Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hibás cab-fájlok (eredeti) telepítőcd-n? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) GabSmith


GabSmith
csendes tag

Szerintetek mi lehet az oka, hogy újabban mindkét cd-romom (LG-40-12-40 cdRW+ Toshiba DVD-R) hibásnak látja a cd-ken található CAB-fájlokat? Haldoklik azXP? vagymijafene? eccerüen nem tudok telepíteni semmit. :(((

borntubiváld

(#2) Polesz válasza GabSmith (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Túlhúzott gép? Memóriahiba? Driverbaj? Szoftver? Válassz...

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) BaLinux válasza GabSmith (#1) üzenetére


BaLinux
tag

Nálam olyan volt, hogy a cdromra volt allergiás a winxp installere, de a debian install is elszállt tőle. CDROM csere, hiba megszűnt. vicces dolog :DD
</OFF>

(#4) GabSmith válasza Polesz (#2) üzenetére


GabSmith
csendes tag

Úgy kezdődött, hogy volt egy LG 52x olvasóm. tökjóvót. No oszt vettem az írót, kezdte a sz*rakodást, elszúrt egy-egy cd-t nem olvasott ezt-azt (de egyik se!). Mondom mivan? Hallottam, hogy 2 LG nem fér meg egy csárdában. Sebaj, régi olvasó ki, elvanez egymaga is. Végül jött a DVD-rom no ezmá nem eLGzsí, mondok lyólesz. Egy darabig tényleg jóvót, de aztán oprendszert is cseréltem, meg mégegyszer cseréltem (w98-xp, xp-xp ...). Mondom, egy darabig midig műxik aztán elkezdi :)

borntubiváld

(#5) GabSmith válasza Polesz (#2) üzenetére


GabSmith
csendes tag

Amúgy nincs húzva a gép, a mem az kicsi(128), de mással nincs baj. A drájver nincs egy éves, persze lehet hogy ilyesmi a gond.

borntubiváld

(#6) guess.who válasza GabSmith (#4) üzenetére


guess.who
senior tag

Az IDE-kábelt nem próbáltad még cserélni?

(#7) Omen


Omen
tag

Na ha már ti is panaszkottok akkor én is egy kicsit.

Adott egy Tosiba DVD(16*/48*) és egy LG CD író (24*/10*/40*).

Probléma: Gondoltam a DVD lesz a Maszter a Cd író a Slave. Ez egy darabig működött is, aztán egyszer csak, kb 2 hét után ugy gondolta a DVD hogy nem olvas egy-két cd-t. Egy ídő után már semmit nem olvasott. A CD író meg néha gondolt egyet és eltünt, a gép ujraindításával néha visszajött néha nem.
Kiprobáltam, hogy felcseréltem a kettőt így lett a Cd író a master a DVD a slave. Probléma megoldva DVD müködik, olvas mindent, a CD író meg már nem tűnik el.

Kérdés: Ez vajon mitöl van?

Malacka sétál az erdő szélén. Egyszer csak leesik.

(#8) Panther válasza Omen (#7) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Várd ki a végét...! Majd ha újabb két hét múlva is müxik... :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#9) GabSmith válasza guess.who (#6) üzenetére


GabSmith
csendes tag

De melyiket? Ugyanis a sorrend a következő: prim mast:vinyo; prim slave: dvd; sec mast: iró. A primary kábel tökúj, de ahiba ugyanúgy fennáll mint a régebby secondary kábelon levő írónál. Amúgy a két LG-vel, minde létező IDE sorrendet kipróbáltam, oztánnék végül ennél marattam. Lehet, hogy itt van a kutya elásva?

borntubiváld

(#10) Omen


Omen
tag

Már 3 és fél hete így van és mükszik.

Malacka sétál az erdő szélén. Egyszer csak leesik.

(#11) GabSmith válasza GabSmith (#9) üzenetére


GabSmith
csendes tag

Lehet hogy vissza kellene állnom NTFS-re, jelenleg FAT32 fájlrendszer. Tudom, tudom hüje vagyok; én akarok is csak mindig elfelejtek.

borntubiváld

(#12) marcee válasza GabSmith (#1) üzenetére


marcee
addikt

Nem lehetséges, hogy ez csak a cab-fileok védelme?

Abban az esetben ha nem tudod megnyitni (hibásnak jelzi), de attól még telepíthető a program, akkor ez teljesen normális.

\m/

(#13) lesaux válasza GabSmith (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Vírus biztos nincs?

(#14) GabSmith válasza lesaux (#13) üzenetére


GabSmith
csendes tag

Bocsesz, itt vagyok már.
Nemigen hiszem, hogy vírus lenne, állandóan fut egy irtó, megaztán hetente vizsgálok. Különben átkonvertáltam a partíciót NTFS-re-nem jó; Lehúztam egyiket-nemjó; lehúztam másikat-szintén. Viszont win98 alatt semmi gond, gyönyörűen műxik minden. milehetabaja? eccerüen nemtom.

borntubiváld

(#15) GabSmith válasza marcee (#12) üzenetére


GabSmith
csendes tag

Szia Marcee! Az a fő gond, hogy telepíteni sem tudok. Elmondom: Office XP telepítő cd (eredeti), a fájlok másolása közepén leakad és közli, hogy a mittoménmilyen.cab fájl sérült és használhatatlan. Egyébként ugyanezt eljácca az office 97-tel is. Meg egy csomó másikkal is. és érdekes módon csak a .cab-ra allergiás. (persze ebben nem vagyok biztos, lehet, hogy más csomagolt cuccal is sz*rakodik)

borntubiváld

(#16) _George válasza Omen (#7) üzenetére


_George
senior tag

kettő betű: LG :O

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#17) marcee válasza GabSmith (#15) üzenetére


marcee
addikt

Akkor Windows reinstall!

Nekem volt egy Office2k változatom, ami csak win2k-n ment, másra nem lehetett feltelepíteni, nem tudom miért (a tünetre már nem emléxem). De ha a tiéd eredeti, akkor ilyesmi nem lehet a magyarázat.

Kevéssé valószínű, hogy hw hiba lenne.

\m/

(#18) GabSmith válasza marcee (#17) üzenetére


GabSmith
csendes tag

Nos igen, ez tűnik a legkézenfekvőbb megoldásnak, mármint a reinstall. Tuti, hogy nem hw hiba (ld vmelyik előbbi hozzászólásomat). Csak az a baj, hogy már herótom van az állandó reinstalloktól. Igazából kellen e ghostos copyt csinálnom, mert akkor biztos, hogy nem megy tönkre semmi, és a cucc meg csak a helyet foglalja. Egyszóval a problémára megoldást jelentene egy újratelepítés az fix, csak sajnos abból nem tudom meg mi okozta ezt az egész ramazúrit. Azér köszi a tanácsot.

borntubiváld

(#19) <Adamsky> válasza GabSmith (#18) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Egyik haveromnál nem tudtunk olvasni egy CD-RW-t, és
akkor segített egy frissített ASPII layer feltétele (WinXP + LG CD).
Ez egyébként is ajánlott, mert a Win-ek ASPII-ja nem túl jó.
Régebben pl. a CDRWin is igényelte ezt az ASPII-t.
Kicsit hosszú a link, így inkább csak bemásolom:

http://www.adaptec.com/worldwide/support/driverdetail.html?sess=no&language=English+US&cat=%2fOperating+System%2fMicrosoft+Windows+XP&filekey=aspi_v471.exe

... vagy
Próbáld ki Nero CD Speed-el! Ha ez rendesen olvassa, akkor
a CD fizikailag nem sérült, így valószínű a CAB-el van valami.

(#20) GabSmith válasza <Adamsky> (#19) üzenetére


GabSmith
csendes tag

Köszönöm uram, meg fogom próbálni, de sajnos ma már nincs időm rá. Feltétlenül leírom (ide), hogy mire jutottam. Jóccakát

borntubiváld

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hibás cab-fájlok (eredeti) telepítőcd-n? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.