Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Heroes of the Storm (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:51

LOGOUT.hu

ÜDVÖZÖLLEK A NEXUSBAN!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Na ez a meccs jó bizonyítéka annak hogy idióta setuppal is lehet nyerni ha jól játszanak az emberek, ráadásul ellenfélnél 2+3 fős csapatok voltak:

You are not prepared.

(#11602) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

Nem tudjátok mi van a The Haunted Minessal? Kikerült a matchmakingből? :(

(#11603) Lacee1986 válasza Man0gatya (#11602) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Kivették egy időre sajnos. Az egyik kedvencem volt. :(

(#11604) AxBattler válasza Lacee1986 (#11603) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Hangulatos volt a két szint, és lehetett taktikázni. :O

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#11605) DaveNo1 válasza AxBattler (#11604) üzenetére


DaveNo1
veterán

Szerintem a legtöbben nem szerették, meccsek is túl sokszor nagyon gyorsak voltak, az új scaling mellett meg még gyorsabb lenne mert a tornyok semmit nem érnek már early gameben sem.

Amúgy úgy tudom később még visszakerülhet de átalakítják (Custom gameben most is elérhető nem?)

You are not prepared.

(#11606) adrian360 válasza DaveNo1 (#11605) üzenetére


adrian360
őstag

pont egy napja kérdezték D.B.-től [link]
-Currently we are not planning anytime soon.

(#11607) Shadowguard válasza DaveNo1 (#11597) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Malfurion ennyire visszaesett vagy csak én néztem régen a listát? Bennem valamiért az volt, hogy T2-3 környékén van :U

(#11608) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Chu8 is nagyon kiakadt a mostani meta miatt, és azt írta egy időre abba hagyja mert elege van, hogy stunlock + burstról szól minden

Blizzard is már felfigyelt a problémára, pár héten belül jön balance változtatás:

"There are a couple of heroes getting small balance updates in the next couple of weeks that could help with some of the heavier stuns in the meta. While these updates won't come out with Greymane, they'll be going live shortly after.

The amount of stuns available in Heroes of the Storm is a subject the balance team has been discussing lately. Obviously crowd control can be very powerful, but the amount of stuns in a game can vary depending on the heroes selected per a match. This is a subject we'll be keeping an eye on and we're not opposed to making adjustments if they are needed. Please feel free to let us know your thoughts."

Shadowguard: a mostani metában nagyon rossz

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#11609) F-ECT$ válasza Shadowguard (#11607) üzenetére


F-ECT$
titán

Nincs burst healje, se stunja.

Dive ever, work never.

(#11610) 0karmacoma0 válasza DaveNo1 (#11608) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Remélhetőleg erre már jobban felfigyelnek. Itt azért kicsit kijön az itemek hiánya, mert nem lehet egy egyszerű countert adni mindenkinek, ezzel változtatva a metát, hanem vagy globálisan a CC-t változtatják, vagy nagyon sok minden mást. A régi cleanase visszaállítása nem lenne egy rossz első lépés, ráadásul közvetve Tyrande-t is nerfelné.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#11611) DaveNo1 válasza 0karmacoma0 (#11610) üzenetére


DaveNo1
veterán

Hát Muradin és Tyrande nagyon erősek, ma Muradinnal volt egy egész jó sorozatom: 9 meccs - 8 győzelem, kemény nagyon a kis törpe.

You are not prepared.

(#11612) 0karmacoma0 válasza DaveNo1 (#11611) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Együtt brutálisak, ráadásul úgy érzem mintha Muradin sebzése is nagyobb lenne az új skálázásban. Régen alig volt vele dmg-m, most meg néha verem az assassionokat midgameig. Q-buildel néha azután is.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#11613) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Cris is megírta a magáét. Nagyjából a szokásos problémákat említi, meg azt amit én is írtam valamelyik nap: "Another thing is the last few heroes Blizzard released were complete utter shit, I don't even know what they did with them that these heroes were so terrible on release."

Blizznek oda kell figyelni ezekre, mert ő és Chu a twitch közösség elég jelentős részét hozzák, ráadásul Cris top versenyző is.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#11614) DaveNo1 válasza 0karmacoma0 (#11613) üzenetére


DaveNo1
veterán

Most olvastam én is, az a baj, hogy a scaling patchet kiadták november végén, majd utána rá pár héttel jött a 2 hetes ünnepi időszak, és így totál beállt túl hosszú időre a meta.

Hősökkel meg az a baj, hogy előszőr OP-k voltak (Thrall a legelején, Vikingek sokáig, Sylvanas, Kael, Johanna, Leoric mind nagyon erősek voltak és nerfelni kellett valahogy őket), utána jött Kharazim, aki szerintem elég jól el van találva balance szempontjából, azóta viszont mintha úgy lennének, hogy inkább nem adnak ki OP hősöket mert könnyebb buffolni. Viszont kicsit átbillentek a túloldalra.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#11615) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

Valaki a hétvégén segít megszerezni Chogallt? :) 12-ig ingyenes

(#11616) Gyuri27 válasza Man0gatya (#11615) üzenetére


Gyuri27
félisten

Btag?

Amd - Radeon - Ryzen

(#11617) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Heroes Rising verseny

You are not prepared.

(#11618) Man0gatya válasza Gyuri27 (#11616) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Whand

(#11619) Gyuri27 válasza Man0gatya (#11618) üzenetére


Gyuri27
félisten

Seriously? :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#11620) holozis_HUN válasza Gyuri27 (#11619) üzenetére


holozis_HUN
veterán

:DDD #***** Lemaradt :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#11621) WayneGace


WayneGace
őstag

Diablo Lord of Terror talenje, hogy működik? Activate to steal 10% of the maximum Health of nearby enemy Heroes.

Az aktuális életerőt veszi el? Tehát, ha van egy hős, amelynek 5k a maximum hp-ja, de aktuálisan 3k van nek, akkor 300 vagy 500 hp-t vesz el tőle?i

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#11622) adrian360 válasza WayneGace (#11621) üzenetére


adrian360
őstag

benne van hogy maximum, szóval 500

(#11623) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

paraszt

(#11624) Madwe


Madwe
nagyúr

A battletaged hiányosan adtad meg, csak azt írták, nem értem miért kell ezért beszólogatni gyerekes hangnemben :F

(#11625) F-ECT$ válasza Man0gatya (#11623) üzenetére


F-ECT$
titán

Segítséget kérsz, hülye vagy és te parasztozolsz? Hát rohadjon el az összes befőtted :P

Dive ever, work never.

(#11626) DaveNo1 válasza Man0gatya (#11623) üzenetére


DaveNo1
veterán

A továbbiakban kerüld az ilyen jellegű megjegyzéseket, főleg ha már te hibázol.

You are not prepared.

(#11627) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Tempo Storm vs C9 jön

Towers of Doom pálya, TLV, Zera unortodox pickek :C

You are not prepared.

(#11628) holozis_HUN válasza DaveNo1 (#11627) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Tempo Storm :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#11629) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Év első versenyének statisztikái

Kiemelkedően legtöbb ban: Tyrande, legtöbb pick: KT, Muradin, Jaina, Uther, what a suprise

You are not prepared.

(#11630) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Holnaptól:

Malfurion
Valla
Diablo
Tychus
Artanis
Butcher
Kael'thas (Slot unlocked at Player Level 5)
Arthas (Slot unlocked at Player Level 7)
Sgt. Hammer (Slot unlocked at Player Level 12)
Brightwing (Slot unlocked at Player Level 15)

You are not prepared.

(#11631) Derrewyn válasza DaveNo1 (#11629) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Van itt pár érdekesség... Reghar pl. 10 pick 1 win. Ennél BW vagy Lili is erősebben teljesíthetett volna.
Morales pedig jobb is volt.

Amúgy 13 meccs hiányzik. Jó lett volna, azokat az eredményeket is látni.

[ Szerkesztve ]

(#11632) adrian360 válasza Derrewyn (#11631) üzenetére


adrian360
őstag

van azóta egy teljes [link]

Érdekes hogy Tyrande mindig second ban volt, 44-ből 40-szer, ebből látszik hogy mindig tudták a csapatok hogy úgyis ban-olva lesz, ezért elsőt kihasználták egy "valódi" ban-ra (Kael - Thrall - Muradin )

(#11633) DaveNo1 válasza Derrewyn (#11631) üzenetére


DaveNo1
veterán

Rehgar jelenleg egy gyengébb Monk, cserébe kevesebb skill kell hozzá. Ráadásul a Monknak jó második ultija is, a Bloodlust viszont nem sokat ér. Kellene valami új második ultimate képesség (Falstadnál már lecserélték korábban az egyiket, szóval nincs kizárva a csere), a Bloodlustot meg egy Bruiser hősnek kellene adni.

Moralest sokan lebecsülik pedig normális csapattal ha van rendes frontline akkor nagyon nehéz kiszedni és iszonyat sok healt tud kitolni.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#11634) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Napi sírás. Hl: azmo+tank bukó. Illidian + tychus bukó.
Miért? Miért nem qm-ben pajzánkodunk ezekkel, ráadásul olyanokkal amikkel nem is tudunk játszani.

Amd - Radeon - Ryzen

(#11635) 0karmacoma0 válasza DaveNo1 (#11633) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

+ A jelenlegi metában iszonyú nehéz jól kirakni az ah-t. Kb akkor el kell lőni mikor először ráfordulnak valakire, mert sokkal gyorsabban robbannak fel a herok mint régebben. Még a pro meccseken is nagyon sok elkésett ancestral volt.

Amúgy néztem jó pár meccset(az uccsó két meccset végig láttam), és hirtelen rájöttem mégis csak szórakoztató játék ez. Az uccsó hetekben már egyáltalán nem néztem streameket annyira unalmas szar meta volt a master ligában. Így hogy ki volt bannolva Tyrande hirtelen megint értelmes volt a játék. Nagyon de nagyon hiányzik a ban HL-ből. Nem az én noob szintemen, hanem ahhoz, hogy twitchen pörögjön a játék, mert azért egy moba-nál elég fontos szempont a pro/top játékosok vonzóereje, de annyi hibája van a játéknak, hogy sorra tiltelnek be és szüneteltetik vagy hagyják abba. Chu és Mewnfare már többet játszik mással mint HOTS-al, állítólag Vortix és Lucifron visszament starcraftozni, Grubby is sokat Warcraft 3-azik, Antihero is csak 2 órás rage streameket tol 3-4 naponta. Egyedül Cris tolja rendíthetetlenül, de ő se mondható túl lelkesnek, és ha Liquid szétesik kérdés marad-e. Eléggé kritikus lesz a következő 2-3 hónap. Nagyon rá kell kapcsolniuk mert pár fos hero, meg új skin nem fogja megmenteni a játékot a süllyesztőtől.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#11636) WayneGace válasza 0karmacoma0 (#11635) üzenetére


WayneGace
őstag

Engem érdekel a játék. De az esport mivolta hidegen hagy. Meg a streamek is. Nyilván sokan szeretik nézni. Régebben én is követtem pár sSC2 versenyt. Meg CoH-ban indultam is. De valahogy HOTS-ban nem mozgat meg.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#11637) DaveNo1 válasza 0karmacoma0 (#11635) üzenetére


DaveNo1
veterán

Grubby most is streamel, Chu az aki felcseszte az agyát, de Blizzardosok válaszoltak is a postjára, hogy pár héten belül várható a balance patch ahol finomítanak a mostani stun/burst metán.

Van még egy jó streamer mostanság, nem tudom pontosabban a nevét, de korábban LoL fejlesztő volt, és elég jól magyaráz stb.

A ban fejlesztés alatt van, remélhetőleg minél hamarább jön együtt az új draft ui-val. Mondjuk azt nem tudom 5 random ember hogyan tudja megbeszélni majd a bant (jó a mostani metában tök egyértelmű a Tyrande, Kael HL ban). LoL, Dota2-ben hogyan működik?

(Amúgy eddig azért nem volt prioritás mert kevés hős volt, nyáron még nagyobb probléma volt versenyeken a dupla ban, mert néha arról szólt, hogy az egyik csapat ráállt arra, hogy ne legyen a másik csapatnak normális healerje).

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#11638) 0karmacoma0 válasza WayneGace (#11636) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nekem azért jó, mert 31 évesen már nem fogom megváltani a világot semmilyen játékban, viszont meló közben tudok streameket követni. Való igaz a DOTA 2-t sokkal érdekesebb nézni, mert összetettebb, sokszínűbb játék, de itt már megkedveltem streamereket és csapatokat, ráadásul mivel csak erre a játékra van időm, tanulni is jó ezekből a cuccokból, ha már gyakorolni úgyse fogok eleget ahhoz, hogy jó legyek.

Összességben, magamtól elvonatkoztatva szerintem a játék hosszútávú életében nagyon fontos a pro scene és a top streamer közösség, mert ha csak a casual réteg tolja azok megunják 1-2 éven belül, és kihal a játék. A nagy versenyek, ikonikus alakok és híres streamerek viszont folyamatosan hozzák a játékosokat, és adnak egy fix vázat a játék létezésének. Nem építhetnek kizárólag Blizzard fanboyokra, mert azok folyamatosan le fognak lépni ha épp kijön egy új név(pl overwatch), vagy jön nagyobb content/folytatás valamelyik franchisehoz. Ha tényleg egy stabil moba címet akarnak, akkor követni kell a többi játékot, és legalább annyit nyújtani mint azok. A játékmenet elég egyedi, hogy legyen létjogosultsága, de lényegében minden feature hiányzik még a játékból, hiába jelent meg már fél éve.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#11639) 0karmacoma0 válasza DaveNo1 (#11637) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Lolban fogalmam sincs, Dotaban van captain mód ha jól tudom. Ami dota 2 streamet nézek ott all pick-et játszanak ban nélkül, de abban a játékban elég sok hero és item van, hogy egy darab Tyrande pick ne csessze szét a játékot. A HOTS túl fix a kevés hero és a talent rendszer miatt. Persze majd az át-át tévedő Dota játékosok leírják normálisan, hogy van ez, ha hülyeséget írtam.

Itt lehetne látható MMR, és a legnagyobb MMR-ű játékos banolhatna a játék elején. Ez egy egyszerű és jó megoldás lenne.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#11640) TBT


TBT
addikt

Szerdán érkezik Greymane EU-ba, holnap US-ba.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#11641) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Ez jó: :DDD

You are not prepared.

(#11642) DaveNo1


DaveNo1
veterán

DB interjú

Pár érdekesség:

- Úgy néz ki félrerakj a fos HS ladder szisztémát, és Starcrafthoz hasonló rendszer lesz
- A bant már tesztelik a pro játékosokkal, 2 lesz minden csapatnak mint a versenyeken
- Prioritás továbbiakban is ezeken van: "Our highest priorities right now are Ranked Play changes, Grand Master Leagues, Bans, Season Roll, Season Rewards as well as fixes to the Matchmaker. We also want to get a Death Recap system into the hands of our players as soon as possible"

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#11643) 0karmacoma0 válasza DaveNo1 (#11642) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Jól hangzik. Remélem minél előbb jönnek ezek a cuccok. Kíváncsi vagyok mennyi erőforrást kaptak blizztől, mert azért nem hatalmas dolgokról beszélünk, és amúgy a fejlesztők mindig is szimpatikus, lelkes arcoknak mutatkoztak.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#11644) Madwe válasza DaveNo1 (#11642) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az a baj h ezeket már lassan fél éve mondják... Eleinte csak annyiban lankadt a lelkesedésem, h csak 3 naponta a questek miatt léptem be, mostmeg már (igaz az elcseszett motor fps miatt is - amit azóta tűrhetőre tettem) gyk 1-2 hetente nézek be 1-2 meccsre... Pedig imádtam, nem kevés pénzt beletettem (ahoz képest h ingyenes - starter pack + 3 leárazott hős), de nagyon hiányoznak már a fent említett változások...

[ Szerkesztve ]

(#11645) adrian360


adrian360
őstag

elvileg ma nem jön balance patch, csak Graymane, az meg nagyon nem fogja felforgatni a metát, úgyhogy szerintem 3 hétig marad a stun-burst meta

(#11646) Callisto válasza DaveNo1 (#11642) üzenetére


Callisto
őstag

"as soon as possible": 1-1,5 év múlva Blizzard módra. Addig is tucatnyi skin és hero. Money grabber lazy banda. A matchmaking-en is már 1 éve szórakoznak. Egy matematikus 2 nap alatt olyan algoritmust tesz le az asztalra, hogy fülük ketté áll. De náluk a prioritás más.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#11647) Madwe válasza Callisto (#11646) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért az mm nehéz kérdés. pusztán matematikai oldalról nehéz megjósolni h jó lesz e, mert sok mindent figyelembe kell venni amire az elején nem gondol az ember, s van néhány nem egyértelműen eldönthető kérdés, ami késöbb nem várt eredményeket hozhat. Persze ettől függetlenül ennél jobb rendszert nem nehéz összehozni, azt meg kell hagyni :D alapjaitól kéne újraírni, ezt a hs-es rank rendszert meg kidobni a francba :D

Ettől függetlenül azt meg kell hagyni h csapatjátéknál nehéz jó mm-et írni, főleg olyannál ahol a csapat teljesítménye sokkal többet nyom a latba mint az egyéné. Csnél is nehéz balanszolni h most az számít e jobbnak h az adott orosz kollega 4 embert megölt de bukta a kört vagy az h a tapasztalt róka ugyan nem ölt de olyanokat tett ami számban nem mérhető de hozta a meccset. Lol s dota mm szempontjából egyszerübb s igazságosabb tud lenni mert ott lehet carryzni a csapatot s sokat számít az egyén, hotsnál kb tök mindegy te mit tudsz ha szar a csapat. Erre igazságos mm-et nehéz találni, de jobbat mint a mostani biztos lehet :D

TLDR a lényeg szerintem továbbra is az lenne, hogy nem a rankért játszol meg h feljebb juss. A rank csak azért van h jó, szintednek megfelelő játékostársakat kapj magad mellé. S persze akar fejlődni az ember, amit a ranknak is jelezni kéne, csak nem szabad fordítva ülni a lovon. Ugyanakkor annyira szar az mm hotsnál néha, h pont az első pont se teljesül egyáltalán, ami nagyon idegörlő tud lenni...

[ Szerkesztve ]

(#11648) WayneGace


WayneGace
őstag

Maradhatna a rangrendszer. Csak lehet, hogy jobb lenne kicsit szelektálni a mezőnyt. Akár úgy, ahogy az sc2-ben van, Tehát ligákba, bronze, silver, gold, stb..
Bár, ha ezt bevezetnék, akkor azt, hogy védenék ki, hogha egy bronz ligás partiban van egy platinással?
Ahogy most is sokszor az a gond, amikor rank 1-es egy 30-as társsal játszik. Placement-tel is kezdhetnének valamit. Mert ok, hogy tesztelni kell mit tud az adott játékos. De lv5-6 társak mellé berakni egyet, míg a másik csapatban nincs, megint csak nem túl jó.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#11649) Callisto válasza Madwe (#11647) üzenetére


Callisto
őstag

A végeredmény csapatfüggő, de az egyéni teljesítmény annyira nem. Ezt is figyelembe lehetne venni pontozásnál egy minimális mértékben. (Na ezt valóban nehéz lenne jól megoldani.)
Azonban a rendszer legnagyobb rákfenéje az, hogy a játszott játékok számát, hősökkel játszott időt, hősök számát nem veszi figyelembe. Márpedig ezek a legnyomósabb tények annak valószínűsítésében, hogy valaki mennyire tapasztalt és tenné lehetővé, hogy ne kezdőkkel rakjon össze az MM. Persze éppen rosszkedvűek, rossz passzban lévők lehetnek akkor is ha millió játékot játszottak stb., de ez meg van minden szinten. Sőt...
Blizzard látja, hogy ez nagyon nem jó így és kéne nézni a fent említett dolgokat is, de mire ebből valami az Ő tempójukban lesz áshatják a sírját a HOTS-nak.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#11650) DaveNo1 válasza WayneGace (#11648) üzenetére


DaveNo1
veterán

Szerintem ligás megoldás lesz mint SC-ben és többi Mobaban, és alapjáraton az adott ligába tartozó emberekkel kell összerakni +/- X MMR.

Nem hiszem, hogy ki lehet védeni azt amire gondolsz, maximum úgy, hogy ellenfél oldalára is megpróbál olyat találni a rendszer. De ebből a szempontból a Smuft accountokat sem lehet kivédeni, akik elején nagyon könnyen aprítani tudnak.

Madwe: korábban azért nem ígérték ennyire + elég nagy a zúgolódás redditen is, hogy fel kell gyorsítani a balance patcheket is stb-t. A Blizzconon bemutatott Aréna mód például nem jön az első negyedévben, gondolom azért, mert az erőforrásokat most a felsorolt problémákra fektetik.

adrian360: pár napja már redditen írta Tryksir, hogy ma nem lesz balance patch, de 1-2 héten belül várható a stun/burst meta enyhítése. Az egészet ott cseszték el, hogy ünnepi időszak előtt dobták ki a scaling patchet, az ünnepek miatt pedig túlságosan elhúzódik ez a nagyon rossz meta.

Azért azt megjegyezném, hogy a Viking meta majdnem 4 hónapig ment, és nem volt ekkora háborgás, pedig egy jó Viking játékossal kb. instant győzni lehetett már early gameben.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Heroes of the Storm (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.