vele játszani is, crysis battlefield cod stb... játékokkal a három monitoron.
Milyen videókarit lehetne betenni mellé, ami kezel 3 monitort és cad/photoshop-ban megdolgoztatja a quadro-t is?
Köszi!

(#27) klac


klac
aktív tag

Végre megtaláltam ezt a topic ot.

kép1

[kép]

kép2

[kép]

(#28) klac


klac
aktív tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.