Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    nagyúr

    válasz alphamooncam #105447 üzenetére

    A felnőttebb hang-ot nem értem. (De tényleg). (Legalább tanulok valamit). :R

    A NAD D3020 is Hypex, de egyben nézve nagyon más állat. Feleannyi teljesítmény sem, még az előző generációs Hypex (UcD, nem NCore), mondjuk az összes akkori D osztálytól jobb volt az UcD is, kb. ezzel robbant be Bruno Putzeys a köztudatba, de szubjektív tesztek szerint amúgy kifejezetten jó így is. Persze Nálad zenélt, Te tudod.

    Mindenesetre UcD technológiás, NAD által előfok oldalon is igen komolyan belenyúlt 30W@8R integrált erősítő áll szemben NCore technológiás 130W@8R, "buta" végfokkal szemben (még poti sincs), és a tervező szerint persze, mennek ezek RCA-ról is gyönyörűen, de XLR-el hajtva komolyan brillíroznak, a NAD pl. ezt már mellőzi. (Én is próbáltam RCA-n, nem hallgattam agyon ugyan, de elsőre semmi kül, marhajó így is, de ha kolléga ezt az utat járja, érdemes XLR-ről etetni és béke, ergo olyan DAC dukál elé.. ).

    Így nem csodálkozom, hogy nem estél hasra tőle, esélyes, hogy NCore-hoz képest kicsit válogatósabb arra, mit hajt, meg a hangot nyilván nagy mértékben befolyásolja az, hogy mi van elé téve, saját DAC, külső DAC, az min jön, hangerőszabályzás implementációja, stb. meg az UcD-től az NCore feljebb van azért + a puszta teljesítmény témája (dynamic headroom).

    Viszont én denesdr NCore-jaitól ugyanúgy hasraestem, mint az ismerősömnek összerakott NCore-októl, Dénesnél plate amp-ként mennek, ismerősömnél meg Audiophonics kütyüként.

    Fáj a szívem majd cső preamp-al kicsit mókolni előtte, mivel annak maximális jel-zaj aránya lerontja az NCore-ét :D de max. kiveszem, meglátjuk, megfülelem majd így is, úgy is. Sarlatánság ON :D

    Értelek amúgy teljesen és elfogadom. Logikusan, józan paraszt ésszel véggigondolva nálam ezek súgják azt, hogy más állat a két Hypex. Jó, hogy a Purifi az nem Hypex név alatt jött ki, még több lenne a félreértés. De az üzenet talán az, hogy Hypex - Hypex között is van azért eltérés, pláne implementáció és implementáció között, ők csak a modulokat adják OEM-ként és a gyártók döntik el, mivel-hogyan etetik. Van, aki lineár táppal küldi őket, van, aki kétféle opamp szettel kínálja, mindenféle őrület van már, azok sem összehasonlíthatók már 1:1 alma-alma módon, hiába Hypex-Hypex. És ez a gyártó oldali diverzifikálás amúgy szerintem szándékos, így találva meg mindenki a saját ösvényét és a mellé tett audiofil mítoszát, ahelyett, hogy az történne, hogy bárki, aki mondjuk NC400-as Nord-ot, vagy NAD-ot, vagy Apollon Audio-t fülel, legyintsen, hogy óh tökmindegy, NC400 mind, tehetsz balra NAD-ot, jobbra meg DIY-t is, vagy tök8 milyen NC400-ast, egyforma lesz. :N

    Saját vélemény: ezek a D osztályú NCore-ok annyira integráltak, hogy én az egyszerűségükben látom a nagyszerűségüket is. Mivel DIY kit-ben kaphatók (azaz éppen out-of-stock, a Hypex-nél, de más tartja raktáron), sokan villámgyorsan nagyon egyszerű design-t építettek köré: fogták a tápokat, modulokat, bevágták egy dobozba "oszt jó". Ennél az Audiophonics doboznál lehet csicsásabbat alkotni, VU meter, króm hegyek, kékled á lá McIntosh, szálcsiszolt húzott alu előlap, nem tudom.. pimpelni.. de .. igazából, így is nyújtják a modulok a maximumot, ami nekem nagyon tetszik bennük, és az árat elfogadható szinten tarthatja a gyártó (Audiophonics). Megvettek többszáz ilyet Hypex-től gondolom, dobozolják és szórják, nem rossz biznic, miközben ár/értékben is bajnok, meg mérve is. Fülre meg ... hát ... hallgasd meg egyszer (ha érdekel, bár valszeg elvagy a TMP-vel). Összeszerelés minősége NAD-nál nem kérdés, legendásan jó, Audiophonics szerintem korrekt. Nincs hüvelykujj vastag alu, de funkcionálisan teljesen oké, nem nyeklik-nyaklik ez sem :D , korrekt szerelés és jól átgondolt passzív szellőzés, minőségi csatlakozók, egyszerű, de funkcionálisan működő, "tapadós fajta" gumi lábak, minőségi bekapcsoló gomb, 12V trigger input, számomra pokol jó hang, szóval kerek a történet. (Ettől még lehet más gyengének hall egy ilyet is, ízlések és pofonok). Ez egy műszaki szemmel topic, szóval kijelenthetem: mérve bitang jók, nálam fülre is, de ez nem jelent semmit. ;) :R

    Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés