Hirdetés

2019. október 16., szerda

Gyorskeresés

(#1) helike13

helike13
(csendes tag)

Ilyen témát nem találtam az oldalon.

Elsősorban azért hoztam létre ezt a topicot, hogy meg lehessen vitatni a "do it yourself" Xbox javításról szóló siker- és kudarcélményeket, és hogy lehessen segíteni egymásnak, aki nem akar egy rakás pénzt fizetni ilyen-olyan konzolszervizeknek, hanem inkább megpróbálja otthon orvosolni a problémákat.

A YouTube meg egy csomó oldal rohadásig van a tutorialokkal, ami hol működik, hol nem.

Elsősorban alaplap-problémákról lesz majd itt szó, mert az a kapitális probléma az Xbox 360-ak esetében.

(#2) cbr688 válasza helike13 (#1) üzenetére

cbr688
(senior tag)

érdekes a téma,de az alaplaphoz forrasztgatni is kell,ahhoz meg jobban értenek a szervízben...mindenesetre ha lesz magyar leírás ill. sok kép akkor ez egy jó ötlet,grat
up a kezdeményezéshez!!

(#3) helike13 válasza cbr688 (#2) üzenetére

helike13
(csendes tag)

Igazából az a lényeg, hogy tényleg csak a legdurvább eseteknél kell forrasztgatni, angol leírás van, sok képpel, ha tényleg csak ez az akadály, hogy angol, akkor lefordítom. :))

(#4) helike13 válasza cbr688 (#2) üzenetére

helike13
(csendes tag)

Ja, és a szerviz kauciót kér, és ha nem csinálják meg, akkor benyelik. Igazából újra kell golyózni a hibás csipet, azt meg itthon eszköz híján nem nagyon csinálják.

Nem sok ilyesmit látni magyar konzolszervizekben, mint ezen a videón: [link]

(#5) ithomas

ithomas
(senior tag)

Tudtommal itthon is létezik nem egy olyan szerviz, akik full felszereléssel rendelkeznek a 3 LED-es probléma javításához.
Ha nekem elromlana a boxom, ÉS nem lenne garanciális sem,akkor sem kezdeném itthon gányolgatni, mert ha nem sikerül, akkor aztán viheted utólag bárhová...senki nem fog érte garanciát vállalni..ha egyáltalán javítható ezek után...

Szerintem nem ér annyit az egész, hogy emiatt az ember napokat bújjon youtube videókat meg fórumokat ,meg egymásnak ellentmondó leírásokat...persze ez csak az én véleményem. :)

Real eyes realize real lies!

(#6) cbr688 válasza helike13 (#4) üzenetére

cbr688
(senior tag)

ez valóban komoly,itthon leadom vmi panelba,vkihez a gépet aztán pár napig vagy jó vagy nem:D,de a másik kérdés meg a külföldre vitel,nem sok értelmét látom,inkább kell egy jó kis hűtés és nem lesz soem 3 ledes....sztem aftercool a legfontosabb!

(#7) Arany1 válasza cbr688 (#6) üzenetére

Arany1
(csendes tag)

Az új gépek amelyikek 2008 után jöttek ki azok nem lesznek 3 ledesek!

(#8) helike13 válasza cbr688 (#6) üzenetére

helike13
(csendes tag)

Ja, 9. kerületi konzolszervíz: adjam be a gépet, 3000-et előre, ha jó lesz, akkor még 5000 pluszba, és akkor 1 év jótállás, ha meg nem lesz jó, akkor buktam a 3000-et.

(#9) helike13 válasza Arany1 (#7) üzenetére

helike13
(csendes tag)

Ezzel azért vitatkoznék..........

(#10) lall3R

lall3R
(csendes tag)

Sziaszok a segítségeteket szeretném kérni.
Nemrég irattam ki boltban (szoval tuti értenie kell hozzá) a Batman Arkham Asylumot.
És nem ismeri fel a gépem a játékot. Többen mondták hogy frissitenem kell az oprendszert a boxon, de sosoem volt live-ra kötve. Meg tudom tenni ezt asztali pcröl vhogy?
A segítséget előre is nagyon köszönöm:

Üdvű

lall3R

(#11) helike13 válasza lall3R (#10) üzenetére

helike13
(csendes tag)

Frissíteni kell a meghajtó firmware-jét. Meg lehet csinálni otthon is, de ahhoz tudni kell, hogy milyen meghajtó van az xboxodban. Mert minden meghajtóhoz más firmware kell.

Ha megnézed a meghajtód típusát, akkor folyt. köv. az eszmecsere.

(#12) Dj Polc

Dj Polc
(tag)

Hasznos kis topik. :R

(#13) Tutykos válasza Arany1 (#7) üzenetére

Tutykos
(csendes tag)

Én nem vagyok olyan biztos benne!!

Mindig gondolkodj mit csinálsz!!

(#14) helike13

helike13
(csendes tag)

Na, szerváltam egy Falconos Elitet! Vajon meddig bírja???

[ Szerkesztve ]

(#15) Slystyle

Slystyle
(őstag)

Egy Xbox 360-at szeretnék vásárolni, mivel elég olcsó, de hibás. A hiba pedig: flasheltette az eladó, de bármilyen játékot tesz a gépbe dvd-ként ismeri meg és le akarja játszani mint egy filmet. Ezzel lehet e valamit kezdeni házilag?

CS:GO Részletes Leírás: http://tinyurl.com/o8ezwyy | Steam: slystyle

(#16) baggio1788 válasza Slystyle (#15) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Szia!

Segíteni szeretnék az Xbox-ban ami nem olvassa a játékokat! Azt kellene kipróbálni, hogy egy eredeti játékok viszi-e, ha nem akkor nincs értelme meg venni mert el lett írva benne a kulcs!

Üdv!

(#17) Slystyle válasza baggio1788 (#16) üzenetére

Slystyle
(őstag)

Köszi, de már nem aktuális. Mikor írtam, már pár napra rá lejárt volt a hirdetés, így inkább hagytuk. Majd ha úgy lesz, akkor veszek egyet újonnan. :)
Még egyszer köszi a segítséget. :R

CS:GO Részletes Leírás: http://tinyurl.com/o8ezwyy | Steam: slystyle

(#18) Hossel válasza Slystyle (#17) üzenetére

Hossel
(tag)

sziasztok! volt egy xboxom amit használtan vettem, játszottam vele 20 másodpercet és villogott a 3led, és mindig ezt csinálta, de amikor bekapcsoltam a menü még bejött rajta, meg a játék menüje után kezdte el mindig csinálni, attól már megváltam... azóta vettem egy másikat szintén használtan, Falcon alaplapos, kb 3 éves talán.. több mint 1 hónapja vettem, napi szinten 4 órát játszottam vele, és semmi baja nem volt egyszer sem. Ma délelött Fifáztam vele, majd játék közben kapcsoltam ki, ilyet nem sűrűn csináltam, egyébként hűtés-módosított 9V-os a hűtése, ha jól tudom. Fél óra múlva amikor bekapcsoltam egyből villogott a 3LED, és mindig egyből villog bekapcsolás után, nem úgy mint a másiknál., de akkor gondolom ez épp úgy komoly probléma, ha nem komolyabb:( valaki valami vélemény? :S

(#19) baggio1788 válasza Hossel (#18) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Szia! Sajna bekaptad a GPU-problémát, nem kellet volna kikapcsolni játék közben. Keresd meg a problémáddal F27-nevezetű tagot! Ő tudja orvosolni a problémád.

Üdv!

(#20) donszlucsek

donszlucsek
(csendes tag)

Hali ! Csináltam egy frissítést Lite-on meghajtón. Visszatettem a konzolba és indulás után kiáll E 64 hibára. Valami megoldás?

(#21) wirsli32

wirsli32
(csendes tag)

sziasztok el szurtam a flashelest nem tudja valaki ieenkor mit kel csinalni
edig mindig sikerult de most utojara nem))))) elore is koszonom

(#22) AVarice

AVarice
(tag)

Sziasztok.
Nemrég beszereztem egy hibás xbox360-at, soha nem volt ilyen gépem, szóval 0 tapasztalatról indulva kezdtem neki a javításnak, viszont sok pc-s hardver ismeretet szedtem magamra, úgyhogy próba szerencse alapon vágtam bele.
Lényeg az, hogy kis utána járással rájöttem, hogy a 3 villogó led, az bizony elég gyakori halál xbox-os körökben. Gondoltam levált a gpu, de azért reménykedtem, hogy csak túlmelegszik.
Képet nem adott, csak villogott a 3 led. Szétszedtem, portalanítottam, ebből volt benne bőven.
Aztán tettem egy próbát.
Csodák csodája, elindult, keresgélte a wifis kart és a kép és hang is megjött.
Megúsztam a 7-10 E forintos szervizt és azóta is megy szépen, valószínűleg a por miatt valami érintkezett, aminek nem kellett volna.
Még újrapasztáztam a cpu-t és a gpu-t, hogy kellemesebb hőmérséklet legyen ott benn, most valami házi barkács hűtésen töröm a fejem. :D
Gondoltam megosztom veletek eme élmény, érdemes szerviz előtt egy ilyennel próbálkozni. :)

(#23) baggio1788 válasza AVarice (#22) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Szia! Milye hűtésen töröd a fejed? :)

Hátha van valami ötletem neked! :)

Üdv.

(#24) korobi

korobi
(aktív tag)

Hűtés ötletek engem is érdekelnének. :)

Vettem korábban egyet használtan. Valamit már biztosan mókoltak a gyári hűtőventikkel mert olyan hangja van mint egy turbinának. :D Hosszú távon eléggé zavaró.
Gondolkodtam valami hűtőborda cserében, és valami nagyobb ventit felülről rászabadítani a gyári hátsókat megszáműzni. Szemezgettem a "thermalright tr 360" bordával, de piszok drága . így valami olcsóbb barkácsolós dolgot keresek...

[ Szerkesztve ]

(#25) baggio1788 válasza korobi (#24) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Szerintem a tied 12V-on megy,ez valahol szükséges de nem minden esetben

Pl.: Xenon 10-12V, Zephyr - Opus 10-8V, Falcon 8V, Jasper V1 6V, Jasper V2 -nem kell neki módosítás.

Az a legjobb, ha be azonosítod az alaplapod és annak megfelelő feszültséget adsz. Meg persze a memóriákra lehet venni ilyen kicsi öntapadós hűtőbordákat..

(De ami a legtutibb, ha RGH-t csináltatsz a gépeden és akkor nyomon tudod követni a hőfokokat és tudod szoftveresen szabályozni a fordulatszámát a ventiknek.) :)

(#26) korobi válasza baggio1788 (#25) üzenetére

korobi
(aktív tag)

Hétvégén megnézem milyen lap van benne. Öcsém használja s nincs most nálam.

A hátsó ventiket végkép ki akarom iktatni, valamint a légterelőt is. Az elgondolás az az hogy kivágnánk a burkolatot az optika mellet s onnan egy nagyobb s sokkal-sokkal halkabb venti hűtené nagyobb légszállítással.
Van valami pár kanóccal az alaplaphoz forasztva. gondolom az szabályozza a ventit. kérdés hogy jó lesz e az a másik ventihez is.
Öntapadós hűtőborda az van egy pár kéznél.

Az RGH-ról tudnál valami bővebb leírást? xboxban nem vagyok otthon. :U

(#27) baggio1788 válasza korobi (#26) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Persze! Bőven annyi, hogy Mindent vinni fog a boxod minden honnan :D Vagyis legyen az usb HDD, Usb Stick, Lemez, Hálozat STB. :)

(#28) Danny750

Danny750
(őstag)

sziasztok! Vettem egy xbox 360-at overcool-os flashelt! 2 hetet használtam ,de ez alatt az idő alatt összesen úgy 30órát! Pénteken egyszercsak kikapcsolt 2 leddel...Visszanyomtam panaszkodott a hűtésre.....Erre ma a 4.led világít pirosan és e74-es hibakódot kaptam!! Mi lehet a probléma!?? Ha az av kábelt nem dugom be akkor nem vált át pirosba viszont úgy használhatatlan! Köszi :R

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#29) baggio1788 válasza Danny750 (#28) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Szia!

E74-nél. Sérült a Hana chipped. :( Ez javítható probléma, de sajnos te otthon nem tudod megcsinálni. Keres fel valakit aki evvel foglalkozik.

Üdv.

(#30) Danny750 válasza baggio1788 (#29) üzenetére

Danny750
(őstag)

szia a másodlagos hibakód: 1022:AV kábel hiba, próbáljunk ki egy másik AV kábelt (lehet egy rossz kódoló chip is)
Kb mennyiért javítható szted?
Köszi

(#31) baggio1788 válasza Danny750 (#30) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Egy próbát meg ér, de szerintem ez tuti túlmelegedés következtében, forrasztási probléma lesz. Javítása szerintem egy 10-es alatt.

(#32) Danny750 válasza baggio1788 (#31) üzenetére

Danny750
(őstag)

oks köszi!

(#33) ScudHUn

ScudHUn
(csendes tag)

Szia!

Lenne egy Xbox 360-s konzolom csodát kellene vele tenni.
Vállalsz még javítást?

(#34) f33ry

f33ry
(csendes tag)

Helló mindenkinek, nagyon meg köszönném ha valaki tudna segíteni a problémán, XBOX 360 ELITE nem eredeti a freeware rajta, és egyik barátom mikor itt volt nagyszerűen dead island közben rá ment az igen re mikor a frissítést javasolta...ez után kaptam egy ilyen hiba üzenetet " 3151-335a-b8000-0f00-c000-0034 " próbáltam már pár dolgot, de eddig nem jött össze semmi. Előre köszönöm ha valaki tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#35) baggio1788 válasza f33ry (#34) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Szia!

Hát figyi, mivel nem eredeti a firmware azért lett úgy mond kehes a géped. ez azt jelenti, hogy próbálta lefrissíteni a Dash-t meg valószinű a meghajtó firmware-t is lefrissítette, és így letörölte a nem eredeti firmwaret róla és felrakta a gyárit. Félbe szakatt a frissités. Orvoslása: firmware frissítés! ;)

Üdv.

(#36) korobi válasza baggio1788 (#27) üzenetére

korobi
(aktív tag)

hali.
na most értem el odáig hogy volt idő szétkapni megint az xboxot. de mit is keressek? mi alapján tudom beazonosítani az alaplapot?

illetve mit és honnan szedjem le ehhez az RGH-hoz?

(#37) baggio1788 válasza korobi (#36) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Szia!

Hányas évjáratú a géped, hány Wattos a tápja?

RGH-val pontossan mit akarsz az egy nagyon körülményes "operáció" a gépen!
RGH-t bízd inkább, szakemberre! :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#38) korobi válasza baggio1788 (#37) üzenetére

korobi
(aktív tag)

2009. 02. 25. 203W

ez alapján xenon-os. >>> [link]

te emélítetted az rgh-t korábban még a hűtéssel kapcsolatban. igen közben keresgéltem az rgh-ról és hát tényleg nem szivesen kezdenék neki. :N

esetleg van valami megoldás arra hogy netezni lehessen rajta?

(#39) baggio1788 válasza korobi (#38) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Ha 2009-es akkor jasperes lesz Tuti, a táp meg egy Xenon-os, de az nem baj mert a régebbi jó az újabbhoz is! Netezni Xbox-on nem fogsz, max csak Live-ozni, de az meg pénzbe kerül! :)

Üdv.

(#40) jfehervari1

jfehervari1
(tag)

Üdv!

Vettem az x box 360-nom hoz egy 120GB HDD-t,vannak rajta játékok de nem tudom futatni mert kéri a cd-ez miért lehet?csak a quickplay jatékok mennek róla.Mit kel tennem hogy jó legyen?

(#41) jfehervari1

jfehervari1
(tag)

Üdv!
Hol tudom megnézni hogy Jtag -os az x boxom?

(#42) baggio1788 válasza jfehervari1 (#40) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Szia!

Azért nem tudud futtatni mert nincsen hozzá meg a lemezed, A te géped biztosan hogy, nem Jtag-os, mert akkor mennének lemeznélkül a játékok. Max egy Flash lehet rajta.
Jah vagy onnan tudod meg állapítani, ha Eject gombal indítod a boxot akkor ilyen Linux alapú feliratokat kell látnod, mindenvéle "hülyeséget" :)
Üdv. :)

(#43) jfehervari1 válasza baggio1788 (#42) üzenetére

jfehervari1
(tag)

dashoard:2.0.14699.0

(#44) baggio1788 válasza jfehervari1 (#43) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Ebből, sajnos nem derülki semmi!

(#45) jfehervari1 válasza baggio1788 (#44) üzenetére

jfehervari1
(tag)

hol tudok utána nézni ,hogy kel megcsinálni hogy jtag-os legyen.

(#46) baggio1788 válasza jfehervari1 (#45) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Azt te agy otthon nem fogod tudni sajnos megcsinálni. A jtag-hoz kellenek programok, elektronikus kütyük, meg egy kis programozás ismeret is. Amúgy a tiedet nem tudod Jtag-olni, max RGH-tatni. (lényegében ugyan az). Keress fel vele egy szakembert :K

(#47) vazsa23

vazsa23
(csendes tag)

Helló!
Érdeklődnék, nem ismer valaki olyan személyt aki Szegeden javít 3 ledes xbox360 at?
Köszi!

(#48) baggio1788 válasza vazsa23 (#47) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Én sajnos nem! :S

(#49) vazsa23

vazsa23
(csendes tag)

3 led javítás
video
Érdemes elolvasni a commenteket :D

(#50) baggio1788 válasza vazsa23 (#49) üzenetére

baggio1788
(csendes tag)

Szia!

Ez mind szép és jó, de bárcsak ennyi lenne egy 3 ledes meghibásodás, Nagyon sok fajta és féle van az a tipikus 0020-as megbetegedése a gépnek, egy ilyen újra paszta segít rajta! :)

De pl egy 0022-es másodlagos hibakódnál, azért nem ilyen egyszerű a helyzet! :)

Üdv.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.