Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help! valami gond! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Hello mindenki! Van egy kis problémám:(...
Most teepítettem újra a windowst. És most elkezdett szivatni a gépem. Úgy kezdődött, hogy miután felraktam a Dx9.0c-t, újraindításnál a scandisk elkezdett pattogni... Pedig szabályosan indítottam újra (azaz ő önmagát). Kitalálta, hogy az egyik (uccsó) partíciómon van egy rakás hiba, és ő ezeket file-lá fogja konvertálni. Sikerült is neki sajnos, eltüntetett egy rakás könyvtárat, és csinált belőlük 32kb-os fileokat:O Az igazsághoz hozzátartozik, hogy volt már egyszer ilyen ugyanezen a partíción, akkor nem találtam megoldást, format volt, és utána semmi gond. Most viszont van még1 probléma. Az egyik könyvtáramban furcsa nevű fileokat kreált, értelmetlen karakterhalmazok lettek:O És sajna egy másik partíción is megjelent egy ugyanilyen könyvtár. Törölni nem lehet őket... Valakinek van valami ötlete? Nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni, mert nem akarok egy rakás adatot elveszteni:O Előre is thnx!

hey-ho-let's-go

(#2) djtörök válasza -=V3rthil=- (#1) üzenetére


djtörök
senior tag

csinalj egy rendszervisszaallitást ami visszateszi dx9.c előttire.

(#3) -=V3rthil=- válasza djtörök (#2) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Nincs rendszervisszaállító pontom, de nem is hiszem, hogy rendbehozná. Meg azt se nagyon, hogy köze van hozzá, mert már régen is volt ilyesmi...:(

hey-ho-let's-go

(#4) djtörök válasza -=V3rthil=- (#3) üzenetére


djtörök
senior tag

akkor gatdateback nevű progi eseleg, mást nemigazán tudok.
ha ez se segít akkor format

(#5) -=V3rthil=- válasza djtörök (#4) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

A progiról mesélnél kicsit? Nemtom, mi lesz, ha más nem, format, de már másodszor csinálja...:O

hey-ho-let's-go

(#6) TrollBalint válasza -=V3rthil=- (#3) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nálam is volt olyan, hogy reggelre virradóra az összes fájlom, könyvtáram értelmetlen karaktersorozat lett. Esetleg probáld meg a scandisket, szerintem visszaállítja, de akkor is másnéven, a saját (hülye) nevén, tartalom alapján még talán rájöhetsz, hogy mi... :)
(Vagy marad a GetDataBack, talán még az is tud segíteni)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#7) TrollBalint válasza -=V3rthil=- (#5) üzenetére


TrollBalint
addikt

a törölt fájlok visszaállítására lett kitalálva, de elég sok mindent visszatud állítani. MIkor elveszett a szakdolgozatom egyrésze visszaállitotta :)
Kisebb fájlokat (képek, doc-ok) szinte hibátlanul visszaállít, nagyobbakkal már lehetnek gázok...
A barátom 200 megás vinyojáról 220 megányi adatot mentett vissza, többek között olyan (képeket) amik már évekkel ezelőtt le lettek törölve és felül írva...:)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#8) -=V3rthil=- válasza TrollBalint (#7) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Ha a nagyobb fileokkal gondja van, akkor szívás, mert film is van a törölhetetlenek között:((( Na jó, megpróbálom asszem.Köszi, ha valakinek van egyéb 5lete is, ne habozzon megosztani, pls!:)

hey-ho-let's-go

(#9) -=V3rthil=- válasza TrollBalint (#6) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Egyébként azért nem nagyon szeretnék a scandik-sk-kel szórakozni, mert az cseszte el először a cuccaimat...:( Nemtom, mi lehet...

hey-ho-let's-go

(#10) djtörök válasza -=V3rthil=- (#9) üzenetére


djtörök
senior tag

a getdataback sztem menni fog.
filmeket nembiztos de mp3, meg egyebeket sztem visszahoz.
nálam is olyan dolgokat talált amit 2hete töröltem le

(#11) -=V3rthil=- válasza djtörök (#10) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Megnéztem a filmes partíciót, azon az egyik könyvtáram törölhetetlen karaktersorozattá vált. Sajna a GetDataBack is csak annyit mond rá, hogy can't create file. Az MP3-akat még nem néztem, de ez jobban aggaszt...:( Nincs 5let, hogy mi okozhatja?

hey-ho-let's-go

(#12) djtörök válasza -=V3rthil=- (#11) üzenetére


djtörök
senior tag

keress más adatmentő programot!
pl innen: [L]http://www.download.com/3120-20-0.html?qt=recovery&tg=dl-20[/L]

(#13) fene_vad


fene_vad
senior tag

amikor nekem ilyet csinalt a vinyom (maxtor), format rendbehozta, amikor masodszor csinalta, akkor is, harmadszor mar a bios is MALTOR(sic!!!)-nak latta a vinyomat, pillanatok alatt csinalt par mega badsectort, kattogott, recsegett.
szar a vinyod szvsz

(#14) djtörök


djtörök
senior tag

esetleg egy adatmentő cég ha van kess rá

(#15) -=V3rthil=- válasza djtörök (#14) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Áhhh, azok nagyon drágák, néhány MP3 és film nem ér meg nekem annyit... :(
fene_vad : ez rosszul hangzik:O Azt mondjátok, kezdjem el menteni a menthetőt, és gyűjtsek új vinyóra?:(

hey-ho-let's-go

(#16) djtörök válasza -=V3rthil=- (#15) üzenetére


djtörök
senior tag

nincs már gari rá?
Aidával nézd meg a winyód smart értékeit!
Ha lementetted az adatokat esetleg egy lowlevel format, hátha...

(#17) -=V3rthil=- válasza djtörök (#16) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Nem tudom, hogy van-e rá gari, nagykerből származik, megnézem minnyá, mennyit adnak rá. SMART értékeket néztem, nekem nem tűnt fel semmi xtra. Mire figyeljek?

hey-ho-let's-go

(#18) djtörök válasza -=V3rthil=- (#17) üzenetére


djtörök
senior tag

nincs semmi hibás érték se?(pirossal van jelölve)
formázd le a winyót és ha utána vannak rajta badsectorok akkor szvsz csere :(

(#19) -=V3rthil=- válasza djtörök (#18) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Mindegyikre azt írja, hogy az érték normális. Akkor asszem megpróbálom megmenteni, amit lehet, aztán format, és reménykedés...:( Nincs valakinek valami vinyója egy Sony MP3 discmanért cserébe?:))

hey-ho-let's-go

(#20) djtörök válasza -=V3rthil=- (#19) üzenetére


djtörök
senior tag

milyen fajta winyó pontosan ez?

(#21) maszat válasza -=V3rthil=- (#1) üzenetére


maszat
senior tag

Service Pack1 fenn van?

(#22) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Seagate 160-as 8mb cache-sel. SP1 fent van.

hey-ho-let's-go

(#23) maszat válasza -=V3rthil=- (#22) üzenetére


maszat
senior tag

Akkor lehet, hogy fizikai probléma. Esetleg Seagate-progi format segíthet, bár nagyon OFF

(#24) djtörök válasza -=V3rthil=- (#22) üzenetére


djtörök
senior tag

pedig az jóóó winyó, mindenképpen gariztasd!!
De előtte formázd le majd ellenőrizd hogy badsector-mentes e.
Nem vagyok róla meggyőződve még hogy rossz lenne a winyó

(#25) -=V3rthil=- válasza maszat (#23) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Megpróbálom majd, csak még nem vágom, hogy hova mentem az adataimat...:(
Sajna gari szntem már nincs rá:O

[Szerkesztve]

hey-ho-let's-go

(#26) djtörök válasza -=V3rthil=- (#25) üzenetére


djtörök
senior tag

mennyi adatról lenne szó? :)

(#27) -=V3rthil=- válasza djtörök (#26) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Hát jópár giga, de nem olyan vészesen fontos. Pár játék, néhány albumnyi MP3, meg egy film. Az adatveszteséget még megemésztem, ha nem romlik el a vinyóm.

hey-ho-let's-go

(#28) #54715584


#54715584
törölt tag

egy kicsit durva megoldás, de ha nem sok mp3ról és filmről van szó, amit meg tudsz szerezni, akkor bootolj 98 cd-ről és töröld le dos alatt a könvtárat... nekem működött régen... :)

látom közben írtál :)
akkor mentsd le ami menthető, és sztem telepíts újra, vagy vegyél másik vinyót...
egyébként mikor vetted? nincs már gari a vinyóra?

[Szerkesztve]

(#29) -=V3rthil=- válasza #54715584 (#28) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Hehe, egy próbát talán megérne:D De ha már erre szánom magam, akkor inkább mentek mindent, és format az egészet...
Most telepítettem újra, mondjuk csak a rendszerpartíciót formáztam. Újat venni egyelőre nem szeretnék, talán menthető ez is:P. Gari szntem már nincs:(

[Szerkesztve]

hey-ho-let's-go

(#30) #54715584 válasza -=V3rthil=- (#29) üzenetére


#54715584
törölt tag

:D kerülgetjük itt egymást az időben :) próbáld meg, nekem műxött :D
igaz, én használtam dos navigátort, mert úgy sokkal gyorsabb, de a vc vagy nc is megteszi :)

(#31) -=V3rthil=- válasza #54715584 (#30) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Lehet, hogymegpróbálom, thnx. Csak kellene előbb egy win98:)).
Nameg persze adatmentés, mert így nem akarok semmibe belekezdeni...

[Szerkesztve]

hey-ho-let's-go

(#32) #54715584 válasza -=V3rthil=- (#31) üzenetére


#54715584
törölt tag

persze, csak nyugodtan :) de megteszi egy sima bootlemez is :)

(#33) djtörök


djtörök
senior tag

aztán majd számolj be(de bízunk benne) hogy jó e a winyó

(#34) -=V3rthil=- válasza djtörök (#33) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

ok, és köszi mindenkinek a segítséget! Ez most nem hiányzott:(. Pedig pont elkezdtem volna tesztelni az új vidkarit...

hey-ho-let's-go

(#35) djtörök válasza -=V3rthil=- (#34) üzenetére


djtörök
senior tag

milyen kártyád van?

(#36) -=V3rthil=- válasza djtörök (#35) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Galaxy Gef 6800.

[Szerkesztve]

hey-ho-let's-go

(#37) djtörök válasza -=V3rthil=- (#36) üzenetére


djtörök
senior tag

grat. hozzá jo kis karesz, en is akarok egyet de még nincs meg a kes hozzá :(

(#38) -=V3rthil=- válasza djtörök (#37) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Naja, jó kis karesz, csak most kenhetem a hajamra, mert a vinyóm döglődik:t. Nem baj, csakazértse adom fel:t

hey-ho-let's-go

(#39) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Megnéztem partition magic-kel, azt mondja, hogy ''one or more lost clusters are present''. Mind2 partíción, csak azon, amelyiken először volt gond, sokkal többet jelez. Most valami tipp / tanács?

hey-ho-let's-go

(#40) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

De gyorsan süllyed még ilyenkor is...:( UP!

hey-ho-let's-go

(#41) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Elvagyok én itt magamban:)). CheckDisk megoldotta az egyik problémát, a törölhetetlen könyvtárakat eltűntettem:). Az igaz, hogy a hely, amit eredetileg foglaltak a cuccok, eltűnt, de legalább nem kelti egy elmegyógyintézet látszatát a filerendszerem...:t Most megpróbálom visszahozogatni. Vagy nem is, talán inkább holnap...

hey-ho-let's-go

(#42) #54715584 válasza -=V3rthil=- (#41) üzenetére


#54715584
törölt tag

eltűnt? nem lett belőle chk file vagy vmi ilyesmi? :)

(#43) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Naésmégegy, hogy teljes legyen:)). Sikerült visszahoznom a helyet, amit a semmi foglalt:D. Csak a disk cleanup-bn kellett törölni az old checkdisk file-okat.:t Szal most ugyan nincsenek meg az adtaim, de legalább a helyet viszakaptam. A cuccokra már úgyis keresztet vetettem...:t Na, valamennyire megnyugodtam. Ja, bad sector checket is csináltam partition magic-kel, mindegyik partícióra 0-t írt. Az viszont továbbra is érdekelne, hogy vajon mitől lehetett ez az egész, és kell-e számítanom rá, hogy megint bekövetkezik... Na, yo8 mindenkinek!

monstre : de, lett belőle jó kis 32kb-os file:)). De azt töröltem (legalábbis annál, ami biztos nem kell).

[Szerkesztve]

hey-ho-let's-go

(#44) #54715584 válasza -=V3rthil=- (#43) üzenetére


#54715584
törölt tag

:D legalább soft módon sikerült megcsinálni, bár így is elvesztek az adatok :((( :)) :D
viszont, hogy miért történt mindez, nem'tok válaszolni ;)

(#45) -=V3rthil=- válasza #54715584 (#44) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Na ja, adatvesztés nem hiányzott, de lehetett volna rosszabb is:)). Azért még nem vagyok teljesen nyugodt, mert nem vágom, hogy mi történt... És voltak ugye negatív tapasztalatok is hasonló eset után:(. Szal várok, és asszem szerzek egy másik vinyót is majd a jövő hónapban:). Ez meg meg a rack-be, úgyis akartam már venni...:t

hey-ho-let's-go

(#46) #54715584 válasza -=V3rthil=- (#45) üzenetére


#54715584
törölt tag

neJaggóggyá... :D én megvettem a cd-írót anno, majd mindent archiválok... lett volna rá 1 7végém, azt mondtam, majd ejj ráérünk arra még... 7főn elszállt 20 giga... tavaly nyáron a blaster ette meg a cuccost, majd tavaly karácsonykor megint archiválási pánikom támadt, ismételten elszállt minden, de úgy, hogy füstnyomos lett a vincsi, és cserélni kellett... ráadásul a szervízesek sem tudták(?), hogy mi volt a gond :DD szóval Te még jól jártál :DD
azóta gondolni sem merek archiválásra, nehogy most 50 giga vesszen oda... :D én meg vagyok olyan olyan mazochista, hogy töltögetek mint egy nemnormális :DD
sztem ha minden 7végén szánsz kis időt karbantartásra én nincsen hw hiba, akkor gond nélkül fog műxeni minden

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help! valami gond! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.